...
برترین های کسب وکار ایرانیتکنولوژی

رفع محدودیت ارسال پیامک همراه اول چگونه است؟

محدودیت ارسال پیامک در اپراتور های مختلف

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، استفاده ی روزانه ی مردم از موبایل و پنل پیامکی بیشتر و بیشتر شده است. البته با توجه به این پیشرفت میتوانیم کسب و کار خود را به صورت هدفمندتر نیز تبلیغات کنیم و خودمان را با ارسال پیامک به خطوط بلک  لیست و دیگر خطوط عادی بهتر به عموم مردم بشناسانیم.

محدودیت ارسال پیامک با سیم کارت

یکی از روش های تبلیغاتی که در ابتدای تکنولوژی موبایلی وجود داشته است استفاده از پیامک تبلیغاتی می باشد. البته ارسال پیامک با سیمکارت شخصی نیز محدودیت هایی در پیش دارد که ممکن است خساراتی را به خودمان یا کسب و کارمان بزند. ارسال با سیم کارت شخصی، براساس یکی از مصوبات شورای عالی فضای مجازی و طبق آیین نامه ای از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی محتوا در کشور ممنوع شده است ؛ پس با این اوصاف ما یکسری محدودیت  ارسال پیامک همراه اول و محدودیت ارسال پیامک ایرانسل با سیمکارت داریم به عنوان مثال: سقف مجاز روزانه .

محدودیت ارسال پیامک همراه اول

اپراتور همراه اول در ارسال از طریق سیمکارت محددیت هایی را اعمال کرده است و در صورتی که بخواهید با شماره ی همراه اول خود پیامک انبوه ارسال کنید دچار مشکلاتی خواهید شد.

محدودیت ارسال پیامک ایرانسل

همانطور که اپراتور محدودیت ارسال پیامک همراه اول وجود دارد ، در اپراتور ایرانسل نیز به همین صورت می باشد و امکان استفاده از اپراتور مشابه برای ارسال پیامک انبوه وجود ندارد.

سقف روزانه ارسال پیامک

با توجه به نارضایتی های زیادی که از طرف مشترکین استفاده کننده از سیمکارت های دائمی و اعتباری بوجود آمده ، اپراتور های ارائه دهنده ی سیمکارت ، محدودیتی در ارسال پیامک به صورت روزانه تعیین کردند. این محدودیت با سقف مجاز 500 عدد پیامک در طول 24 ساعت می باشد و در هر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل وجود دارد. در صورتیکه ارسال پیامک از این سقف بالاتر رود، خط بلافاصله مسدود می شود و دیگر امکان ارسال یا دریافت اس ام اس و برقراری ارتباط تلفنی را تا رفع شرایط مسدودی نخواهید داشت.

برای رفع مسدودی سیم کارت نیز باید با کارت شناسایی به نمایندگی های اپراتور مربوطه مراجعه کنید و درخواست فعالسازی مجدد سیم کارت را ثبت کنید. البته در صورت تخلف چندباره از این قوانین، به مراجع قضایی فراخوانده می شوید. چراکه قوانین مرتبط با مشترکان را زیر پا گذاشته اید. به دلیل همین محدودیت ها است که امکان ارسال پیامک انبوه با خطوط عادی اپراتورهای مختلف وجود ندارد و باید از راه های جایگزین استفاده کنید.

روش ارسال پیامک انبوه بدون محدودیت چگونه است ؟

اپراتور های ارائه دهنده ی خدمات پیامکی به دلیل محدودیت هایی که در ارسال پیامک از طریق سیمکارت گذاشته اند ، امکان ارسال تبلیغات انبوه را برای شما غیرفعال کرده اند البته همیشه راهکار جایگزینی وجود دارد که راه را برای شما آسان تر میکند.

در ایران شرکت های مختلفی فعالیت دارند که کار ارسال پیامک به صورت انبوه را انجام میدهند و با امکانات متنوعی این قابلیت را در اختیارتان قرار میدهند. به عنوان مثال یکی از سایت های فعال در این زمینه ، سامانه ارسال پیامک آموت می باشد که با امکانات متنوعی که دارد شما را وارد دنیای جدیدی از تبلیغات انبوه خواهد کرد. با من همراه باشید تا این سامانه را با هم بررسی کنیم.

معرفی پنل اس ام اس انبوه

همانطور که از ابتدای این مقاله عنوان کردم محدودیت ارسال پیامک همراه اول و محدودیت ارسال پیامک ایرانسل وجود دارد و هیچ راهی برای استفاده از سیمکارت نیست مگر اینکه ارسال پیامک را به خطوط اختصاصی بسپارید. سامانه ی پیامکی آموت یکی از سایت های پیشتاز در ایران در ارائه ی این خطوط با بیشترین امکانات است.

داشتن یک پنل پیامکی به شما کمک می کند هم جامعه ی هدف را به درستی انتخاب کنید و هم مشتریان خود را دسته بندی کرده و هر زمان تمایل داشتید به صورت گروهی برایشان پیامک ارسال کنید یا به صورت اختصاصی تولد هر کدام را تبریک بگویید و همینطور هر زمان خواستید متن متناظر با همان مشتری را برایش ارسال کنید. در سامانه ی پیامکی ما ، امکانات مختلفی برای حفظ ارتباط با مشتریان وجود دارد که در ادامه به صورت موردی عرض میکنم :

 • وارد سازی شماره ی مشتریان در دفترچه تلفن پیامکی پنل و ارسال پیامک به صورت گروهی
 • ارسال پیامک های یادآوری خودکار به مشتریان بابت یادآوری زمان و مکان جلسات
 • ارسال پیامک خودکار تبریک تولد به مشتریان
 • ارسال پیامک تبریک مناسبات های خاص
 • ارسال پیامک با نام افراد به صورت زمانبندی شده
 • ارسال پیامک صوتی در همه ی ارسال های سامانه
 • امکان دریافت پیامک از مشتری به صورت عدد و یا عبارت
 • امکان مشاهده و گزارش گیری پیامک های ارسالی و دریافتی با جزئیات دقیق
 • امکان دریافت خروجی از تمامی گزارش های ارسال و دریافت پیامک
 • امکان تعریف منشی پیامکی و ارسال پاسخ خودکار (ارسال شماره تماس و اطلاعات کسب و کار از طریق پیامک)
 • امکان ایجاد نظرسنجی پیامکی ، مسابقه ی پیامکی و قرعه کشی سیستمی

چگونگی رفع محدودیت ارسال پیامک (+ابزار کاربردی رایگان)

همه ی این امکانات و ارسالی هایی که نامبرده شد بدون داشتن برنامه ی هدفمند به نتیجه ای که مدنظر شما باشد منجر نخواهد شد و باید به صورت دقیق برنامه ریزی هایی برای تبلیغات انجام گردد. پنل اس ام اس آموت با سالها تجربه در زمینه تبلیغات و بازاریابی پیامکی در کنار شما خواهد بود تا تجربه لذت بخشی از ارسال های تبلیغاتی را داشته باشید.

محدودیت ارسال پیامک در اپراتورهای مختلف؛ چگونه بدون محدودیت پیامک بزنیم؟

ارسال پیامک یکی از به صرفه ترین فعالیت های تبلیغاتی برای هر کسب و کار در این روزها است. با کمک این ابزار ساده اما اثربخش، می توان نام برند و اطلاعات خود را به سادگی در اختیار مشتریان و افرادی که قابلیت تبدیل شدن به مشتری را دارند قرار دهید. اما برای ارسال پیامک و آگاهی رسانی با اس ام اس نیز باید بهترین شیوه را انتخاب کنید.

انتخاب مسیر درست باعث می شود هم هدفمندتر پیش بروید و هم بودجه خود را به صورتی برنامه ریزی شده خرج کنید. یکی از روش هایی که می تواند باعث به هدر رفتن بودجه شما باشد، انتخاب اپراتور یا پنل ناکارآمد است. بسیاری از اپراتورها محدودیت هایی برای ارسال اس ام اس در طول روز دارند. به همین دلیل شناخت آن ها می تواند به شما کمک کند تا در انتخاب خود هوشمندانه تر رفتار کنید. در این مطلب به شما خواهیم گفت که هر اپراتور چه میزان محدودیت دارد و چگونه می توان با مشکل محدودیت کنار آمد؟

آیا می توان با سیم کارت شخصی پیامک تبلیغاتی فرستاد؟

با رایج شدن ارسال اس ام اس برای معرفی برند و تبلیغات، بسیاری از افراد برای بازاریابی به این روش روی آوردند. اگرچه ارسال پیامک تبلیغاتی ساده است اما به شرایط استاندارد و امکانات قابل قبولی مانند پنل اس ام اس نیاز دارد. با این حال عده زیادی از افراد به دنبال راه هایی هستند که به نظر ارزان و به صرفه است. یکی از این اقدامات در حوزه تبلیغات پیامکی، ارسال اس ام اس با یک شماره شخصی است.

مهم ترین سوالی که در این شرایط ایجاد می شود، این است که آیا امکان ارسال اس ام اس تبلیغاتی یا خدماتی با شماره شخصی وجود دارد؟ پاسخ این است که در دنیای گسترده تبلیغاتی امروز، همه ابزارهای دیجیتال می توانند وسیله ای برای رسیدن به اهداف ما باشند. بنابراین می توان از سیم کارت شخصی نیز برای ارسال پیامک استفاده کرد. اما مهم ترین نکته ای که در این شرایط وجود دارد، این است که بار حقوقی ارسال پیامک تبلیغاتی برای سیم کارت شخصی بسیار زیاد است.

همچنین این نوع از خطوط محدودیت ارسال دارند و نمی توان به تعداد دلخواه با آن ها اس ام اس ارسال کرد. محدودیت ارسال در شماره های شخصی روند پیگیری جدی تری دارد و به سرعت از طرف مراجع قانونی پیگیری می شود. از طرف دیگر مشتریان شما به شماره شخصی دیرتر اعتماد می کنند و ممکن است برند شما را ناامن تصور کنند. بنابراین حتی اگر کسب و کار کوچکی دارید، بهتر است از خطوط اختصاصی استفاده کنید. این خطوط می توانند هنگام بزرگ شدن کسب و کار شما نیز برایتان کارآمد باشند.

کدام اپراتورها محدودیت ارسال دارند؟

اس ام اس مارکتینگ در سال های اخیر به یک فرایند جذاب و اثر بخش در حوزه تبلیغات تبدیل شد. به همین دلیل حجم ارسال پیامک با انواع سیم کارت به حداکثر رسید. این مسئله با وجود همه مزایای تبلیغاتی، مشکلات جدی را نیز ایجاد کرد. به همین دلیل افراد قانون گذار در سازمان ارتباطات و فناوری، قوانین تازه ای را برای ارسال پیامک با خط شخصی وضع کردند.

مهم ترین قانون، محدودیت ارسال اس ام اس بود. با توجه به این بند سقف مجاز برای ارسال پیامک در هر شبانه روز از خط شخصی، 500 عدد تعیین شد. در صورتیکه ارسال پیامک از این سقف بالاتر رود، خط بلافاصله مسدود می شود و دیگر امکان ارسال یا دریافت اس ام اس و برقراری ارتباط تلفنی را تا رفع شرایط مسدودی نخواهید داشت.

برای رفع مسدودی سیم کارت نیز باید با کارت شناسایی به نمایندگی های اپراتور مربوطه مراجعه کنید و درخواست فعالسازی مجدد سیم کارت را ثبت کنید. البته در صورت تخلف چندباره از این قوانین، به مراجع قضایی فراخوانده می شوید. چراکه قوانین مرتبط با مشترکان را زیر پا گذاشته اید. به دلیل همین محدودیت ها است که امکان ارسال پیامک انبوه با خطوط عادی اپراتورهای مختلف وجود ندارد و باید از راه های جایگزین بهره برد.

منبع: دیجیاتو

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.