تکنولوژیبرترین های کسب وکار ایرانی

مراحل چاپ لیوان کاغذی

لیوان کاغذی به عنوان یکی از پرکاربردترین محصولات کاغذی است که از محبوبیت بسیار بالایی نسبت به بقیه ظروف کاغذی برخوردار است.

چاپ لیوان کاغذی در کل دنیا و بخصوص در ایران مورد استقبال بسیاری از شرکت ها قرار گرفته است. با گسترش کمپین های حمایت از محیط زیست چاپ لیوان های کاغذی نسبت به گذشته رایج تر شد.

لیوان کاغذی به عنوان یکی از پرکاربردترین محصولات کاغذی است که از محبوبیت بسیار بالایی نسبت به بقیه ظروف کاغذی برخوردار است.

چاپ لیوان کاغذی به صورت فرآیند مرحله ای انجام می شود. صنعت تولید لیوان کاغذی با وجود اینکه تازه پا به حساب می آید یکی از پر مخاطب ترین محصولات به شمار می رود. امروزه با توجه به اینکه لیوان کاغذی به جایگزینی مناسب برای دیگر لیوان های یکبار مصرف تبدیل شده است، کارایی های زیادی را به همراه دارد.

چاپ لیوان کاغذی

چاپ لیوان کاغذی یکی از صنعت های مدرن در کشور ما به حساب می آید که روز به روز بر تعداد طرفداران آن افزوده می شود. چاپ لیوان کاغذی در انواع مختلفی انجام می شود و در بخشی های زیادی به کار گرفته می شود. امروزه صنعت چاپ لیوان کاغذی پیشرفت زیادی کرده و آمار مصرف کنندگان آن در حال افزایش است.

چاپ لیوان کاغذی به جای ظروف پلاستیکی تجدید ناپذیر نیز یکی از هزاران فعالیتی است که در راستای طبیعت دوستی انجام می شود. جالب است بدانید یکی دیگر از دلایلی که افراد زیادی ظروف کاغذی را به ظروف پلاستیکی ترجیح می دهند، نگرانی آن ها از سرطان زا بودن و واکنش های شیمیایی ظروف پلاستیکی نسبت به حرارت است.

دلایل چاپ لیوان کاغذی

در اوایل قرن ۲۰ در بسیاری از مکان های عمومی استفاده از لیوان شیشه ای مرسوم بود، استفاده از لیوان های شیشه ای باعث انتقال بیماری از شخصی به شخص دیگر می شد، در آن زمان پروفسور داویسون تحقیقی انجام داد که نتیجه استفاده از این لیوان ها در مکان های عمومی باعث اثرات مرگباری شده است.

در سال ۱۹۰۸ شرکتی در آمریکا اقدام به تولید لیوان های کاغذی کرد و برای تست این لیوان ها آنها را در قطارهای مسافربری قرار داد و به دلیل اینکه هزینه این لیوان ها هم مقرون به صرفه بود و هم یکبار مصرف بود و دیگر از انتقال بیماری خبری نبود مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفت و همین مسئله باعث شد تا تولید کنندگان به چاپ لیوان کاغذی علاقه مند شوند.

چاپ انواع لیوان کاغذی

امروزه  با گذشتن از عصر صنعتی و توجه به محیط زیست، کشورهای مختلف فعالیت های زیادی در راستای حفاظت از محیط زندگی انسان انجام می دهند. با توجه به فرآیند تولید و چاپ لیوان کاغذی این محصول در انواع مختلفی در بازار تولید می گردد.

چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی

چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی یکی از روش های جذاب در پروژه های برندینگ است. به صورتی که مشتری می تواند طرح یا لوگو مورد نظر خود را سفارش دهد و از آن در موقعیت های مختلفی مثل همایش ها و سمینارها استفاده کند. اگر بخواهیم با یک مثال ساده، کارایی چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی را بگوییم، می توان به استفاده ی برندهای معتبر چای و زعفران از این روش اشاره کرد.

اکثر شرکت ها برای معرفی برند خود از لیوان های کاغذی تبلیغاتی استفاده می کنند و برند خود را بر روی لیوان چاپ می کنند تا بتوانند از این طریق نیز تبلیغاتی را برای خود داشته باشند. در واقع می توان گفت که لیوان کاغذی تبلیغاتی بعنوان بهترین وسیله جهت معرفی برند شرکت ها در همایش ها و سمینارها است.

چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی، فرصتی مناسب برای نشان دادن نام تجاری کسب و کارهاست. یک طرح تبلیغاتی شخصی بر روی فنجان کاغذی، می تواند بهترین راه برای برقراری ارتباط با جامعه محلی و بازاریابی باشد.

چاپ لیوان کاغذی بهداشتی

در عصر حاضر، تولید و چاپ لیوان کاغذی بهداشتی دارای اهمیت ویژه ای است. در چاپ لیوان کاغذی بهداشتی از جوهر گیاهی ضد آب و بهداشتی که به سلامت انسان آسیبی نمی زند، استفاده می شود. این جوهر بهداشتی در برابر مایعات مقاوم است و حل نمی شود و به دلیل داشتن همین مزیت جز پر طرفدارترین محصولات این گروه می باشد.

مراحل چاپ لیوان کاغذی

فرایند تولید لیوان کاغذی در چند مرحله صورت می گیرد. در ابتدا کاغذ توسط ماده پلی اتیلن روکش می شود، این روکش باعث مقاومت لیوان شده و مانع نفوذ مایعات در آن می گردد، اگر کاغذ بصورت یکطرفه روکش شود آن را سینگل و اگر دو طرفه روکش شود آن را دابل می نماییم.

پس از آن کاغذ روکش دار توسط دستگاه برش به اندازه بدنه ظروف برش داده می شود و کاغذ چاپ شده به شکل استروک در می آید. سپس در مرحله آخر کاغذ در دستگاه چاپ قرار می گیرد و محصول نهایی تولید می شود.

جالب است بدانید چاپ لیوان کاغذی طبق سلیقه و نیاز مشتری انجام می شود، به طوری که مشتری تعداد، اندازه و طرح محصول مورد نظر خود را به تولید کننده سفارش داده و آن را تحویل می گیرد.

چاپ انواع لیوان کاغذی از نظر سایز

امروزه لیوان های کاغذی در انواع متفاوتی به درخواست مشتریان تولید می شوند. انواع لیوان های کاغذی از نظر سایز به شرح زیر می باشد :

  1. ۱- چاپ لیوان کاغذی ۹۰ سی سی
  2. ۲- چاپ لیوان کاغذی ۱۱۰ سی سی
  3. ۳- چاپ لیوان کاغذی ۱۲۰ سی سی
  4. ۴- چاپ لیوان کاغذی ۲۰۰ سی سی
  5. ۵- چاپ لیوان کاغذی ۳۶۰ سی سی

تولید و چاپ لیوان کاغذی نقش زیادی در زندگی بشر دارد و در بخش های مختلفی مثل مهمانی های خانوادگی، مراسم های بزرگ و کوچک، تولدها، جشن ها و دورهمی ها در سایزهای متفاوتی استفاده می شود. تولید لیوان کاغذی از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار است و دلیل آن شاید راحت تر شدن کارها، کاهش مصرف آب، نشکن بودن ظروف، قیمت مناسب، تنوع طرح و نقش و کاربردهای تبلیغاتی آن باشد. یکی دیگر از جذاب ترین کاربردهای این لیوان در صنعت تبلیغات است، به طوری که می توان لوگو، آرم یا طرح های مختلفی را روی محصولات چاپ کرد و برای برندینگ از آن استفاده شود.

لینک منبع : چاپ لیوان کاغذی ساحل جنوب

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا