مهاجرت به دبی برای کار

امارات و به خصوص پایتخت آن یعنی دبی یکی از کشورهای محبوب و ثروتمند خاورمیانه است. برج های بلند و ساختمان های دبی در کنار درآمدهای بالا و ماشین های لوکس دل هر شنونده و بیننده ای را می برد. به همین دلیل در سال های اخیر تقاضا برای مهاجرت به امارات بالاتر رفته است.

نکته مهم: در حال حاضر می توانید با ، به این کشور مهاجرت کنید. ما پیشنهاد می کنیم خودتان را محدود نکرده و ببینید شانستان برای مهاجرت به سایر کشورها مثل آلمان، استرالیا، کانادا و … چقدر است..

یکی از روش های محبوب و سریع مهاجرت به امارات، کار در امارات است. با دریافت ویزای کاری و شروع به کار در این شهر می توان درنهایت به اقامت در امارات از طریق کار نیز رسید؛ اما سوال اینجا است که چگونه می توان ویزای کار امارات را گرفت و درنهایت به درآمدی بالا در این شهر رسید؟

برای دریافت پاسخ این سوال و بررسی شرایط کار در امارات، نحوه اخذ ویزای کار امارات و هزینه های آن در ادامه با تهران زون همراه باشید.

ویزای کار امارات

مهاجرت به امارات از طریق کار یکی از رایج ترین شیوه های مهاجرت است. این شهر با آغوش باز پذیرای افرادی بامهارت و متخصص است که می توانند از تخصص خود در راستای ارتقای سطح زندگی و پیشرفت کشور استفاده کنند.

خوشبختانه امارات شرایط سخت گیرانه ای را برای کار در امارات، یا دیگر شهرها وضع نکرده است و با توجه به زمان های نسبتا طولانی ویزاهای کاری می توانید به مهاجرت به امارات از طریق کار خوش بین باشید. البته تبدیل این ویزای موقت به اقامت دائمی کار بسیار دشواری است.

برای افراد مختلف با تخصص های متفاوت ویزاهای کاری متفاوتی را در نظر گرفته است؛ بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای کار در این کشور، درباره انواع ویزای کار امارات اطلاع پیدا کنید.

ویزای طلایی امارات

ویزای طلایی امارات یکی از ویزاهای بلندمدت کار امارات است و به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد. این نوع ویزا به سرمایه گذاران و افراد با تخصص های هنری یا فنی تعلق می گیرد و مدت آن می تواند 2، 5 یا 10 سال باشد. بنابراین می توان این ویزا را یکی از انواع روش های مهاجرت به امارات از طریق کار دانست.

این نوع ویزا درواقع نوعی اقامت دائم در کشور امارات است و معمولا بعد از پایان مدت ابتدایی یعنی همان 2، 5 یا 10 سال تمدید می شود. امارات ویزای طلایی کار در امارات و دیگر شهرها را به سرمایه گذاران ملک یا دیگر زمینه ها، کارآفرینان با مدارک معتبر، افرادی که در زمینه های پزشکی، ادبیات، هنرهای نمایشی و تجسمی تخصص دارند، محققان و نوآوران و دانشجویان و دانش آموزان ممتاز می دهد.

برای دریافت ، داشتن این تخصص ها یک شرط لازم است اما کافی نیست. به عنوان مثال ویزای سرمایه گذاری کار در امارات با اقامت 10 ساله تنها به کسانی تعلق می گیرد که حداقل 10 میلیون درهم در این کشور سرمایه گذاری کنند.


ویزای طلایی به افراد تحت تکفل شخص نیز تعلق می گیرد؛ بنابراین می تواند یک روش عالی برای مهاجرت به امارات از طریق کار به همراه خانواده باشد.

یکی از مهم ترین مزیت های ویزای طلایی کار در امارات، هزینه های مقرون به صرفه آن است. برای گرفتن یک ویزای طلایی 5 ساله برای هر نفر باید حدود 650 درهم هزینه کنید. این هزینه ها شامل 150 درهم هزینه درخواست و 500 درهم هزینه صدور ویزا می شود.

برای ویزای 10 ساله نیز 150 درهم هزینه درخواست و 1000 درهم هزینه صدور ویزا برای هر نفر خواهد بود که مجموعا 1150 درهم می شود. اطلاعات بیشتر درباره ویزای طلایی امارات را در مطلب زیر مطالعه کنید:

ویزای توریستی امارات

همان طور که از نام این ویزا مشخص است، ویزای توریستی یکی از انواع ویزای کار در امارات نیست. هرچند که ممکن است بعضی افراد فال و تماشا را یکی کنند و علاوه بر تفریح به کارهای خود در شهرهای توریستی امارات برسند.


با استفاده از ویزای توریستی امارات می توانید در این کشور به دنبال کار گشته، کارفرماهای اماراتی را ملاقات کرده یا پیشنهاد کار بگیرید. این موارد می تواند مقدمه ساز مهاجرت کاری به امارات برای شما باشد.

این ویزا دارای انواع مختلفی است که مدت زمان هریک متفاوت است. ویزای توریستی عادی مخصوص مسافرانی است که از طریق تور برای مسافرت به امارات اقدام کرده اند و زمان آن کمتر از 15 روز است. ویزاهای توریستی به صورت یک ماهه و سه ماهه با یک بار یا چند بار اجازه ورود نیز صادر می شوند.

توجه داشته باشید که هر نوع کاری با استفاده از ویزای توریستی در امارات غیرقانونی است؛ بنابراین اگر رفت وآمد شما برای کار در امارات دائمی است و به مهاجرت به امارات از طریق کار فکر می کنید، بهتر است به فکر گرفتن ویزای دائم کار امارات باشد. با این کار برای رفتن به قسمت های مختلف شهر مشکل قانونی نخواهید داشت.
باشد.

حقوق کار در امارات چقدر است؟

زمانی که تصمیم به کار در امارات می گیریم، یکی از مهم ترین مسائلی که ذهن ما را درگیر می کند درآمد و حقوق است. طبیعتا حقوق کار در امارات برای افراد با تخصص های مختلف متفاوت است؛ اما خوشبختانه امارات متحده عربی بسیار ثروتمند هستند و می توان به دریافت حقوق متناسب با کار امیدوار بود.

یکی از دلایل اصلی افزایش آمار در سال های اخیر هم همین موضوع یکی درآمد بالا است.  مشکلی که در این خصوص وجود دارد این است که امارات قانونی درباره تعیین حداقل حقوق کار ندارد.

میزان دستمزد در این کشور به شرایط متقاضی و میزان تخصص و مهارت او بسیار بستگی دارد؛ بنابراین هرچه با رزومه قوی تر و دست پرتری برای کار در امارات اقدام کنید، به جیب پرپول تری خواهید رسید.

البته مهارت های مذاکره و صحبت در مصاحبه کاری نیز بسیار اهمیت دارد. این مهارت ها ذهنیت اولیه کارفرما را نسبت به شما می سازد و می تواند در تعیین حقوق کار در امارات بسیار موثر باشد.
نکته امیدوارکننده این است که به طورکلی میانگین حقوق کار در این کشور بالا است و طبیعتا شرایط کاری و دستمزدها برای افرادی که در زمینه خاصی تخصص دارند، بیشتر از افرادی است که برای کارگری در امارات اقدام می کنند.

از بهترین و پردرآمدترین مشاغل در امارات مشاغل پزشکی هستند. با توجه به شرایط مناسب کار پزشکی در این کشور آمار هم در سال های اخیر افزایش یافته است.

اگر شما هم پزشک هستید و یا در دیگر حوزه های درمانی کار می کنید، می توانید از این فرصت برای کار در امارات استفاده کنید. در مطلب زیر اطلاعات کامل تر درباره مهاجرت پزشکان به امارات را بخوانید:

شرایط کار در امارات

در سال های اخیر کشور امارات به پنجمین کشور مهاجرپذیر دنیا تبدیل شده و پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور باعث شده است که افراد زیادی متقاضی کار در این کشور باشند.

در بخش قبل درباره حقوق کار در امارات صحبت کردیم؛ اما به جز مسئله حقوق، شرایط دیگری مانند ساعات کاری، مرخصی ها و نحوه پرداخت حقوق در هر شغل وجود دارد که افراد دوست دارند قبل از اقدام برای کار در امارات درباره آن ها اطلاع داشته باشند.

یکی از شرایط کار در امارات که به شدت به آن توجه می شود، ساعات کاری است. در این کشور ساعت کاری ادارات و شرکت های مختلف 9 ساعت در روز یعنی از ساعت 8:30 تا 17:30 یا 9 تا 18 است.

توجه داشته باشید که در طول این 9 ساعت باید واقعا کار کنید و به جز زمانی که برای استراحت، ناهار خوردن یا نمازخواندن به شما داده می شود، انتظار می رود که در بقیه ساعات روز با بهره وری بالایی کار کنید. اگر نمی توانید یک روتین مشخص را تحمل کنید، می توانید به سراغ شغل های آزاد بروید.

اگر از طریق ویزای جاب آفر یعنی یک آگهی اقدام کرده اید، باید حدود 47 ساعت در هفته کار کنید. در این کشور هر کارمند می تواند در سال 30 روز را مرخصی بگیرد که از این مدت 22 روز آن با حقوق محسوب می شود. همچنین برای مرخصی استعلاجی نیز تنها 15 روز حقوق در نظر گرفته شده است.

شرایط کار در امارات تا حد زیادی به کارفرمای شما بستگی دارد. اینکه او برای شما چه میزان حقوقی در نظر گرفته یا قصد دارد چه مزیت هایی به شما اختصاص دهد؛ بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای کار در امارت از شرایط کار در این کشور مطلع شوید.

معمولا حقوق کار امارات به صورت ماهیانه به کارکنان پرداخته می شود و درصورتی که شخص به خوبی کار کرده و به رشد شرکت یا کارفرمای خود کمک کند، می تواند به افزایش حقوق نیز امیدوار باشد. نکته بسیار جذاب این است که شما مجبور نیستید بخشی از این درآمد را به عنوان مالیات

نکته مهم این است که شرایط کار در امارات برای ایرانیان از طریق ویزای جاب آفر بسیار مناسب تر است؛ بنابراین بهتر است به جای دریافت ویزای جست وجوی کار و رفتن به امارات، از طریق اینترنت کار موردنظر خود را پیدا کرده و مصاحبه های شغلی را انجام دهید و با اطمینان خاطر برای کار امارات اقدام کنید. برای می توانید به لیست سایت های موجود در این مقاله نگاهی بیندازید. همچنین اگر به دنبال کار در امارات با جای خواب هستید، حتما این موضوع را با کارفرمای خود در میان بگذارید.

کاریابی امارات

یکی از روش های پیدا کردن کار در امارات، مراجعه به موسسه کاریابی در امارات و اطلاع از فرصت های شغلی موردنیاز این شهر است. البته در حال حاضر ویزای جست وجوی کار امارات نیز صادر می شود و شما می توانید مدتی را در این شهر برای پیدا کردن کار بگذرانید؛ اما با توجه به عدم آشنایی با کشور و شرکت های مختلف آن، بهتر است از طریق کاریابی امارات اقدام کنید.

موسسه کاریابی امارات رزومه شغلی شما را دریافت کرده و آن را برای کارفرمایانی که به دنبال شخصی بامهارت های شما هستند، می فرستد. این موسسات همچنین می توانند شانس شما برای پیدا کردن یک شغل مناسب و میزان حقوق تقریبی را نیز تخمین بزنند.

مشاغل مورد نیاز امارات

کشور امارات هرسال لیستی از اصلی ترین مشاغل موردنیاز خود را منتشر می کند که می توانید از آن استفاده کنید. با توجه به اینکه امارات کشوری در حال رشد است، در حال حاضر به مشاغل تخصصی نیاز بسیار زیادی دارد.

بنابراین اگر در کار خود استاد هستید، شانس شما برای پیدا کردن کار در امارات بسیار زیاد است. برای مشاهده این لیست به مطلب لیست مراجعه کنید.

با توجه به زیبایی های امارات و تعداد بسیار زیاد توریست هایی که هرسال به این شهر می آیند، کار در امارات می تواند یک فرصت استثنایی برای کسب درآمد باشد.

خوشبختانه شرایط مهاجرت به امارات از طریق کار برای ایرانیان چندان سخت نیست و تنها کافی است که یک کارفرمای اماراتی را برای پذیرفتن خود متقاعد کنید. این کشور برای همراهان شما نیز امکانات خوبی را در نظر گرفته و بنابراین می توان به عنوان یک مقصد خوب برای مهاجرت به آن نگاه کرد.

البته شرایط سخت دریافت اقامت دائمی کمی نگران کننده است اما با داشتن یک مشاور خوب می توانید از پس آن نیز بربیایید. در این مطلب درباره شرایط کار در امارات و نحوه پیدا کردن شغل در این شهر مطالبی را بیان کردیم. به خاطر داشته باشید که تخصص و مهارت نقطه اصلی تعیین حقوق در امارات است.

می تواند تجربه ای جذاب و لذت بخش برای شما باشد. مهاجرت کاری به امارات یکی از راه های آسان اخذ اقامت این کشور است.

هزینه ویزای کار امارات

با توجه به نوع ویزای کار در امارات، هزینه های آن نیز متفاوت است. بخشی از این هزینه ها مربوط به درخواست ویزا می شود و بخشی دیگر مربوط به دریافت ویزا است. بر اساس آخرین اطلاعات، هزینه ویزای کار امارات برای کار مجازی یا دورکاری در این کشور، برای هر نفر 287 دلار است.

شما باید هزینه های حق بیمه پزشکی و هزینه مراجعه به سفارت را نیز به این مبلغ اضافه کنید. نکته مهم اینکه پرداخت هزینه های سفارت هیچ تضمینی برای تایید درخواست به شما نمی دهد.

هزینه لازم برای ثبت درخواست فوری خدمات ویزا 100 درهم است. این هزینه به جز هزینه های مربوط به درخواست ویزای معمولی خواهد بود. همچنین اگر بیشتر از زمان مجاز در ویزای گردشگری خود در این کشور اقامت داشته باشید، باید جریمه بپردازید. این جریمه برای اولین روز اقامت 200 درهم و برای روزهای بعدی به ازای هرروز 100 درهم است.

همچنین باید 100 درهم نیز به عنوان هزینه خدمات پرداخت کنید. البته درصورتی که ویزای کار در امارات دارید، 30 روز بعد از انقضا فرصت دارید که در کشور بمانید و برای تمدید آن اقدام کنید. این مدت شامل جریمه نمی شود؛ اما بعدازآن باید برای روز اول 125 درهم و برای هرروز اضافه 25 درهم بپردازید.

سوالات متداول:

امارات با وجود مساحت و جمعیت کمتر نسبت به کشورهایی مثل ایران، هم اکنون دومین اقتصاد بزرگ در منطقه خاورمیانه است. با وجود تلاش برای کمتر کردن وابستگی به نفت و گاز، هنوز هم اقتصاد این کشور متکی به نفت و گاز است. از دیگر منابع درآمدی این کشور می توان به صنعت توریسم و همچنین تجارت گسترده خارجی اشاره کرد.

می توان مهم ترین دلایل محبوبیت زیاد کار در امارات را اینگونه برشمرد:

 • تجارت گسترده و بازارهای جهانی اماراتٰ اقتصاد این کشور را به شدت توسعه بخشیده است
 • شرایط کار برای مهاجرین تسهیل شده و مانند شهروندان عادی با آنها رفتار می شود
 • سرانه درآمد برای مهاجرین درست مانند شهروندان عادی بسیار بالا و مطلوب است
 • و

امارات پنجمین کشور مهاجرپذیر در جهان است. تعداد ایرانیان مهاجری که در امارات مشغول فعالیت، تجارت، کار و زندگی هستند بیش از 400 هزار نفر تخمین زده می شود.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین ممطلب پیشِ رو، راهنمای کامل کار در دبی در سال 2023 است که با استفاده از دقیق ترین و جدیدترین اطلاعات و آمار مهاجرتی و از منابع موثق و معتبر تهیه شده است.

قبل از بررسی راه های کار در دبی؛ اگر به هر دلیلی فرصت مطالعۀ ادامه مطلب را ندارید یا از حوصلۀ شما خارج است و در صورتی که نیاز به مشاوره دارید، را پُر کنید تا با یک مشاورۀ دقیق راهنمایی تان کنیم.

شهر دبی یکی از پیشرفته ترین شهرهای دنیا و مقصدی محبوب برای مهاجرت است. آمار مهاجرت برای کار در دبی بالا بوده و حدود 90 درصد از جمعیت 3.1 میلیون نفری این شهر را مهاجرانی تشکیل می دهند که برای کار به آنجا آمده  اند. با وجود دستمزدهای بالا و مالیات کم در دبی، کار کردن در این شهر تا حد زیادی سودآور بوده و برای کسانی که به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند، بسیار ایده آل است.

مهاجرت به این شهر در میان ایرانیان نیز طرفداران زیادی دارد. همان طور که می دانید، امارات متحده به ایران نزدیک بوده که می تواند دلیلی عالی برای محبوبیت کار در دبی برای ایرانیان باشد. در ادامه این مطلب سعی می کنیم تا جزئیات بیشتری را درباره شرایط کار در شهر دبی بررسی کرده و ببینیم وضعیت حقوق و درآمد در این شهر چگونه هستند. وضعیت ایرانیان در این شهر را بررسی می کنیم و همچنین هر آنچه درباره ویزا برای کار، هزینه ها و اخذ اقامت لازم است بدانید.

کار در دبی یک فرصت عالی برای کسب درآمد بالا

نگاهی به شرایط کار در دبی

دبی شهر فرصت ها و مکانی پررونق برای کار و تجارت است. اتباع خارجی و کسانی که قصد را دارند، باید ابتدا برای اخذ ویزا اقدام کرده و سپس مجوز کار دریافت کنند؛ مگر در شرایطی که با ویزا جستجوی کار وارد امارات می شوید. در دبی معمولاً روند اخذ ویزا و مجوز کار برای مهاجران، توسط کارفرمای اهل دبی انجام می شود. علاوه بر انجام این مراحل، کارفرما باید هزینه های مربوط به ویزا و مجوز را نیز بپردازد.

شرایط و روند اصلی کار در دبی برای افراد خارجی، به صورت زیر است:

 • درخواست کارفرما برای اخذ تأییدیه استخدام کارکنان خارجی از وزارت کار
 • صدور ویزا برای متقاضی جهت ورود به امارات متحده به مدت 30 روز
 • سفر به دبی و اقدام برای اخذ اقامت ظرف 60 روز
 • درخواست کارفرما برای اخذ مجوز کار یا کارت کار در دبی پس از ورود متقاضی به این کشور
 • اقدام برای اخذ کارت شناسایی با استفاده از پاسپورت معتبر و ویزای دبی
 • انجام معاینات پزشکی تعیین شده در بیمارستان های دولتی دبی
 • اقدام برای اخذ ویزای اقامت در دبی پس از ارائه مدارک لازم به اداره تابعیت و اقامت دبی (DNRD) و درج ویزای اقامت در پاسپورت کشور مبدأ
 • امکان شروع فعالیت کاری در دبی پس از برآورده کردن تمام شرایط و اخذ اقامت و مجوز کار دبی

شرایط بررسی شده، برای کسانی است که قصد دارند برای یک کارفرما در دبی کار کنند. این شهر یک فضای عالی برای تجارت نوآورانه را در کنار رقابت سالم در بازار فراهم کرده است و به همین دلیل، از پتانسیل بالایی برای شروع کسب وکار و سرمایه گذاری برخوردار است.

بسیاری افراد روش ثبت شرکت در دبی را برای مهاجرت به این شهر انتخاب کرده و به طور مستقل برای اخذ اقامت اقدام می کنند. برای بررسی جزئیات بیشتر درباره شرایط راه اندازی کسب و کار در دبی، می توانید مطلب را در پارسی کانادا بخوانید.

مشاغل موردنیاز در دبی

اقتصاد قوی امارات و فرصت‎ های شغلی که در این کشور وجود دارد، منجر به رونق مهاجرت به دبی از طریق کار شده است. این بستر مناسب اقتصادی، کارفرماهای خارجی را نیز برای ثبت شرکت در دبی ترغیب می کند. یکی از مزایای ثبت شرکت و راه اندازی یک کسب و کار در دبی، اخذ اقامت است.

نرخ استخدام در دبی در سال های اخیر افزایش یافته است

اما اگر شرایط راه اندازی شرکت را ندارید، می توانید بازار کار را بررسی کرده و ببینید کدام مشاغل در دبی به جذب نیروی بیشتر نیاز دارند.در نمودار بالا می توانید روند به کارگیری نیروی گار در سال های اخیر ببینید. اگرچه روند روبه رشد دبی باعث شده تا اغلب مشاغل با کمبود نیروی کار مواجه باشند، اما برخی مشاغل بیشتر مورد تقاضا هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین باره و مشاهده لیست کامل مشاغل پرتقاضا، می توانید مطلب را در پارسی کانادا بررسی کنید.

برخی از پرتقاضاترین مشاغل در دبی، عبارت است از:

 • مشاغل حوزه حسابداری و امور مالی
 • مشاغل مدیریتی
 • حوزه دیجیتال و هوش مصنوعی
 • منابع انسانی
 • مشاغل مرتبط با حوزه های حقوقی
 • مهندسی
 • متخصصان داده یا دستیاران مدیریت
 • متخصصان رسانه های اجتماعی و بازاریابی
 • توسعه دهندگان نرم افزار
 • پزشکی و پرستاری
 • معلم
 • مشاغل حوزه گردشگری
 • مدیریت خرده فروشی

انواع ویزا برای کار در دبی

در دبی، ویزایی تحت عنوان ویزای کار برای مهاجران ارائه نمی شود. در واقع متقاضیان کار در این شهر، باید یک ویزا برای اقامت دبی داشته و سپس برای دریافت کارت کار اقدام کنند.

کارت کار یا مجوز کار، نوعی کارت شناسایی است که افراد خارجی معمولاً باید همراه خود داشته باشند، زیرا ممکن است توسط مقامات مسئول در دبی بررسی شود. در صورت و دبی بدون این مجوز، جریمه خواهید شد.

برای ورود به هر کشور جدیدی، باید ابتدا ببینید که واجد شرایط چه نوع ویزایی هستید. امارات نیز از این قاعده مستثنی نیست. روند مهاجرت و کار در دبی برای ایرانیان به این صورت است که، فرد ابتدا گزینه های ویزای امارات را بررسی کرده و پس از اخذ آن و ورود به کشور، برای اخذ ویزای اقامت و مجوز کار اقدام می کند. چند نوع ویزای مختلف برای ورود به امارات وجود دارد، اما تنها برخی از آن ها به شما اجازه کار در این کشور را می دهند.

برای مهاجرت به دبی، ویزای کار وجود ندارد اما ویزاهایی که منجر به کار می شود وجود دارد.

انواع ویزا برای کار در امارات عبارت است از:

2- ویزای همسر امارات

اگر همسر شما در حال حاضر در دبی کار کرده و معیارهای حمایت از شما را دارد، می توانید از طریق اسپانسری او به دبی رفته و در این شهر کار و زندگی کنید. مردان برای حمایت از همسر خود، باید حداقل حقوق 4000 درهم در ماه، و یا 3000 درهم حقوق و محلی برای اقامت داشته باشند. این مبلغ برای زنانی که از همسر خود برای رفتن به دبی حمایت می کنند، به 10,000 درهم در ماه رسیده و باید از اداره کل اقامت و امور خارجی مجوز داشته باشند.

3- ویزای دانشجویی

دانشجویانی که در دبی زندگی می کنند، از سال 2017 با ویزای دانشجویی خود مجاز به کار در مشاغل پاره وقت هستند. البته این روش تنها برای دانشجویان مناسب بوده و متقاضیان مهاجرت به دبی از طریق کار بهتر است، مسیرهای دیگر را برای دریافت مجوز کار انتخاب کنند.

4- ویزای طلایی امارات

ویزای طلایی یک ویزای اقامت طولانی مدت است که به به دسته خاصی از افراد امکان زندگی، کار یا تحصیل در امارات متحده عربی را می دهد و در عین حال از مزایای انحصاری بهره مند می شوند. سرمایه گذاران، کارآفرینان، دانشمندان، دانشجویان و فارغ التحصیلان برجسته، پیشگامان بشردوستانه و قهرمانان خط مقدم از جمله کسانی هستند که واجد شرایط دریافت هستند.

حقوق کار در دبی چقدر است؟

یکی از اولین مواردی که برای مهاجرت و زندگی در دبی باید در نظر بگیرید، میزان حقوق و درآمد در این شهر است. معمولاً مشاغل مختلف در دبی به دو دسته تقسیم می شوند:

 • دسته اول: حقوق کارکنان به صورت ساعتی پرداخت می شود.
 • دسته دوم: حقوق ماهیانه دریافت می کنند.

اگر می خواهید دستمزدها را با مخارج روزمره در دبی مقایسه کنید، می توانید مطلب را مطالعه کنید. میزان حقوق و دستمزدها در دبی در جدول زیر بررسی شده است.

متوسط حقوق ساعتی میانگین دستمزد ماهیانه متوسط حقوق سالانه
120 درهم 21,500 درهم 258,000 درهم

اما سوال اساسی این است که میزان درآمد حاصل از ثبت شرکت در دبی به چه صورت است؟

دبی بزرگ ترین شهر امارات بوده و به دلیل رونق تجاری، به عنوان شهر طلا شناخته می شود. این شهر در حال تبدیل شدن به یکی از مراکز تجاری برتر در دنیا بوده و بسیاری از شرکت های چندملیتی، دبی را خانه ای برای شروع سرمایه گذاری در خاورمیانه می دانند. با توجه به این مسئله، قطعاً ثبت و راه اندازی یک شرکت در دبی می تواند یک سرمایه گذاری پرسود و پردرآمد باشد.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

هزینه ویزای کار در دبی برای ایرانیان

همان طور که پیش از این گفتیم، برای ورود به دبی و کار کردن در این شهر، می توانید از ویزاهای مختلفی استفاده کنید. اغلب این ویزاها موقت بوده و اگر قصد دارید، باید نسبت به اخذ ویزای اقامت اقدام کرده و آن را به صورت مداوم تمدید کنید. انواع مختلف ویزا که برای زمان های معینی صادر می شوند، هزینه های متفاوتی نیز دارند. به همین دلیل نمی توان به طور دقیق گفت که انواع ویزا برای کار چه هزینه ای برای آنان دارد. اما در جدول زیر، هزینه برخی از انواع ویزا برای ورود و کار در دبی برای ایرانیان بررسی شده است.

انواع ویزا برای کار کردن در دبی تعداد دفعات مجاز ورود به دبی هزینه ویزا
ویزای 14 روزه 1 بار 189 دلار
ویزای 14 روزه چند بار 390 دلار
ویزای 30 روزه 1 بار 199 دلار
ویزای 30 روزه چند بار 445 دلار
ویزای 60 روزه 1 بار 465 دلار
ویزای 60 روزه چند بار 749 دلار
ویزای 90 روزه 1 بار 540 دلار
ویزای 90 روزه چند بار 940 دلار
ویزای 90 روزه جاب سیکر 1 بار 349 دلار
ویزای کار مجازی یا کار از راه دور 287 دلار
ویزای سرمایه گذاری 5 ساله نامحدود 5 میلیون درهم
ویزای سرمایه گذاری 10 ساله نامحدود 10 میلیون درهم

اخذ اقامت دائم و تابعیت برای افراد خارجی

افراد خارجی که برای کار در دبی و اخذ اقامت به این شهر می آیند، باید قبل از دریافت مجوز اقامت به نقل مکان کنند. در این زمان کارفرما برای ویزا اقدام کرده و یک مجوز ورود به دبی با اعتبار تنها 2 ماه برای فرد خارجی صادر می شود. اقامت باید در این مدت اخذ شود در غیر این صورت باید به کشور خود بازگردید. توجه داشته باشید که امارات اقامت دائم به افراد خارجی نمی دهد بلکه افراد می توانند به روش های مختلفی اقامت های 5 یا 10 ساله اخذ کرده و سپس آن را تمدید کنند.

ویزای مهاجرت به دبی برای افرادی که قصد کار در دبی دارند صادر می شود.

برای اخذ اقامت، یا باید اعضای خانواده تان از شما حمایت کنند و یا حمایت کارفرمای خود را داشته باشید. البته اخذ اقامت از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری نیز امکانپذیر است. ویزای اقامت دبی از طریق خرید ملک، تا دو سال اعتبار داشته و پس از آن قابل تمدید است اما با این ویزا اجازه کار در دبی را ندارید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سرمایه گذاری و اخذ اقامت در دبی، می توانید مطلب سرمایه گذاری در امارات را مطالعه کنید.

محبوب ترین راه برای اخذ اقامت دبی، ثبت شرکت است. این روش مزایای متعددی برای صاحبان شرکت ها داشته و علاوه بر داشتن یک کسب و کار و سهام شرکت در دبی، می توانند کارمندان بومی نیز استخدام کنند. ویزای اقامت با ثبت شرکت، 3 سال اعتبار داشته و می توان آن را تمدید کرد. اخذ تابعیت امارات نیز به این سادگی ها نیست اما می توان از طریق روش هایی مانند ازدواج با یک شهروند اماراتی یا کسب اقامت نامحدود پس از کار در یک شرکت اماراتی، تابعیت این کشور را اخذ کرد.

کار در دبی با جای خواب

یکی از نکات اساسی که در مهاجرت به دبی از طریق کار باید در نظر بگیرید، داشتن محلی برای اقامت است. اگر قرار است به این شهر رفته و زندگی در دبی را برای مدت طولانی و یا حتی برای همیشه انتخاب کرده اید، باید از قبل محل اقامت خود را تعیین کنید. به عنوان کسی که برای کار به یک شهر و کشور ناشناخته می روید، بهتر است که یک کار با جای خواب و سکونت را انتخاب کنید.

کار در دبی با جای خواب رایگان توسط برخی شرکت ها برای افراد وجود دارد

اغلب کسب و کارهایی که در دبی اقدام به جذب کارکنان خارجی می کنند، محلی را برای اقامت و سکونت کارمند خود به صورت رایگان در اختیار او قرار می دهند. این کار می تواند به کاهش هزینه ها تا حد زیادی کمک کند. در برخی مواقع، کارفرمایی که محل اقامت رایگان را در اختیار کارکنان خود قرار داده، مخارج روزمره مانند هزینه مواد غذایی و رفت وآمد را نیز پرداخت می کند. این موارد را می توانید از ابتدا با کارفرمای خود مطرح کنید.

سخن پایانی

دبی شهری پر از موقعیت های شغلی و امکانات فراوان برای پیشرفت است. کار در دبی می تواند آینده شغلی شما را تضمین کرده و موقعیتی برای ورود به بازار کسب وکار جهانی را برایتان فراهم کند. به همین دلیل و با توجه به محبوبیت این شهر برای مهاجرت کاری، بسیار مهم است تا به وضعیت کار در امارات و خصوصاً شهر دبی، نگاهی بیاندازیم.

دکمه بازگشت به بالا