تکنولوژیبرترین های کسب وکار ایرانی

چه کامپوزیتی مناسب دندان های شما هست؟

اگر از افرادی هستید که قصد دارید کامپوزیت دندان انجام دهید اما آگاهی لازم در مورد این زمینه ندارید و نمی‌دانید که آیا این روش اصلاح طرح لبخند برای دندان‌هایتان مناسب است یا خیر.

پس در این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی درباره کامپوزیت مناسب برای دندان ها و این که کدام روش ترمیمی برای چه دندان‌هایی و با چه شرایطی مناسب است را بدانید. شرکت نماد گستر تاوریژ با داشتن انواع برندهای کامپوزیت به شما کمک میکند تا وقتی میخواهید خرید کامپوزیت دندان با کیفیت انجام دهید بتوانید مناسبترین آن را برای دندان خود انتخاب کنید.

آیا کامپوزیت دندان برای من خوب است؟

یکی از راه‌های برای بوجود آوردن لبخندی زیبا و دندان هایی بدون ایراد ، کامپوزیت کردن دندان است. ولی کامپوزیت نیز مانند دیگر راه های ترمیم دندان‌ها  برای همه افراد مناسب نیست. برای اطمینان داشتن از اینکه شرایط دهان و دندانتان به صورتی است که بتوانید کامپوزیت کنید باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید تا با انجام معاینه دهان و دندان از داشتن شرایط لازم برای به کار بردن این روش مطمئن شوید.

همچنین، در ادامه این مقاله نکاتی را درباره دندان‌هایی که شرایط کامپوزیت کردن را دارند، توضیح داده ایم تا بتوانید با مطالعه آنها تا حدودی از مناسب بودن این تکنیک برای پوشش دادن ایرادات دندانیتان آگاه شوید. هنگام خرید کامپوزیت دندان بهتر است اطلاع کافی در مورد این داشته باشید که کامپوزیت مناسب برای دندان شما کدام است سپس اقدام به خرید کنید.

کامپوزیت برای چه دندانی مناسب است؟

هنگام خرید کامپوزیت دندان لازم است ابتدا بدانید که کامپوزیت برای دندان‌هایی که شرایط آنها را در زیر بیان کرده‌ایم، مناسب است:

  1. دندان‌های بدرنگ

داشتن دندان هایی که بد رنگ و لکه دارند یکی از مواردی است که باعث میشود افراد به فکر کامپوزیت دندان بیفتند تا با این روش بتوانند ایرادات دندانشان را پوشش دهند.

 رنگ دندان‌ها در اثر عواملی مانند ژنتیک، مصرف برخی داروها، مصرف بیش از حد نوشیدنی‌های رنگی، بالا رفتن سن و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان تغییر می‌کند و دندان‌های فرد زرد و یا لکه دار می‌شوند. بدرنگی دندان‌ها از جمله مشکلاتی است که باعث میشود تا ظاهر دندان و لبخند فرد زشت شود که امروزه میتوان با کامپوزیت کردن این مشکلات را رفع کرد  و به آسانی و خیلی سریع صاحب دندان‌هایی سفید و زیبا شد.

  1. دندان‌های فاصله دار

افراد زیادی به علت های زنتیکی و ارثی دارای فاصله بین دندان هایشان هستند. هرچند میتوان با روش ارتودنسی این مشکل را برطرف کرد ولی بعضی افراد به علت طولانی بودن طول دوره این درمان و یا دردناک بودن آن از روش‌های دیگر که سریع‌تر و بدون درد مثل کامپوزیت استفاده می کنند.

بنابراین کامپوزیت دندان میتواند روشی برای از بین بردن فاصله جزئی بین دندان‌ها باشد، ولی تنها راه درمان و بستن فاصله‌های بیشتر، ارتودنسی است.

  1. دندان‌های شکسته و یا ترک خورده

در اثر عواملی مانند گاز گرفتن غذاهای سفت، دندان قروچه، تصادف، زمین خوردن باعث میشود تا شکستگی و ترک خوردگی  در دندان‌ها ایجاد شود . در شرایطی که این نوع آسیب دیدگی کم است و بخش زیادی از دندان از بین نرفته باشد، میتوان با کامپوزیت دندان به ترمیم و بازگرداندن حالت طبیعی دندان اقدام کرد.

  1. دندان‌های کج

بعضی افراد به دلایلی مانند ارثی و زنتیکی دارای دندان های نامنظم و کج هستند که مناسب‌ترین درمان برای آنها همانند مشکل فاصله دار بودن دندان‌ها، ارتودنسی است.ولی میتوان با کامپوزیت دندان که یک راه حل سریع‌تر و ارزان‌است این ایرادات را تا حدودی رفع کرد.البته باید بدانید که امکان استفاده از کامپوزیت دندان در صورتی وجود دارد که میزان کجی و نامنظمی دندان‌ها بسیار کم و جزئی باشد.

  1. دندان‌های کوتاه

بعضی وقتها در بیمارانی ممکن است یک یا تعدادی از دندان‌ها نسبت به دیگر دندان‌ها کوتاه‌تر باشند. که در این مواقع کامپوزیت دندان یکی از مناسب‌ترین راه ها برای درست کردن این کوتاهی و یکدست کردن اندازه دندان‌ها است.

پس قبل از خرید کامپوزیت دندان بهتر است از شرایط دندان خود را با مشاوره از دندانپزشک آگاه شوید و سپس اقدام به این کار کنید.

شرایط لازم برای کامپوزیت کردن دندان

برای انجام کامپوزیت دندان باید آگاه باشید که افراد با شرایط زیر می‌توانند کامپوزیت را به عنوان یک گزینه برای ترمیم دندان‌های خود انتخاب کنند:

  1. داشتن بهداشت دهان و دندان کافی

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین شرایط مناسب برای کامپوزیت کردن دندان‌ها  ،داشتن بهداشت دهان و دندان می‌باشد و افرادی که به این مورد اهمیت دهند، می‌توانند با خیال راحت اقدام به کامپوزیت دندان های خود کنند تا بعد ها دچار مشکل نشوند.

  1. داشتن ساختار سالم دندان

از دیگر شرایط لازم برای کامپوزیت میتوان به داشتن مینای سالم دندان برای نگه داری کامپوزیت و همچنین سالم بودن ساختار آن و نداشتن پوسیدگی‌های شدید دندانی اشاره کرد زیرا اگر دندانی این موارد را داشته باشد نمیتواند کامپوزیت دندان را انجام دهد و اگر انجام داد ممکن است باعث بوجود آمدن مشکلاتی شود.

  1. سیگار نکشیدن

کسانی که سیگار میکشند بهتر است کامپوزیت انجام ندهند چون یکی از مضرترین مواد برای دندان‌ها و کامپوزیت‌هایی که بر روی آنها نصب می‌شوند، نیکوتین موجود در سیگار است.چون این ماده به جز اینکه باعث پوسیدگی دندان می‌شود، بلکه باعث بد رنگ شدن دندان و کامپوزیت میشود.

  1. نداشتن دندان قروچه

وارد شدن فشار زیاد به کامپوزیت سبب شکستگی یا لب پریدگی کامپوزیت میشود. پس افرادی عادت دندان قروچه دارند به دلیل اینکه به دندان‌ها آسیب میرساند و به مرور ساییده میشود،نباید کامپوزیت دندان انجام دهند چون دندان قروجه بر کامپوزیت هم اثر میگذارد  و به آن آسیب میرساند. بنابراین این مشکل ضروری است تا قبل از نصب کامپوزیت رفع شود و یا نایت گارد مناسب دندان‌های فرد تهیه شود.

با توجه به گفته های بالا نتیجه میگیریم که قبل از خرید کامپوزیت دندان باید بدانید که کامپوزیت مناسب دندان شما باشد که در غیر اینصورت ممکن است بعدا دچار مشکل شوید.

همچنین این شرکت  در زمینه خرید باندینگ با کیفیت هم پیشنهادات خوبی برای شما مشتریان عزیز دارد که با مراجعه به لینک زیر میتوانید باندینگ های باکیفیت وبا قیمت مناسب هم تهیه فرمائید.

خرید باندینگ

منبع : تجهیزات دندان پزشکی نماد گستر تاوریژ

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا