لوازم خانگی

ساسونگ اعلام کرد کارش با Android Wear تمام نشده است


دو سال پیش، در کنفرانس سالانه Google I/O، سامسونگ ساعت هوشمند Gear Live خود را با سیستم عامل اندروید معرفی کرد. این محصول اولین ساعت هوشمندی بود که با سیستم عامل اندروید به بازار عرضه شد.
به نظر می رسد سامسونگ هنوز آمادگی حذف Android Wear را ندارد. از طرفی پیش از این در اخبار شنیده بودیم که سامسونگ در استفاده از نرم افزارهای اندروید به خصوص در محصولات پوشیدنی خود مستقل شده و سیستم عامل آن به نام تیزن (تایزن) این سیستم عامل برای ساعت های هوشمند سری Gear اعمال خواهد شد. از طرفی به طور رسمی اعلام نکرده که سیستم عامل اندروید را کنار می گذارد.
طی چند روز گذشته، مدیران شرکت اعلام کردند که این شرکت هیچ محصول اندرویدی در دست تولید ندارد و قصد تولید آن را ندارد. اما هنوز به طور رسمی اعلام نکرده است که با Android Wear چه خواهد کرد.
سامسونگ هنوز چیزی در مورد Android Wear اعلام نکرده است؛ “ما هنوز تعهد خود را به سیستم عامل های خود تغییر نداده ایم.”

Samsung Gear S2-54
این شرکت کره ای قصد دارد در آینده سیستم عامل تایزن را نه تنها برای دستگاه های پوشیدنی، بلکه برای دستگاه های خانه هوشمند خود – مانند یخچال های هوشمند، عرضه کند. این شرکت به زودی مچ بند Gear Fit 2 را با سیستم عامل Tizen عرضه می کند.
شاید دلیل اینکه سامسونگ می خواهد سیستم عامل گجت های خود را تغییر دهد این باشد که کنترل بیشتری بر روی سیستم عاملی که خودش ساخته است خواهد داشت. البته این شرکت قبلاً اشاره کرده بود که مصرف بالای باتری سیستم عامل اندروید دلیل اصلی این جایگزینی است.
با این حال، دستگاه هایی که این شرکت در سال گذشته عرضه کرده است بسیار سرگرم کننده بوده است. به ویژه ساعت هوشمند Gear S2 که در مدل های اسپرت و کلاسیک ارائه شد را می توان بزرگترین موفقیت سامسونگ در دنیای گجت های پوشیدنی دانست.

منبع: Digital Trends

.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا