لوازم خانگیبرترین های کسب وکار ایرانی

قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 در کنار ظرافتش ناچیز است

مسلما ضرب المثل هیچ گرانی بی حکمت نیست را شنیده اید و می‌دانید که هر کالای با ارزشی گران است. در مورد فرش های ماشینی نیز این مثل صدق می‌کند.

فرش 1500 شانه تراکم 4500 بنابر ویژگی های منحصر به فردی که دارد، از قیمت و ارزش بیشتری نسبت به دیگر محصولات برخوردار است و علت قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500، چیزی نیست جز ظرافت زیاد، زیبایی طرح و نگاره و کیفیت بالا.

سوال ثابت هر خرید فرش ماشینی، قیمت آن است و یکی از سوالاتی که مسلما در هنگام انتخاب و خرید، مورد بررسی و توجه قرار می‌گیرد، قیمت فرش ماشینی است. با افزایش قیمت محصولات، حساسیت خریدار نسبت به آن بیشتر می‌شود و برای انتخاب آن، وسواس بیشتری به خرج می‌دهد.

از آنجایی که قیمت فرش 1500 شانه تفاوت فاحشی با قیمت دیگر محصولات دارد و جزو فرش های گرانقیمت محسوب می‌شود، از این رو خریداران در هنگام خرید فرش 1500 شانه، وسواس بیشتری به خرج می‌دهند و تمامی موارد و جنبه ها اعم از رنگ و طرح، کیفیت، نوع کارخانه و… را مورد بررسی قرار می‌دهند.

چرا قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 گران‌تر از دیگر فرش های کلاسیک است؟

وقتی فرش ماشینی ظریف بافتی جلوی روی شما قرار می‌گیرد که نهایت زیبایی و ظرافت را دارد و از نظر ریز بافتی و ریز نقشی بسان قالی های دستباف 105 رج دستباف است؛ مسلما می‌توان گفت که قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 منطقی است که گرانتر از دیگر فرش های معمولی باشد.

داشتن بالاترین شانه و تراکم، استفاده از نخ بسیار نازک و مستحکم آکریلیک هیت ست شده و بافت با پیشرفته ترین دستگاه ها، سبب شده است تا بین قیمت فرش ماشینی 12 متری 1500 شانه با قیمت 12 متری 500 شانه، تفاوت بسیار زیادی وجود داشته باشد.

اولین فرش 1500 شانه تراکم 4500 در کاشان توسط بهترین دستگاه های پیشرفته HCIx2 تولید شدند که هزینه این واردات برای تولید کنندگان کاشانی، 2 میلیون و 250 هزار یورو بود.

مسلما خرید این دستگاه و بافت فرش 1500 شانه کاشان که طرح هایی بسان قالی های دستباف و کیفیتی فراتر از دیگر محصولات ماشینی دارند، هزینه بر است.

این دستگاه ها سرعت و دقت بالایی دارند؛ از این رو مرغوب ترین نخ های هیت ست شده که دوام و مقاومت بالایی دارند باید در این دستگاه ها قرار گیرند تا در حین بافت، نخ پاره نشود؛ همچنین این دستگاه های پیشرفته، قادر هستند با نقشه های کامپیوتری، بافت هایی بسان زیبایی قالی های دستباف تولید کنند.

فرش ۱۵۰۰ شانه نقش و نگاری همانند قالی های دستباف

نقش و نگار قالی های دستباف از قدیم الایام مورد توجه ایرانیان بوده است و این نقوش و نگاره های اصیل ایرانی چشم هر بیننده ای را مجذوب خود کرده است.

اولین فرش های ماشینی که در دهه 50 بافته شد، نتوانست این نقوش اصل ایرانی را نشان دهد تا اینکه به یمن پیشرفت صنعت فرش و تبلور تکنولوژی و فناری در آن، تولید محصولات ماشینی دستباف گونه اعم از فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته رخ داد که افتخار صنعت فرش ماشینی محسوب شد و طراحان توانستند طرح ها و نگاره های ظریف قالی های دستباف را حتی زیباتر و جدیدتر به صورت فرش 1500 شانه، 1200 شانه، 1000 شانه و 700 شانه ارائه دهند.

فرش 1500 شانه جدید به صورت سبک کلاسیک و سنتی تولید می‌شوند و الهام گرفته از قالی های دستباف ۶۰ رج و 70 رج قالی دستباف است و نقش و نگار آن به صورت بته جقه ای، طرح واگیره، انواع طرح ترنج دار، طرح افشان، اسلیمی، ماهی درهم، خشتی و… ارائه می‌شود.

گل ها و طرح های نقش برجسته روی فرش 1500 شانه گل برجسته، کف پوشی شاعرانه برای دکوراسیون های ایرانی است و تصویری زیبا را روی زمین نقش ایجاد می‌کند.

طراحان خوش ذوق ایرانی توانسته اند طرح های تلقیقی را خلق کنند و خرید فرش ۱۵۰۰ شانه را در قشر جوانان زیاد کنند از قبیل طرح ترنج دار خشتی، طرح ترنج دار افشان، طرح خشتی افشان و….

گل های پیچ در پیچ در طرح های افشان، خشت های مربعی شکل یا مستطیلی شکل همراه با نقوش کلاسیک زیبا در طرح های خشتی، درخشش ترنج همانند مدال در مرکز طرح های ترنج دار به همراه با لچک های زیبا در فرش های 1500 شانه، نشان از آن دارد که تولید این بافته ها افتخاری برای ایرانیان بوده است تا طرح ها و نگاره های قالی های دستباف را توانسته اند روی فرش های ماشینی پیاده کنند و این یعنی احترام به هنر و فرهنگ اصیل ایرانی.

نقش مایه های این فرش های دستباف گونه همانند قالی های دستباف از گل های ختایی، رز فرنگ، گل های لاله، گل های انتزاعی همراه با جوانه ها و گلبرگ های زیبا به همراه با شاخه و اسپیرال های پیچ در پیچ است.

کسانی که به دنبال دست یافتن به این طرح های زیبای ایرانی هستند، مسلما از قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه صرف نظر کرده و به جای خرید قالی های دستباف گرانقیمت با طرح های قدیمی تر به سراغ فرش 1500 شانه گل برجسته می‌روند که زیبایی و ظرافتی بسان قالی های ابریشم دستباف دارند.

کیفیت فرش 1500 شانه گل برجسته را خودتان قضاوت کنید

منظور از فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته این است که تعداد نخ های U شکل (گره های فرش های ماشینی بر خلاف قالی های دستباف که گره است؛ به صورت یو شکل دور نخ تار زده می شود) در یک متر از عرض 1500 و تعداد نخ های زده شده در یک متر از طول، 4500 تاست و این بافته 5 برابر قوی تر از اولین بافته ای بود که اولین بار با دستگاه های ژاکارد به صورت 350 شانه بافته شد.

این تعداد از حجم بالای گره، سبب شد تا نوع نخ و الیافی که برای بافت این محصول در نظر گرفته شود، متفاوت تر از دیگر محصولات باشد؛ چون در بافت فرش 1500 شانه، نخ نازک ظریف و بسیار متسحکم آکریلیک هیت ست شده با نمره 50، 55 و ۶۰ به کار رفت که بسیار گرانتر از دیگر الیاف بود.

از این رو قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 بالاتر از دیگر محصولات رفت؛ ولی کیفیت آن بی نظیر شد؛ چون خریداران با بافته ای روبرو شدند که توپر، منسجم و فشرده بود که به هیچ عنوان، ذرات ریز و گرد و غبار نمی توانست بین ریشه ها و گره های آن نفوذ کند.

برخی از کارشناسان ارتفاع کم فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه را یک نوع عیب می‌دانند؛ در صورتی که این ارتفاع کم سبب شده است تا کوبیدگی در سطح قالی ایجاد نشود؛ در صورتی که برخی از محصولات از قبیل 500 شانه به دلیل ارتفاع نخ خاب بلندی که دارند، به مرور زمان بر اثر رفت و آمد و یا فشار اجسام روی آن، کوبیده می شوند.

ظرافت و لطافت الیافی که در بافت این محصولات به کار می‌رود سبب شده است تا این فرش های ماشینی در مقایسه با دیگر محصولات نرم و لطیف تر باشند؛ به گونه ای که می‌توان این بافته ها را همانند فرش های ابریشمی دستباف دانست.

با این تفاسیر آیا منطقی نیست که قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته بالاتر از دیگر محصولات باشد؟

خرید فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان مستقیم از کارخانه

وقتی قیمت فرش ماشینی 12 متری 1500 شانه با قیمت 12 متری قالی دستباف مقایسه می‌شود و خریدار به تفاوت قیمت بسیار بالای آن پی می‌برد و از طرفی با ویژگی چون طرح ها و نگاره های کلاسیک جدید، ظرافت بالا و کیفیت بی نظیر روبرو می‌شود؛ خرید و تقاضای فرش ۱۵۰۰ شانه بالا می‌رود.

کارخانه فرش ساویز بافت توانسته است این بافته ها را به صورت مستقیم از کارخانه به قیمت تولیدی و عمده ارائه دهد.

بهترین فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان در این کارخانه، تکامل یافته طرح ها و نگاره های قالی های دستباف است و با ارائه این طرح ها در رنگ زمینه خنثی اعم از طوسی، نقره ای و خاکستری، فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان را برای انواع دکوراسیون ها مناسب کرده است.

قیمت فرش 1500 شانه کاشان با طرح ها و نگاره های سنتی و کلاسیک در این کارخانه به قیمت تولیدی و عمده است.

خریداران برای دیدن طرح ها و نگاره های سنتی و کلاسیک بهترین فرش 1500 شانه، عبارت روبرو را جستجو کنند: فرش 1500 شانه ساویز بافت.

در حقیقت این مجموعه خرید حضوری و خرید اینترنتی را برای همگان میسر کرده اند و افرادی که به خریدهای آنلاین و اینترنتی اعتمادی ندارند، می‌توانند خرید فرش 1500 شانه را به صورت حضوری انجام داده و از روی رگال، انواع طرح و رنگ و کیفیت را مورد بررسی قرار دهند.

برای دیدن دنیایی از طرح و رنگ های متنوع فرش 1500 شانه کاشان، کافی است که خریداران فقط یکبار به سایت کارخانه فرش کاشان savizbaft.com مراجعه کنند و در صورت تایید، ثبت سفارش خود را در سایت و یا تلفنی انجام دهند. این وب سایت مستقیم زیر نظر کارخانه ارائه می‌شود.

این نوع خرید در وقت و انرژی شما صرفه جویی کرده و خریداران می‌توانند با ضمانت نامه و گارانتی خرید خود را انجام دهند.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا