کوره زغال چیست؟

کوره ی زغال چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه استفاده از ذغال در موارد مختلف افزایش چشمگیری پیدا کرده است و افراد در حجم بسیار زیادی در شهر های مختلف از این ماده استفاده می کنند. برای تولید این زغال ها در انواع مختلف نیاز به تولیدی و در این تولیدی ها نیاز به کوره ی زغال می باشد تا بتوان ذغال مورد نیاز را تولید نمود. کوره ی زغال در دو نوع کوره سنتی و کوره صنعتی زغال موجود می باشد و به محل و یا دستگاهی گفته می شود که کار آن تولید کردن ذغال می باشد.

کاربرد کوره ی زغال چیست؟

در تولیدی هایی که وظیفه ی تولید زغال را بر عهده دارد نیاز به کوره ی زغال می باشد تا بتوان این ماده در انواع مختلف و در حجم مناسب تولید نمود. کوره ی ذغال در دو نوع موجود می باشد که اولی سنتی می باشد و دومی صنعتی. کوره ی ذغال سنتی به روش های قدیمی و توسط خوده انسان با ابزار مختلف ساخته می شود و برای راه اندازی آن نیاز به مواد قابل اشتعال خواهد بود.

نوع دوم کوره ی زغال مدل های صنعتی می باشد که امروزه در مدل های مختلف در بازار موجود می باشد و توسط شرکت های مختلف به فروش می رسد و افراد می توانند به راحتی آن را تهیه کنند. کوره های صنعتی زغال لیمو و همچنین زغال کبابی را برای مصرف تولید می کنند. مدل های مختلف این کوره ها می تواند هر دو نوع زغال ذکر شده و یا یک مورد را برای کاربر خود تولید نماید.

از جمله کاربرد کوره ی ذغال می توان به کمتر مصرف شدن انرژی توسط آن اشاره نمود. البته این مورد بیش تر برای کوره های صنعتی می باشد چرا که این دستگاه ها برای تولید کردن زغال نیاز به انرژی زیادی ندارند و می توانند با کم ترین مواد و همچنین حداقل انرژی برای شما تولید زغال نمایند تا بتوانید به کسب در آمد مناسب و قابل توجه از این طریق اقدام کنید.

علاوه بر این مورد باید بگوییم که کوره های زغال قابلیت دارند تا زغال ها را در اندازه های مختلف برای شما ارائه نمایند. از جمله کاربرد کوره ی زغال صنعتی نیز همین مورد می باشد که این کار برای شما انجام دهد اما در کوره های سنتی چنین قابلیت به صورت خودکار وجود ندارد و پس از خنک شدن زغال های به وجود آمده باید اندازه ی مورد نیاز را از داخل کوره پیدا کرد.

همان طور که ذکر گردید کوره ی زغال به دلیل این که استفاده از زغال در تفریح خانواده برای مثال کباب درست کردن و یا غذا های مختلف و همچنین استفاده از قلیان، بیش تر شده است امروزه در مدل های مختلف در بازار موجود می باشد و می توان از این طریق کسب و کار بسیار خوبی را راه اندازی نمود.

کوره ی زغال سنتی چیست و چگونه ساخته می شود؟

از جمله روش های قدیمی که در خط تولید زغال از آن استفاده می شود، ساخت زغال با استفاده از کوره ی سنتی می باشد. این نوع از کوره ها به دلیل این که دارای هزینه ی کم تری برای انجام کار ها و دریافت زغال هستند طرفداران مخصوص به خود را نیز در جامعه به خود اختصاص داده است که در نوع خود بسیار جالب توجه می باشد.

برای ساختن این نوع از کوره کافی است تا محلی را گود نمایید. بسته به میزان نیاز خود و تولیدی که دارید می توانید این گودی را بزرگ و یا کوچکتر در نظر بگیرید. همچنین پس از انجام این کار می بایست چوب ها را داخل گودی ایجاد شده بریزد، نکته ای که باید آن را ذکر کنیم این است که چوب هایی که در داخل گودی ریخته می شود نباید تر و یا خیس باشند در صورتی که چوب ها خیس باشند باید آن را در هوای آزاد بگذارید تا کاملا خشک شده و سپس داخل گودی بریزید.

در مرحله ی بعدی باید چوب های داخل گودی را آتش بزنید و درب محل گود شده را ببندید و اجازه شدت گرفتن آتش را ندهید و به اصطلاح آن را خفه کنید. در این روش به هر میزان چوبی که در داخل گودی می ریزید به همان اندازه زغال دریافت نخواهید کرد. میزان زغال دریافتی در این روش 25 درصد از میزان چوب ریخته شده می باشد. برای مثال اگر در داخل گودی 10 کیلوگرم چوب بریزید به اندازه ی 2.5 الی 4 کیلوگرم زغال به دست خواهید آورد.

کوره زغال صنعتی چیست و چه انواعی دارد؟

امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه ی صنعت و ماشینی شدن کار ها به عمل آمده است باید گفت که برای تهیه ی زغال نیز دستگاه ها و ماشین های مختلفی درست شده است تا زحمت و یا کاری که قبلا انسان انجام می داد به حداقل برسد. کاربرد کوره ذغال صنعتی نیز بیش تر بر این اساس می باشد و انواع و اقسام آن برای کاهش زحمت انسان ساخته شده است.

یکی از کوره هایی که صنعتی می باشد به کوره های کبابی معروف می باشند. با توجه به اسمی هم که دارند می توان حدس زد که این نوع از کوره ها فقط می توانند زغال هایی که مخصوص درست کردن کباب هستند را تولید نمایند. ویژگی ای که این نوع از کوره ها دارا می باشند این است که زغال را در شکل و اندازه ی بسیار مناسبی تحویل شما می دهند.

از جمله دیگر کوره های که به شدت جذاب می باشند کوره های مدرنی هستند که به هیچ عنوان با استفاده از چوب تولید زغال نمی کنند. این از دستگاه ها از خاک اره تغذیه می کنند و برای ساخت زغال از خاک اره استفاده می کنند و زغال را به صورت فشرده شده تحویل شما می دهند. این نوع از دستگاه ها برای افرادی که احترام زیادی برای محیط زیست قائل هستند بسیار مناسب می باشد چرا که به هیچ عنوان نیازی به قطع درختان نمی باشد.

نوع دیگری از دستگاه های ذغال ساز صنعتی و یا به اصطلاح کوره های صنعتی ساخته شده است دستگاهی است که هم زغال لیمو و هم زغال کبابی می سازند. این نوع از دستگاه ها می تواند برای کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار دارند بسیار مناسب باشد چرا که این کوره ی زغال می تواند برای شما ذغال را به اندازه ی دقیق و با شکل دقیق و معین تحویل دهد.

مزایای کوره صنعتی زغال

کوره صنعتی زغال به نسبت کوره های سنتی مزایای بسیاری دارد که به شرح زیر است:

  • زمان پخت کمتر
  • سوددهی بیشتر
  • افت وزن بار کمتر
  • راندمان کاری بیشتر

انواع کوره زغال صنعتی

کوره زغال صنعتی که شرکت سازه ابتکار ارشد در اختیار شما قرار می دهد، از نوع ترمودینامیکی است و به شکل کاملا اتوماتیک کار می کند. کوره زغال شرکت سازه ابتکار ارشد، با ظرفیت های مختلف 1 تن، 2 تن ، 3 تن و .. ارائه می شود و بسته به سفارش شما می تواند ظرفیت متفاوتی داشته باشد. به طور معمول کوره های 4، 5 و 3 تنی، تقاضای بیشتری دارد؛ چرا که صرفه اقتصادی خیلی بیشتری دارد. کوره زغال شرکت سازه ابتکار، در دو نوع تک منظوره و چند منظوره عرضه می شود و به طور کلی از جمله کوره های صنعتی ترمودینامیکی محسوب می شود.

کوره زغال چند منظوره

همانطور که از نام این نوع کوره زغال صنعتی مشخص است، این کوره ها قابلیت تولید انواع زغال را دارند و دقیقا به همین دلیل انتخاب به صرفه تری برای افراد مشتاق به کار در این زمینه است. با استفاده از کوره های زغال چند منظوره می توان انواع زغال فشرده، زغال لیمو، مرکبات و … را تولید کرد. کوره زغال چند منظوره سازه ابتکار ارشد، بهترین و با کیفیت ترین ذغال کبابی، فشرده و .. را تولید می کند و محصولی قابل عرضه در این بازار پر رقابت تولید می کند.

کوره زغال همرفتی

یکی دیگر از انواع کوره صنعتی زغال، کوره زغال همرفتی است که یکی از بهترین و پرفروش ترین کوره های چند منظور محسوب می شود. این کوره زغال، از همرفت هوا در فضای داخل کوره برای کمک به سوختن یکنواخت چوب استفاده می کند. روش کار این کوره به این شکل است که جریان هوا، گرما را در سرتاسر کوره پخش کرده و این موضوع سبب می شود، زغال ها به شکل یکنواخت پخته شوند.

کوره زغال تک منظوره

یکی دیگر از انواع کوره های زغال، کوره تک منظوره است. به عنوان مثال کوره زغال لیمو، یکی از این دستگاه های تک منظوره است که از آن برای تولید زغال لیمو استفاده می شود.

دکمه بازگشت به بالا