برترین های کسب وکار ایرانیخدمات صنعتی

دلایل مشکلات اصلی پکیج

پکیج گرمایشی دستگاهیست که آب گرم مصرفی را برای منازل تامین می‌کند. این وسیله در واقع یک جایگزین بسیار کوچک‌تر و البته بسیار کم دردسرتر و مناسب‌تر موتورخانه و یا آبگرمکن است. پکیج‌ها دردسرهای کم‌تری دارند؛ اما گاهی دچار مشکلاتی می‌شوند که باید به آن‌ها رسیدگی کرد.

سرویس و تعمیر پکیج یکی از راه‌ها افزایش طول عمر مفید این دستگاه است. همان طور که می‌دانید پکیج‌های دیواری همان‌قدر که سودمند هستند و برای آسایش منازل به کار گرفته می‌شوند، به همان میزان هم مشکلات پکیج در هر منزلی می‌تواند وجود داشته باشد. در صورتی که کمی با این وسیله و قطعات به کار رفته در آن آشنا باشید می‌توانید به راحتی آن را تعمیر کنید و چنانچه تمایل به یک سرویس بهتر یا تعمیر پکیج داشته باشید میتوانید از یک سرویسکار خوب بهره ببرید. در اینجا مشکلات پکیج را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

علت نشت آب از پکیج دیواری چیست؟

یکی از مشکلات پکیج دیواری نشت آب از این دستگاه است. این حالت دلایل مختلفی دارد. یکی از دلایل نشتی آب این است که شیلنگ‌های آب متصل به دستگاه یا شیر آلات اتصال در پکیج دچار شکستگی و یا این که خرابی باشند. دستگاه سختی گیر و یا اتصالات داخلی پکیج نیز در این امر دخیل هستند که باید مورد بررسی قرار گیرند. در صورت نیاز تعویض واشرها و یا گاهی محکم کردن آن‌ها می‌تواند مشکل را برطرف کند. اگر نشت آب از یک نقطه کوچک باشد نیز می‌توانید از محلول نشتی گیر استفاده کنید.

علت صدای زیاد پکیج دیواری چیست؟

از دیگر مشکلات پکیج این است که مبدل حرارتی با صدای بسیار زیادی کار می‌کند و این می‌تواند برای ساکنین منزل ناراحت کننده باشد. تنظیم نبودن شیر برقی گاز دستگاه، هواگیری مدار گرمایش پکیج، رسوب‌گیری مدار و مبدل حرارتی و یا خرابی پمپ آب و حتی مشکلات مربوط به سنسورهای حرارتی سبب بروز صدای اضافه در مبدل حرارتی پکیج می‌شود. برای برطرف کردن این حالت نیاز است که مبدل هواگیری شود و شیر برقی گاز دستگاه تنظیم گردد.

رسوب‌زدایی مدار و مبدل حرارتی نیز به کاهش صداکمک می‌کند، همچنین با کنترل ‌NTC‌ ها هم می‌توان این صدای بلند را رفع کرد. در مسیر برگشت آب گرمایش رادیاتورها یک فیلتر مناسب نصب کنید و تست پمپ سیرکوله را نیز انجام دهید و آخرین راهکار پیشنهادی رفع دفرمگی مبدل حرارتی است.

شما میتوانید با شرکت در یک دوره آموزشی تعمیرات پکیج نه  تنها مشکلات رایج پکیج منزل خود را رفع کنید بلکه وارد بازار کار شده و به درآمد بالایی برسید. ‫

مشکل زنگ‌زدگی دودکش فلزی پکیج

دودکش پکیج یکی از مهم‌ترین قطعات این دستگاه است. وجود هرگونه زنگ‌زدگی و پوسیدگی مانع خروج کامل دود از دودکش خواهد شد و یکی از مشکلات پکیج خواهد بود. برای رفع این اشکال سعی کنید سایز مناسبی برای دودکش پکیج خود انتخاب کنید. قطر، طول، گرفتگی و شیب مناسب دودکش در نحوه کارکرد بهتر آن بسیار موثر است. از عدم مسدود بودن دودکش پکیج مطمئن باشید. در صورت نیاز دودکش پکیج خود را با عایق مناسب پوشش دهید.

وجود دوده یا تغییر رنگ بدنه اصلی پکیج

یکی از مشکلات پکیج که شاید بسیار ساده و سطحی نیز به نظر می‌رسد وجود دوده روی بدنه اصلی پکیج است، به نحوی که ممکن است گاهی با تغییر رنگ پکیج نیز مواجه شویم. این مشکل ناشی از عدم تهویه مناسب و یا عدم خروج کامل دوده از دودکش باشد. گاهی هم ممکن است از تنظیم نبودن صحیح شیر برقی گاز این مشکل به‌وجود آمده باشد.

برای این که این تغییر رنگ رخ ندهد، باید مسیر محفظه احتراق و کلاهک تعدیل و همچنین فن و مسیر دودکش را به خوبی بررسی کنیم و از در جریان بودن هوای احتراق مطمئن شویم. در صورتی که شعله دستگاه پکیج زیاد باشد نیز ممکن است دوده ایجاد شود که می‌توان با تنظیم شیر برقی گاز این مشکل را برطرف کنیم.

روشن شدن انفجاری پکیج

گاهی پکیج دیواری با صدای زیاد و به حالت انفجار روشن می‌شود. دلیل این مشکل هم این است که فشار گاز شیر برقی دستگاه پکیج بیش از حد اندازه است و یا این که فاصله الکترود جرقه زن تا سطح مشعل به درستی تنظیم نشده است. گاهی اوقات شکستگی الکترود جرقه و کابل مربوط به آن خراب شده است.

در هر صورت برای رفع این مشکل شیر برق گاز دستگاه پکیج را بررسی کنید تا فاصله مناسبی بین الکترود جرقه زن و سطح مشعل وجود داشته باشد. نشتی الکتریکی و شکستگی بدنه الکترود جرقه و همچنین کابل مربوط به آن‌ها را نیز دقیق بررسی کنید. در صورتی که دود کش نیز دچار گرفتگی و انسداد باشد باز هم حالت انفجاری روشن شدن پکیج را به همراه خواهد داشت. توصیه میکنیم که در این مورد از یک متخصص برای تعمیر وسرویس و تعمیر پکیج کمک بگیرید.

علت کم شدن فشار آب گرم پکیج چیست؟

در بسیاری از آپارتمان‌ها با مشکل کم شدن آب گرم پکیج یا پایین بودن فشار آب مواجه هستیم. از آن جایی که دلایل مختلفی در هر نقطه از شهر وجود دارد نمی‌توان این مشکل را به صورت شخصی برطرف کرد ولی این وضعیت می‌تواند بر مشکلات پکیج دیواری اضافه شود و مانع عملکرد صحیح آن شود.

برای این که با کم شدن فشار آب پکیج مواجه نشویم راه‌هایی وجود دارد:

از جمله این که لوله کشی ساختمان را کنترل کنیم. احتمال دارد که کاهش فشار آب پکیج ناشی از نشتی آب از یکی از لوله‌ها یا رادیاتور‌ها باشد.

تنظیم نبودن یا خراب بودن منبع انبساط نیز می‌تواند یکی از دلایل کاهش فشار آب پکیج باشد.

سلامت شیرپرکن یا همان شیر اطمینان نیز بسیار مهم است. کم فشاری آب همچنین میتواند به علت پمپ آب ساختمان باشد.

رسوب لوله ها و مشکل گرفتگی شیر پیسوار در روشویی ها و سینک نیز میتواند علت کم فشاری آب باشد. البته اگر کم شدن فشار آب پکیج دیواری هر سه ماه یک مرتبه رخ دهد، مشکلی وجود ندارد و امری عادی است. اولین کاری که می‌توانید برای رفع این مشکل انجام دهید بررسی و تست نشتی آب رادیاتور‌ها است.

چرا پکیج روشن نمی‌شود؟

یکی از مشکلات پکیج این است که مدار گرمایش به درستی کار نمی‌کند و این سبب می‌شود که پکیج به خوبی نتواند گرمای مناسبی برای گرمایش آب ایجاد کند. این مشکل به احتمال بسیار قوی به فلوسوئچ با همان فلومتر پکیج مربوط می‌شود. می‌توانید فلومتر را باز و بررسی کنید تا در صورت نیاز آن را تعویض کنید. سیم‌های فلوسوئچ را که به یکدیگر متصل شده‌اند را کوتاه کنید در صورتی که پکیج دیواری روشن نشد مطمئن شوید که پکیج خراب است و باید قطعات داخلی آن تعویض شوند.

چرا دستگاه پکیج دیواری مرتب روشن و خاموش می‌شود؟

ممکن است برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که دستگاه پکیج دیواری مرتب خاموش و روشن شود. این یکی از مشکلات پکیج دیواری است که اگر هنگام استفاده از آب گرم رخ دهد و بسیار ناخوشایند خواهد بود. روشن و خاموش شدن پشت سرهم پکیج به دلیل تنظیم نبودن شیر برقی گاز دستگاه است که نمی‌تواند جهت احتراق هوای کافی را جابه‌جا کند. گاهی نیز رسوب گرفتن دستگاه پکیج دیواری می‌تواند سبب بالا رفتن ناگهانی دما و روشن و خاموش شدن دستگاه شود. برای این که این مشکل را برطرف کنیم کنترل کنید که هوای لازم برای احتراق به داخل پکیج وارد می‌شود یا خیر و همچنین دستگاه را رسوب‌زدایی کنید.

رفع تمام موارد ذکر شده نیاز به تخصص بالایی دارد که ممکن است شما در حال حاضر از پس آن برنیایید اما جای هیچ نگرانی نیست. مجتمع فنی تهران پایتخت همه مشکلات شما در زمینه های نصب و تعمیر و آموزش تعمیرات پکیج را رفع می کند. دوره آموزش تعمیرات پکیج در مجموعه تهران پایتخت شامل تمامی تکنیک های عیب یابی و تعمیر است که کارآموز با گذراندن این دوره با درک کاملی از عملکرد پکیج های ترکیبی و سیستمی، علائم خرابی در پکیج های مختلف، نحوه تعویض قطعات طبق دستورالعمل سازنده، سرویس دهی تمامی اجزای پکیج و… در تعمیرات پکیج تسلط پیدا می کند.

همچینین شایان ذکر است کاراموزان در صورت شرکت در دوره های آموزش تعمیرات پکیج تهران پایتخت،تخفیف 20 درصدی جهت شرکت در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی دریافت میکنند.

کارآموزان بصورت عملی در یک کارگاه که مجهز به تمامی ابزارآلات مورد نیاز برای عیب یابی و تعمیر است، روی انواع پکیج های دیواری و زمینی قدیمی و جدید کار خواهند کرد تا تمام مراحل را از شناخت تا عیب یابی و تعمیر را با تسلط کامل طی کنند.

در مجموعه تهران پایتخت از شرکت در دوره ی آموزش تعمیرات پکیج، در صورت عدم یادگیری مباحث یا نارضایتی کارآموز، امکان تجدید دوره به صورت رایگان پس از پایان دوره وجود فراهم است.

منبع: هلدینگ آموزشی تهران پایتخت

 https://www.tehranpaytakht.com

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا