برترین های کسب وکار ایرانیعلمی و پزشکی

افتادگی شانه و افزایش قد

حرکات کششی برای افزایش قد بسیار موثر هستند به همین دلیل تصمیم گرفتیم که بهترین حرکات کششی برای بلند شدن قد را انتخاب کنیم و در این پست به شما آموزش دهیم.

اگر می خواهید با تمرین های کششی آسان در خانه رشد قد داشته باشید حتما در این مقاله با مستر قد همراه باشید.

آیا حرکات کششی برای افزایش قد مناسب هستند ؟

راه های زیادی برای بلند شدن قد وجود دارد که ما در مستر قد به خیلی از آن ها پرداخته ایم. یکی از این راه ها انجام دادن حرکت های کششی است که واقعاً موثر هستند.

این تمرین ها خیلی به حرکات یوگا شباهت هم دارند.اگر به یوگا علاقه دارید مقاله را بررسی کنید.

در کل اگر به دنبال ورزش کردن و رشد کردن قد شما هستید حرکات کششی به چند دلیل مناسب هستند.

اولا این حرکات آسان هستند و هر کسی در حد توان خود می تواند انجام دهد. مثل حرکات بدنسازی با وزنه سنگین سر و کار ندارید.

دوما بدون هیچ هزینه و وسیله ای می توانید تمرین های کششی را انجام دهید. مورد آخر که این تمرین ها را متمایز می کند این هست که می توانید در خانه انجام دهید ما ورزش های زیادی داریم.

مثلا در مقاله ما تمرین هایی را معرفی کردیم که نیاز به باشگاه داشت.

اما الان حرکات کششی مخصوص قد کشیدن را هر جا که باشید می توانید انجام دهید. در ادامه بیشتر با این تمرینات آشنا می شویم.

نکته: قبل از اینکه سراغ آموزش حرکات برویم باید چند نکته مهم را بدانید! حرکات کششی قد شما را بلند می کند اما تضمینی نیست!

شما برای اینکه به صورت 100 درصد تضمینی قد بکشید باید حرکات اصلاحی انجام دهید. این تمرینات به صورت اختصاصی برای افزایش قد هستند و قد شما را بلند می کنند.

برای اینکه با حرکات اصلاحی آشنا شوید به صفحه پکیج افزایش قد مستر قد مراجعه کنید.

نکات پیش از انجام تمرینات کششی

قبل از اینکه هر ورزشی کنید شما باید یکسری موارد را چک کنید تا تمرین خوبی داشته باشید و مصدوم نشوید.

خوشبختانه حرکاتی که در ادامه بررسی می کنیم حرکت هایی هستند که احتمال صدمه دیدن در آن ها تقریبا صفر است.

اما با این حال ما باید جانب اطمینان را رعایت کنیم و مواردی را قبل از ورزش کردن انجام دهیم. مورد اول این است که تا 45 دقیقه الی 1 ساعت قبل از ورزش چیزی نخورید یا قهوه میل کنید.

برای افزایش متابولیسم بدن (اگر نمی دانید چیست در ویکی پدیا بخوانید.)  گرفتن انرژی می توانید این کار را کنید مورد بعدی این است که وعده قبل تمرین شما باید سبک باشد.

قبل از انجام خود تمرین ورزشی شما باید گرم کنید گرم کردن شما دو قسمت دارد و به تمرین شما بستگی دارد اگر بالا تنه را قصد دارید تمرین دهید.

بالا تنه را گرم کنید و بالعکس مثل تصویر بالا می توانید 10 دقیقه تا 30 دقیقه گرم کنید.

در آخر باید بگوییم که گرم کردن اهمیت زیادی دارد و می توانید از هزاران حرکات کششی برای افزایش قد مهم تر باشد! بنابراین گرم کردن را فراموش نکنید و تنبلی نکنید و حتما انجام دهید.

توجه: توصیه می کنیم قبل از شروع تمرینات به پادکست زیر گوش دهید تا با نکات طلایی حرکات کششی بیشتر آشنا شوید.

حرکات کششی برای رشد قد بالا تنه

خیلی از افراد به دنبال بلند شدن قدشان در قسمت بالا تنه یعنی کمر به بالا هستند.

به همین دلیل در این قسمت حرکتی بسیار ساده برای شما قرار دادیم که به شما کمک کند. این تمرین دیپ نام دارد شما برای انجام این تمرین نیاز به یک نیمکت یا صندلی دارید.

باید دشت شما را روی میز یا وسیله مورد نظر قرار دهید و به پایین بروید و مجدد بالا بیاید. این تمرین به پشت بازوی شما هم کمک می کند.

سعی کنید در انجام حرکت دیپ آرام انجام بدین یعنی خیلی آرام بالا و پایین بروید. با این کار فشار بیشتری به شما وارد می شود البته اگر باشگاه می روید با دستگاه و وزنه هم می توانید تست کنید.

توجه: اگر می خواهید تناسب در بدن شما حفظ شود باید هم تمرینات بالاتنه و هم تمرینات پایین تنه انجام دهید! اگر فقط تمرینات یک بخش را انجام دهید تناسب بدن شما از بین می رود!

اگر می خواهید رشد قد بیشتری از ناحیه پا داشته باشید نباید تمرینات بالا تنه را قطع کنید! سعی کنید تمرینات پایین تنه را بیشتر کنید اما تمرینات بالاتنه را قطع نکنید! شما می توانید با تیم ما در ارتباط باشید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.

تمرین نیمه حرفه ای بلند شدن قد بالا تنه

یکی دیگر از ورزش های مخصوص بلند شدن قد از قسمت بالا تنه تمرین تصویر بالا است.

خیلی سخت هم نیست و تا افراد نیمه حرفه ای می توانند آن را انجام دهند. روش انجام دادن این حرکت به این شکل است که شما به یک میز نیاز دارید.

پای خود را روی میز بگذارید و باسن را رو به بالا ببرید با اینکار هم روی باسن خود کار می کنید و بلند شدن بالا تنه خود را خواهید دید. این تمرین را 3 الی 4 بار در هفته می توانید انجام دهید.

اگر سوال دارید که چه تعدادی برای شما مناسب است با پشتیبان آنلاین مستر قد آشنا باشید و با در بخش نظرات با ما مکاتبه کنید.

در ادامه به بررسی بهترین حرکات کششی برای رشد قد ناحیه کمر می پردازیم پس با ما همراه باشید.

بهترین حرکت کششی رشد قد کمر

اگر یک ورزشکار حرفه ای هستید این بخش از مقاله برای شما است. حرکات کششی برای دارای سطح بندی مختلفی برای درجه سختی هستند.

حرکتی که در این بخش داریم به نسبتا سخت است در این تمرین شما باید پای خود را مثل تصویر بالا دراز کنید. دست خود را بچر خوانید و رو به عقب بگذارید و چند ثانیه مکث کنید.

این حرکت به صورت تعدادی نیست باید 30 الی 60 ثانیه مکث کنید تا فشار بیشتری حس کنید. اگر خیلی این حرکت برای شما ساده است مثل تصویر بالا از یک وزنه خارجی استفاده کنید.

کار دیگه ای که برای فشار بیشتر می توانید انجام دهید بیشتر مکث کنید به جای 60 ثانیه دو دقیقه انجام دهید. افرادی که دیسک کمر دارند و یا کمر آنها مشکل دارد این حرکت را انجام ندهند!

اگر هم با وجود دیسک کمر می خواهید این حرکت را انجام دهید حتما زیر نظر مربی باشید تا شما را راهنمایی کند و آسیب نبینید.

بلند شدن پا ها با حرکات کششی افزایش قد

در این قسمت می خواهیم برسیم به تمرین هایی که برای افرادی است که به دنبال قد کشیدن در پایین تنه و پا ها هستند.

این تمرین خیلی رایج است که با کشش واقعاً درد در پا و حس سوختگی را حس خواهید کرد.

خیلی از شما ها شاید نتوانید مثل فرد بالا پا های خود را لمس کنید علت آن خشک بودن بدن شما است. شاید شما در کودکی ورزش نکرده اید و به اصطلاح بدن شما انعطاف ندارد.

اما نگران نباشید شما اگر همین تمرین ها را مستمر انجام دهید به مرور زمان بدنتان انعطاف می پذیرد و رشد قد خواهید داشت.

این حرکت کششی را برای بلند کردن قد خودتان استفاده کنید. هر چقدر که می توانید مکث کنید و هر روز این زمان مکث کردن را بیشتر کنید.

نکته مهم در مورد تمرینات پایین تنه این است که برای همه مناسب نیست و همه نباید انجام دهند! برخی از افراد هستند که پاهای بلندی دارند و اگر این حرکات را انجام دهند فرم بدن آنها زشت می شود!

توصیه می کنیم از مشاوره رایگان مستر قد استفاده کنید تا شما را راهنمایی کنیم کدام تمرینات برای شخص شما مناسب است و همان را انجام دهید.

تمرین کششی رشد کردن قد برای حرفه ای ها

حرکت بعدی که برای رشد قد پاهای شما داریم حرکت تصویر بالا است.

در این تصویر شما یک پا را روی به داخل جمع می کنید و پا مخالف را رو به جلو می گذارید. با دو دست به سمت پای جلو خم می شوید.

توجه کنید که شما باید پای شما صاف باشد اگر پای شما صاف نباشید فشار کمتر خواهد شد. اگر پای شما صاف نباشید کششی که باید وارد شود وارد نخواهد شد.

بعد از انجام این کار پای خود را عوض کنید و حرکت را مجدد تکرار کنید هر چقدر توانستید فشار را بیشتر کنید تا تاثیر این حرکت بیشتر شود.

نکته مهمی که باید در مورد این تمرین بدانید این است که این تمرینات فقط و فقط برای افراد حرفه ای است!

بنابراین اگر حرفه ای نیستید این تمرینات را انجام ندهید. چراکه ممکن است آسیب ببینید و سعی کنید فقط حرکات مبتدی را انجام دهید.

بهبود ساختار بدن = رشد قد

یکی از نکات بسیار مهمی که کمتر به آن توجه می شود، بهبود فرم و اسکلت بدن است. خیلی از ما مشکلاتی در فرم بدن داریم.

برای مثال خیلی از افراد مشکل گودی کمر یا افتادگی شانه و … دارند. اگر این دست افراد این مشکلات را رفع کنند، رشد قد تضمینی و قطعی خواهند داشت.

حال سوالی که الان پیش می آید این است که چطور این نوسان ها را رفع کنیم ؟ خیلی ساده است شما باید تمرینات اصلاحی انجام دهید.

اما تمرینات اصلاحی چیست ؟ تمرینات اصلاحی تمریناتی هستند که دقیقا برای رفع این نوسانات طراحی شده اند. شما با این تمرینات می توانید رشد قد داشته باشید.

شما می توانید به صفحه پکیج افزایش قد مستر قد مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری درباره این تمرینات دریافت کنید.

تغذیه رشد قد چگونه باشد ؟

تا به اینجا کار شما با نمونه ورزش های کششی آشنا شدید. شما با استفاده از این تمرینات می توانید رشد قد را تجربه کنید.

اما شاید برای شما جذاب باشد که بهترین نتیجه را بگیرید! طبیعتا همه می خواهند به اوج رشد قد برسند. در این بخش می خواهیم به این موضوع بپردازیم.

شما با استفاده از یک برنامه غذایی خوب کنار تمرینات کششی می توانید رشد خوبی داشته باشید. در ادامه شما را با مواد غذایی عالی مناسب رشد قد آشنا می کنیم.

مواد غذایی عالی توضیحات تکمیلی
منابع کربوهیدرات سعی کنید از نان، برنج و … استفاده کنید.
منابع پروتئین از منابع پروتئین مثل گوشت و مرغ استفاده کنید.
مغز ها از انواع مغز ها مثل پسته، بادام و … استفاده کنید.
تخم مرغ از سفیده تخم مرغ در میان وعده های خود استفاده کنید.
میوه ها میوه هایی مثل سیب و توت را میل کنید.
منابع چربی مفید از منابع چربی مفید مثل روغن زیتون و … استفاده کنید.

آیا انجام حرکات کششی کافی است ؟

حتما برای شما هم سوال شده است که آیا فقط انجام حرکات کششی کافی است ؟ یا باید کار دیگری کنیم تا قدمان بلند شود ؟

اگر بخواهم سریع بگویم این سوال جوابی ندارد! تصور کنید که شما می خواهید در کنکور شرکت کنید طبیعتاً فقط درس خواندن به شما کمک نمی کند! شما باید فاکتور های دیگر را نیز در نظر بگیرید.

افزایش قد هم به همین شکل است. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید باید هر کاری می توانید انجام دهید! انجام حرکات کششی هم یکی از این کار ها است.

توصیه می کنیم 3 فاکتور ورزش، خواب و تغذیه را با هم رعایت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

بهترین زمان انجام حرکات کششی کی است ؟

حتما برای شما هم سوال شده است که بهترین زمان انجام ورزش برای رشد قد کی است! در این قسمت می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم.

اگر بخواهیم سریع پاسخ این سوال را بدهیم خیلی تفاوتی ندارد که چه زمانی ورزش کنید! صرفا ورزش منظم مهم است.

سعی کنید زمان انجام ورزش را طوری بچینید که مرتب انجام دهید. اما اگر محدودیت زمانی ندارید می توانید ورزش را در تایم صبح یا عصر انجام دهید.

به صورت کلی انجام ورزش در تایم عصر ایده آل ترین زمان است، اما تفاوت چندانی ندارد.

سوالات درباره حرکات کششی برای افزایش قد

آیا میتوان با حرکت های کششی رشد قد داشت ؟

بله اگر هر حرکت را درست انجام دهید و حرکت را اصولی و بر اساس بدن خود انتخاب کنید رشد خواهید کرد و قدتان بلند تر خواهد شد.

والیبال برای قد بلندی بهتر است یا حرکات کششی ؟

هر دو خوب هستند ولی برای بیشتر افراد ورزش های کششی که به عضله مستقیما فشار وارد می کنند بهتر هستند بنابراین نمی توان گفت کدام بهتر یا بد تر هستند.

تمرینات را چند ساعت و چند روز در هفته انجام دهیم ؟

تمرینات ارائه شده را می توانید 5 روز در هفته انجام دهید سه شنبه و جمعه استراحت کنید و می توانید هر روز 30 دقیقه تا یک ساعت تمرینات کششی را انجام دهید.

این تمرینات برای من کم است چه کاری کنم ؟

اگر به دنبال تمرینات دیگر برای قد کشیدن هستید مقاله را بخوانید و از تمرین های دیگر استفاده کنید تا قدتان بیشتر و بیشتر بلند شود.

نتیجه گیری و پیام آخر

در پایان این مقاله امیدوارم این تمرین ها برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از آن ها به خوبی استفاده کنید.

به عنوان نکته آخر اگر بخواهم یک روش اصولی برای قد کشیدن بگویم این است که باید خوب بخورید.

ورزش کنید و استراحت خوبی داشته باشید و از همین حرکات کششی برای افزایش قد به خوبی استفاده کنید.

.

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا