نکات مهم در خرید رنگ استخری

رنگ استخری در تمامی ابعاد، می‌تواند برای ایجاد پوشش یک استخر، مناسب باشد و از نفوذ آب جلوگیری کند. این رنگ دارای ویژگی‌های خاصی است که آن را از دیگر رنگ‌ها متمایز کرده و برای رنگ آمیزی استخری مناسب گردانیده است. در این مقاله می‌خواهیم به ارائه توضیحاتی در رابطه با رنگ استخری، انواع و ویژگی‌های آن بپردازیم. در صورتی که شما هم برای استخر نیاز به رنگ دارید و به دنبال برند خوب در این عرصه هستید، می‌توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت انتخاب رنگ­ها

رنگ‌ها اولین و مهم‌ترین استعاره‌هایی هستند که چشم نوازی می‌کنند. با توجه به همین مسئله کاربرد گسترده‌ای پیدا کرده‌اند و توانسته‌اند خود را به عنوان جزء اصلی بناها اثبات کنند. به همین خاطر در انواع مختلف و با کاربردهای گسترده‌ای وجود دارند که هر کدام مطابق با کاربردی که دارد، ویژگی‌های خاصی در خود دارد و این فرآیند سبب زیبایی و جلوه‌گری آن‌ها شده است.

البته لازم به ذکر است که تنها خاصیت رنگ‌ها ظاهر جذاب و ترکیبات خیره‌ کننده آن نیست! بلکه استحکامی که به وجود می‌آورند هم سبب کاربردشان شده‌ است. منظور از استحکام چیزی تحت عنوان افزایش ضخامت مصالح ساختمانی نیست! بلکه برای مقاوم ساختن یک سازه در برابر عوامل ختلف است. رنگ استخری از جمله این رنگ‌هاست که توانسته با عملکردی که دارد، مورد استفاده در محیط مرطوب استخر قرار بگیرد.

رنگ استخری چیست و چه تفاوتی با رنگ‌های معمولی دارد؟

رنگ استخری از جمله رنگ‌هایی است که به خاطر مقاومتی که در سطح داخلی استخر به وجود می‌آورد، لایه نفوذ ناپذیری را به ایجاد کند. در واقع سطح چسبندگی مناسب و ساختاری که بر پایه رزین و آکریلیک است، سبب شده تا رنگ‌های استخری از دیگر رنگ‌ها تمایز پیدا کنند. رنگ استخری دوام بسیار خوبی دارد که وقتی در تماس دائمی با آب قرار می‌گیرد، می‌تواند ماندگاری خود را حفظ کند و دچار تجزیه نشود. به هر حال انتظاری که غالبا از رنگ‌های معمولی می‌رود، این است که حلال در آب باشند؛ ولی رنگ استخری از جمله رنگ‌هایی است که پایه آب ندارد و می‌تواند لایه خوب و نفوذناپذیری را در برابر آب به وجود آورد.

از ویژگی‌هایی که برای رنگ استخری تعریف می‌شود، می‌توان به سرعت اجرا اشاره کرد. این رنگ‌ها به نسبت کاشی کف و دیواره‌ها، می‌توانند با سرعت بالاتری اجرا شوند. به همین خاطر افراد ترجیح می‌دهند که از رنگ به عنوان پوشش استخری استفاده کنند و به این سبب زمان کمتری را صرف کنند.

رنگ استخری ضد جلبک چیست و چه مزایایی دارد؟

رنگ استخری ضد جلبک از جمله رنگ‌هایی است که برای رفع مشکلات سطح مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطعا شما هم لایه سبز رنگی که روی دیوار سنگ‌های در تماس با آب رودخانه به وجود می‌آیند را مشاهده کردید! این همان جلبکی است که به مرور زمان روی سطوح مختلفی که مدت طولانی در مجاورت آب قرار می‌گیرند ایجاد می‌شود. در صورتی که برای استخر از رنگ استخری ضد جلبک استفاده شود، دیگر همچین اتفاقی رخ نمی‌دهد و سطح دیوار و کف استخر می‌تواند تمیز باقی بماند. به همین خاطر بسیاری از افراد از رنگ استخری ضد جلبک برای حفظ پاکیزگی استفاده می‌کنند.

در مورد مزایای رنگ استخری، لازم به ذکر است که این رنگ‌ها می‌توانند در برابر اشعه خورشیدی و شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم باشند و در نتیجه انتخاب مناسبی برای پوشش دیواره‌های داخلی استخر است. خرید رنگ استخری به خاطر ویژگی‌هایی که دارد، به یکی از پرطرفدارترین‌ها در عرصه رنگ آمیزی تبدیل شده است. خرید رنگ استخری ضد جلبک هم طرفداران زیادی دارد که باعث شده تا این رنگ‌ها برای رنگ آمیزی استخر به گزینه مناسبی تبدیل شود.

از مزایایی که توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرده، می‌توان به مسئله هزینه‌ها اشاره کرد. در واقع این موضوع که قیمت‌ها در خرید رنگ استخری به نسبت به کارگیری کاشی و موزاییک بسیار پایین است، به مزیتی برای رنگ استخری تبدیل شده است.

همچنین در مورد رنگ استخری، لازم به ذکر است که به خاطر حذف حلال‌های شیمیایی، امکان شستشو فراهم شده و این سبب می‌شود که افراد بتوانند استخر را برای جلوگیری از آلودگی‌ها، شستشو دهند.

رنگ نما

رنگ نما نیز از جمله انواع رنگ است که برای نماها و ایجاد زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سازه‌های مختلف می‌توانند رنگ نما داشته باشند تا نه تنها به لحاظ تزئینی و زیبایی جلوه‌گر شوند، بلکه به سبب خاصیت حفاظت کنندگی که دارند هم از ایجاد آسیب‌های محیطی جلوگیری کنند. به همین دلیل از رنگ‌ نما به وفور استفاده می‌شود. حتی این مسئله که رنگ نما می‌تواند سبب یکنواختی شود هم در اجرای آن بی‌تاثیر نبوده است. بسیاری از سازه‌ها که با گچ پوشیده شدند، با استفاده از رنگ، می‌توانند به یکنواختی رنگی برسند. یعنی تفاوتی در تناژها به وجود نیاید.

برند مهدرنگ پردیس

برند مهدرنگ پردیس، از جمله برند‌هایی است که رنگ‌های باکیفیت را در اختیار افراد قرار می‌دهد. شرکت مهدرنگ پردیس توانسته با تکیه بر کیفیت، طرفداران بسیاری را به خود جذب کند و برند خود را به یکی از نام‌های آشنا در حوزه رنگ‌ تبدیل کند. رنگ استخری هم از جمله محصولاتی است که این شرکت در میان انبوه رنگ‌های تولیدی خود، می‌سازد.

از آنجایی که رنگ‌ استخری نیاز به داشتن برخی ویژگی‌های خاص دارد، افراد نمی‌توانند به راحتی و به هر برندی اعتماد کنند. چرا که رنگ استخری، به شدت وابسته به نوع ساخت و ترکیبات دارد. به همین دلیل برند مهدرنگ پردیس توانسته با ارائه بهترین کیفیت، افراد را به محصولات خود جذب کند و نیز پخش رنگ انواع رنگ‌های ساختمانی و رنگ استخری، توسط برند‌ مهدرنگ پردیس به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.

3.7/5 - (3 امتیاز)
خروج از نسخه موبایل