برترین های کسب وکار ایرانیعلمی و پزشکی

شربت مصفای خون چاق کننده است؟

شربت مصفای خون اخلاط ثلاثه یکی از داروهای گیاهی موثر در دفع سموم بدن بوده و برای پاکسازی کبد مصرف می شود. طریقه مصرف شربت مصفای خون به همراه عوارض شربت مصفای خون در این بخش بیان خواهد شد.

شربت مصفای خون خیراندیش با نام دیگر اخلاط ثلاثه از داروهای گیاهی است که از ترکیب عصاره گیاه شاه تره و عسل تهیه می شود. گیاه شاه  تره ضد قارچ بوده و دارای خواص آنتی باکتریال است، علاوه براین کاربرد بسیار گسترده ای در طب سنتی نیز دارد. این گیاه از قدرت زیادی در تقویت کبد و دفع سموم برخوردار است و از این رو می تواند برای تصفیه خون، پاکسازی کبد، شفاف شدن پوست و رفع مشکلات پوستی نیز مفید باشد. به گزارش سماتک قدرت صفرا آوری و پاک کنندگی کبد و دستگاه گوارش با مصرف شاه تره و عسل به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. خواص مصرف شربت مصفای خون اخلاط ثلاثه باعث بالا رفتن سطح مقاومت و سیستم ایمنی بدن می شود، که نتیجه آن مقاومت بیشتر بدن در برابر بعضی از بیماری ها از جمله سرطان است. با مصرف شربت مصفای خون مشکلات پوستی نظیر اگزما و خارش، جوش و لک، تیرگی پوست بدن و تیرگی اطراف چشم برطرف می شود.

خواص شربت مصفای خون

کبد یکی از ارگان های اساسی بدن است که وظیفه مهمی همچون دفع سموم و تصفیه خون را بر عهده دارد. واضح است که آسیب به کبد می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی مثل کبد چرب یا سیزوز کبدی شود. خوشبختانه طب سنتی برای تقویت کبد، راهکارهای زیادی دارد. شربت اخلاط ثلاثه “مصفای خون” یکی از داروهای مورد تایید طب سنتی است که کاملا گیاهی بوده و در تقویت کبد و سیستم ایمنی بدن موثر است. از شربت مصفای خون به منظور سم زدایی بدن در زمان ترک انواع مواد مخدر نیز استفاده می شود. همچنین مصرف این شربت به بهبود وضعیت افراد با غلظت خون بالا، کمک شایانی می کند. خواص شربت مصفای خون برای عوارض ناشی از آلودگی هوا بر بدن را کنترل نموده و به درمان بیماری های ناشی از آلودگی هوا کمک می کند. در ادامه با مهمترین خواص شربت اخلاط ثلاثه “مصفای خون” آشنا خواهید شد:

1- پاکسازی کننده بدن از اخلاط محترقه و سوخته
2- به عنوان منضج اخلاط ثلاثه (بلغم، سودا و صفرا)، یک هفته قبل از انجام رفتارهای درمانی حجامت، فصد و زالو استفاده از آن توصیه شده، تا پس از استفاده از آن، از حجامت، فصد و زالو به عنوان مسهل استفاده شود.
3- کمک به متعادل ساختن حرارت کبد و کمک به بازسازی عملکرد طبیعی آن
4- کمک به برطرف شدن انواع مشکلات پوستی مانند انواع اگزما و خارش، جوش و لک، تیرگی پوست بدن و تیرگی اطراف چشم
5- کمک به درمان بیماریهایی چون پمفیگوس، بهجت، پسوریازیس، آفت دهان، زردی، تلخی و دانهدار شدن ته زبان، ریزش مو، واریس، گرفتگی عروق (خصوصاً عروق قلب)، هموروئید و…
6- کمک به برطرف شدن ریفلاکس و ترش کردن معده
7- کمک به برطرف شدن علظت خون و مشکلات ناشی از آن و متعادل ساختن هماتوکریت خون
8- کمک به برطرف شدن جوش و خارش پوست سر و ریزش مود ناشی از وجود اخلاط فاسد
9- کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن و بالا بردن مقاومت بدن در برابر بیماریها
10- جایگزین بسیار مناسب برای جوشانده های منضج اخلاط صفرا، سودا و بلغم بوده لذا:

10.1 – در درمان غلبه خلط صفرا به مدت 4روز و روزی 2مرتبه (یک ساعت بعد از صبحانه و 3 ساعت بعد از ناهار، مطابق دستور استفاده) شربت مصفای خون مصرف شود. سپس شربت مسهل داده شود (طبق دستور).

10.2 – در درمان غلبه خلط سودا به مدت 16-14 روز و روزی 2مرتبه (یک ساعت بعد از صبحانه و 3ساعت بعد از ناهار، مطابق دستور استفاده) شربت مصفای خون مصرف شود. سپس مسهل داده شود.

10.3 – در درمان غلبه خلط بلغم به مدت 12-9 روز و روزی 2مرتبه (یک ساعت بعد از صبحانه و 3ساعت بعد از ناهار، مطابق دستور استفاده) مصرف شود. سپس شربت مسهل داده شود. در درمان غلبه خلط بلغم، شربت مصفی خون را به جای آب با یکی از عرقهای زیره، اسطوخدوس، بهار نارنج، بیدمشک و یا عرق رازیانه رقیق نمایید.

ترکیبات شربت اخلاط ثلاثه (مصفای خون)

شربت مصفای خون اخلاط ثلاثه عبارتند از: شاه تره، کاسنی، گل سرخ، بنفشه، اسطوخودوس، سنا، پرسیاوش، گشنیز، گل گاوزبان، تربد، افتیمون، بسفایج، انیسون، عودهندی، ریشه کاسنی، خارخسک، شیرین بیان، هلیله زرد، هلیله کابلی، آمله، عناب، سپستان، انجیر زرد، آلوبخارا، ترنجبین، تمرهندی، بلیله، شکرسرخ، مویز، قند مقوم، عسل طبیعی و . . . است. جهت خرید محصولات خیراندیش کلیک کنید.

شربت مصفای خون برای چی خوبه

شربت مصفای خون ترب تاثیرات بسیار مثبتی بر بدن دارد و بدن از اخلاط چهارگانه یعنی خون و بلغم و صفرا و سودا به وجود آمده است که هر یک از آنها از طبیعت خاصی دارند. اگر اخلاط طبیعی باشند سبب حفظ سلامتی و اگر غیر طبیعی باشند باعث بوجود آمدن بیماری می شوند. در صورت اختلال کمی و کیفی در این اخلاط در سایر مکانیسم های حیاتی بطور مستقیم و غیر مستقیم اختلال ایجاد می گردد. شربت مصفای خون اخلاط ثلاثه به عنوان منضج خلط  های بلغم، سودا و صفرا است، پاکسازی کننده بدن از اخلاط غیر طبیعی اعم از سوخته و فاسد است. همچنین “شربت مصفای خون” ضد جوش و لکه های پوستی، پاک کننده کبد و کلیه ها از سموم و مواد زائد و مصفی خون است.

طریقه مصرف شربت مصفای خون

به طور معمول، به منظور تقویت کبد در افراد بالای 12 سال هر 12 ساعت یک قاشق غذاخوری از شربت اخلاط ثلاثه “مصفای خون” مصرف می شود. در افراد کمتر از 12 سال میزان مصرف دارو با توجه به سن آن ها تعیین می شود. مثلا برای افراد بین سنین شش تا 12 سال هر 12 ساعت یک قاشق مرباخوری و برای سنین کمتر هر 12 ساعت 1 قاشق چایخوری، مصرف می شود. بهتر است مقدار داروی توصیه شده را در یک لیوان آب گرم حل و میل کنید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، شربت مصفای خون را حداقل 14 روز باید مصرف کنید.

بهترین زمان مصرف شربت مصفای خون

اگر قصد مصرف شربت مصفای خون اخلاط ثلاثه را دارید باید بدانید که بهترین زمان مصرف شربت مصفای خون 2 ساعت بعداز صبحانه ، 1ساعت قبل از ناهار و یا 3 ساعت بعد از ناهار می باشد طبق دستور پزشک روزی 1 الی 3 مرتبه می باشد.

عوارض جانبی شربت مصفای خون

شربت مصفای خون اخلاط ثلاثه باید با دستور پزشک استفاده شود و در مصرف آن نیز افراط نشود چرا که استفاده از شربت مصفای خون در مقادیر بالا ممکن است منجر به ایجاد آسیب کبدی و لرزش در اندام ها شود. در صورت استفاده همزمان این دارو با سایر داروها با پزشک خود مشورت نمایید.

موارد منع مصرف شربت مصفای خون اخلاط ثلاثه

افردی که به دارو یا اجزای تشکیل دهنده ی آن حساسیت دارند.
خانم های باردار و شیرده
کودکان زیر5 سال نباید از شربت مصفای خون استفاده کنند.
افراد مبتلا به بیماری دیابت
فقط با تجویز پزشک مصرف شود.
در صورت وجود سابقه صرع و تشنج میزان مصرف را از میزان توصیه شده کاهش دهید.

شرایط نگهداری شربت اخلاط ثلاثه “مصفای خون

در دمای اتاق و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری شود.
دور از دسترس کودکان قرار داده شود.
از مصرف داروی تاریخ گذشته خودداری فرمایید(مدت انقضا 24 ماه)
بروشور را تا اتمام کامل دوره مصرف همراه خود نگه داری کنید.

نکات مهم قبل از مصرف شربت مصفای خون اخلاط ثلاثه

 1. چنانچه به منظور تصفیه کبد و دفع سموم بدن قصد مصرف شربت مصفای خون را دارید، بهتر است از روش های گیاهی نیز استفاده کنید. همانطور که ذکر شد این دارو حاوی گیاه شاه تره است.
 2. در صورت وجود هر نوع حساسیت دارویی یا آلرژی نسبت به غذاها، رنگ ها، نگهدارنده ها یا حیوانات، حتما پزشک خود را مطلع کنید.
  3. چنانچه با مصرف شربت مصفای خون دچار واکنش های آلرژیک از قبیل خارش پوست قرمز، تورم، زرد شدن رنگ پوست با تب و یا بدون آن، خستگی، تنگی در قفسه سینه یا گلو، مشکل تنفس، اشکال در بلعیدن یا صحبت کردن، خشونت غیر معمول، تورم دهان، صورت، لب ها، زبان یا گلو شدید، مصرف دارو را قطع و به پزشک مراجعه کنید.
  4. در صورت بارداری و یا شیردهی، پیش از مصرف این شربت حتما با پزشک خود، مشورت کنید.
  5. دارو را کاملا مطابق دستور پزشک مصرف کرده و میزان مصرف آن را خودسرانه، افزایش ندهید.
  6. در صورت فراموش شدن یک نوبت مصرف دارو به محض به یاد آوردن، باید دارو مصرف شود مگر این كه تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد در این صورت مقدار مصرف نوبت بعدی نباید دو برابر شود.
  7. فهرست تمام داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی از داروها، اثرگذاری داروهای دیگر را کاهش یا افزایش دهند.
  8. توصیه می شود یک هفته قبل از حجامت، فصد یا زالو درمانی از این داروی گیاهی استفاده کنید.
  9. چنانچه به بیماری دیابت مبتلا هستید، از این شربت استفاده نکنید.
  10. اگر به قصد رفع جوش یا سایر ناراحتی های پوستی از این دارو استفاده می کنید، تا رفع کامل علائم پوستی مصرف دارو را ادامه دهید.
  11. توصیه می شود این دارو تنها با تجویز پزشک، مصرف گردد.
  12. در صورت وجود سابقه صرع و تشنج میزان مصرف دارو باید کاهش یابد.
  13. استفاده از این شربت در افراد زیر پنج سال، ممنوع است.

شربت مصفای خون اخلاط ثلاثه را در این مقاله به شما عزیزان معرفی کردیم. اکیدا توصیه می شود این دارو را فقط با تجویز پزشک مصرف نمایید و از مصرف بدون نسخه جدا خوددامعرفی محصول

کلمات کلیدی متن: مصفی خون چیست و | پاکسازی کبد | رفع جوش پوستی | معجون تصفیه خون | آماده سازی حجامت | داروی کاهش غلظت خون |

شربت مصفی خون شفانگر : تصفیه خون و پاکسازی کبد، رفع جوش های پوستی

یکی از داروهای گیاهی که بسیاری از پزشکان متخصص طب سنتی آن را تجویز می کنند و مورد توجه است شربت مصفی خون است.

شربت مصفی خون می تواند برای تمامی مزاج ها مناسب باشد و کار تصفیه خون را انجام میدهد.

اگر علائمی دارید که نشان می دهد شما دچار سومزاج شده اید می توانید از این محصول گیاهی استفاده کنید.

شربت مصفی خون یکی از داروهای گیاهی تولید شده توسط شرکت داروسازی است که به منظور تصفیه و رفع غلظت خون ، پاکسازی کبد ، رفع جوش و آکنه و پاکسازی پوست تولید شده است.

مصفی خون که در طب سنتی بعنوان داروی منضج و مسهل شناخته می شود با بهبود عملکرد کبد منجر به تسریع دفع سموم و مواد زاید از بدن شده و به این روش، پاکسازی بدن و خون و بد را انجام می دهد.

چرا که کبد مسئول دفع مواد زاید و سمی از بدن است و می تواد منجر به تسریع دفع این مواد زاید شود.

از جمله اثرات شربت مصفی خون که با استفاده از آن شاهد خواهید بود، ها و مشکلات پوستی است که معمولا در اثر عملکرد نادرست و یا تحت فشار بودن کبد (در اثر وجود مواد سمی و فاسد زیادی در بدن) بوجود می آیند.

همچنین کاهش غلظت خون نیز از دیگر اثرات مصفی خون است . ضمنا در صورتی که قصد انجام حجامت داشته باشید، استفاده از شربت مصفی خون شفانگر به مدت یک هفته قبل از حجامت، اثرگذاری جچامت را بسیار بیشتر خواهد کرد.

شربت مصفی خون شفانگر

موارد مصرف و خواص شربت مصفی خون شفانگر نظری

 • پایین آوردن غلظت خون و کمک به گردش بهتر خون در بدن
 • به رفع مشکلات پوستی مثل جوش و اگزما
 • پاکسازی و تصفیه خون و دفع مواد زاید از خون کبد و بدن
 • کمک به دفع اخلاط ثلاثه (سودا، صفرا بلغم) از خون و پاکسازی و تصفیه خون و به خصوص دفع سودا
 • دافع مره (صفرای رقیق که با بلغم مغلوط شده باشد و اکثرا باعث استفراغ صفراوی می شود)

مصفی خون چیست

مصفی خون دارویی است که در طب سنتی به عنوان داروی منضج و مسهل اخلاط ثلاثه(سودا، صفرا و بلغم) بدن شناخته می شود.

این شربت به بدن کمک می کند که سریع تر سموم و مواد زائد بدن را دفع کند و به پاکسازی خون و بدن کمک کند.

در صورتی که از مصفای خون در دوره درمان استفاده کنید شاهد از بین رفتن جوش های صورت و دیگر مشکلات پوستی خواهید بود.

اگر قصد حجامت داشته باشید استفاده از مصفای خون یک هفته قبل  از حجامت می تواند برای شما مناسب باشد.

ترکیبات تشکیل دهنده مصفی خون

مصفی خون شفانگر

مقدار و نحوه مصرف

 • بالای 12 سال: روزی 2 بار و هر بار 1 قاشق غذاخوری
 • افراد 6-12 سال:روزانه 2 بار و هر بار 1 قاشق مرباخوری
 • کودکان زیر 6 سال: روزی 2 بار و هر بار 1 قاشق چایخوری
 • توجه : بهتر است مقدار داروی توصیه شده را در یک لیوان آب گرم حل نمایید و سپس میل کنید.

مدت مصرف مصفی خون

 • در صورتی که قصد انجام حجامت دارید، به مدت یک هفته قبل از حجامت از شربت مصفی خون استفاده نمایید.
 • برای رفع بیماریهای پوستی، تا زمان رفع کامل علائم پوستی می توانید از آن استفاده نمایید.
 • در صورتی که مبتلا به غلظت خون هستید، می توانید به صورت طولانی مدت از این محصول برای کنترل  غلظت خون استفاده نمایید.

نوع بسته بندی

شربت در بسته بندی 250 میلی لیتری

مواد موثره

مصفی خون بر اساس وجود 0.45 میلی گرم فلاونوئید در هر 5 میلی لیتر شربت استاندارد شده است.

شربت مصفی خون شفانگر، تصفیه درمان غلظت خون (بسته بندی قدیمی)

شرایط منع مصرف و احتیاطات

 • مصرف مصفی خون در بانوان شیرده و باردار ممنوع می باشد.
 • در صورتی که مبتلا به بیماری دیابت هستید و بالا دارید، نباید از این شربت استفاده نمایید.
 • در صورت وجود سابقه صرع و تشنج، مصرف آن را کمتر کنید.

عوارض جانبی

در صورت استفاده بی رویه و به مقدار بیشتر از حد توصیه شده، می تواند باعث ایجاد و آسیب به کبد و همچنین ایجاد حالت لرز در اندامها شود.

محصولات مشابه

در صورتی که تمایل دارید برای تصفیه خون و کاهش غلظت خون علاوه بر شربت مصفی خون از سایر محصولات نیز دیدن کنید، پیشنهاد می کنیم که با جستجو در سایت، به محصولات مورد نظر خود دست یابید.

به عنوان نمونه چند مورد را در زیر معرفی می کنیم:

1- شربت مصفای خون نیاک

مصفای خون یا شربت اخلاط ثلاثه یکی از محصولات شرکت داروسازی است که خواص آن مثل شربت مصفی خون شفانگر بوده و برای تصفیه خون به کار می رود. منتها ترکیب گیاهان بکار رفته در این دو دارو با یکدیگر متفاوت است.

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید اطلاعات کاملی پیرامون این فرآورده بدست آورید.

شربت اخلاط ثلاثه تونیک مصفای خون برای تصفیه خون و دفع اخلاط زاید کاربرد دارد.

2- قطره سیلیمارین

سیلیمارین یکی از محصولات شرکت است که برای پاکسازی کبد و بهبود عملکرد کبد در سم زدایی کاربرد دارد.

سیلیمارین با استفاده از ترکیبات گیاه خار مریم (ماریتیغال) تولید شده است.

برای مطالعه پیرامون این محصول، بر روی لینک زیر کلیک کنید

قطره خوراکی سیلیمارین مناسب برای بیماری کبد جرب و سیروز کبدی

3- کپسول سیلی دیانین

سیلی دیانین از جمله محصولات شرکت داروسازی است که مانند قطره سیلیمارین، از گیاه خارمریم تولید شده است.

اگر میخواهید درباره این محصول اطلاعات بیشتری داشته باشید و یا در کنار شربت مصفی خون این محصول را نیز خریداری نمایید بر روی لینک زیر کلیک کنید

سیلی دیانین کپسول گیاهی خار مریم برای درمان کبد چرب

4- کپسول پونیکا

پونیکا یک کپسول گیاهی از محصولات شرکت ادیب اکسیر است که در اصل برای درمان مشکلات بانوان مثل کیست تخمدان و فیبروم رحم استفاده می شود.

اما از دیگر خواص این محصول می توان به کاهش غلظت خون اشاره کرد.

پونیکا با استفاده از عصاره انار تولید شده و به پاکسازی خون و کاهش غلظت خون هم کمک می کند.

برای دیدن این محصول، بر روی این لینک کلیک کنید

کپسول پونیکا داروی گیاهی درمان کیست و تنبلی تخمدان

ری شود.

 

دکمه بازگشت به بالا