برترین های کسب وکار ایرانیتکنولوژی

چرا تلگرام شات نمیگیره؟

تا چندی پیش بدون بروز هیچ مشکلی می توانستید هر زمان که تمایل داشتید در حین اجرای برنامه از محتوای نمایشگر اسکرین شات یا عکس بگیرید. اما در نسخه های جدید تلگرام و smm panel for facebook ممکن است بنا به دلایل خاصی برای گرفتن اسکرین شات در تلگرام دچار مشکل شوید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه رفع مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام و smm panel for telegram بپردازیم. با همراه باشید.

مقدمه ای در رابطه با گرفتن اسکرین شات (عکس) در تلگرام

پیش از هر چیز باید منظور خود را از عبارت گرفتن اسکرین شات در تلگرام بیان کنیم. اسکرین شات یا همان Screenshot عکسی است که کاربر از محتوای صفحه نمایش یک دستگاه هوشمند نظیر ضبط می کند. اگر با کامپیوتر آشنایی داشته باشید، عمل مشابه در آن با اصطلاح پرینت اسکرین (Print Screen) شناخته می شود. بنابراین گرفتن اسکرین شات در تلگرام بدین معناست که در حین اجرای برنامه تلگرام از محتوای آن عکس ضبط کنید.

خوشبختانه شما به سادگی قادر به رفع گرفتن اسکرین شات در تلگرام خواهید بود. با اعمال تغییرات بسیار ساده و مشخصی می توانید بار دیگر بدون هیچ محدودیتی نسبت به انجام این عمل و تهیه اسکرین شات از تلگرام اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه رفع مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام بپردازیم چنانچه در رابطه با هر یک از بخش ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می توانید از طریق شماره های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

چگونگی رفع مشکل گرفتن اسکرین شات (عکس) در تلگرام

  • ابتدا از منوی اصلی برنامه تلگرام به بخش تنظیمات یا همان Settings مراجعه کنید.
  • در لیست تنظیمات ارائه شده گزینه Privacy & Security را لمس کنید.
  • حال گزینه Passcode Lock را انتخاب کنید. به احتمال زیاد این گزینه در برنامه تلگرام شما فعال است (فعال بودن این گزینه منجر به قفل گذاری برنامه تلگرام می شود).
  • هنگامی که به تنظیمات بخش Passcode Lock مراجعه کردید با محیطی شبیه به عکس فوق مواجه خواهید شد. تنها کاری که باید بکنید این است که گزینه Allow Screen Capture را فعال نمایید.
  • از برنامه تلگرام خارج شده و بار دیگر آن را اجرا کنید.

با انجام مراحل فوق مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام رفع می شود و شما قادر خواهید بود هر زمان که تمایل داشتید از محتوای این برنامه در یا تبلت خود اسکرین شات تهیه کنید.

آموزش رفع مشکل اسکرین شات در تلگرام ، تلگرام طلایی و موبوگرام

در مقالات قبلی اشاره کردیم که کاربران متعددی از هنگ کردن تلگرام شکایت داشتند و قادر به دیدن عکس ها و فیلم های ارسالی در این پیامرسان نبودند. همچنین توضیحاتی در خصوص علل وقوع این مشکل و راهکارهایی برای رفع آن به شما عزیزان ارایه کردیم.

در این مطلب بررسی می کنیم که اسکرین شات در تلگرام یعنی چه و برای رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات در تلگرام و دیگر پیامرسان های مشابه چه باید کرد. پس با ما همراه باشید چرا که در این مقاله قصد داریم طریقه ی رفع مشکل اسکرین شات در تلگرام ، موبوگرام، تلگرام طلایی و دیگر نسخه های مشابه آن را آموزش دهیم .پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این پیامرسان ها مقالات دیگر ما را نیز مانند رفع ریپورت تلگرام  و تنظیمات حالت روح موبوگرام  ، مطالعه فرمایید.

اسکرین شات در تلگرام یعنی چه؟

اسکرین شات یکی از قابلیت های پراستفاده محسوب می شود، شما ممکن است برای ذخیره سازی اطلاعات کلیدی موجود در تلگرام و سایر اپلیکیشن های مشابه آن بخواهید از صفحه ی گوشی عکس بگیرید. اما در موارد متعددی کاربران گزارش داده اند که پس از بروزرسانی تلگرام یا موبوگرام دیگر نمی توانند با استفاده از کلیدهای میانبر از صفحه ی این برنامه ها اسکرین شات بگیرند. این در حالی است که خارج از این اپلیکیشن ها مشکلی برای استفاده از این قابلیت برایشان وجود ندارند.

در این موارد هنگامی که افراد میخواهند از صفحه ی خود عکس بگیرند با پیام هایی مانند Unable to capture screenshot و Prevented by security policy روبرو می شوند. اپلیکیشن تلگرام مجهز به قابلیت رمزگذاری میباشد و همین امر موجب به وجود آمدن چنین مشکلی شده است. لازم به ذکر است که مشکل نگرفتن اسکرین شات در تلگرام با راهکاری ساده برطرف می شود.

رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات در تلگرام

برای رفع مشکل اسکرین شات در تلگرام طبق مراحل زیر عمل کنید:

1- وارد تلگرام شوید.

2- به قسمت Settings (تنظیمات) مراجعه کنید.در آیفون این گزینه در قسمت پایین صفحه قابل مشاهده است و در گوشی های اندرویدی با انتخاب سه خط افقی بالای صفحه می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

3- به قسمت Privacy and Security بروید.

4- گزینه ی Passcode Lock را انتخاب نمایید.

5- اگر رمز عبور را فعال کرده باشید برای ورود به منو باید آن را وارد نمایید. اگر رمز شما فعال نباشد با انتخاب گزینه ی Passcode Lock آن را فعال نموده و یک رمز به دلخواه انتخاب کنید.

6- سپس برای رفع مشکل اسکرین شات در تلگرام گزینه ی Allow Screen Capture را فعال کنید.

7- یک بار از برنامه خارج شوید. پس از ورود مجدد مشکل نگرفتن اسکرین شات در تلگرام رفع شده است.

دلیل اسکرین شات نگرفتن در موبوگرام

برای رفع مشکل اسکرین شات در موبوگرام طبق مراحل زیر عمل کنید:

1- از طریق گزینه ی سه خط افقی وارد قسمت «  تنظیمات موبو » شوید.

2- در این قسمت گزینه ی « قفل با گذرواژه یا الگو » را انتخاب کنید.

3- در صفحه ی بعد برای رفع این مشکل « اجازه گرفتن اسکرین شات از صفحه » را فعال نمایید.

رفع مشکل اسکرین شات در تلگرام طلایی

مراحل رفع مشکل اسکرین شات در تلگرام طلایی و دیگر پیامرسان های مشابه، درست مانند موبوگرام می باشد. برای این کار شما باید وارد قسمت تنظیمات شده و از بخش حریم خصوص وارد قسمت قفل با گذرواژه یا الگو شوید. در این بخش می توانید اجازه گرفتن اسکرین شات از صفحه را فعال کنید.

2 روش رفع مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام و موبوگرام (ورژن جدید)

در بعضی مواقع گرفتن اسکرین شات باعث میشود یک پیام را راحت تر از قبل به شخص مقابل رساند و یا برای اثبات یک موضوع لازم از محیط چت خود اسکرین شات بگرید ، امکان دارد وقتی که تلگرام یا موبوگرام خود را بروزرسانی می کنید یا پسورد بر روی آن قرار میدهید امکان گرفتن اسکرین شات در تلگرام غیر فعال شود ، امروز قصد داریم نحوه رفع مشکل اسکرین شات در تلگرام و موبوگرام را آموزش دهیم.

2 روش حل مشکل اسکرین شات در نسخه جدید موبوگرام و تلگرام

How to fix screenshot problem in Telegram and Mobogram

قبلا نحوه گرفتن اسکرین شات با استفاده از کلیدهای میانبر را در پست 7 میانبر کاربردی اندروید که به کارهایتان سرعت می بخشد آموزش دادیم. برای گرفتن اسکرین شات ، شما می توانید دکمه های home و power و یا دکمه های کاهش ولوم و home را همزمان با هم فشار دهید و یا اینکه منوی بالایی که با پایین کشیدن دست ظاهر می شود را استفاده کنید و گزینه عکس گرفتن را در قسمت تعویض انتخاب کنید تا از صفحه شما اسکرین شات گرفته شود.

علت نگرفتن اسکرین شات در تلگرام چیست ؟

بعد از اینکه ما تلگرام خود را بروزرسانی می کنیم هر چقدر دکمه های میانبر را فشار می دهیم از برنامه تلگرام ما اسکرین شات گرفته نمی شود و پیغام خطای Unable to capture screenshot . Prevented by security policy نمایش داده خواهد شد در حالی که در قسمت های دیگر مانند مرورگر وب این دکمه ها به درستی کار خواهند کرد و اسکرین شات گرفته می شود.

علت نگرفتن اسکرین شات در تلگرام استفاده از قابلیت رمزگزاری در برنامه تلگرام است. قبلا در 3 روش فهمیدن آنلاین بودن شخص در حالت Last seen recently تلگرام و روح موبوگرام را آموزش دادیم، در ادامه آموزش ما قصد داریم نحوه رفع مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام و موبوگرام ، تلگراف ، تلگرام نارنجی و… را توضیح دهیم.

روش اول رفع مشکل اسکرین شات در تلگرام، موبوگرام ، تلگراف ، تلگرام نارنجی و…

قبلا نحوه ارسال پیام موقت و ناپدید شونده ، فهمیدن اسکرین شات در اینستاگرام را آموزش دادیم در ادامه نحوه حل مشکل اسکرین شات در تلگرام را آموزش خواهیم داد. برای حل مشکل اسکرین شات در تلگرام و نسخه های دیگر، ابتدا برنامه تلگرام را اجرا کنید و و از منو کشویی باز شده، تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

سپس گزینه Passcode Lock را انتخاب کنید.

و بعد از ورود به صفحه Passcode Lock گزینه Allow Screen Capture را فعال کنید.

بعد از فعال سازی Allow Screen Capture میتوانید همانند قبل از صفحه نمایش خود اسکرین شات گرفته و استفاده کنید فقط برای مشاهده ی تغییرات لازم است بعد از فعال یا غیرفعال کردن این گزینه یک بار از برنامه خارج شوید و مجددا آنرا اجرا نمایید.

نکته : چنانچه برای ورود به تلگرام رمز تعیین کرده باشید و گزینه Allow Screen Capture نیز غیر فعال باشد هنگام مشاهده ی برنامه هایی که در پس زمینه باز هستند نمیتوانید گفتگوهای درون برنامه را مشاهده نمایید که می توانید برای حل مشکا نشان ندادن گفتگوها پست قبلی که در مورد 3 روش حل مشکل نشان ندادن هشدار پیام جدید در تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و.. است را مطالعه فرمایید.

در برنامه های جانبی دیگر تلگرام مثل تلگرام نارنجی ، تلگرام پلاس و.. نیز این گزینه در بخش حریم خصوصی (Privacy) تنظیمات برنامه قرار داده شده است که برای مثال ما در ادامه این گزینه را در برنامه موبوگرام بررسی میکینم.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا