حداقل و حداکثر وام سیم کارت چقدر است؟

استفاده از وام سیم کارت به عنوان راهکار بانکی جدید

در دنیای پر سرعت امروز، مردم همیشه به دنبال راه های سریع تر و راحت تر برای انجام کارها هستند. این امر به ویژه در مورد خدمات مالی مانند وام صادق است. به طور سنتی، مردم برای درخواست وام، پر کردن فرم ها و منتظر تایید، باید به بانک یا موسسه مالی مراجعه می کردند. اما به لطف پیشرفت های فناوری، اکنون یک راه حل بانکی جدید در دسترس است که می تواند فرآیند درخواست وام را سریع تر، راحت تر و در دسترس تر کند: استفاده از وام سیم کارت.

وام سیم کارت چیست؟

در حال حاضر در کشور ما، یکی از راه های خرید سیم کارت 0912 همراه اول، دریافت وام سیم کارت می باشد که در آن متقاضی می تواند تا 90% ارزش سیم کارت را به صورت تسهیلات دریافت کند. علاوه بر این تمام مالکان سیم کارت های 0912 که ارزش سیم کارت آنها بیشتر از 4 میلیون تومان می باشد، می توانند با به رهن گذاشتن سیم کارت خود، بدون ارائه چک، سفته و یا ضامن، وام فوری دریافت کنند. البته برای سیم کارت هایی با بیش از بیست سال سابقه نیز وام سیم کارت با شرایط ویژه تعریف شده است.

چرا وام سیم کارت فقط در ایران داده می شود؟

به لطف سیاست های غلط اقتصادی سیاستمداران و دولتمردان، سیم کارت در ایران بیشتر یک کالای سرمایه ای می باشد تا مصرفی. از همان روزهای اولیه عرضه سیم کارت های دائمی همراه اول، بسیار از افراد چندین سیم کارت ثبت نام می کردند و سپس در بازار آزاد با قیمتی به مراتب گران تر می فروختند. از آن زمان تا کنون همچنان این سیم کارت ها با قیمت بالا، در بازار خرید و فروش می شوند و مانند بقیه کالاهای سرمایه ای مانند طلا، ماشین و سکه از قوانین بازار سرمایه پیروی می کند. به طوری که در شرایط اقتصادی کنونی که قیمت ارز، ثبات نداشته و هر روز یک قیمت را تجربه می کند، سیم کارت 0912 همراه اول مانند همه کالاهای سرمایه ای رشد فوق العاده ای داشته و روند صعودی را طی کرده است.

البته لازم به ذکر است که سیم کارت در دیگر کشورهای جهان کالای مصرفی است و افراد می توانند به راحتی با یک قیمت مناسب و اقتصادی سیم کارت مورد نظر خود را تهیه کنند.

وام سیم کارت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

همانطور که گفته شد، وام سیم کارت به سیم کارت های سرمایه ای تعلق می گیرد و این بدان معناست که همه سیم کارت های دائمی اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل مشمول این شرایط نمی شوند.

به طور خاص کلیه مالکان سیم کارت های 0912 با کدهای 1، 2، 3 و 4 و شماره های رند کد های 0، 5، 6، 7 ، 8 و 9 می توانند از وام سیم کارت استفاده کنند. شماره های رند دائمی همه اپراتورها هم که از ارزش ریالی فوق العاده بالایی برخوردارند نیز می توانند از این شرایط استفاده نمایند. در کل می توان گفت وام سیم کارت به خطوطی تعلق می گیرد که از ارزش ریالی آنها بالای 15 میلیون تومان باشد.

سیم کارت چه نقشی در وام گرفتن دارد؟

وام روی سیم کارت یک روش ساده و آسان برای دریافت وام فوری است. با استفاده از این روش، مشتریان می توانند بدون نیاز به مراجعه فیزیکی به بانک یا پر کردن فرم ها، از هر کجا و در هر زمان برای دریافت وام اقدام کنند. این امر به ویژه برای کسانی که در مناطق روستایی یا دورافتاده زندگی می کنند مفید است، جایی که دسترسی به خدمات بانکداری سنتی ممکن است چالش برانگیز باشد.

فرآیند دریافت وام از طریق سیم کارت ساده و آسان است. بعد از عقد قرارداد اجاره به شرط تملیک، مشتریان باید شماره موبایل خود را به نام وام دهنده ثبت کنند. پس از انجام این کار، مشتریان طبق قرارداد مبلغ وام را طبق توافق در کمتر از یک ساعت دریافت می نمایند.

مزایای دریافت وام سیم کارت

استفاده از وام روی سیم کارت دارای مزایای بسیاری است. یکی از بزرگترین مزایا، راحتی دریافت وام است. با استفاده از این روش، مشتریان می توانند بدون نیاز به مراجعه فیزیکی به بانک یا پر کردن هیچ فرمی، از هر کجا و در هر زمان برای دریافت وام اقدام کنند. مزیت دیگر وام روی سیم کارت، سرعت دریافت مبلغ وام است. مشتریان می توانند مبلغ وام را در عرض چند دقیقه پس از درخواست دریافت کنند. این می تواند در شرایط اضطراری که نیاز فوری به پول دارند، بسیار مفید باشد.

شرایط دریافت وام سیم کارت

وام روی سیم کارت فقط برای کسانی قابل اجرا است که سیم کارت دائمی همراه اول دارند. قیمت سیم کارت همراه اول به دلیل ارزشمندی بالا، بالا است. حتی اگر سیم کارت های اپراتورهای دیگر شرایطی چون رند بودن داشته باشند، قادر به دریافت وام نیستند. مبلغ وام روی سیم کارت بر اساس ارزشمندی و نوع رندی سیم کارت تعیین می شود. به طور مثال، سیم کارت کد 1 ارزشمندتر از سیم کارت کد 4 است. همچنین، نوع رندی نیز تعیین کننده ارزش سیم کارت است.

پیشنهاد مطالعه: فرق سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول

در کل، شما می توانید تا سقف 90% ارزش سیم کارت خود را به عنوان وام دریافت کنید.

بازپرداخت وام روی سیم کارت از 3 ماه تا 12 ماه و بیشتر متغیر است و وابسته به تعداد قسط هایی است که می خواهید پرداخت کنید. بازپرداخت بر اساس شرایط دلخواه شما انجام می شود. پس از تعیین میزان مبلغ وام و تعداد اقساط، یک قرارداد اجاره به شرط تملیک بین وام دهنده و وام گیرنده تنظیم می شود.

توجه داشته باشید که پس از عقد قرارداد، سیم کارت شما به نام وام دهنده ثبت می شود، اما سیم کارت همچنان با شما باقی می ماند و می توانید مانند قبل از آن استفاده کنید. پس از پرداخت تمام اقساط، سیم کارت به نام شما بازگردانده می شود.

وام سیم کارت برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

 افرادی که به سیم کارت 0912 خود هیچ وابستگی ندارند بهتر است سیم کارت 0912 خودشان را بفروشند و وام نگیرند! زیرا با اخذ وام مقداری سود ماهیانه باید بپردازید و این موضوع برای افرادی که به سیم کارت 0912 خود نیاز چندانی ندارند مقرون به صرفه نخواهد بود.

قبل از اقدام به اخذ وام سیم کارت 0912 باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

  • تا 20 روز قبل تعویض سیم کارت یا انتقال سند نداشته باشیم.
  • ترابرد به ایرانسل یا رایتل نداشته باشیم.
  • اقساط بدهی سیم کارت نداشته باشیم.
  • سیم کارت 0912 ما قطع نباشد . قطع بازداشت و قطع قضایی سیم کارت مانع از انجام وام سیم کارت خواهد بود.
  • سیم کارت فیزیکی در زمان وام سیم کارت نیاز است.

توجه به کلاهبرداری وام بر روی سیم کارت

یکی از عمده مشکلاتی که بسیاری از مشتری ها به آن اشاره می کنند وام دهندگانی می باشند که هیچگونه مجوز فعالیتی ندارن و فقط با یک شماره تماس  یا استفاده از دفاتر غیر قانونی و بدون هیچ مجوزی از اتحادیه با تبلیغات در فضای مجازی مشغول به کار می باشند و شکایت های زیادی نیز از این افراد شده است. بنابراین حتما زمان مراجعه به هر موسسه ای این مساله دقت نمایید که از چه مکانی درخواست وام دارید.

مجوز از اولین مواردی است که باید به آن دقت نمایید تا با خیال راحت و اطمینان از حفظ سرمایه قدم بردارید. ما در موسسه وام پایتخت با توجه به پیشینه درخشان و ارائه مجوز و قرارداد محضری، در همان ابتدا خیالتان را بابت حفظ سرمایه راحت می کنیم.

دکمه بازگشت به بالا