سمپاشی مورچه

مورچه حیوانی اجتماعی است، سمپاشی برای مورچه باید به صورت وسیع انجام شود. مورچه‌ ها به صورت دسته جمعی زندگی می‌کنند و در صورت لانه گذاری در محل ساختمان شما، به زیادی یافت میشود. سمپاشی مورچه روش های متفاوتی دارد؛ برای سمپاشی تضمینی مورچه نیاز به متخصصین در این زمینه است.

مورچه‌ها در آن با یکدیگر کار می‌کنند و از اجتماع خود دفاع می‌کنند. مورچه ها ساس و موریانه  به محصولات کشاورزی هم  صدمه میزنند و وارد منازل و ساختمان مسکونی میشوند. مورچه قرمز آتشین بدترین مورچه ها است.

روش مبارزه و سمپاشی تضمینی مورچه ها

مبارزه و سمپاشی با مورچه و انواع سوسک و ساس، نوع گونه و نحوۀ مبارزه با آنها اهمیت دارد نیاز به یک متخصص دفع آفات حشره است. مبارزه و ریشه کنی اصولی انجام میشود مشاهده هر گونه آلودگی و انواع مورچه با شرکت سمپاشی تماس بگیرید. تا در اسرع وقت با سموم بی خطر مورچه در جهت ریشه کنی و سمپاشی ساس و مورچه و… اقدام شود.

سم مناسب مورچه

مورچه در منازل یا ساختمان مسکونی به وفور یافت میشود از سرکه سفید و ادویه جات با رایحه های قوی برای دور کردن مورچه ها استفاده کنید. به صورت حرفه ای مبارزه با انواع حشرات موذی با شرکت های دفع حشرات موذی تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن مورچه منزل شما کامل ریشه کن بشود.

کارشناسان سموم کلیه اصول مربوط به بستن درزها و شکاف ها را به مشتری یاد میدهند و با تلفیق دو روش شیمیایی و بیولوژیک اقدام به ریشه کنی میکنید. در بحث مبارزه و نابودی مورچه  و انواع ساس یا موریانه اجرای اصولی در محیط و بستن کلیه منافذ شامل درزها و شکاف های منزل است که از مهمترین اقدامات در جهت خلاص شدن از شر مورچه ها است .

منابع آب، غذا و مسیرهای دسترسی به منابع ضروری که باعث جذب مورچه ها می شود را باید کاملاً ازمحیط حذف کنید.

بهترین سم برای کشتن مورچه یا اسپری مورچه استفاده از روش های نادرست و غیراصولی در بحث سمپاشی مورچه در خانه از جمله استفاده از حشره کش های نادرست باعث نقل و انتقال مورچه ها به محل دیگر و ایجاد گونه های مقاوم میشود.

سمپاشی تضمینی مورچه

  مورچه ها بدون بال هستند برخی از ماه های سال زیاد مورچه یافت میشود  مورچه های بالدار تقریبا شباهت زیادی به مورچه های معمولی و موریانه ها دارند. که بال دارند و بیشتر در فصل گرم و رطوبتی سال قابل مشاهده هستند. مورچه بالدار آنتن های خمیده و باریک بودن کمر دارند.

باعث شده که بدن مورچه های بالدار دو قسمتی به نظر برسد. بال های عقبی از بال های جلویی کوچکتر هستند. مشخصات ظاهری در مورچه های بالدار به صورت کامل از موریانه های بالدار متمایزمیشود.

موریانه های بالدار دارای آنتن هایی مستقیم و نیز کمری پهن می باشد که بدن از لحاظ ظاهری یک قسمتی است و بال های جلویی و عقبی از نظر طولی یکسان هستند.

تمامی محل های پشت اجاق گاز، یخچال، مایکروفر، توستر،ماشین ظرفشویی، لباسشویی و زیر و اطراف سینک را کاملاً به صورت مرتب تمیز نمایید. کابینت ها را هر چند وقت یکبار مرتب نمایید و در صورتی که خرده های مواد غذایی ریخته شده را کاملاً تمیزکنید.

استفاده از جارو برقی جهت جمع آوری خرده های مواد غذایی و یا جمع کردن مورچه های زنده و مرده بسیارتاثیر دارد. در صورت مشاهده حشرات زنده آن ها را با جارو جمع کنیم تا از جذب سایر کلونی مورچه ها پیشگیری شود.

سطل زباله را هر شب  خالی کرده و کاملاً با آب بشویید در خصوص نگهداری حیوانات خانگی باید توجه کنید مواد خوراکی آن ها در ظرف های کاملاً دربسته نگهداری کنید و ظروف غذای حیوانات راهرشب خالی کنید  نظافت کنید تا از جمع شدن مورچه ها پیشگیری شود

کارشناسان شرکت سمپاشی با گونه های مورچه ها محل های احتمالی جمع شدن این مورچه ها  را تشخیص میدهد. در ریشه کنی مورچه ها نقشی مهمی دارد. از ورود مجدد آن ها به محوطه داخل پیشگیری می شود.سوراخ ها و منافذ اطراف لوله ها و کابل و سیم های برق همگی از محل های ورود و خروج مورچه ها به حساب می آید.

یکی از دلایلی که ریشه کنی مورچه ها بصورت کامل صورت انجام نمیشود  به دلیل عدم مبارزه ریشه کنی ملکه مورچه ها است چون ملکه از لانه بیرون نمی آید. مشاهده مورچه ها ی بالدار یکی ازنشانه های محل استقرار ملکه می باشد که گاهاً بال آن ها در نزدیکی افتاده که نشان دهندۀ آلودگی مورچه می باشد.

محل اقامت مورچه با توجه به نوع گونه هایشان متنوع است از جمله چوب، کف، خاک، گلدان یا در محوطه باز حیاط که اکثراً به شکل تپه مانند است. پس از پیدا کردن لانه مورچه ها باید در از بین بردن آن ها در اسرع وقت اقدام نماییم.

مورچه ها از بوی نعنا خوششان نمیاید. نعناع را در اطراف  ورودی به محیط خانه خود بگذارید . یک پنبه روغن نعناع فلفلی را در مناطقی مانند کابینت هایی که مورچه ها در آنها زیاد حرکت می کنند، قرار دهید..

متأسفانه افراد در صورت مشاهده مورچه در منزل زیاد به خطرات احتمالی ناشی از انتقال بیماری ها توسط مورچه اهمیتی نمیدهند.

علت وجود مورچه درمنازل

وجود مورچه در منزل یا ساختمان مسکونی می توانند از کوچکترین منافذی جهت پیدا کردن غذا و تامین رطوبت و حفاظت از خودشان وارد منزل ما شوند بهداشت خانه را به صورت کامل رعایت نکنید و درمواقع آشپزی مواد کربوهیدرات مانند نان و روغن در منزل ریخته شود شاهد گسترش و ازدیاد مورچه ها در منزل میشوید.

انواع مورچه

منابع مورچه

مورچه دروگر

مورچه ریز سیاه

مورچه بالدار

مورچه های پاسفید

مورچه های دزد

مورچه مریخی

مورچه هرمی

مورچه فرعون (مورچه ریز زرد)

مورچه راهپیما

مورچه بودار خانگی

مورچه شبح

مورچه های آتشی

 مورچه کشیده ترکه ای

مورچه  دیوانه

مورچه فشرده

مورچه نجار

مورچه های دیوانه کارائیبی

مورچه های سر بزرگ

مورچه آرژانتینی

مورچه  آکروبات

لانه مورچه ها در کجا قرار دارد؟

بهترین راه رهایی از شر مورچه ها در خانه پیشگیری از ورود آنهاست! برخی از بهترین راه ها برای ورود آنها به خانه:

پوشاندن تمام حفره ها و ترک های موجود در دیوار و کف

جارو کردن مداوم کف

تمیز کردن قسمت غذاخوری حیوانات

پوشاندن خوراکی های موجود در بیرون از یخچال

خالی کردن متعدد سطل زباله

اگر تمام این روش ها را امتحان کرده و هنوز در خانه تان مورچه دیده می شود، در اینجا می خواهم یک روش طبیعی برای خلاص شدن از شر آنها را معرفی کنم.

سمپاشی مورچه موش و مارمولک

روغن میخک

این روغن تند، قوی و گرم بوده و به دلیل بوی تندی که رد مواد غذایی را می پوشاند در دفع مورچه ها موثر است. حتی در بسیاری از مقالات دیده ام که برخی معتقدند این روغن می تواند در تماس با مورچه ها آنها را از بین ببرد. روغن میخک بسیار قوی بوده و در تماس با پوست گرما را القا می کند، به همین دلیل در تماس با مورچه ها آنها را از بین می برد

روغن  نعناع

یک روغن عالی برای از بین بردن مورچه ها که در تهیه یک اسپری خانگی عالی عمل می کند. همه می دانیم که روغن نعناع برای رهایی از شر مورچه و حشرات دیگر مفید است. روغن نعناع خاصیت خنک کنندگی نیز دارد.

بسیاری از افراد یک پنبه را در داخل روغن نعناع فرو برده و در اطراف خانه می مالند تا از بروز مورچه ها پیشگیری شود. این روش می تواند برای پیشگیری از موش و همچنین وجود موریانه در کشوها پیشگیری کند.

دکمه بازگشت به بالا