دلیت اکانت موقت اینستاگرام یا دی اکتیو کردن

غیرفعال کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام چه تفاوتی دارند؟

آیا تفاوت غیرفعال کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام را می دانید؟ بسیاری از کاربران دقیقا نمی دانند که چه زمانی حساب کاربری خود را به صورت دائمی حذف کرده اند و چه زمانی تنها این اکانت را به صورت موقتی غیر فعال کرده اند. در نتیجه از آنجایی که دقیقا فرق دی اکتیو کردن و دیلیت کردن اکانت اینستاگرام را نمی دانند، ممکن است در مواقعی که برای مثال می خواهند برای همیشه با پلتفرم اینستاگرام خداحافظی کنند، اشتباها به جای حذف دائم آن تنها این حساب کاربری را موقتا غیر فعال کرده باشند.

در این آموزش می خواهیم با بررسی تفاوت غیرفعال کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام، نحوه انجام هر یک از این گزینه ها را آموزش دهیم. در انتها نیز به بررسی روش های download instagram multiple photos می پردازیم. با ما تا انتها همراه باشید.

تفاوت غیرفعال کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام

زمانی که کاربری قصد استفاده از حساب کاربری اینستاگرام خود را نداشته باشد، دو حالت ممکن است. یکی این که حساب کاربری خود را به صورت موقتی غیر فعال کند و دوم این که به صورت کامل اکانت خود را حذف کرده باشد. در حالت اول که یک حذف موقتی است، کاربر مجددا می تواند در صورت تمایل وارد حساب کاربری خود شده و آن را فعال کند.

بعد از ورود مجدد به حساب کاربری اینستاگرام، تمامی داده های حساب بدون هیچ گونه تغییری ریکاوری شده و مطابق روال قبل می توان از آنها استفاده کرد. اما زمانی که کاربران حذف دائمی اکانت اینستاگرام را انتخاب می کنند، حساب کاربری آنها به صورت دائمی حذف می شود و دیگر امکان بازیابی آن وجود ندارد. در نتیجه نمی توانند بعد از حذف دائمی مجددا وارد اکانت خود شده و تمامی اطلاعات حساب نیز پاک می شود؛ گویی از اول هیچ اکانتی در اینستاگرام نداشته اند.

البته یک نکته در خصوص حذف دائمی حساب کاربری وجود دارد. خود اینستاگرام به صورت اتوماتیک برای کاربرانی که حساب کاربری شان را به صورت دائمی حذف کرده اند یک بازه زمانی یک ماهه را در نظر می گیرد. در صورتی که در طول این یک ماه کاربر مجددا قصد بازیابی اکانت را داشته باشد، می تواند مجددا لاگین شده و وارد اینستاگرام شود. اما اگر از این بازه زمانی بگذرد، دیگر امکان بازیابی حساب کاربری وجود ندارد. این موارد نشان دهنده تفاوت غیرفعال کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام با هم است.

نحوه حذف کامل حساب کاربری اینستاگرام

با توجه به تفاوت غیرفعال کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام در این بخش از سایت save-insta.com نحوه انجام هریک از این فرایندها را به صورت جداگانه آموزش می دهیم. برای حذف دائمی حساب کاربری اینستاگرام باید مراحل زیر را دنبال کرد:

 • ابتدا وارد لینک صفحه حذف دائمی اکانت اینستاگرام شوید که با این کار صفحه ای برای شما نمایش داده خواهد شد و از شما خواسته می شود تا یک سری فیلدها را در این صفحه پر کنید.
 • در فیلد Why are you deleting your account باید دلیلی که می خواهید به صورت کامل اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید را وارد نمایید.
 • در ادامه باید رمز حساب کاربری خود را مجددا وارد کنید.
 • سپس مابقی فیلدهای درخواست شده پر کنید.
 • در مرحله بعدی روی گزینه delete my account کلیک کنید تا به این ترتیب حذف شدن دائمی حساب کاربری اینستاگرام آغاز شود.
 • برای تایید این که از حذف حساب کاربری خود به صورت دائمی مطمئن هستید، گزینه ok را بزنید.
 • مراحل حذف دائمی انجام می شود و در نهایت پیغام Your account has been removed. We’re sorry to see you go برای شما نمایش داده می شود که نشان می دهد حساب کاربری شما با موفقیت حذف شده است.

نکات مهم حذف دائمی حساب کاربری اینستاگرام

همانطور که در بخش بررسی تفاوت غیر فعال کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام به آن اشاره شد، در صورت حذف دائمی تنها یک بازه زمانی یک ماهه فرصت است تا مجددا بتوانید اکانت حذف شده را بازیابی کنید. این بازه زمانی از تاریخی که در زیر عبارت delete my account در زمان حذف اکانت نوشته شده است محاسبه می شود.

در این بازه زمانی اطلاعات حساب کاربری به صورت دائمی حذف نشده اند و تنها به حالت مخفی در می آیند و در نتیجه سایر کاربران نمی توانند اطلاعاتی را در خصوص اکانت شما مشاهده نمایند و حتی نام کاربری شما با عنوان Instagram user نمایش داده می شود.

بعد از گذشت این بازه زمانی یک ماهه، تمامی اطلاعات شما اعم از نام کاربری، عکس ها و فیلم هایی که در صفحه خود به اشتراک گذاشته اید، تمامی چت ها و فایل های به اشتراک گذاشته شده در دایرکت و … همگی به صورت کامل حذف خواهند شد و دیگر امکان بازیابی هیچ یک از آنها وجود ندارد. در نتیجه اگر به هر یک از این داده ها نیاز دارید، حتما فرق دی اکتیو کردن و دیلیت کردن اکانت اینستاگرام را در نظر بگیرید و گزینه مناسب را انتخاب کنید.

نحوه دی اکتیو کردن حساب کاربری اینستاگرام

گاهی اوقات کاربران تصمیم می گیرند مدتی در محیط اینستاگرام فعالیت نداشته باشند و می خواهند به صورت موقتی اکانت خود را غیر فعال کنند. در این حالت با توجه به تفاوت غیر فعال کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام، آنها می توانند بعد از مدتی مجددا وارد اکانت خود شده و تمامی داده ها را بازیابی کنند. مراحل دی اکتیو کردن موقت حساب کاربری اینستاگرام شامل موارد زیر می شود:

 • وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شده و در آن جا روی آیکون پروفایل و سپس ادیت پروفایل کلیک کنید.
 • در ادامه در بین گزینه های لیست، گزینه Temporarily disable my account را انتخاب نمایید. به این ترتیب شما به صفحه ای هدایت خواهید شد که می توانید به صورت موقتی اکانت خود را غیر فعال کنید.
 • در این مرحله باید فیلدهای خواسته شده را پر کنید. یکی از آنها سوال در خصوص دلیل غیر فعال کردن حساب کاربری است و دیگری نیز از شما می خواهد مجددا رمز عبور خود را وارد کنید.
 • در ادامه برای غیر فعال کردن حساب کاربری اینستاگرام خود به صورت موقتی گزینه Temporarily Disable Account را انتخاب کنید.
 • در نهایت برنامه از شما سوال می پرسد که آیا از دی اکتیو کردن حساب کاربری خود اطمینان دارید یا خیر، که باید در این جا گزینه yes را بزنید تا مراحل دی اکتیو شدن حساب کاربری انجام شود و به اتمام برسد.

نکات مرتبط با دی اکتیو کردن موقتی اکانت اینستاگرام

برای این که بتوان حساب کاربری اینستاگرام را به صورت موقتی غیر فعال کرد، باید حتما نام کاربری و رمز عبور را به خاطر داشت. در خصوص بازه زمانی که اکانت شما غیر فعال می شود باید گفت که تمامی داده های شما سر جای خود است و هیچ مشکلی در خصوص اطلاعات شما به وجود نمی آید؛ نکته مهمی که تفاوت غیر فعال کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام را پررنگ تر می کند.

نکته دیگر این که اینستاگرام برای دی اکتیو کردن بازه زمانی به خصوصی را تعیین نمی کند و کاربران می توانند هر مدت زمانی که می خواهند حساب کاربری خود را در حالت غیر فعال نگه دارند. اما نکته ای که وجود دارد این است که نمی توان در طول یک هفته پیش از یک بار حساب کاربری اینستاگرام را غیر فعال کرد. در خصوص دی اکتیو کردن حساب کاربری نکته دیگر این که حتی اگر نیاز به بازیابی اطلاعات پاک شده حساب کاربری نیز وجود داشته باشد، می توان در صورت دی اکتیو کردن موقتی و ورود مجدد باز هم این کار را انجام داد.

برای مثال با آموزش بازیابی پیام های اینستاگرام، در صورت نیاز هنوز هم بعد از دی اکتیو شدن این امکان وجود دارد. با توجه به فرق دی اکتیو کردن و دیلیت کردن اکانت اینستاگرام اگر هنوز از حذف کامل حساب کاربری خود مطمئن نیستید یا احتمال می دهید به اطلاعات اکانت خود نیاز داشته باشید، بهتر است دی اکتیو کردن را به جای حذف کامل و دائمی حساب کاربری در نظر بگیرید.

دی اکتیو موقت اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام برای کاربرانی که دیگر نمی‌خواهند در این شبکه فعالیت داشته باشند، دو امکان به وجود آورده: پاک کردن اکانت و دی‌ اکتیو (غیرفعال) کردن موقت اکانت اینستاگرام. بین این دو، دی اکتیو کردن اینستا در واقع راه حلی است برای کسانی که تنها می‌خواهند در یک دوره زمانی کوتاه در اینستاگرام فعالیتی نداشته باشند و بعد از این دوره به اینستاگرام بازگردند.

مراحل دی اکتیو موقت اکانت اینستاگرام

برای دی اکتیو کردن موقت اینستاگرام نمی‌توانید از خود اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنید؛ بلکه باید از مرورگر استفاده کنید. با این حال استفاده از مرورگر کامپیوتر یا گوشی، اهمیتی ندارد و می‌توانید با هریک از این دو دستگاه اکانت اینستاگرامتان را غیرفعال کنید.

۱- به سایت اینستاگرام بروید.

۲- اگر تا به حال از نسخه وب اینستاگرام استفاده نکرده‌اید، نام کاربری و پسوردتان را تایپ کنید و وارد اکانتتان بشوید.

۳- روی عکس پروفایلتان در سمت راست صفحه کلیک کنید.

۴- روی گزینه profile کلیک کنید.

۵- در صفحه جدید روی گزینه profile edit کلیک کنید.

۶- در صفحه جدید پایین بروید و روی گزینه temporarily disable my account در پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.

۷- در این مرحله باید دلیلی برای دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام ارائه بدهید. از لیست why are you disabling your account? یک گزینه را که به نظرتان مناسب است انتخاب کنید.

۸- پسوردتان را دوباره وارد.

۹- بعد از انجام مراحل ۷ و ۸، گزینه دی اکتیو اینستاگرام برای شما نمایش داده می‌شود.

۱۰- روی گزینه temporarily disableaccount (به معنی دی اکتیو موقت) کلیک کنید تا فرایند غیرفعال کردن اینستاگرام شما کامل شود.

سوالات متداول دی اکتیو اکانت اینستاگرام

۱- آیا می‌توانم اکانت اینستاگرامم را موقتا غیرفعال کنم؟

بله. اینستاگرام این امکان را به شما می‌دهد که اکانتتان را به صورت موقت غیرفعال کنید. برای این کار مراحل ساده‌ای وجود دارد که در این پست شرح داده‌ایم.

۲- تا چندبار می‌توانم اکانت اینستاگرام را دی اکتیو (غیرفعال) کنم؟

شما می‌توانید هرچند بار که مایل هستید اکانتتان را غیرفعال و سپس بازگردانی کنید. تنها نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که در هر هفته تنها یک بار مجاز به دی اکتیو کردن اینستاگرام هستید. به عبارتی اگر روز شنبه اکانتتان را غیرفعال و سپس فعال می‌کنید، برای دی اکتیو کردن بعدی باید حداقل تا شنبه آینده صبر کنید.

۳- آیا با دی اکتیو کردن موقت اینستاگرام عکس‌هایم پاک خواهد شد؟

خیر تمام اطلاعات اکانت شما از جمله عکس و فیلم‌ها، چت‌ها، فالوورها و فالووینگ‌های شما درون اکانتتان محفوظ می‌ماند و روزی که دوباره اینستاگرام را فعال کنید به تمام این اطلاعات دسترسی خواهید داشت.

۴- آیا با دی اکتیو و سپس بازگردانی اینستاگرام مشکلی برای اکانتم پیش می‌آید؟

خیر غیرفعال کردن اینستاگرام قرار نیست مشکل خاصی برای شما به وجود بیاورد. تنها اتفاقی که می‌افتد این است که اگر در پست‌های اینستاگرام سایر اکانت‌ها را تگ کرده باشید، با فعالسازی مجدد اینستاگرام، نوتیفیکیشن تگ شدن در پست شما مجدد برای این اکانت‌ها ارسال خواهد شد.

۵- آیا پس از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام سایرین می‌توانند اکانت من را در اینستاگرام ببینند؟

خیر با غیرفعال کردن اینستاگرام، تمام ردپاهای دیجیتال شما از این شبکه اجتماعی موقتا حذف خواهد شد. به عبارتی فالوورهای شما قادر به پیدا کردن و دیدن اکانت شما نخواهند بود.

۶- آیا دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام باعث می‌شود موقع فعال‌‌سازی فالوورهایم را از دست بدهم؟

خیر چون که با دی اکتیو موقت اینستاگرام، اکانت شما دیگر در دسترس کسی نیست که بتواند آن را آنفالو کند. اگر هنگام بازگردانی متوجه شده‌اید که تعداد فالوورهای شما تغییر کرده است، به این دلیل خواهد بود که آن‌ها هم اینستاگرام خود را پاک یا غیرفعال کرده‌اند.

۷- آیا با دی اکتیو کردن اکانت چت های دایرکت اینستاگرام پاک خواهد شد؟

با دی اکتیو کردن شما تا زمان فعالسازی مجدد به چت هایتان دسترسی نخواهید داشت اما محتوای چت برای مخاطبان شما نمایش داده می‌شود. به عبارتی آن‌ها متن چت خودشان با شما را همچنان در اختیار خواهند داشت.

۸- چرا اینستاگرام اکانت من را دی اکتیو کرده است؟

اینستاگرام به فعالیت‌های مرتبط به اپلیکیشن های third party بسیار حساس است. انواع ربات‌ها و اپلیکیشن های آنفالویاب، ربات های جذب فالوور و کامنت گذار و کلاینت های غیررسمی اینستاگرام زیرمجموعه این اپلیکیشن ها قرار می‌گیرند و استفاده از آن ها می‌تواند اکانت شما را با مشکل جدی مواجه کند. همچنین استفاده بیش از حد از فیلترشکن، فالو آنفالوی تعداد بالا در روز (بیش از ۱۰۰ نفر) و فرستادن دایرکت های تعداد بالا را به عنوان اسپم شناسایی کرده و ممکن است اکانت شما را محدود کند.

دکمه بازگشت به بالا