هنر و سینما

10 سریال برتر که با یک مرگ طرفداران خود را ناامید کردند


«مردگان متحرک» (The Walking Dead) بالاخره بعد از مدت ها به پایان رسید. اما پایان بندی اش نتوانست رضایت بعضی طرفداران را جلب کند. جز این، بخش زیادی از طرفداران این سریال با مرگ های بی شماری که در آن رخ داد، مشکل داشتند. گاهی این مرگ های ناگهانی می تواند یک سریال خوب را به کل خراب کند و خاطره ی بدی در ذهن تماشاگران بر جای بگذارد. سریال های خوب که با مرگ یکی از شخصیت های اصلی طرفداران خود را به کل ناامید کرده اند، کم نیست. بعضی سریال های خوب می توانند از این مشکل عبور و همچنان کیفیت خود را حفظ کنند، اما بعضی دیگر با همین مرگ ها نابود می شوند. تأثیر بد این مرگ ها روی مخاطب گاهی به این خاطر است تماشای بعضی مرگ ها سخت است، و گاهی بعضی سریال ها شخصیت هایی را می کشند که حضورشان برای محبوبیت سریال حیاتی بوده است. ده سریال برتر این فهرست با یک مرگ طرفداران خود را ناامید کرده اند. شما از مرگ کدام شخصیت/های سریال محبوب تان ناامید شده اید؟

10. راگنار در «وایکینگ ها» (Vikings) بار سریال را به دوش می کشید

وایکینگ ها، سریال برتر

«وایکینگ ها» درامی تاریخی است که از بسیاری لحاظ یادآور سریال برتر و محبوب «بازی تاج  و تخت» (Game of Thrones) است. داستان با راگنار (با بازی تراویس فیمل) شروع می شود، کشاورزی ساده که علی رغم تحقیرهای اربابش، رؤیای بزرگ سفر به غرب را در سر دارد. با پیشرفت این داستان حماسی، راگنار تبدیل به اسطوره می شود، پیروزی های بزرگی را به  دست می آورد و مردمش را قدرتمند می کند. در عین حال، با خطراتی از همه طرف دست وپنجه نرم می کند.

سریال برتر «وایکینگ ها» کاملاً از نظر تاریخی سندیت ندارد، اما موفق شد تاریخ و افسانه ی راگنار، از جمله مرگش با ماری سمی را به خوبی به تصویر بکشد. هر چند، این گرایش به صحت تاریخی باعث حذف محبوب ترین شخصیت سریال شد و کار طرفداران را برای ادامه ی داستان بدون او، سخت کرد. امتیاز راتن تومیتوز به این سریال 93 از 100 است.

تابلو شاسی مدل فیلم وایکینگ ها (vikings) کد FMO31

کتاب وایکینگ  ها اثر سوزان مارگسون انتشارات سبزان

78,000

57,300

تومان

9. مرگ ناگهانی پوسی واشنگتن در «نارنجی مد جدید است» (Orange Is The New Black) برای طرفداران سخت بود

«نارنجی مد جدید است»، سریال کمدی دارم محصول نتفلیکس، شخصیت های زیادی دارد، چون داستان زندانی های متفاوتی را در جریان زندگی شان در زندان روایت می کند. این سریال همچنین فلش بک هایی را از زندگی آن ها پیش از زندانی شدن و اینکه چطور به زندان افتادند، نشان می دهد. این داستان ها در واقع به مخاطبان این امکان را می دهد که به  جای تقلیل این شخصیت ها به یک جنایتکار صرف، چهره ی متفاوت، جلوه ی دیگری از آن ها ببینند.

داستان پوسی (با بازی سمیرا وایلی) غم انگیز است. او در حال حمل ماریجوانا دستگیر و به شش سال حبس محکوم شد. پوسی زنی مهربان و باهوش بود که طرفداران تقریباً بلافاصله عاشقش شدند. اما متأسفانه او در یکی از اعتراضات زندان به دست یک نگهبان خفه و کشته می شود. این پایانی وحشتناک برای یک شخصیت خوب بود، و باعث شد بعضی طرفداران دیگر این سریال را تماشا نکنند. امتیاز راتن تومیتوز به این سریال 90 از 100 است.

8. بلک کنیری در «ارو» (Arrow) سریال را برای طرفداران مرددش خراب کرد

«ارو» اثر قدرتمندی در «اروورس» (Arrowverse) بر اساس یکی از شخصیت های دی سی به نام گرین ارو بود، و داستان خاص ابرقهرمانان را به شیوه ای بیان کرد که طرفداران وفادارش را به هیجان می آورد. حتی آن ها که با فرنچایز آشنا نبودند هم مجذوب بلک کنیری، پارتیزان نقاب پوش، شدند. او فرقی با ابرقهرمانان دیگر نداشت اما داستان جدیدی را روایت می کرد.

هر چند، فصل چهارم «ارو» بدترین فصل آن بود، و بسیاری از طرفداران از دست شخصیت های غرغرو و شخصیت شرور ضعیف آن عصبی شدند. از سویی، مرگ بلک کنیری -که نه  تنها به مرگ مسخره ای از سریال حذف شد، بلکه پیش از آن بارها از مرگ نجات پیدا کرده بود- برای بسیاری از طرفداران خشمگین، میخی بر تابوت این سریال بود. امتیاز راتن تومیتوز به این فیلم 86 از 100 است.

7. مرگ گلن ری در «مردگان متحرک» بیش  از حد شوکه کننده بود

گلن از اولین قسمتی که معرفی شد، شخصیت محبوب طرفداران سریال «مردگان متحرک» بود. او جنگجویی نترس بود که مدام هوش و توانمندی اش را نشان می داد، و گروه را در طول سال ها امن نگه می داشت.

مرگ ناگهانی گلن در ابتدای فصل هشت برای بسیاری از طرفداران این سریال ترسناک پساآخرالزمانی سخت بود. علاوه بر این، وقتی آبراهام اول مرد و باعث شد مخاطبان فکر کنند که دیگر شخصیت های اصلی از خشم نگان در امان اند، بسیاری از طرفداران حس کردند که به شان خیانت شده است. مرگ او چنان غیرمنتظره بود که بسیاری از طرفداران شوکه شدند و سریال را رها کردند (حداقل برای مدت کوتاهی). امتیاز راتن تومیتوز به فیلم 79 از 100 است.

6. مرگ لکسا در «100 نفر» (The 100) مخاطبان را دلزده کرد

سریال درام پساآخرالزمانی «100 نفر» که پخش آن سال 2020 به پایان رسید، خوانش جدیدی از سریال های علمی تخیلی مخصوص نوجوانان بود. سریال داستان عواقب ارسال صد نوجوان به زمین را از یک جامعه ی فضاپیمایی روایت می کرد. هدف این بود که مشخص شود آیا سیاره ی نابودشده همچنان قابل سکونت است یا خیر. شخصیت های اصلی در طول داستان با خطرات زیادی مواجه می شوند، از جمله گروندرها. آن ها انسان هایی بودند که حتی پس از جنگ هسته ای نیز روی زمین دوام آورده بودند.

داستان وقتی کلارک، یکی از بازماندگان، با رهبر گروندرها، لکسا وارد رابطه می شود، جالب تر می شود. هر چند کمی پس از ملاقات رمانتیک آن ها، لکسا تیر می خورد و کشته می شود. طرفداران از نابودی این عشق خشمگین شدند و عصبانی بودند از اینکه این مرگ، درگیری های بیشتر را بین این دو گروه دامن زد. امتیاز راتن تومیتوز به این سریال 93 از 100 است.

5. مرگ تارا در «بافی قاتل خون آشام ها» (Buffy The Vampire Slayer) توهین آمیز بود

«بافی قاتل خون آشام ها» سریال تأثیرگذاری بود، اما زیاد خوب پیش نرفت. جنبه های زیادی از این سریال محبوب، برای بسیاری از مخاطبان قابل قبول نبود. یکی از صحنه هایی که باعث شد طرفداران دیگر این سریال را تماشا نکنند، مرگ ناگهانی یکی از معدود شخصیت های ال جی بی تی کیو+ در سریالی بود که همان موقع هم حضور اندکی داشت.

تارا سختی های زیادی کشیده بود، شیطانی بزرگ ذهنش را نابود و بعد ترمیم کرده بود. علاوه بر این، او تازه به رابطه اش با ویلو برگشته بود. بعد از این  همه سختی، او با گلوله ای تیر می خورد و کشته می شود که در واقع قرار بود به بافی برخورد کند. شاید این اتفاق برای خط داستانی ویلوی تاریک مهم بوده باشد، اما راه های دیگری هم برای تکمیل روایت آن قصه بود، بی آنکه طرفداران را ناراحت کند. این سریال از راتن تومیتوز 85 درصد امتیاز گرفته است.

4. مرگ دین در قسمت آخر «سوپرنچرال» (Supernatural) زیادی ساده بود

«سوپرنچرال» یک درام فانتزی و ماورایی خارق العاده بود، اما پایان آن، سریال را برای بسیاری از طرفداران وفادارش به کل خراب کرد. این مخاطبان دین و سم را دیده بودند که در تمام طول این سال ها با مشکلات زیادی  دست وپنجه نرم می کردند، و همیشه حتی وقتی همه چیز علیه آن ها بود، پیروز از میدان بیرون می آمدند.

در قسمت آخر، دین در یک شکار معمولی به دنبال خون آشام ها می میرد، شکاری که خیلی کم خطرتر از خیلی از هیولاهایی بود که در گذشته با آن ها روبه رو شده بودند. تماشای دین که دارد در کارش شکست می خورد ناامیدکننده نبود، چون متناسب با شخصیتش بود، اما  زیادی ساده به  نظر می رسید. مرگ او «سوپرنچرال» را نابود کرد، حتی برای طرفدارانی که سال ها با این سریال همراه بودند. این سریال از راتن تومیتوز 93 درصد امتیاز گرفته است.

3. مرگ میو در «ذهن های جنایتکار» (Criminal Minds) طرفداران اسپنسر رید را خشمگین کرد

قسمت های آزاردهنده ی زیادی در درام جنایی پلیسی «ذهن های جنایتکار» وجود دارد، اما بعضی از جذاب ترین قسمت ها بر پرونده ای تمرکز دارند که به یکی از اعضای تیم مربوط است. این قسمت ها احساسی تر بودند، هم برای شخصیت ها و هم برای طرفدارانی که به تیم BAU وابسته شده بودند.

هر چند، قسمت غم انگیز «کیمیاگری» (Alchemy) برای طرفداران شخصیت اسپنسر رید بیش  از حد ناراحت کننده بود. او جنگید تا میو، شخصیت محبوبش را به سلامت از چنگ مزاحم و گروگان گیرش نجات دهد، اما او در یک قتل شوکه کننده، تیر می خورد. با اینکه همه ی شخصیت ها به یک شریک عاطفی نیاز ندارند، اما به نظر بینندگان، این راه ظالمانه ای برای حذف عشق کوتاه رید بود.

2. گاز گرفته شدن کارل در «مردگان متحرک» باعث شد بسیاری از طرفداران دیگر سریال را تماشا نکنند

اگر مرگ گلن طرفداران «مردگان متحرک» را از تماشای این سریال ناامید نکرده بود، مرگ کارل گریمز بر اثر گاز یک زامبی حتماً ناامیدشان کرد. مرگ او بسیار ناراحت کننده بود، چرا که طرفداران رشد شخصیت او را در سریال دیده بودند و فکر می کردند که هنوز نقش زیادی در داستان دارد.

با اینکه عده ای می گفتند که چندلر ریگز، بازیگر نقش کارل می خواهد تیم «مردگان متحرک» را ترک کند، اما سازندگان واقعاً به  خاطر پیشبرد داستان تصمیم گرفته بودند کارل را بکشند. طرفداران از این تصمیم گیج شدند و فکر کردند که مرگ او بیش از اینکه به داستان کمک کند، به آن لطمه زده است.

1. مرگ دنریس تارگرین در قسمت آخر «بازی تاج  و تخت» پایان بخش یک فصل آخر افتضاح بود

بر کسی پوشیده نیست که «بازی تاج و تحت» یکی از محبوب ترین سریال های سال های اخیر تا فصل چهارم قدرتمند پیش رفت و بعد به تدریج تقریباً از زمانی که متن دیگر بر اساس کتاب های اورجینال نوشته نشد، افت کرد. این افت تا آنجا ادامه پیدا کرد که در فصل آخر دیگر حتی به مذاق طرفداران دوآتیشه ی این سریال هم خوش نیامد. بسیاری سرنوشت بعضی شخصیت ها را نسبت به داستان شان ضعیف ارزیابی کردند. و یکی از جنجالی ترین ها سرنوشت دنریس تارگرین بود. هیچ کس باور نمی کرد جان اسنو بعد از حمله ی خونخواهانه ی دنریس به سرزمین پادشاه، چاقو را در سینه ی او فرو کند.

البته به نظر بعضی مخاطبان مرگ دنریس با توجه به خرابی ای که به بار آورده بود، قابل توجیه بود. ولی طرفداران شخصیت او بسیار ناامید شدند. پس از تمام مشکلاتی که او از سر گذرانده بود تا ارتش اش را جمع آوری کند و تاج  و تخت خانواده اش را پس بگیرد، پیش از اینکه حتی بتواند روی تخت آهنی بنشیند، مرد. این پایان ناگهانی برای یک شخصیت محبوب، سریال را برای بسیاری از مخاطبان نابود کرد. خیلی ها بر این باور بودند که اصلاً نباید شخصیت دنریس به این سمت کشیده می شد؛ به هر حال، تیم نویسندگان سریال نتوانستند قصه ی بهتری برای رساندن خانواده ی معصوم و قربانی استارک به تاج و تخت سر هم کنند، بنابراین مجبور شدند سد دنریس را، آن هم به دست محبوبش، از میان بردارند، و پایان یکی از محبوب ترین سریال های سال های اخیر را به کام طرفداران زهر کنند.

منبع: cbr

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا