عمومیبرترین های کسب وکار ایرانی

طراحی پلاک اسم های ترکیبی: تلفیق نام با نمادها و اشکال خاص

پلاک اسم تلفیقی و آنچه باید بدانید

خیلی از افراد مایلند علاوه بر اسم خوشان، نام شخص دیگری که برایشان ارزشمند است هم در پلاک اسمشان وجود داشته باشد. برای مثال نام فرزند، همسر، دوست. همچنین برخی از زوج ها تمایل به ست کردن پلاک اسمشان با هم دارند که ایده ی جذابی ست. اما با توجه به تعداد نامحدود اسم ها، پیدا کردن پلاک اسم تلفیقی که همزمان نام خودتان و شخص خاص دیگری در آن آمده و در عین حال با سلیقه ی شما سازگار باشد بسیار سخت و یا حتی ناممکن است. بنابراین میتوانید جهت طراحی پلاک اسم دلخواه خود به گالری لیلیوم پیام داده یا به فروشگاه ما مراجعه فرمایید.

 سپس طراحی های متنوع از اسم های درخواستی خود دریافت کنید. پس از انتخاب فونت و طراحی دلخواه ساخت کار شروع میشود و در زمان اعلام شده خدمتتان تحویل میگردد. همچنین اگر عکس خاص و یا دستی بر قلم دارید میتوانید طراحی خودتان را داشته باشید و مسئولیت ساختش را بر عهده ی ما قرار دهید. پلاک اسم تلفیقی در گالری لیلیوم قابل ساخت با دو فلز طلا، نقره میباشد، که بسته به نوع فلز و وزن آن قیمت متغیر دارد. از مزیت های خرید از گالری لیلیوم این است که میتوانید وزن کار را در حد امکان و تا جایی که کیفیت کار پایین نیاید، با بودجه خود تطابق دهید.

نکات بسیار مهم در انتخاب نوع پلاک اسم طلا

این که پلاک فارسی باشد یا انگلیسی به احتمال زیاد اولین سوالی است که در ذهن شما نقش می بندد. در مرحله اول برای آن که بتوانید این دو راهی را بر طرف نمایید، بایستی مواردی را در نظر بگیرید و مطابق با آن نوع حروف پلاک اسم طلا را انتخاب نمایید، این موارد شامل:

  • سلیقه و علاقه به حروف فارسی یا حروف انگلیسی
  • استایل و تیپ
  • روحیه ( روحیه سنتی دارید یا نه روحیه مدرن و علاقه مند به طرح های مدرن )

بهتر است بدانیم که گردنبند طلا اسم انگلیسی، دارای جذابیت خاصی می باشد، البته این موضوع به سلیقه خود فرد بستگی دارد ولی بیشتر جوانان گردنبند طلا اسم انگلیسی را بیشتر می پسندد به علت آن که ترند است و هرگز از مد نمی افتد، همچنین به علت آن که زبان نوشتاری ما فارسی است و این تفاوت خود باعث جذابیت کار می شود.

سلیقه عموم نیز بیشتر به سوی پلاک های با حروف انگلیسی است، به ویژه برای خانم ها. پس اگر به دنبال خرید یک پلاک اسم برای خود هستید و یا قصد دارید یک پلاک  به عنوان هدیه خریداری نمایید، پیشنهاد می کنیم طرح های با حروف انگلیسی را نیز حتما ببینید و از میان آنها یکی را انتخاب نمایید. به ویژه اگر با سلیقه فرد مقابل آشنایی کامل ندارید اما این همه ماجرا نیست و اخیراً پلاک های اسم با حروف فارسی نیز طرفداران زیادی پیدا کرده اند.

طراحان طلا و جواهرات با ظرافت و هنرمندی خاصی اسامی فارسی را با حروف پیوسته زیبا طراحی می نمایند و بوسیله دستگاه های برش لیزری، خروجی با کیفیتی تحویل می دهند. در نهایت استقبال بیشتری از طرف مشتریان این نوع جواهرات انجام گرفته است. این طرح های ابتکاری بسیار جالب است و شرکت های گوناگونی در این زمینه در حال تولید می باشند.

حروف اسم فارسی را اغلب به شکل نستعلیق با منحنی های خیلی جذاب در اسم شخص، طراحی می نمایند که از جذابیت بالایی برخوردار است، همچنین در خیلی از اوقات زوج های جوان اسم های خود را به صورت ترکیبی میتوانند به طلا ساز ها سفارش دهند. و آنها طراحی های زیبایی را انجام داده تا زوج ها بتوانند از اسم های ترکیبی نیز برای گردنبند طلا خود استفاده کنند.

ناگفته نماند که جهت تولید یک پلاک اسم به زبان فارسی خطاطان و طراحان گرافیک با دقت و هنرمندی خاص هنرنمایی می نمایند و همانطور که بیان شد ،طراحان میتوانند حروف را با خطوط گوناگون از جمله نستعلیق طراحی و تولید کنند. در نهایت حروف انگلیسی فقط انتخاب شما نبوده و اگر قصد دارید تا کمی جسارت بالاتری در انتخاب خود به خرج دهید ما به شما پلاک های اسم با حروف نستعلیق فارسی را پیشنهاد می نماییم.

وزن و ابعاد مناسب برای یک پلاک اسم

از آن جایی که پلاک اسم اغلب از جنس طلا و فلزات گران بها تولید می گردد وزن و اندازه آن نیز اهمیت خاصی پیدا می کند. بنابراین محصولی ارزش بالاتری دارد که بتواند با مصرف کم ترین مقدار طلا بیشترین ظرافت و کیفیت را فراهم نماید. یک پلاک اسم که با ابعاد استاندارد تولید شده باشد صرف نظر از این که مردانه است یا زنانه از نظر عرض و طول میان سه تا هفت سانتی متر میتواند متغیر باشد. با لحاظ این نکته که وزن کار نباید از یک حد استاندارد بالاتر برود.

یک پلاک اسم استاندارد بسته به زنانه یا مردانه بودن و طرح طولی و عرضی، اغلب دارای اندازه ای میان سه تا شش سانتی متر است اما نکته مهمی که بایستی به آن توجه شود وزن کار است. خیلی از فروشندگان گردنبند طلای اسم، با توجه به بستن مالیات آن ها بر طلای خام و سود بیشتر، به خریدار می گویند که امکان ساخت پلاک برای مثال زیر سه گرم وجود ندارد، این در حالی است که حتی با یک گرم طلا امکان ساخت یک پلاک اسم با سایز و استحکام استاندارد وجود دارد.

خرید پلاک اسم طلا

جهت خرید یک پلاک اسم طلا باید به همه نکاتی که نیاز  است برای خرید جواهرات مد نظر قرار گیرد توجه کنید. از جمله:

  • قیمت روز طلا
  • عیار طلا
  • میزان کارمزد و مالیات

نکته بسیار مهم

بدیهی می باشد که کارمزد فقط برای طلاهای نو و غیر کار کرده محاسبه می گردد و طلای دست دوم اغلب مشمول کارمزد نمی گردد.

نوع طراحی پلاک از لحاظ ساده یا ترکیبی بودن:

در توضیح پلاک های مونوگرام گفتیم که این پلاک ها یا میتوانند فقط یک حرف از نام فرد و یا نام کامل او باشند. ولی مدلهای دیگری نیز وجود دارند که معمولا جنبه عاشقانه پیدا می کنند. تصور کنید که قرار است برای سالگرد ازدواج برای عشقتان یک پلاک سفارش دهید. چه طرحی بهتر از ترکیب حرف اول اسم شما و همسرتان با هم دیگر؟ و یا ممکن است یک طراح بتواند با ظرافت هر چه تمام تر نام کامل هر دوی شما را بصورت در هم تنیده به شکلی طراحی نماید که بدون آن که پلاک وزن زیادی پیدا کند نشان دهنده عشق دو نفر به یک دیگر باشد.

البته این ترکیب حروف تنها محدود بنام دو نفر نمی  شود و خیلی از شرکت های بزرگ برای نمایش نام خود در لوگو از ترکیب حروف اول اسم شان به کار میبرند. ممکن است یک شرکت قصد داشته باشد تا از این حروف، یک پلاک به عنوان بج سینه برای لباس پرسنل خود طراحی و تولید کند. لذا در این بخش نیز باید به سراغ پلاک حروف ترکیبی رفت.

پلاک های متنی

به احتمال زیاد این سوال برای شما پیش آمده که آیا پلاک های اسم تنها محدود به نام می شوند؟ و یا این که آیا میتوان متن دیگری را به جز اسم برای این خانواده از پلاک ها استفاده کرد؟

پاسخ این سوال مثبت است. پلاک های نوشتاری فقط محدود به اسم نمی شوند و میتوان هر متن دلخواه را برای آنها به شرط آنکه طولانی نباشد. و در یک عبارت کوتاه قرار بگیرد در نظر گرفت. در حقیقت پلاک های اسم برای یک فرد شخصی سازی شده اند ولی میتوان یک عبارت زیبا و جذاب را جایگزین کرد.

این عبارت میتواند یک متن کوتاه و یا یک تاریخ خاص و مهم برای یک فرد باشد. برای مثال می تواند جز موارد زیر باشد:

  • مصراعی از یک شعر مورد علاقه شما
  • یک جمله کوتاه از نویسنده
  • تاریخ تولد یا ازدواج یا هر تاریخی که برای شما مهم است
  • جمله کوتاهی که شما را به یاد یک خاطره در زندگی تان می اندازد و…

بایستی بیان شود که هر چیزی که خاطره ای زیبا را به ذهن فرد بیاورد، به شرط کوتاه بودن میتوان در قالب یک گردنبند زیبا طراحی کرد تا همیشه یاد آور لحظات خوش برای شما باشد. نا گفته که این دسته از پلاک ها تنها مختص به گردنبند طلا نیست بلکه حروف الفبا را می توان به صورت برش خورده و زیبا برای انگشتر و گوشواره نیز به کار برد. هم چنین با ترکیبی از یک نام و یا یک حرف الفبا و چرم، دستبند های بسیار زیبایی تولید می شود که مورد توجه و استقبال بسیاری از جوانان قرار گرفته است.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا