از چه ویدیو و موشن گرافیکی برای بازاریابی باید استفاده کرد؟

اکنون هر طرح بازاریابی موفقی باید شامل ویدئو باشد.شما ممکن است از انواع مختلفی از ویدئوها و موشن گرافیک ها برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنید.

پس از چه ویدیویی باید استفاده کرد؟ این سوال بسته به محصول یا خدماتی که تبلیغ می‌کنید و مخاطبی که می‌خواهید هدف قرار دهید، می‌تواند به روش‌های مختلفی پاسخ داده شود.طراحان، انیماتورها و داستان نویسان از موشن گرافیک برای ایجاد محتوای ایستا، تعاملی یا مبتنی بر حرکت استفاده می کنند که با استفاده از روایت های بصری قدرتمند و قانع کننده، مخاطبان را تحریک می کند.

سفارش موشن گرافیک در پیشرفت کسب و کار شما می تواند بسیار مفید باشد، چرا که ویدیو های موشن گرافیک بخش مهمی از انیمیشن، به ویژه برای کسب و کارهایی که به دنبال ارائه یک ایده، توضیح مفهوم، تبلیغ یک محصول یا نمایش یک فرآیند هستند، است و بسیار مفید است.

به بیان دیگر، عبارت موشن گرافیک به طراحی گرافیکی در حرکت اشاره دارد. همچنین می توان آن را به عنوان شکلی از انیمیشن توصیف کرد که متن نقش مهمی در آن ایفا می کند.عناصر طراحی گرافیکی و نمادهای متحرک همگی نمونه‌هایی از لوگوهای متحرک و طرح‌ های کامپیوتری هستند که می‌ توانند برای طیف وسیعی از اهداف مورد استفاده قرار گیرند.

تفاوت بین موشن گرافیک و انیمیشن در چیست؟

در حالی که انیمیشن یک اصطلاح چتر است، موشن گرافیک یکی از زیربخش های آن است.بسیاری از کسب‌ و کار ها و صنایع از سفارش موشن گرافیک و انیمیشن‌های گرافیکی حرکتی برای ارائه پیام، بازاریابی یا تبلیغ یک محصول یا خدمات و توضیح نحوه عملکرد یک محصول/ فرآیند استفاده می‌ کنند.

در این مقاله شما را با انواع مختلف موشن گرافیک برای بازاریابی ویدئویی موثر از کسب و کار، محصول یا خدمات خود آشنا می کنم و در انتها متوجه اهمیت سفارش موشن گرافیک می شوید.

انواع موشن گرافیک برای بازاریابی موثر

از موشن گرافیک تقریباً در هر نوع ویدیویی می توان استفاده کرد تا زمانی که هدف را برآورده کند. به دلیل گستره وسیع آن، انواع مختلفی از فیلم ها را می توان با آن ساخت.

در نهایت، سفارش موشن گرافیک شما و این که کجا و چگونه از آن استفاده می‌ کنید بستگی به پیامی دارد که می‌ خواهید به مخاطبانتان منتقل کنید، هدف ویدیویتان و آن چه که امیدوارید با آن به انجام برسانید.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا انواع ویدیوهای موشن گرافیک که برای بازاریابی ویدیویی مؤثر مناسب هستند، آورده شده است.

ویدیو های توضیح دهنده

توضیح واضح و ساده آن چه کسب و کار شما انجام می دهد، یا نحوه عملکرد یک محصول یا خدمات خاص، همیشه ساده نیست. به‌ ویژه، این امر برای کسب‌ و کار هایی که در زمینه‌ های نوظهور یا جدید فعالیت می‌ کنند، صادق است، جایی که مشتریان ممکن است علم یا منطق پشت کاری که شما انجام می‌ دهید، یا ارزش چیزی را که به آن ها ارائه می‌ دهید کاملاً درک نکنند.

موشن گرافیک، مثل یک ویدیوی توضیحی یک راه عالی برای انجام این کار است! هدف از ویدیوهای توضیح دهنده ارائه توضیحات مختصر و قابل هضم در مورد نحوه عملکرد محصول شما به بینندگان است. ویدئوهای توضیح دهنده امروزه در دنیای دیجیتال مارکتینگ بسیار محبوب هستند.

این نوع ویدیوها معمولاً برای تلاش‌ های بازاریابی و فروش استفاده می‌شوند.این ها منابع عالی برای کمک به توسعه اعتماد مشتریان بالقوه در حین پیشرفت در قیف فروش شما هستند.مشتریان فعلی از راهنمایی های آنها سود زیادی خواهند برد تا ارزش محصول یا خدمات شما را نیز به حداکثر برسانند.سفارش موشن گرافیک به یک تیم متخصص مانند آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو باعث افزایش دیده شدن برند و همچنین فروش و تعامل می شود، زیرا شما را قادر می سازد با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

فیلم های آموزشی

این ویدیوها که بسیار شبیه به ویدیوهای توضیحی هستند، بینندگان را در فرآیند استفاده از محصول شما راهنمایی می کنند.اگر برند خود را بازاریابی می کنید، باید به مخاطبان خود نشان دهید که چگونه آن را با استفاده از یک ویدیو آموزشی در یک دستور غذا بگنجانند.این ویدئوها برای ایجاد پاسخ قابل توجه از سوی مخاطبان در نظر گرفته شده است.زمانی که برای داستان‌ های طولانی که به برند مرتبط هستند یا زمانی که به مطالب آموزشی نیاز دارید استفاده می‌شود، مؤثرتر است.

امکان ایجاد ویدیوهای آموزشی وجود دارد که اطلاعات کاملی در مورد چگونگی غلبه بر یک مشکل خاص ارائه می دهد.فیلم های آموزشی به عنوان شکل اولیه ارائه مطالب در محیط های آموزشی و همچنین برای غنی سازی و توضیح محتوای دوره مورد استفاده قرار می گیرند.از نظر جذابیت بصری و شخصیت، سفارش موشن گرافیک نسخه بسیار جذاب تر این ویدیو خواهد بود.

لوگو ها

لوگوی برند شما یک علامت یا نماد شناسایی است که به مردم کمک می کند آن را به خاطر بسپارند.چه چیزی برند شما را حتی بیشتر از لوگوی آن به یاد ماندنی می کند؟ سفارش موشن گرافیک، به صورت یک لوگوی متحرک.

می‌ توانید نحوه چیدمان آن را برای ساخت یک ویدیوی متحرک آزمایش کنید.به خاطر داشته باشید که همه انواع موشن گرافیک ها صرفاً تصاویر ثابتی هستند که به گونه ای تغییر یافته اند که به نظر حرکت می کنند.

به عنوان مثال، اگر لوگوی شما از قطعات یا اشکال تشکیل شده است، می توانید موقعیت آن ها را با چرخاندن یا چرخاندن آنها قبل از اینکه همه آنها را کنار هم قرار دهید تا تصویر نهایی را تشکیل دهید، دستکاری کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از لوگوی خود و قرار دادن آن بر روی صفحه نمایش، از پیچیده‌ تر شدن کامل آن جلوگیری کنید.آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در این زمینه فعالیت می کند.

اینفوگرافیک

استفاده از تصاویر، گرافیک ها، نمودارها، متن و موارد دیگر که برای برجسته کردن حرکت متحرک هستند، ممکن است روشی برای تجسم اطلاعات با استفاده از یک ویدیوی گرافیکی اطلاعاتی باشد.همچنین می‌ توانید اطمینان حاصل کنید که توجه مخاطبانتان روی موضوعات مناسب متمرکز شده است.در نتیجه، شما قادر خواهید بود دانش را به روشی که دوست دارید منتقل کنید.

سفارش موشن گرافیک در این نوع  برای پلتفرم هایی مانند Linkedin مناسب هستند، جایی که رهبری فکری بیش از همه ملاحظات دیگر ارزش دارد.وقتی عناصر مختلف یک اینفوگرافیک را متحرک می کنید، می توانید به مخاطب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

اگر در حضور مخاطبان ارائه می دهید و صفحه نمایش کاملا صاف است، مخاطب احساس بی حوصلگی می کند، که تأثیر منفی بر نتیجه ارائه شما خواهد داشت.اگر می خواهید مخاطبان شما از ارائه شما لذت ببرند، ضروری است  سفارش موشن گرافیک شما، مانند نمودار میله ای، حرکت کند.این نوع موشن گرافیک عناصر بصری را از یک ارائه می گیرد و آنها را در یک ویدیو ترکیب می کند.

GIF ها

در بیشتر موارد، همه عاشق گیف هستند.این یکی از چندین نوع موشن گرافیک است.فیلم‌های لایو اکشن در بسیاری از موارد به GIF تبدیل شده‌اند.توسعه آن سریع و ساده است، حتی در مقایسه با سایر انواع ویدیوهای موشن گرافیک. سفارش موشن گرافیک از طرف افراد گاهی بیشتر است چرا که دوستان و همکاران شما آن را دوست خواهند داشت و می توانند آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

در اینجا تنها تعدادی از کارآمدترین انواع فیلم های بازاریابی و موشن گرافیک  را برای شما شرح دادم.شما می توانید یک فیلم موشن گرافیک برای محصول یا خدمات خود ایجاد کنید و کمپین های بازاریابی خود را تقویت کنید.اگر یک ویدیوی موشن گرافیک سفارشی می خواهید که بتواند به شما در استفاده از تکنیک های بازاریابی و افزایش فروش کمک کند، سفارش موشن گرافیک خود را به آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو بدهید و مطمئن باشید که تیم متخصص و حرفه ای سفارش شما را به بهترین شکل انجام می دهد.

دکمه بازگشت به بالا