مهر پزشکی

مهر پزشکی به مهری اطلاق می شود که پزشکیان برای تایید پرونده ها و نسخ خود در حالات و شرایط مختلف از آن استفاده می کنند. قاعدتاً نام و نام خانوادگی پزشکی، تخصص و شماره نظام پزشکی بر روی مهر پزشکی درج می شود و تایید هویتی آن ها با استفاده از مهر پزشکی که حاوی چنین اطلاعاتی است انجام خواهد شد.

 مهر پزشکی دارای طرح های بسیار متنوعی است که در قسمت های زیر نمونه های مختلف مهر پزشکی و دکتری را برای شما عزیزان به اختصار توضیح خواهیم داد لازم به ذکر است که در مجموعه گارنت گرافیک تمامی انواع مهر پزشکی با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت مهر در بهترین برندها ساخته و ارائه می شود. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب بهترین مهر پزشکی

این مقاله نحوه و نکات مهمی را برای انتخاب بهترین طرح مهر پزشکی و اینکه مهر سفارشی چگونه باید باشد  و چه ویژگی هایی دارد را بررسی خواهیم کرد . باید عرض شود که مهر یکی از مهمترین ابزارها در هنر و زمینه های دیگر است ، که قابل استفاده در اسناد مختلف و اوراق متفاوت می باشد. بنابراین شما عزیزان می توانید حساسیت موضوع و احتمال سوء استفاده را از مهر های حساس درک کنید. پس بهتر در زمان انتخاب طرح برای مهر پزشکی خود از طرح های ساده که امکان کپی شدن آنها زیاد است استفاده نکنید .

همچنین مهر پزشکی شما نمونه خوبی از امضای شماست و به همین دلیل باید نسبت به داشتن طراحی منحصر به فرد و زیبا مهر پزشکی خود بیشترین دقت و توجه را به خرج دهید. در ادامه خواهیم دید که در طراحی و سفارش مهر پزشکی به چه موارد و عواملی باید توجه داشته باشیم و از شما عزیزان دعوت می کنیم که همراه ما در ادامه مقاله مهر پزشکی بمانید.

کاربرد مهم مهر پزشکی

همانطور که گفتیم مهر پزشکی یکی از ابزارهایی است که به کاغذ یا اسناد در امور پزشکی مختلف اعتبار و کارایی می بخشد. مهر پزشکی نیز به طور گسترده ای در زمینه پزشکی استفاده می شود. به طوری که روزانه صدها نسخه و پرونده پزشکی توسط پزشکی چاپ و و به کمک مهر پزشکی امضا می شود. بنابراین مهر پزشکی باید مورد تایید وزارت بهداشت و درمان باشد.

در واقع می توان گفت که مهر پزشکی کارکردهای زیادی دارد که هر پزشکی چندین بار در روز از آن استفاده می کند. بنابراین، طراحی و اندازه مهر پزشکی بسیار مهم است. به همین دلیل مهر پزشکی در انواع مختلفی طراحی و تولید می شود و در موارد مختلف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع برگه مهر پزشکی برای تایید نسخه ها یا مدارک بیمار و یا ثبت موضوع در علوم پزشکی استفاده می شود. به همین دلیل است که مهر پزشکی بسیار مهم است و بسیاری از مدارک پزشکی بدون مهر پزشکی فاقد اعتبار هستند.

ویژگی های موجود در یک مهر پزشکی

مهر پزشکی یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده در هر زمینه پزشکی است. از این مهر پزشکی می توان برای ثبت بسیاری از موارد پزشکی به ویژه مواردی که باید مورد تایید وزارت و تیم پزشکی باشد استفاده کرد. از این رو این مهر یکی از پرکاربردترین مهرها می باشد.

در واقع در اندازه ها و طرح های مختلف تولید و طراحی می شود. یکی از مواردی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد عمر طولانی آن است که برای افزایش عمر آن باید به نکات جدی و مهمی در استفاده از مهر پزشکی توجه کرد.

سایز های مهر پزشکی

همانطور که گفته شد اندازه و جنس مهر پزشکی به دلیل استفاده روزانه از آن بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل بر اساس عملکرد آن باید ابعاد مختلفی داشته باشد.

شکل مهر پزشکی بستگی به متن یا نام و نام خانوادگی پزشکی دارد و بر اساس استانداردهای خاصی است و باید به تایید سازمان پزشکی برسد. اما استفاده از این مهر برای پزشکیان نکته ای دارد زیرا معمولا پزشکیان از مهرهای پزشکی با مهر اتوماتیک یا دسته اتوماتیک استفاده می کنند.

ابعاد مهر پزشکی لیزری اتوماتیک 22*58 میلی متر می باشد که در اندازه استاندارد می باشد و می تواند کل محتوای مهر را به خوبی برای تمامی افراد نمایش دهد. با این حال، برخی از تمرینکنندگان از تمبرهایی استفاده میکنند که اندازه کوچکتری دارند. اندازه استاندارد و مناسب برای مهر پزشکی ممکن است 18 میلی متر در 47 میلی متر باشد و بنابراین برای کلمات کمتر و نام های کوتاه تر استفاده می شود.

انواع مهر پزشکی

ابزارها و روش های مختلفی برای ساخت مهر پزشکی وجود دارد، معمولاً مهر پزشکی به صورت تمبرهای ژلاتینی و لیزری موجود هستند. مهرهای پزشکی کاربردهای گسترده ای دارند، به همین دلیل در طرح های مختلفی ساخته و عرضه می شوند.

نکته ای که در مورد مهر پزشکی باید به آن توجه کرد این است که سیل مهر در طول روز بارها استفاده می شود، بنابراین کیفیت و دوام مهر پزشکی اهمیت دارد. . جنس آن باید به گونه ای باشد که همچنان بتوان برای مدت طولانی بدون افت کیفیت از آن استفاده کرد.

طرح روی تمبر کاملا سلیقه ای است اما در صورت تمایل می توان مواردی مانند نام و نام خانوادگی پزشکی، شماره نظام پزشکی، تخصص پزشکی و آرم را روی تمبر مهر پزشکی درج کرد. ترتیب قرار دادن این مقالات به این صورت است که در سطر اول نام و نام خانوادگی ، در سطر بعد تخصص پزشکی و در پایان شماره نظام پزشکی درج شده است. فونت روی تمبر مهر پزشکی نیز کاملاً مطابق با سلیقه فرد انتخاب می شود و استاندارد خاصی برای فونت استفاده شده بر روی تمبر وجود ندارد . از نظر جنسیت در مدل های مختلفی قابل ارائه می باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم .

همانطور که قبلا ذکر شد، پزشکان محترم هر روز از مهر خود استفاده می کنند . بنابراین نوع آب بندی مهر پزشکی باید به گونه ای باشد که بتوان از آن  به سرعت استفاده کرد. امروزه اکثر مدل های مهر پزشکی اتوماتیک هستند. مهر معمولی، ساخته شده از ژلاتین و نیاز به جوهر دارند که ، اغلب در این صنعت استفاده نمی شود.

البته نوع مهر پزشکی که در این زمینه استفاده می شود از اتوماتیک است که بیشتر به درد می خورد تا زیبایی. همانطور که در بالا ذکر شد این مهر پزشکی به دلیل سایزهای مختلف در طرح های مختلفی تولید می شود و مهر پزشکی عموما در سه نوع اتوماتیک ، لیزری و جیبی تولید می شود . در زیر شرح مختصری از این انواع تمبر مهر پزشکی آورده شده است.

مهر پزشکی ژلاتینی اتوماتیک

یکی از رایجترین مدلهای مهر پزشکی ، نوع ژلاتینی خودکار است. همانطور که از نام آن حدس می زنید، جنس تمبر از ژلاتین است و طرح روی آن بسیار ظریف و شفاف است و جوهر داخل مهر استفاده از آن را بسیار آسان کرده است. این مهر پزشکی در بازار با نام های فشاری یا ریلی نیز شناخته می شود.

 این مهر پزشکی در دسته بندی معروف تمبرهای پزشکی است که معمولاً با نام های تمبر پزشکی ، مهر ریلی ، مهر فشاری شناخته می شود و از قدیم الایام بسیار مورد توجه بوده است.

مهر پزشکی لیزری اتومات

نوع جدیدی از واشر که به جای ژلاتین از پلیمر استفاده می کند.  نوعی واشر است که عمر و دوام بیشتری دارد و به دلیل استفاده از پلیمرها از کیفیت بالاتری برخوردار است. این موارد باعث شده تا مهر پزشکی لیزری کیفیت ساخت بالاتر و طول عمر بیشتری داشته باشند . همچنین با زیبایی و شفافیت مهر جلب توجه می کند.

مهر پزشکی جیبی اتوماتیک

همانطور که از نام آنها پیداست ، این مهر پزشکی به عنوان تمبرهای قابل حمل طبقه بندی می شوند تا بتوانید آنها را در هر مکان و هر زمان حمل کنید. این مهر پزشکی تاشو و به راحتی در جیب یا کیف شما قرار می گیرند، می توانید این سری از مهر پزشکی را به عنوان مهر همراه در همه جا با خود حمل کنید.

پزشکان عزیز وقتی از مهر پزشکی استفاده می کنند معمولا دو مهر می زنند که یکی برای کارهای دائمی و دیگری برای کارهای ضروری و مرتبط مناسب است. معمولا تمبرهایی که برای مصارف اداری استفاده می شوند بزرگتر از تمبرهای جیبی هستند و در مدل اتوماتیک تولید می شوند تا نیازی به تمبر نباشد.

كيفيت مهر پزشکی

همانطور که گفته شد، اکثر مدل های مهر پزشکی خودکار هستند. در تمبر پگاه با در نظر گرفتن تمامی نکات و با استفاده از بهترین ابزار و ماشین آلات پیشرفته، طرح مورد نظر شما را با نهایت دقت و زیبایی بر روی مهر حک می کنیم.

همچنین استفاده از مواد اولیه درجه یک و مرغوب در ساخت مهر پزشکی باعث شده است که یک مهر نفیس و باکیفیت را به شما عزیزان عرضه کنیم. طراحی های مرتبط با ساخت مهر پزشکی در مجموعه گارنت گرافیک از بهترین برندها و دارای کیفیت و دوام بسیار بالاست.

طراحی مهر پزشکی

طراحی مهر پزشکی بسیار مهم است تا با استاندارد خاصی ساخته شود . ابتدا نام دکتر باید در خط اول باشد. خط بعدی تخصص پزشکی را نشان می دهد و خط آخر شماره سیستم پزشکی او را نشان می دهد. معمولاً پزشکان علاقه زیادی به ثبت تمبر با روش های نستعلیق دارند به همین دلیل معمولاً در هنگام ثبت نام پزشکی از این مدل استفاده می کنند زیرا در خطوط دیگر خط خیلی بزرگ به نظر می رسد زیرا اندازه های غیر استاندارد توصیه نمی شود.

بنابراین بهتر است برای استفاده از نستعلیق فقط یک خط با نام دکتر در نظر بگیرید ، البته این کاملا سلیقه ای است و قانون تعریف شده ای ندارد . با ظهور فونت های جدید، جذاب و رسمی، سایر پزشکان به استفاده از فونت ها محدود شده اند. طراحان مهر گارنت گرافیک با تجربه و آگاهی کامل از این سلیقه پزشکان محترم  می توانند به راحتی نیاز پزشکانی که به دنبال طرحی خاص هستند پاسخگو باشند.

اگر پزشک هستید و قصد ساخت مهر پزشکی را دارید، پیشنهاد می شود از مشاوره رایگان طراحان گارنت گرافیک در این زمینه بهره مند شوید.

طرح مهر پزشکی مناسب برای بیمارستان چگونه است؟

همانطور که در سطر قبل گفته شد، مهر پزشکی مناسب بیمارستان با مهر پزشکی برای مطب تفاوت اندکی دارند، بنابراین بسیاری از پزشکانی که در مطب های خصوصی در بیمارستان ها کار می کنند، مهر پزشکی را با نشان بیمارستان روی مهر ثبت می کنند.

 بنابراین طراحی لوگو بسیار مهم است. البته در این مورد باید شرایط معرفی نامه از بیمارستان را نیز در نظر گرفت. زیرا در این موارد ارائه گواهی تحصیل و پروانه پزشکی برای ساخت مهر با نام بیمار کافی نیست.

قیمت مهر پزشکی

قیمت مهر پزشکی بسته به نوع مهر و تمبر متفاوت است، لیزری ها معمولاً در مقایسه با مدلهای معمولی یا ژلاتینی گرانتر هستند. همچنین سیل های سفارشی نسبت به مدل های استاندارد گران تر هستند، بنابراین می توان گفت که هزینه ساخت مهر پزشکی بسته به نوع آن متفاوت است.

خرید مهر پزشکی

برای مشاوره، راهنمایی و خرید مهر پزشکی با شماره تماس های مجموعه گارنت گرافیک پیشرو در صنعت مهر سازی تماس حاصل نمایید تا طراحان زبده گارنت گرافیک با داشتن بیش از بیست سال تجربه در زمینه ساخت مهر پزشکی بهترین مهر پزشکی را برای شما عزیزان در اسرع وقت و طبق سلیقه شما بزرگواران تهیه نمایند.

سفارش مهر پزشکی

از آنجایی که سوابق پزشکی مهم به عنوان محرمانه طبقه بندی می شوند، مهر پزشکی که آنها را مهر و تایید کرده است مهم است. به همین دلیل برای جلوگیری از هرگونه تخلف و عواقب احتمالی در حین تولید مهر توسط طراحان و مجموعه گارنت گرافیک ، تمامی مهرها با مجوز و گواهینامه قانونی طراحی و ساخته می شوند. برای سفارش تمبر و مهر پزشکی ارائه مدارکی دال بر هویت و تخصص پزشکی الزامی است. به این ترتیب می توانید با رضایت خاطر و عدم وجود تخلفات احتمالی مهر پزشکی خود را با بالاترین کیفیت و طرح مورد نظر داشته باشید.

سفارش آنلاین مهر پزشکی

اصولا با توجه به وضعیت ترافیک اینروزهای پایتخت بازدید حضوری می تواند وقت گیر باشد . بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای حضور فیزیکی در اینترنت، به صورت آنلاین کار کنند. از این رو این شرایط را برای شما فراهم کرده ایم که به راحتی بتوانید به صورت آنلاین مهر پزشکی خود را سفارش دهید.

برای این کار کافی است طرح و نوع مهر را انتخاب کنید و مدارک لازم را ارائه دهید. ما در اسرع وقت به صورت آنلاین مهر پزشکی شما را با کمک بهترین و زبده ترین طراحان در گارنت گرافیک تهیه و خوایم ساخت و در اسرع وقت نیز برای شما عزیزان ارسال خواهیم کرد.

دکمه بازگشت به بالا