برترین های کسب وکار ایرانیعلمی و پزشکی

خواص نقره برای زنان و مردان

خواص و فواید نقره برای مردان و زنان | پیشنهاد 10 زیورالات و گردنبند نقره

از استفاده درمانی از نقره در قدیم، شواهد تاریخی زیادی در دست است که نشان می دهد که مردم عادی از نقره برای شفابخشی به بیماری های خود استفاده می کردند. دلیل آن را باید در تجاربی دانست که پزشکان قدیمی از خواص و فواید نقره برای مردان به دست آورده بودند. برای مثال طبیبان قدیمی به این موضوع پی برده بودند که نقره برای درمان زخم بسیار مناسب است. به همین خاطر، پزشکان فلز نقره را در اطراف زخم های شدید و مقاوم به درمان قرار می دادند. این کار باعث نجات جان فرد زخمی، از مرگ حتمی می شده است. از کتاب قانون ابن سینا چنین برمی آید که او در بحث داروسازی یا قارابادین (Graphidion) از فلزاتی مانند نقره، زرنیخ، گوگرد، طلا و سرب برای ساخت ترکیبات دارویی استفاده می کرده است.

با این توضیح پی بردیم که استفاده از زیورآلات نقره برای مردان و زنان از جنبه درمانی و شفابخشی از اهمیت فراوانی برخوردار بوده است. بنابراین توصیه می کنیم که شما نیز برای خودتان حداقل یکی از انواع زیورآلات نقره را تهیه بکنید. شما می توانید در صفحه اینستگرام نوا استایل و فروشگاه نوا استایل مدل های مختلف انگشتر نقره، گوشواره نقره، دستبند نقره، گردنبند نقره، ست یا نیم ست نقره و یا سرویس نقره را مشاهده بکنید. در زیر به برخی از خواص درمانی زیورآلات نقره برای مردان و زنان می پردازیم.

خواص ضد میکروبی زیورآلات نقره

از مهم‏ترین خاصیت نقره برای مردان و زنان، کاربرد ضدمیکروبی آن است. تحقیقات مختلف در سراسر جهان این موضوع را اثبات کرده‏ است. دکتر «هاری مارکراف» یکی از اساتید دانشکده پزشکی دانشگاه «سنت دوبس»، به‎طور خاص ثابت کرده است که نقره بدون اینکه عوارض ناشی از استفاده از آنتی‎باکتریال‎های معمولی را ایجاد کند، چندین برابر بیشتر از آن‎ها قدرت ضدعفونکنندگی دارد.

به ‏دلیل همین ویژگی، در بسیاری موارد از ذرات نانو نقره به‎ عنوان ماده ضدعفونی‏ کننده آب استفاده می شود. شاید یکی از دلایلی که انسان‏های اولیه ظروف و قاشق خود را از این فلز می‎ساختند درک همین ویژگی مثبت نقره بوده است. به همین خاطر مردان و زنان با استفاده از انواع گردنبند زنانه و مردانه، انگشتر، دستبند و زنجیر زنانه و مردانه نقره می‏توانند از این خواص ضدمیکروبی این فلز جادویی بهره‏مند شوند.

خواص و فواید زیورآلات نقره برای بهبود گردش خون

آقایان به‏دلیل حضور بیشتر در اجتماع و قرارگیری در معرض تنش‏های مختلف، مستعد افزایش فشارخون و مشکلات قلبی و عروقی هستند. استفاده از اکسسوری نقره خواص بی‎شماری برای اعضای داخلی بدن دارد که یکی از این خواص نقره برای مردان، گردش بهتر خون و کمک به تعادل فشارخون است.

بعضی افراد معتقدند که اگر می‏خواهید با کمک نقره عملکرد سیستم گردش خون را بهبود ببخشید، بهتر است از انگشتر نقره در چهارمین انگشت دست چپ یا راست خود استفاده کنید. البته اگر مجرد هستید، توصیه می کنیم انگشتر نقره را در انگشت چهارم دست راست خود استفاده کنید. شباهت بیش از حد نقره با طلای سفید نباید باعث معرفی شما به عنوان یک فرد متاهل شود.

تاثیر خواص و فواید نقره در تنظیم انرژی

اگر مرتبا احساس کسالت و خستگی به سراغ شما می‎  آید و آزمایش‎ های پزشکی مشکل خاصی را برای شما تشخیص نمی دهد، بهتر است سری به نقره بزنید. بهترین راه این است که یک قطعه از زیورآلات نقره را تهیه و مدتی استفاده کنید. فقط حواستان به این مساله باشد که تاثیر این فلز را بر روی بدن خود اندازه گیری بکنید.

با مقایسه شادابی خود قبل و بعد از استفاده از نقره، این مساله برایتان آشکار خواهد شد. بر اساس یافته های جدید استفاده از زیورآلات و جواهرات نقره می‏تواند سوخت‎وساز بدن را بهبود ببخشد. و به افزایش میزان انرژی بدن کمک کند. با این حال توصیه می کنیم استفاده از نقره در کنار درمان‎های دارویی و پزشکی انجام شود.

تسکین درد از جمله خواص و فواید نقره برای مردان

ازجمله خواص و فواید نقره برای مردان، قدرت تسکین‏دهندگی و کاهش درد آن است. از زمان‎های گذشته مردم از نقره برای تسکین درد خود استفاده می‎کردند. امروزه علم پزشکی ثابت کرده است که ذرات نقره می‎تواند از طریق پوست جذب بدن شود. و بنابراین مصرف مداوم زیورآلات نقره در کاهش دردهای ناشی از خستگی و بروز آسیب‎های جسمی مؤثر خواهد بود.

آرامش اعصاب با استفاده از اکسسوری نقره

عصبانیت، تندخویی و بداخلاقی از مشکلات گریبان‎گیر افراد و بخصوص مردان است. این اختلال به‎دلیل سختی کار، آلودگی هوا و سایر مشکلات اجتماعی و و به ویژه مشکلات اقتصادی بروز می‏کند. یکی از خواص نقره برای بدن، ایجاد آرامش و کاهش استرس، اضطراب و عصبانیت است.

البته این اثر خارق العاده نقره به رنگ آرامش‎بخش فلز نقره نیز بستگی دارد. اگر همسر شما در بسیاری از مواقع کمی یا بیشتر تندخو است، می توانید بنا به یک مناسبت، یک هدیه زیبا از محصولات نقره هدیه بدهید. بهتر است قبل از هر اقدامی، محبوب‎ترین مدل‎های انگشتر نقره برای آقایان یا زنان را در گالری نوا استایل بررسی و یکی از مدل ها را انتخاب کنید. این هدیه شما هم به سلامت روحی همسرتان کمک خواهد کرد و هم استایل او را زیباتر می کند. پس با خرید زیورآلات نقره، آرامش را برای خانوده‎ خود به ارمغان بیاورید.

فلز نقره علاوه بر اثرگذاری مستقیم بر بدن، از توانایی آشکار ساختن برخی از مشکلات درونی بدن نیز برخوردار است. برای مثال نقره به راحتی عارضه کلیوی را در افرادی که در برنامه غذایی خود مصرف بیش از اندازه نمک را دارند، مشخص می کند. مکانیسم عمل این فرآیند آشکارسازی به راحتی قابل تشخیص است. در چنین افرادی، با افزایش سدیم، سطح نقره به رنگ آبی متمایل خواهد شد. پس شما با استفاده از زیورآلات نقره، یک کیت تشخیص عارضه کلیوی نیز در اختیار خواهید داشت.

سفارش فقهی استفاده از انگشتر نقره برای مردان

به غیر از خواص روحی و فیزیکی نقره که برشمردیم، شاید بتوان به سفارشات فقهی نیز اشاره کرد. سفارشات فقهی به آن دسته از سفارشاتی گفته می شود که از طریق روایات منتسب به بزرگان دینی به دست ما رسیده است. نکاتی که در زیر می آید، صرفا نظر فقهی بوده و برای کسانی که اعتقادات فقهی دارند، لازم الاجراست.

بر اساس همین روایات، استفاده از طلا با هر شکلی برای مردان حرام بوده و برای زنان سفارش شده است. بر عکس، سفارشات روایی، توصیه اکیدی به استفاده از نقره توسط مردان دارد. در حدیثی منتسب به پیامبر اکرم (ص)، و خطاب به مردان چنین آمده است که «لا تختموا بغیر الفضه» یعنی به‎جز انگشتر نقره در دست نکنید.

علاوه ‎بر این، قراردادن سنگ ‏های مختلف در کنار نقره می ‏تواند خواص نقره برای آقایان را افزایش بدهد. یکی از این سنگ ها که در اسلام نیز بسیار به آن سفارش شده است و در انواع مدل های انگشتر مردانه به‎چشم می خورد، سنگ عقیق است. بهبود عملکرد دستگاه های مختلف بدن، ایجاد آرامش، دور شدن غصه، دور شدن حشرات موذی و افزایش رزق و روزی از دیگر ویژگی های سنگ عقیق است که در کنار انگشتر، خواص و فواید نقره برای مردان را بالاتر می برد.

یک توصیه بسیار مهم

معمولا برخی از افراد عادت به استفاده از جواهرات و زیورآلاتی از آلیاژ طلا و نقره دارند. برای مثال استفاده از طلای توسی و یا طلای سفید در میان برخی از آقایان بسیار رواج دارد. نکته ای که در این میان وجود دارد، مربوط به تداخل اثرات این دو فلز در یکدیگر است. معمولا در طب قدیم این اعتقاد وجود دارد که طلا باعث افزایش کاهش فشار خون و نقره باعث افزایش فشار خون می شود.

البته هر دوی این فلزات به نوعی تعادل در فشار خون را موجب می شوند. اما حضور هر دو در قالب یک آلیاژ باعث بروز بی نظمی و اختلال در فشار خون فرد می شود. به عنوان یک مثال جالب باید به طب سوزنی اشاره داشته باشیم. در طب سوزنی معمولا از سوزن های طلایی و نقره ای به صورت جداگانه در قسمت های مختلف بدن برای تعدیل فشار خون استفاده می شود. این امر نشان می دهد که استفاده از آلیاژ نقره و طلا باعث ایجاد اختلال در سیستم خون می شود.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا