برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

صفر تا صد مراحل واردات و ترخیص قطعات کامپیوتر از دبی و چین

قطعات کامپیوتری یکی از مهمترین کالاهای وارداتی به ایران هستند که هر ساله در انواع متنوع و گوناگون از کشورهای مختلف و پیشرفته جهان وارد ایران می‌شوند.

 برای واردات قطعات کامپیوتری به ایران، داشتن دانش و آگاهی دقیق از انواع قطعات و برندهای معروف و مشهور در این زمینه بسیار ضروری است، گستردگی قطعات کامپیوتری یکی از چالش‌های جدی برای واردکنندگان تازه وارد در این زمینه است.

چرا قطعات کامپیوتری در ایران تولید نمی‌شوند؟

قطعات کامپیوتری شامل طیف بسیار گسترده و وسیع است که در تمامی بخش‌های مختلف صنایع و خدمات کاربرد دارند، اما چرا قطعات کامپیوتری در ایران تولید نمی‌شوند؟

 • دلیل اول را باید در نبود سرمایه گذاری‌های گسترده در کشور و عدم اتصال ایران به اقتصاد جهانی دانست، چرا که قطعات کامپیوتری دارای طبق گسترده‌ای هستند و نیازمند زنجیره‌های تامین متعدد و تخصصی برای تولید هستند.
 • دلیل دوم، نبود نیروی کار متخصص به اندازه کافی که در سطح جهانی و در سطح استانداردهای جهانی است که البته این مورد با وجود اقتصاد انحصاری و دولتی، منجر شده است تا شرکت‌های تخصصی و فوق تخصصی در کشور شکل نگیرند.
 • قیمت بسیار بالای مواد اولیه و قیمت دلار که در سطح بسیار بالایی قرار گرفته است، منجر شده است تا هزینه تولیدات در کشور به شدت افزایش یابد و دارای قدرت رقابتی بالایی در سطح جهانی نباشد.
 • تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه اقتصاد ایران که منجر شده است تا ارتباطات شرکت‌‌ها و برندهای جهانی با ایران به طور مستقیم قطع شود و امکان حضور جدی ایران در بازارهای جهانی را از بین برده است.‌

مجموعه این عوامل منجر شده است تا تولید انواع پیشرفته و تخصصی قطعات کامپیوتری مورد نیاز بازار ایران در کشور میسر نباشد و واردات گسترده انجام شود که باید با توجه به اصول مدیریت ریسک، برای موفقیت آمیز بودن انجام شود.

کشور‌های اصلی برای واردات قطعات کامپیوتری به ایران

با توجه به وجود تحریم‌ها و اینکه بسیاری از برندهای معتبر جهانی در زمینه تولید و صادرات قطعات کامپیوتری متعلق به ایالات متحده آمریکا هستند، امکان واردات مستقیم از این کشور وجود ندارد. عمده کشورهایی که قطعات و تجهیزات کامپیوتری از آنها برای واردات به ایران خریداری می‌شوند، شامل این کشور‌ها است:

داشتن آگاهی کافی از این کشورها، قبل از اقدام به واردات مواردی است که بسیار باید مورد توجه تاجران و واردکنندگان گرامی قرار گیرد‌.

شرایط واردات تجهیزات کامپیوتری از چین به ایران

شرایط واردات قطعات کامپیوتری از چین به ایران شامل موارد زیر است:

 • داشتن کارت بازرگانی معتبر به عنوان مجوز اصلی واردات انواع کالاها به ایران که یک مورد کاملا ضروری در اقتصاد امروز ایران است.
 • اخذ مجوزهای احتمالی مورد نیاز
 • شناخت کامل و کافی از کشور چین، انواع تجهیزات کامپیوتری و بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های تولید کننده و صادرکننده تجهیزات کامپیوتری در چین
 • قبل از شروع فرآیند واردات خود، حتما بایستی از طریق دریافت نمونه یا سمپل تجهیزات و دریافت پیش فاکتور یا پروفرما از کیفیت و قیمت تجهیزات کامپیوتری مورد نظر خود از شرکت یا شرکت‌های مورد نظر خود که در چین مستقر هستند، اطمینان حاصل کنید.
 • لازمه موفقیت در واردات تجهیزات کامپیوتری از چین به ایران، داشتن تسلط به زبان‌ انگلیسی و حوزه تجاری این زبان و البته آشنایی با فرآیند مذاکره و خرید کالا است تا بتوانید اولا به دقت و به درستی و دوما با بهترین کیفیت و کمترین قیمت، تجهیزات کامپیوتری مورد نیاز خود را از چین خریداری کنید.
 • مراحل بعدی واردات تجهیزات کامپیوتری از چین به ایران شامل‌، ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت ایران، اطمینان از تطابق استانداردهای کالاهای وارداتی با استانداردهای مورد نیاز در ایران، ممنوع نبودن کارهای مورد نظر برای واردات، تخمین دقیق هزینه‌ها و اطلاع کامل از تعرفه‌های گمرکی برای تجهیزات کامپیوتری وارداتی، سفر به چین و مذاکره و خرید تجهیزات کامپیوتری مورد نظر، بیمه و جابجایی کالا از چین به ایران و در نهایت ترخیص کالاها از گمرک ایران به درب انبار کارخانه خود، مراحل واردات تجهیزات کامپیوتری از کشور چین به ایران است.

در این میان، علاوه بر مواد ارائه شده، شناخت کافی از انواع شرکت‌های بیمه و حمل و نقل در کشور چین و استفاده از بهترین شرکت‌ها در این زمینه از نکات بسیار مهمی است که موفقیت واردات تجهیزات کامپیوتری از چین به ایران را تضمین خواهد کرد.

تعرفه واردات تجهیزات کامپیوتری از چین به ایران

توجه به این نکته بسیار مهم است که تعرفه واردات انواع کالاها از جمله انواع تجهیزات کامپیوتری با توجه به سیاست‌ها و برنامه‌های دولت و وضعیت اقتصادی کشور، می‌تواند تغییر کند. تعرفه گمرکی مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی است که توسط دولت اخذ میگردد. برای اطلاع از آخرین تعرفه‌های گمرکی در این زمینه، می‌تونید با متخصصان در شرکت باروس از طریق راه‌های ارتباطی ارائه شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

چرا واردات تجهیزات کامپیوتری از دبی به ایران؟

 • چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ در جهان دارای بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات کامپیوتری در جهان است.
 • دست شما در انتخاب بسیار باز است، با توجه به تنوع گسترده به راحتی می‌توانید تمامی تجهیزات کامپیوتری مورد نیاز خود را خریداری کنید.
 • قیمت‌های بسیار مناسب از ویژگی تولیدات چین است و این مورد برای بازرگانان و شرکت‌های ایرانی بسیار مهم است.
 • چین دارای روابط اقتصادی و تجاری بسیار مناسبی با ایران است و از این جهت یک انتخاب بسیار عالی برای بازار مصرفی در ایران است.
 • وجود خدمات حمل و نقل مناسب بین ایران و چین با توجه به حجم زیاد مبادلات

مزیت های واردات با شرکت باروس

شرکت باروس یکی از شرکت های بین المللی است که مقر اصلی آن در کشور ترکیه و شهر استانبول می باشد. البته در کشور های دیگری مثل کشور های امارات و آلمان نیز شعبه دارد. از جمله ی مهم ترین و اصلی ترین مزیت های واردات کالا ها و اجناس با شرکت باروس این است که افراد در هنگام کار با این شرکت اعتماد کافی دارند که هیچ گونه خطری محموله ی آن ها را تهدید نخواهد کرد و در نهایت امنیت و آرامش، محموله ی آن ها به دست آن ها خواهد رسید. یکی دیگر از مهم ترین مزیت های کار با این شرکت بین المللی این است که حمل و نقل کالا ها از طریق این شرکت بسیار سریع انجام می شود و این موضوع باعث می شود تا روز به روز بر تعداد طرفداران و مشتریان این شرکت افزوده شود.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا