برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

چگونه حافظه تلویزیون ال جی را پاک کنیم

پاک کردن حافظه تلویزیون ال جی کار چندان سختی نمی باشد و در ادامه این مقاله از آی پی امداد به حافظه در تلویزیون الجی چیست؟ و نحوه پاک کردن کش تلویزیون ال جی اشاره خواهیم کرد.

خلاصه ای از طریقه پاک کردن حافظه تلویزیون ال جی

کاربران گرامی ، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از طریقه پاک کردن حافظه تلویزیون ال جی را مطرح کرده ایم.

حافظه در تلویزیون ال جی چیست؟
 • حافظه کش تمامی فایل های موقت، تصاویر و سایر اطلاعات مرتبط را در خود ذخیره می کند.
 • این حافظه باعث می شود تا برنامه ها سریعتر کار کنند و برای دریافت اطلاعات از حافظه اصلی نیازی به صبر طولانی نیست.
طریقه پاک کردن کش تلویزیون ال جی
 • به بخش “تنظیمات” بروید.
 • “تنظیمات پیشرفته” را انتخاب کنید و “General” را از منوی فرعی انتخاب کنید.
 • مورد “بازیابی به تنظیمات کارخانه” را فعال کنید.
 • رمز عبور حساب خود را وارد کنید. رمز عبور: 12345678.

حافظه در تلویزیون ال جی چیست؟

کش ها فایل های موقتی هستند که توسط برنامه های نصب شده در حین اجرا ایجاد می شوند. آنها اطلاعات فنی مختلف لازم برای عملیات را ذخیره می کنند که پس از بسته شدن برنامه به طور خودکار حذف می شوند. با این حال، داده های کش جزئی در حافظه باقی می مانند. به همین دلیل، زباله های داده به طور مداوم در حال جمع شدن و اشغال فضای خالی در حافظه داخلی هستند. در این راستا، گاهی اوقات برای خلاص شدن از شر فایل های غیرضروری نیاز به پاک کردن کش دارید. مگر اینکه به طور خودکار و به موقع انجام شود. دقت داشته باشید که اگر فضای خالی کافی وجود نداشته باشد، برنامه ها باز نمی شوند.

نحوه پاک کردن کش تلویزیون ال جی

تلویزیون های هوشمند ال جی مبتنی بر سیستم عامل webOS مبتنی بر هسته لینوکس هستند و عملکردی برای حذف سریع حافظه پنهان همه برنامه های نصب شده در سیستم عامل ارائه نشده است. اگر خطای “Memory” رخ داد، توصیه می شود نرم افزار را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. قبل از پاک کردن حافظه و پاک کردن کش در تلویزیون ال جی، توصیه می شود یک حساب آنلاین ایجاد و فعال کنید. سپس تنظیمات اولیه برنامه ها در “فضای ابری” کپی می شود و این داده ها پس از بازنشانی تلویزیون به تنظیمات کارخانه (رمزهای عبور برنامه، تنظیمات دسکتاپ، لیست های پخش ذخیره شده) قابل بازیابی هستند. بازیابی برای پاک کردن حافظه تلویزیون ال جی به شرح زیر انجام می شود:

 • دکمه “Home” یا “Menu” را روی کنترل از راه دور (بسته به نسخه WebOS نصب شده) فشار دهید.
 • به بخش بروید.
 • “تنظیمات پیشرفته” را انتخاب کنید و “General” را از منوی فرعی انتخاب کنید.
 • مورد “بازیابی به تنظیمات کارخانه” را فعال کنید.
 • رمز عبور حساب خود را وارد کنید. رمز عبور: 12345678
 • سرویس را فعال کنید و منتظر بمانید تا دستگاه راه اندازی مجدد شود.
 • گاهی اوقات هنگام تلاش برای بازنشانی خطای E561 ظاهر می شود. این بدان معناست که یک آپدیت webOS برای این مدل در دسترس است.

ابتدا باید آپدیت را انجام دهید و تنها پس از آن تنظیمات را به حالت پیش فرض کارخانه بازگردانیدپاک شدن حافظه تلویزیون ال جی، مشکل چندان رایجی نیست اما برخی از کاربران با آن مواجه می شوند. یعنی کانال های تلویزیون پاک می شوند و امکان دسترسی به آنها از بین می رود. جالب است بدانید که تلویزیون های lg بخشی به نام حافظه دارند که تنظیمات نور، صدا و کانال ها را در خود ذخیره می کند و بدین ترتیب بعد از هر بار روشن کردن تلویزیون این تنظیمات به همان صورتی خواهند بود که قبل از خاموش کردن تلویزیون تنظیم شده بودند.

اما گاهی وقتی تلویزیون را روشن می کنید، می بینید که تمامی تنظیمات پاک شده اند. قبلا  را آموزش داده ایم. با این حال در صورت پاک شدن حافظه تلویزیون lg باید اقدامات خاصی را انجام دهید. برای راهنمای بیشتر می توانید به shutterstock.com مراجعه کنید.

پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی به چه معناست؟

شاید عبارت حافظه تلویزیون برای شما هم کمی عجیب به نظر برسد. تلویزیون مثل لپ تاپ و موبایل نیست که به راحتی بتوان در مورد حافظه آن صحبت کرد. منظور از پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی، پاک شدن تنظیمات و کانال هاست. برخلاف آنچه تصور می شود، تلویزیون ها هم حافظه ای دارند که تنظیمات در آن ذخیره می شود.

مثلا وقتی که نور را تنظیم می کنید، تغییرات در بخش حافظه ذخیره می شوند و پس از روشن کردن تلویزیون، نور به همان حالتی است که تنظیم کرده بودید. پس اگر تلویزیون را روشن کردید که تنظیمات بخش صدا و تصویر و نور و …. به حالت پیش فرض بازگشته اند، یعنی حافظه دستگاه پاک شده است.

دلایل پاک شدن حافظه تلویزیون lg

علت اصلی پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی و دیگر برندها، مشکلات سخت افزاری است. یعنی یک یا چند قطعه آسیب دیده اند و نیاز به تعمیر یا گاها تعویض آنها می باشد. مثلا وقتی مین برد آسیب می بیند، احتمال پاک شدن حافظه بسیار بالا خواهد بود. اما دلیل اصلی، خرابی آی سی حافظه است که جزئی از برد اصلی محسوب می شود. در چنین شرایطی باید برای رفع مشکل پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی یا هر برند دیگری، آی سی تغذیه را ترمیم کرد. بدین ترتیب  تعمیر شده و مشکل نیز برطرف می گردد.

چگونه مشکل پاک شدن کانال های تلویزیون LG را برطرف کنیم؟

باید بدانید که پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی، یک مشکل جدی است و نیاز به بررسی و ترمیم تخصصی دارد. این مشکل نشان می دهد که قطعاتی آسیب دیده اند و باید ترمیم شوند. یعنی نیاز به باز کردن تلویزیون و ترمیم یا تعویض آی سی حافظه و احتمالا مین برد می باشد. این کار نیاز به تخصص، تجربه و از آن مهم تر، ابزار و تجهیزات ویژه دارد. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی، در خدمت شما هستند تا ضمن عیب یابی دقیق تلویزیون، قطعات آسیب دیده آن را تعویض کنند. به این ترتیب مشکل پاک شدن حافظه تلویزیون lg برطرف می شود و می توانید به صورت عادی از این دستگاه استفاده کنید.

اگر نیاز به مشاوره و یا تعمیر تلویزیون ال جی در تهران یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .
منبع: youtube.com

دکمه بازگشت به بالا