هنر و سینما

فیلم «شکارچیان روح: امپراتوری یخ زده» با فروشی غافل گیرکننده صدرنشین گیشه شد (باکس آفیس هفته)


«شکارچیان روح: امپراتوری یخ زده» (Ghostbusters: Frozen Empire) با فروشی غافل گیرکننده صدرنشین باکس آفیس شد. آخرین قسمت از مجموعه کمدی فراطبیعی سونی در اولین نمایش خود در 4345 سینمای آمریکای شمالی 45.2 میلیون دلار فروخت. در روزهای اول اکران برای «امپراتوری یخ زده» فروش 42 میلیون دلاری پیش بینی شده بود که در نهایت فراتر از محاسبات ظاهر شد. در باکس آفیس بین المللی، این فیلم با فروش 16.4 میلیون دلاری از 25 بازار به فروش 61 میلیون دلاری رسید.

با این حال، فروش بلیت های داخلی نتوانست به نسخه قبلی این فیلم یعنی «شکارچیان روح: افترلایف» (Ghostbusters: Afterlife) در سال 2021 که در روزهای همه گیری کرونا 44 میلیون دلار درآمد داشت برسد. این نشان می دهد که این فرنچایز 30 ساله تنها توانسته است طرفداران قدیمی خود را راضی کند.

به علاوه «شکارچیان روح: امپراتوری یخ زده» بودجه ای بیشتر از نسخه قبلی دارد که شامل هزینه تولید 100 میلیون دلاری می شود. برای توجیه این بودجه باید از «افترلایف» (204 میلیون دلار در سطح جهانی در برابر بودجه 75 میلیون دلاری) بسیار فراتر برود زیرا اپراتورهای سینما تقریبا 50 درصد درآمد را برمی دارند. سونی انتظار دارد که فیلم در تعطیلات بهاری بتواند فروش خوب داشته باشد، اما «امپراتوری یخ زده» هفته آینده با رقیب قدری همچون «گودزیلا و کونگ: امپراتوری جدید» (Godzilla x Kong: The New Empire) روبرو خواهد شد.

منتقدان و تماشاگران به ترتیب 43 درصد در راتن تومیتوز و امتیاز B+ را در سینما اسکور به فیلم تقدیم کردند. «شکارچیان روح: امپراتوری یخ زده» وقایع «افترلایف» را دنبال می کند که خود دنباله ای بر کمدی کلاسیک علمی-تخیلی دهه 1980 است. گیل کنان و جیسون رایتمن کهنه کارهای این فرنچایز «امپراتوری یخ زده» را نوشتند، که در آن نیروهای تازه نفس (پل راد، کری کون، مکینا گریس و فین ولفهارد) با کهنه کاران تجارت شکار روح (بیل مری، دن اکروید، ارنی هادسون و آنی پاتس) متحد می شوند تا از سربرآوردن یک خدای آخرالزمانی در عصر یخبندان دوم جلوگیری کنند.

در جای دیگر «تلماسه: قسمت دوم» (Dune: Part Two) با 17.6 میلیون دلار از 3437 سالن در جایگاه دوم باقی ماند و تنها 37 درصد نسبت به هفته قبل در میزان فروش بلیت کاهش داشت. پس از سه هفته اکران، این حماسه علمی تخیلی 233 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 574 میلیون دلار در سطح جهانی فروخت.

انیمیشن «پاندای کونگ فوکار 4» (Kung Fu Panda 4) محصول مشترک یونیورسال و دریم ورکس پس از دو هفته قرار گرفتن در رتبه اول به رتبه سوم سقوط کرد. فروش بلیت این فیلم خانوادگی با 16.8 میلیون دلار همچنان قوی بود که 44 درصد نسبت به هفته قبل کاهش داشت. تاکنون 133 میلیون دلار در گیشه داخلی و 268 میلیون دلار در سطح جهانی به دست آورده است.

یکی دیگر از فیلم هایی که هفته اول اکران خود را پشت سر می گذارند، فیلم ترسناک مذهبی «معصوم» (Immaculate) با بازی سیدنی سوینی در نقش اصلی است که 5.3 میلیون دلار از 2354 سینما بدست آورد و در جایگاه چهارم قرار گرفت. سوینی در نقش یک راهبه آمریکایی بازی می کند که به صومعه ای دورافتاده در حومه ایتالیا می پیوندد. اما پس از اینکه متوجه می شود خانه جدیدش اسرار تاریکی در خود پنهان کرده است، همه چیز تغییر می کند. فیلم با نقدهای متفاوتی مواجه شد، در حالی که تماشاگران نمره C+ را برای آن در نظر گرفتند.

فیلم «معصوم»

فیلم «معصوم»

درام مارک والبرگ با نام «آرتور شاه» (Arthur the King) با 4.4 میلیون دلار از 3003 سینما در رتبه پنجم قرار گرفت. این فیلم تا به امروز 14.6 میلیون دلار درآمد داشته است که چندان چشمگیر نیست. با این حال، لاینزگیت تنها 19 میلیون دلار برای این فیلم هزینه کرد، بنابراین فیلم هنوز فرصت دارد تا کاستی هایش را در باکس آفیس جبران کند.

فیلم مستقل «آخر شب با شیطان» (Late Night With the Devil) جایگاه ششم را به خود اختصاص داد و 2.8 میلیون دلار از 1034 سالن به دست آورد. در این تریلر کم هزینه، دیوید دستمالچیان در نقش مجری برنامه های گفتگوی شبانه بازی می کند که دوربین ها را در جریان یک حادثه شیطانی روشن نگه می دارد.

فیلم ترسناک «خیالی» (Imaginary) در سومین هفته اکران در رتبه هفتم قرار گرفت. این فیلم که با نقدها و نظرات نه چندان قابل توجه مواجه شد، این هفته 2.8 میلیون دلار فروخت و مجموعا در آمریکای شمالی 23.62 میلیون دلار بدست آورد.

فیلم مهیج و عاشقانه ی «عشق دروغ ها خون ریزی» (Love Lies Bleeding) با بازی کریستن استوارت این هفته 1.5 میلیون دلار فروخت و در رتبه هشتم جدول داخلی قرار گرفت. این فیلم توانست تا هفته سوم اکران 5.6 میلیون دلار در آمریکای شمالی بدست آورد.

درام مذهبی «کابرینی» (Cabrini) نهمین فیلم این هفته است. این فیلم در سومین هفته اکران توانست 1.4 میلیون دلار بفروشد و مجموع درآمد خود را در آمریکای شمالی به 16.16 میلیون دلار برساند که نشان می دهد تا جبران هزینه 50 میلیون دلاری اش راه درازی در پیش دارد.

در نهایت هم درام موزیکال «باب مارلی: یک عشق» (Bob Marley: One Love) بعد از شش هفته همچنان در میان ده فیلم اول باکس آفیس حضور دارد. این فیلم زندگی نامه ای این هفته 1.1 میلیون دلار درآمد داشت که در مجموع فروش خود را در جدول داخلی به 95.31 میلیون دلار رساند.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
شکارچیان روح: امپراتوری یخ زده
Ghostbusters: Frozen Empire
1 45.20 45.20
تلماسه: بخش دوم
Dune: Part Two
4 17.60 233.35
کونگ فو پاندای 4
Kung Fu Panda 4
3 16.79 133.23
معصوم
Immaculate
1 5.36 5.36
آرتور شاه
Arthur the King
2 4.36 14.63
آخر شب با شیطان
Late Night with the Devil
1 2.83 2.83
خیالی
Imaginary
3 2.80 23.62
عشق دروغ ها خون ریزی
Love Lies Bleeding
3 1.58 5.68
کابرینی
Cabrini
3 1.42 16.16
باب مارلی: یک عشق
Bob Marley: One Love
6 1.10 95.31

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم ها در آمریکای شمالی را شامل می شود.

منبع: boxofficemojo

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا