برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

باتری ماشین چند ساعت باید شارژ شود

اگر مدت زمانی طولانی از ماشین خود استفاده نکرده اید، شارژ باتری خودرو کم کم تخلیه می شود. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا ماشین درجا کار کند باتری شارژ میشود. این مطلب را دنبال کنید تا اطلاعات لازم را پیدا کنید.

اگر دائماً از ماشین خود استفاده نمی کنید ممکن است متوجه شوید که باتری ماشین () شارژ خود را از دست می دهد که نه فقط ، بلکه حتی این اتفاق برای باتری موبایل، لپ تاپ یا هر وسیله دیگری که دارای باتری است رخ می دهد. پس این موضوع در خودروها می تواند به چرخه عمر باتری آسیب برساند و در نهایت منجر به خوابیدن باتری ماشین و روشن نشدن خودروی شما شود. اگر نمی خواهید روی دستگاه های تقویت کننده شارژ باتری ماشین سرمایه گذاری کنید، ممکن است تصمیم بگیرید که با درجا کار کردن ماشین، باتری را شارژ کنید. اما “آیا ماشین درجا کار کند باتری شارژ میشود“؟ ما با همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

پاسخ ساده به این سوال بله است، باتری خودروی شما تا زمانی که موتور خودرو روشن است شروع به شارژ شدن می کند. تا زمانی که سیستم های الکتریکی خودرو باتری را سریعتر از شارژ دینام تخلیه نمی کنند، از نظر فنی می توان با استفاده از این روش باتری خودرو را به طور کامل شارژ کرد.

چقدر طول میکشد دینام، باتری ماشین را شارژ کند

اول لازم است در مورد وظیفه برای شارژ کردن باتری صحبت کنیم؛ دینام اساساً یک ژنراتور است که توسط تسمه به حرکت در می آید. هنگامی که موتور ماشین در حال کار است دینام از این چرخش برای تولید برق در داخل سیم پیچ های خود استفاده می کند. این جریان متناوب سپس به جریان مستقیم تبدیل می شود که بعد برای شارژ مجدد باتری استفاده می شود. تا زمانی که موتور در حال کار است، این فرآیند رخ می دهد. با این حال اگر متوجه شدید باتری خودروی شما شروع به از دست دادن شارژ می کند و نمی توانید دلیل آن را بفهمید، ممکم است دینام خودروی شما مشکل داشته باشد.

حالا می پرسید چقدر طول میکشد دینام، باتری ماشین را شارژ کند که پاسخ به این سوال دشوار است زیرا عوامل زیادی می توانند بر زمان شارژ تاثیر بگذارند. بنابراین ارقامی که ارائه خواهیم داد فقط تخمین های تقریبی هستند. ظرفیت باتری، نوع دینام و سن باتری در مدت زمان شارژ شدن آن نقش دارند که در ادامه مدت زمان شارژ شدن باتری توسط دینام را بررسی خواهیم کرد.

مدت زمان شارژ باتری ماشین با دینام

اگر در حال رانندگی هستید، معمولاً بین 30 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشد تا دینام ماشین باتری را به طور کامل شارژ کند. اگر می خواهید باتری خودرو را در حالت درجا و توسط دینام شارژ کنید، قطعاً زمان بیشتری طول خواهد کشید تا باتری شارژ شود. برای رسیدن به شارژ حدوداً 80 درصد، باید حداقل 2 ساعت ماشین را در حالت درجا قرار دهید. پس اگر امکانش برای شما وجود دارد همیشه بهترین کار این است که با وسیله نقیله خود رانندگی کنید تا باتری سریعتر شارژ شود. اگر نمی خواهید رانندگی کنید، یک جایگزین برای شما وجود دارد. می توانید پای خود را روی گاز قرار دهید و دور موتور را افزایش دهید. به طور مثال وقتی دور موتور را به 3 هزار دور در دقیقه می رسانید می توانید باتری را همانند رانندگی کردن شارژ کنید.

از کجا بفهمیم باتری ماشین شارژ شده

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که از کجا بفهمیم باتری ماشین شارژ شده است؟ یک راه خوب برای بررسی شارژ فعلی باتری وجود دارد که استفاده از مولتی متر است.

یک باتری کاملاً شارژ شده باید 12٫6 ولت یا بالاتر در زمانی که استفاده نمی شود و بین 13٫7 ولت و 14٫7 ولت زمانی که موتور در حال کار است را روی مولتی متر نشان دهد. اگر ولتاژ کمتری از این مقادیر دارید، ممکن است باتری خودروی شما نیاز به شارژ مجدد و حتی تعویض داشته باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا