...
هنر و سینما

برندگان جشنواره‌ی فیلم برلین ۲۰۲۱ مشخص شدند؛ دست سینمای ایران خالی ماند

برنده جشنواره فیلم برلین 2021 قبلاً اعلام شد و جایزه طلا “بدشانسی بد” به کارگردانی رادو جود از رومانی است و “قصیده سفید” به کارگردانی بهتاش ثنایی جایزه ای دریافت نکرد.

ساعاتی پیش ، هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین با انتخاب “چرخ بد بخت و فانتزی” به عنوان بهترین فیلم و اهدای جایزه هیئت داوران نقره ای به کار خود پایان داد. امسال ، برای اولین بار در تاریخ جشنواره ، در رده نوازندگان ، به جای چهار جایزه ، بدون تمایز جنسیتی ، تنها دو جایزه به بهترین مجریان فرعی و حامی اهدا شد. من و لیلیا کیسلینگر برای بازی در فیلم “جنگل – همه جا را پیدا کردم”.

بازیگر مجارستانی دنیس نگی جایزه بهترین کارگردانی مستقیم را برای فیلم “نور طبیعی” به عنوان اولین فیلم بلند خود دریافت کرد و خرس نقره ای بهترین فیلم بلند نیز “معرفی” هانگ سانگسو از کره جنوبی بود. در زیر لیست برندگان جشنواره برلین امسال را خواهید دید.

فهرست برندگان جشنواره فیلم برلین 2021

  • خرس طلایی: جن
  • خرس نقره ای ویژه داوران: چرخ های ثروت و رویاها
  • هیات داوران نقره ای: آقای باخمن و کلاسش به رهبری مری اسپت
  • خرس های نقره ای برای با استعدادترین بازیکنان در نقش های اصلی: ماران آگات
  • خرس های نقره ای برای بهترین بازیکنان پشتیبان: لیلیا کیسلینگر
  • بهترین فیلم های سینمایی: معرفی
  • خرس نقره ای هنرمند برجسته: آلونسو رویز پالاسیوس برای اکران “فیلم پلیس”

در مسابقه “تقابل” ، جایزه بهترین فیلم توسط آلیس دیوپ اهدا شد و جایزه ویژه هیئت داوران به “طعم” رسید و رامون زورچر و دنی کوت به طور مشترک جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کردند. اولین قسمت از جشنواره فیلم برلین 2021 ، که شامل بازار فیلم اروپا می شد ، از 11 تا 15 مارس به صورت آنلاین و قسمت دوم این رویداد ، که شامل نمایش فیلم ها در سینماها برای عموم بود ، از 19 تا 19 برگزار شد. 30 ژوئن 9 تا 20 ژوئن برگزار می شود.

منبع: term

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.