تکنولوژیبرترین های کسب وکار ایرانی

ویژگی سنگ پرطاووسی

مشخصات و لیست قیمت انواع سنگ مرمریت پرطاووسی

سنگ پله پرطاووسی سه نوع دارد :

سنگ پرطاووسی اصفهان

سنگ پرطاووسی که از معادن اصفهان استخراج می‌گردد دارای مقاومت بسیار خوب در برابر فشار و ضربه می‌باشد .زیبایی بافت این سنگ باعث استفاده زیاد این سنگ در فضای داخلی ساختمان می‌گردد.سابیدگی بر روی این سنگ تأثیر چندانی ندارد بنابراین استفاده از این سنگ در مکانهای عمومی پر رفت‌وآمد مناسب است.

سنگ پله پرطاووسی یزد

در شهر یزد معادن استخراج سنگ‌هایی نظیر گرانیت ، مرمریت ، مرمر، تراورتن وجود دارد. این معادن سنگ‌های پرطاووسی با زمینۀ روشن بارگه‌های پراکنده قهوه‌ای موجود می‌باشد . در سطح‌رویی سنگ پرطاووسی یزد حفره‌هایی وجود دارد که به‌وسیله ماستیک بی‌رنگ از بین می‌رود.

 روش‌های فرآوری بروز و انجام عملیات صیقل بر روی سنگ پرطاووسی یزد زیبایی و کاربرد آن را بالاتر می‌برد . سنگ پرطاووسی یزد به دلیل مقامت خوب در برابر فشار و ضربه در پله‌ها و سنگفرش منازل و ادارات مورداستفاده قرار می‌گیرد.

سنگ پله پرطاووسی شیراز

معادن گندمک و ارسنجان در استان شیراز سنگ‌های پرطاووسی مرغوب و باکیفیتی می‌کنند . سنگ پرطاووسی شیراز به دلیل صیقل پذیری خوب و مقاومت بالا در پله‌ها ، سنگفرش‌ها ، نما ، ، فضای سبز مورداستفاده قرار می‌گیرد. معمولاً سنگ پرطاووسی شیراز دارای زمینه سفید ورگه‌های طلایی و قهوه‌ای در سطح خود می‌باشد . ترکیب رنگی این سنگ باعث زیبایی سنگ پرطاووسی می‌گردد و همین امر سبب استفاده از سنگ پرطاووسی شیراز در مکانهای لوکس و مکان‌هایی که به سنگ‌های تزیینی نیاز دارند می‌گردد.

قیمت سنگ راه‌ پله پرطاووسی

امکان خرید از کارخانه برای سنگ‌های پرطاووسی شیراز وجود دارد . همین باعث حذف واسطه‌ها و کاهش قیمت سنگ می‌گردد.به‌طورکلی قیمت سنگ راه‌پله پرطاووسی نسبت به سنگ‌هایی باکیفیت مشابه دارای قیمت پایین‌تری می‌باشد .سنگ راه‌پله پرطاووسی را به‌صورت طولی برش می‌دهند تا بتوان به‌راحتی در راه‌پله استفاده کرد .به دلیل همین ویژگی‌ها در بین ساختمان‌سازان و کسانی که با صنعت سنگ سروکار دارند، سنگ پرطاووسی طرفداران زیادی دارد.

سنگ پله مرمریت پرطاووسی

زمینه سنگ‌های مرمریت پرطاووسی در معادن مختلف متفاوت است . رگه‌های گل و یا رگه‌های رنگی قهوه‌ای که در سطح آن پراکنده است باعث تمایز این سنگ‌ها با یکدیگر می‌گردد. برای مثال سنگ مرمریت پرطاووسی استان یزد دارای رگه‌های پررنگ‌تری نسبت به سنگ‌های مرمریت پرطاووسی استان فارس دارد .سنگ پله مرمریت نیز به دلیل مقاومت در برابر ضربه و فشار درزمینهٔ پله چینی و مکانهای پر رفت‌وآمد کاربرد دارد.

خرید سنگ پله پرطاووسی

سنگ پرطاووسی به دلیل زیبایی و ویژگی‌های خوبی که به‌عنوان یک سنگ ساختمانی دارا است، مورد استقبال سازندگان قرار می‌گیرد . خرید سنگ پرطاووسی به معدن استخراج‌کننده ، نوع فرآیند فرآوری شده ، بافت سنگ و وجود و یا عدم ناخالصی‌های تقسیم‌بندی می‌گردد. سنگ پرطاووسی سنگ پرفروشی در صنعت سنگ‌های ساختمانی می‌باشد .

سنگ پله پرطاووسی اصفهان

یک سنگ خوب باید دارای ویژگی نفوذپذیر پایین آب ، سختی و مقاومت خوب در برابر فشار و ضربه ، عدم رنگ‌پریدگی ، انتخاب سایز بر اساس نیاز مشتری رنگ زیبا و کاربردی ، قیمت ارزان باشد . پرطاووسی اصفهان دارای تمامی این ویژگی‌ها هست بنابراین دارای جایگاه خاصی در بین خریداران این سنگ می‌باشد.

یکی از گونه‌های بسیار زیبا و پرفروش در میان انواع سنگ‌های ساختمانی، سنگ مرمریت پرطاووسی می‌باشد. این سنگ به دلیل جلوه زیبا و بازی رنگ طبیعی و بسیار خاصی که دارد موردپسند اکثر سلایق قرار می‌گیرد و به سبب مقاومت عالی که در برابر سایش و فشار دارد یکی از اولین گزینه‌های انتخابی متصدیان ساخت‌وساز و پیمانکاران در طراحی و اجرا کف و پلکان می‌باشد. سنگ پرطاووسی از دسته سنگ‌های مرمریت و دگرگون‌شده می‌باشد که مواد اصلی تشکیل‌دهنده آن‌ها ترکیبی از آهک و ماسه است.

مرمریت ها اکثراً سنگ‌هایی مقاوم هستند که در برابر ضربه و فشار استحکام بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. سنگ مرمریت پرطاووسی هنگامی‌که از معادن استخراج می‌گردد به دو صورت گل‌دار و کم گل قابل فراوری می‌باشد. اگر به تصویر ارائه‌شده از محصول این بخش توجه نمایید، این سنگ دارای زمینه کرم روشن به همراه خال‌ها و گل‌های قهوه‌ای نامنظم و زیادی در سطح خود می‌باشد که همین موضوع نشان‌دهنده گل‌دار بودن آن است.

معدن سنگ پرطاووسی

کشور ایران دارای معادن زیادی از سنگ مرمریت در جای‌جای خود می‌باشد و در این میان مرمریت پرطاووسی نیز دارای چندین معدن در ایران است که بهترین آن در معدن‌های استان یزد یافت می‌شود. معدن این سنگ در 200 کیلومتری جنوب شرقی شهر زیبای یزد قرار دارد.

کاربری سنگ پله پرطاووسی

یکی از کاربری‌های اصلی سنگ مرمریت پرطاووسی، طراحی و ساخت پلکان در فضای داخلی و خارجی ساختمان می‌باشد. این سنگ علاوه بر زیبایی که به ساختمان می بخشد و در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مؤثر می‌باشد، دارای استحکام و دوام عالی نیز است که سبب می‌شود تا سالیان سال همانند روز اول باقی بماند. کف‌سازی نیز از دیگر کاربری های این سنگ به دلیل مقاومت بالا آن در برابر ضربه و فشار می‌باشد.

این محصول از ساب و صیقل بسیار خوبی برخوردار است و به همین دلیل در فضاهای کوچک و بزرگ و در زیر روشنایی چراغ سبب انعکاس نور و زیبایی دوچندان آن فضا می‌گردد. همچنین به دلیل گل‌هایی که درزمینهٔ خود دارد و از حالت یکنواختی برخوردار نمی‌باشد، می‌توان از آن‌هم به‌صورت یکدست و هم به‌صورت ترکیبی به همراه سنگ‌ها و مصالح دیگر بهره‌گیری نمود. سنگ مرمریت پرطاووسی در ساخت نمای داخلی و خارجی ساختمان نیز مورداستفاده فراوان قرار می‌گیرد.

نکات مثبت سنگ پله پرطاووسی

 • ساب و صیقل کافی
 • استحکام بالا
 • مقاوم در برابر سایش
 • رنگ و طرح ثابت و طبیعی
 • طول عمر بالا

نکات منفی سنگ پرطاووسی

 • قیمت این سنگ پرطاووسی به دلیل گلهای زیبایش از نمونه پرطاووسی کم گل در بخش دیگر کمی بیشتر است.
 • مرمریت پر طاووسی جزو سنگ‌های دگرگونی است. کانی پایه این سنگ کربنات کلسیم بوده که از کلسیت، دولومیت و کریستال‌ها تشکیل شده است. تمایل ایرانیها به انتخاب نامی خاص برای هرچیزی که نماینده ویژگیهایش باشد سبب شده تا حتی برای انواع مختلف سنگها نیز با توجه به شکل ظاهری و ویژگیهای سنگ نامی متفاوت انتخاب کنند.
 • به قدمت کره زمین سنگ وجود دارد. سنگ‌هایی که نه تنها در بناها و سازه‌های ما دیده می‌شوند؛ بلکه به بخشی از تاریخ و فرهنگ ماهم تبدیل شده‌اند. مرمریت جزو سنگ‌هایی است که نه تنها بسیار محبوب است؛ بلکه کارایی زیادی هم در صنایع ساختمان سازی و مصنوعات سنگی دارد. مرمریت پرطاووسی سنگی کرم رنگ و باشکوه است که از خانواده مرمریت‌های ایرانی بوده و بسیار مورد توجه خریداران است.
 • فرآیند تشکیل سنگ‌های طبیعی بسیار کند و پیچیده است. کانی‌های مختلف در کنارهم سال‌ها زیر فشار لایه‌های زمین قرار می‌گیرند و حاصل آن سنگی به زیبایی مرمریت پرطاووسی می‌شود.
 • اگر با دقت به سنگ مرمریت پرطاووسی نگاه کنید؛ در زمینه کرم تا سفیدش گویا صدها پر طاووس ریخته است. پرهایی که درست مانند طاووس زیباییشان را به رخ می‌کشند. رنگ کرم با پرهای قهوه‌ای ترکیب شده و یک سنگ باشکوه و خاص را تشکیل می‌دهد.

مرمریت پر طاووسی یک سنگ عامه پسند

بدون شک کشور ایران یکی از قطب‌های بزرگ سنگ در دنیا محسوب میشود که تنوع سنگ‌ها از انواع مختلف نیز در آن زیاد است. زمانیکه بخواهیم سنگی را برای پروژه‌ای خاص انتخاب کنیم، موارد بسیاری از جمله، ز و …. مورد بررسی قرار میگیرد باشد؛ و در نهایت با توجه به بودجه و سلیقه سنگ مورد نظر انتخاب میشود.

در این بین سنگ‌های مرمریت به دلیل مقاومت خوب و قیمت مناسبی که دارند محبوب‌اند. اما سنگ مرمریت پرطاووسی علاوه بر رنگ بندی زیبایی که دارد(رنگ بندی شامل: کرم، خاکستری، قهوه‌ای، زیتونی و قهوه‌ای است.) به دو دسته گل‌دار و کم گل هم تقسیم می‌شود. همچنین جزو سنگ‌های خوش قیمت هم به حساب می‌آید. همه این موارد در کنار هم سبب می‌شوند تا سنگ مرمریت پرطاووسی به خصوص رنگ‌های روشن آن جزو سنگ‌های عامه پسند بازار ایران باشند.

موارد استفاده سنگ مرمریت پر طاووسی

 • زمانی که موارد استفاده یک سنگ مطرح می‌شود؛ در واقع به عوامل زیادی توجه می‌شود. از جمله این موارد میتوان به درجه بندی سنگ، و مناسب بودن ویژگیهای یک سنگ برای مکان مورد استفاده اشاره کرد.
 • در خصوص سنگ مرمریت پرطاووسی، باید این را در نظر داشته باشید که این سنگ نوعی سنگ کلسیتی است و در نتیجه انتظار می‌رود که در محیط‌های بسته بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.
 • علاوه بر این موارد از این سنگ می‌توان در تمام بخش‌های یک ساختمان چه بخش داخلی و چه بخش خارجی استفاده کرد. عمده استفاده از مرمریت پرطاووسی در بخش‌هایی مانند راه پله، ، کف لابی، کف پارکینگ، کف تراس و… از آن استفاده می‌کنند.
 • سنگ پرطاووسی را نه تنها در ساختمان‌های مسکونی به کار می‌برند؛ بلکه در ساختمان‌ها و مراکز تجاری و تفریحی، به دلیل زیبایی خیره کننده این سنگ، آن را در بخش‌های مختلف به کار می‌برند. تلفیق زیبایی و کیفیت سبب شده تا سنگ پرطاووسی انتخاب عالی برای استفاده در بخش‌های داخلی یک ساختمان باشد.
 • شاید تصور کنید که از سنگ مرمریت پرطاووسی تنها در این موارد استفاده می‌شود. اما باید بگوییم که استفاده از این سنگ فراتر از این موارد رفته و توانسته به خوبی جای خود را در بین اشیاء سنگی نیز پیدا کند.
 • همان طور که این سنگ در خودنمایی می‌کند؛ از تکه‌های به جامانده از تایل‌ها و اسلب‌ها، هنرهای دستی جذابی درست می‌شود مانند گلدان‌های اشرافی. به کاربردن لوازم تزئینی که از سنگ مرمریت پرطاووسی درست شده شما را به نقاشی‌های قرون گذشته چینی می‌‌برد. جایی که قندان‌ها و گلدان‌های سنگی جذاب در کنار خاقان‌ها و پادشاهان چینی در نهایت ظرافت و لطافت نشسته‌اند.

ویژگی‌های مرمریت پر طاووسی

سنگ‌های مرمریت پرطاووسی در کنار شکل ظاهری جذابی که دارند؛ خاصیت‌ها و ویژگی‌هایی هم دارند که حاصل صدها سال کش و قوس کانی‌ها با فشار زمین‌ است. هر سنگ مرمریت ویژگی‌های تقریبا مشابهی با بقیه اعضای خانواده‌اش دارد. اما برخی از آن‌ها ویژگی‌‌هایی را بیشتر یا کمتر بروز می‌دهند.

برای مثال مرمریت پر طاووسی:

_ سنگ مرمریت پرطاووسی جذب آب بسیار کمی دارد (0.26%): این امر به حفظ سلامت سنگ، جلوگیری از آب‌خوردگی و فرسایش سنگ و همچنین افزایش طول عمر و ماندگاری آن کمک شایانی می‌نماید.

_ مرمریت پرطاووسی ساب پذیری بالایی دارد: این ساب پذیری بالا جلوه، جلا و زیبایی خاصی به سنگ می‌بخشد.

_ سنگ پرطاووسی استحکام بالایی دارد: استحکام بالا در سنگ‌های طبیعی جزو ویژگی‌های بسیار مهمی است که در خرید سنگ همواره لحاظ می‌شود. سنگ مرمریت پرطاووسی سنگی مستحکم است. به همین سبب در برابر فشار و ضربه از خود مقاومت نشان داده و دوام و کارایی آن بسیار بالا است.

_ تخلخل کم در سنگ پرطاووسی: هرچه یک سنگ تخلخل بیشتری داشته باشد؛ زودتر نسبت به نفوذ آب و تغییرات دمایی واکنش نشان می‌دهد. خوشبختانه سنگ مرمریت پرطاووسی تخلخل کمی دارد.

معادن سنگ مرمریت پر طاووسی در ایران

اگرچه می‌توان نمونه‌هایی از این سنگ را در ایتالیا پیدا کرد؛ اما این سنگ منحصر به فرد در ایران نیز دارای معادن متعددی میباشد. معادن این سنگ بیشتر در اطراف یزد و اصفهان قرار گرفته است.

برای مثال از معروف‌ترین معادن سنگ مرمریت پر طاووسی در منطقه ابرکوه از توابع استان یزد و جرقویه اصفهان واقع شده‌اند.

در طول تاریخ از سنگ مرمریت پر طاووسی استفاده‌های زیادی شده است. در ساختن ساختمان‌های لوکس تا ساده از این سنگ استفاده می‌کردند.

شکل فسیلی و پر مانند درون سنگ مرمریت پر طاووسی شکل ظاهری منحصر به فردی به آن بخشیده است. سورت‌های باکیفیت این سنگ را باقیمت بالا در بازارهای داخلی و خارجی خرید و فروش می‌کنند.

اگر دنبال خرید و تهیه یک سنگ جذاب، گیرا و در عین حال قیمت مناسب هستید؛ بدون شک سنگ مرمریت پرطاووسی می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. رنگ‌بندی متنوعی که طبیعت به این سنگ بخشیده، می‌تواند همه دوست داران سنگ‌های طبیعی را سروجد بیاورد.

در دیواره پارکینگ و راه پله ، سنگ پله ، نمای دیوارهای کوتاه ساختمان ، دیواره اماکن تجاری ، سوله و سالن های تولید مواد غذایی و بهداشتی و کفسازی ساختمان های مسکونی می باشد. سنگ مرمریت پرطاووسی از معادن مهاباد استان یزد و همچنین ارسنجان فارس ( با گلهای کمتر و محوتر ) استخراج می گردد.

از سنگ های مشابه ، مرمریتی با نام ملیکا به رنگ نسکافه ای روشن و تیره است که محصولی از معدن کرمان می باشد، محصول تولیدی معدن، کوپ سنگ مرمریت پرطاووسی در ابعاد مختلف و با درجات صادراتی، ممتاز، درجه 1، 2 و 3 می باشد. بر اساس پروانه بهره برداری میزان تولید سالانه این معدن 50000 تن می باشد.

روش استخراج در معدن به روش سیم برش و نیز استفاده از روش تلفیقی هاواژ ( اره زنجیری)و سیم بر همزمان می باشد.این مرمریت به دلیل طرح و رنگ خاص خود در میان مرمریت های به اصطلاح پرطاووسی نیز یکی از زیباترین سنگ ها می باشد و نمای بریده این سنگ همانند تابلوهای نقاشی به نظر می رسد

سنگ در 2 صورت در معادن موجود میباشد: گلدار و کم گل،این محصول از نوع گلدار میباشد،این دو سنگ هیچ تفاوتی جنسی با هم ندارند ولی به خاطر زیبایی سنگ گلدار سنگ پرطاووسی گلدار قیمت بیشتر دارد.

گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت این سنگ را در ابعاد و کارایی های مختلف تولید میکند،از جمله:

 • پرطاووسی پلاک
  سنگ مرمریت پرطاووسی کف فرش در ابعاد مختلف
  سنگ مرمریت پرطاووسی راه پله

سنگ با زمینه ای با رنگ کرم روشن و خط هایی نامنظم با رنگ قهوه ای یکی از جلوه های هنر طبیعت است که به دست خداوند متعال خلق شده.این سنگ به خاطر جنس بسیار محکم خود در مرحله ساب(براق کننده روی سنگ)بسیار زیبا و براق شده و درخشندگی خوبی پیدا میکند و نور را بسیار زیبا انعکاس میدهد.

همانطور که قبلا گفتیم بسیار مقاوم است،و در مقابل ضربه آسیب نمیبیند از این خاصیت میتوان استفاده کرد و این محصول را در راه پله و کف فرش ساختمان استفاده کرد در نمای داخلی و خارجی ساختمان نیز میتوان از این سنگ استفاده کرد که در نمای خارجی به خاطر جنس مرمریت این سنگ که بسیار تخلخل پایینی دارد و جذب سیمان آن کم است باید از روش های جدید معماری استفاده کرد مثل:اسکوپ کردن سنگ یا سیم کشی آن که در این صفحه میتوانید در مورد این روش بیشتر بدانید،این روش ها باعث میشود سنگ در اثر سرما و گرم از ساختمان جدا نشود.

درکل میتوان سنگرا در مکان هایی مانند:

نمای داخلی:

راه پله های داخلی
بغل راه پله
کف فرش داخلی
دیوار های داخلی
و….

نمای خارجی:

نمای ساختمان
راه پله های خارجی
کف فرش بیرونی ساختمان
دیواره های بیرونی

به زیبایی هرچه تمام تر استفاده کرد و از این جلوه هنر خداوندی در ساختمان بهره مند شد.این سنگ به خاطر رنگ روشن و شاد خود بسیار روحیه بخش است و به خاطر خطهای نامنظم آن هیچ گاه برای چشم شما تکراری نمیشود. و همیشه تازگی دارد.

سنگ مرمریت پرطاووسی دارای رنگ خاکستری با فسیلهای قهوه ای که بصورت پر پرندگان در سطح سنگ مرمریت دیده میشود و به همین خاطر به این سنگ مرمریت پرطاوسی نیز گفته میشود. هر چه این فسیلهای قهوه ای در سنگ کمتر دیده شود سنگ مرمریت پرطاووسی روشنتر میشود. سنگ مرمریت پرطاووسی اغلب بصورت سابیده در ابعاد تایل و طولی فرآوری میگردد .

درجات پایینتر بصورت تیشه ای جهت مصرف در محوطه سازی فرآوری میشود. کاربرد سنگ مرمریت پرطاووسی سابیده در دیواره ها و سنگفرش فضا های داخلی و سنگ مرمریت پرطاووسی تیشه ای در سنگفرش فضاهای باز و نمای داخلی و خارجی ساختمان میباشد.

معمولا به رنگ کرم همراه با رگه های قهوه ای است اما به رنگ های دیگری مانند خاکستری و زیتونی نیز یافت میشود.این سنگ به دلیل مقاومت بالا و زیبایی منحصر به فرد خود توجه زیادی را در صنعت سنگ به خود جلب کرده است. از مرمریت پر طاووسی میتوان برای قسمت های داخلی ساختمان از جمله سطوح پر رفت و آمد استفاده کرد.

سنگ مرمریت پرطاووسی یکی از انواع سنگ های مرمریت رایج جهت استفاده در نمای ساختمان ها می باشد.

مرمریت پرطاووسی به دلیل زیبایی خاص و منحصر به فرد بودن از جمله پرفروشترین مرمریت ها به شمار میرود. قیمت سنگ نسبتا مناسب و ارزان می باشد. بیشترین مصرف و کاربرد در دیوارهای خارجی ساختمان و کف پله و کابینت می باشد.

مجموعه کالاساخت یک شرکت ایرانی استخراج کننده، تولید کننده و فروشنده کوپ، اسلب و تایل مرمریت پرطاووسی و کرم جرقویه، گلدن بلک کاشان، تراورتن شکلاتی یزد و مرمریت آباده مطابق با بروز ترین فناوری های روز دنیا و بالاترین سطح استاندارد و کیفیت مثال زدنی با بیش از سه دهه سابقه فعالیت در صنعت سنگ و معدن است.

مجموعه کالاساخت ترکیبی از تجربه، تکنولوژی و مواد با کیفیت بالا برای ایجاد یک مجموعه باشکوه در صنعت سنگ ایران ارائه می دهد . معدن جرقویه در نصر آباد اصفهان واقع شده است و 3 کارخانه مجهز فرآوری سنگ آماده به تولید هستند.

سنگ مرمریت پرطاووسی جذب آب بسیار کمی دارد (0.26%) که این امر به حفظ سلامت سنگ، جلوگیری از آبخوردگی و فرسایش سنگ و همچنین طول عمر و ماندگاری آن کمک شایانی می نماید و همچنین ویژگی دیگری که سنگ ما را منحصر به فرد می کند ساب پذیری فوق العاده آن است که مایه جلوه، جلا و زیبایی سنگ می باشد…

سنگ با زمینه ای با رنگ کرم روشن و خط هایی نامنظم با رنگ قهوه ای یکی از جلوه های هنر طبیعت است که به دست خداوند متعال خلق شده.این سنگ به خاطر جنس بسیار محکم خود در مرحله ساب(براق کننده روی سنگ)بسیار زیبا و براق شده و درخشنگی خوبی پیدا می کند و نور را بسیار زیبا انعکاس میدهد.

سنگ در انواع رنگ های کرم روشن ، زیتونی ، طوسی ، پرتقالی ( کرم صورتی ) و گل تیره با رگه هایی طبیعی در ابعاد مختلف طولی و پلاک ، تولید و فرآوری می گردد سنگ پرطاووسی از قابلیت ساب پذیری عالی برخوردار است.

سنگ مرمریت پرطاووسی در ۲ صورت در معادن موجود می باشدگلدار و کم گل،این محصول از نوع گلدار میباشد، این دو سنگ هیچ تفاوتی جنسی با هم ندارند ولی به خاطر زیبایی سنگ گلدار سنگ مرمریت پرطاووسی گلدار قیمت بیشتر دارد.

فروش سنگ در ابعاد و ضخامت سفارشی

سنگ مرمریت پر طاووسی دارای رنگهای کرم و زیتونی گل دار میباشد این سنگ بیشتر در شهرک های صنعتی اصفهان چون دوشاخ ومحمود آباد به صورت انبوه بریده میشود این سنگ به دلیل رنگ عامه پسند و قیمت مناسب از اقبال عمومی برخوردار میباشد .

تعداد زیادی از سازندگان و طراحانی که ساختمانهای متوسط میسازند از این سنگ استقبال مینمایند نکته مهم در سنگها ضخامت نهایی آنها میباشد در سنگهای پله بطور متوسط ضخامت باید حدود 3 سانتی متر باشد و در سنگهای نما ضخامت عمومی حداقل 1.7 سانتی متر باشد و کمتر از اعداد اعلام شده جز نقاط ضعف سنگ میباشد.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا