برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

ویزای قبرس شمالی برای ایرانیان

اولین گزینه ای که می تواند جهت اخذ ویزای قبرس شمالی به شما کمک کند، گرفتن ویزای توریستی گروهی است. قانونی که این کشور برای افراد توریست مصوب کرده، ورود به صورت گروهی است. یعنی شما باید از یک آژانس مسافرتی برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. اگر می خواهید به تنهایی وارد خاک این کشور شوید، حتما باید دعوت نامه ای از سوی کسی که مقیم و یا شهروند این کشور است، دریافت کنید.

یکی دیگر از شرایط ویزای قبرس شمالی، داشتن تاریخچه سفری یا همان ترول هیستوری مناسب است. این موضوع می تواند یک فاکتور تاثیرگذار در جهت اخذ هر نوع ویزای دیگری برای هر کشور دیگری باشد. قبرس شمالی هم از این قانون مستثنی نیست. باید دقت کنید که داشتن تاریخچه سفری خوب به معنای تعداد سفرهای خارجی شما نیست، بلکه کیفیت این سفرها بسیار مهم است. سفارت این کشور برای صدور ویزای شما، حتما به این گزینه توجه خواهد کرد.

Northern Cyprus visa for Iranians

سومین شرط گرفتن ویزای قبرس  شمالی، مربوط به میزان تمکن مالی فرد متقاضی است. باید بگوییم نه تنها قبرس شمالی، بلکه هر کشور دیگری برای صدور هر نوع ویزایی، به تمکن مالی فرد متقاضی، اهمیت ویژه ای می دهد. می توانید با ارائه اسناد بانکی به سفارت قبرس شمالی، که نشان دهنده گردش مالی شما باشد، در جهت اثبات تمکن مالی اقدام کنید. تمکن مالی ویزای قبرس شمالی حتما باید به صورت دلار باشد. شما می توانید با ارائه اسناد مربوط به گرد ش مالی 3 الی 6 ماهه خود، جهت اثبات تمکن مالی اقدام کنید. هر چقدر تراکنش های مربوط به حساب تان بیشتر باشد، شانس شما بیشتر خواهد بود.

انواع ویزای قبرس شمالی

این کشور بسته به اهداف فرد متقاضی، ویزاهای مختلفی صادر می کند. بعضی از ویزاها به فرد متقاضی اجازه می دهد فقط یکبار وارد این کشور شوند. اما برخی دیگر اجازه می دهند که فرد ورود چندین باره به کشور قبرس شمالی را می دهد. انواع ویزای قبرس شمالی بدین ترتیب است:

ویزای کوتاه مدت قبرس شمالی

مدت اعتبار و نوع ویزای مربوط به افراد متقاضی را مسئولان مهاجرت کشور قبرس شمالی بررسی و سپس مهر می زند. مدت اقامت افراد در این کشور نمی تواند از تاریخ اعلام شده در اسناد آن ها بیشتر باشد و افراد نمی توانند از ویزای خود به دلایلی غیر از هدف اصلی آن استفاده کنند. این ویزا برای افرادی که هدف مهاجرت به این کشور را ندارند، صادر می شود. این ویزا به فرد متقاضی اجازه می دهد که به مدت سه ماه و کمتر از سه ماه در این کشور بماند. این نوع ویزا هم در نوع خود زیرشاخه های بیشتری دارد که برخی از آن ها را می بینید:

ویزای توریستی

مانند هر کشور دیگری، قبرس شمالی هم برای افراد، ویزای توریستی صادر می کند. این کشور به دلیل جنبه های مثبت در زمینه توریستی، همیشه طرفداران بسیاری دارد و شاید شما هم بخواهید به این کشور سفر کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. ویزای توریستی قبرس شمالی به شما اجازه می دهد، حداکثر 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید. اگر در گذشته چندین بار به عنوان توریست وارد خاک این کشور شده باشید، مدت اعتبار ویزای توریستی شما ممکن است به 90 روز هم برسد.

ویزای تجاری قبرس شمالی

ویزای تجاری، ویزایی است که به افراد خارجی اجازه می دهد برای انجام بیزینس وارد خاک یک کشور شوند. شرکت در جلسات، کنفرانس ها و یا همایش های مربوط به کسب و کار، نیازمند اخذ ویزای تجاری است. اگر شما در کشور قبرس شمالی با یک شرکت تجاری همکاری دارید، باید دعوت نامه ای رسمی از سوی این شرکت به شما ارسال شود تا بتوانید جهت اخذ ویزای تجاری اقدام کنید. مدت اعتبار این ویزا حدودا 90 روز است.

ویزای ملاقات بستگان در قبرس شمالی

اگر بستگان شما در قبرس شمالی اقامت دارد و تمایل به دیدار آن ها را دارید، می توانید از این نوع ویزا استفاده کنید. جهت اخذ این ویزا باید درخواست ویزای کوتاه مدت از سفارت این کشور دهید و دعوت  نامه ای از سوی بستگان خود داشته باشید. مدت زمان اعتبار این ویزا 60 روز است.

ویزای فرهنگی و ورزشی قبرس شمالی

اگر ورزشکار یا هنرمند هستید، می توانید جهت اخذ این نوع ویزا اقدام کنید. این ویزا برای اعضای اتحادیه های سیاسی و اقتصادی، اعضای هیئت علمی و محققان، تیم های هنری و ورزشی و متخصصان بین المللی صادر می شود. برای اخذ این ویزا باید یک نامه رسمی که نشان دهنده جزئیات فعالیت شما در کشور قبرس است، از سوی موسسه و سازمان مربوطه در کشور خود، نوشته شود. دومین مرحله ارائه بلیط مربوط به برنامه شما در کشور قبرس شمالی است. این نوع ویزا حداکثر تا 90 روز و با توجه به مدت زمان جشنواره ها، مناسبت های فرهنگی، هنری و رویدادهای ورزشی صادر می شود.

ویزای کار قبرس شمالی

ویزای کار دارای اعتباری به مدت 30 روز است و برای افرادی صادر می شود که هیچ شرکت رسمی در قبرس شمالی ندارند. اولین شرط اخذ این ویزا داشتن باید یک پاسپورت با حداقل دو سال اعتبار است. اگر بتوانید در طول 30 روز، یک شغل مناسب پیدا کنید، اجازه کار در این کشور را خواهید داشت و می توانید هر سال آن را تمدید کنید. اما در حالت برعکس باید به کشور خود برگردید. بهتر است چند روز قبل از اتمام اعتبار ویزای کار خود، به تمدید آن اقدام کنید.

ویزای بلند مدت قبرس شمالی

طبیعتا مدت اعتبار این ویزا بیشتر از ویزای کوتاه مدت است و شما می توانید بیشتر از سه ماه در این کشور اقامت داشته باشید. لازم به ذکر است که اگر مدارک و اسناد شما معتبر و دارای توضیح مناسبی برای اقامت بیشتر شما در این کشور داشته باشد، سفارت قبرس شمالی برای شما ویزای بلند مدت که اعتبار آن حداکثر 180 روزه است، صادر می کند. این ویزا برای افرادی که تمایل مهاجرت به کشور قبرس شمالی دارند، صادر می شود که مراحل خاص خود را دارد. ویزای بلندمدت قبرس شمالی حق ورود چندگانه را به فرد متقاضی می دهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای قبرس شمالی

در اولین گام برای سفر، باید مدارک لازم برای اخذ ویزای قبرس شمالی را داشته باشید که این مدارک به ترتیب زیر هستند:

 • کپی و اصل پاسپورت فرد متقاضی با 6 ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس 6*4 جدید با پس زمینه سفید
 • اصل و ترجمه شناسنامه فرد
 • اصل و ترجمه شده گواهی اشتغال فرد متقاضی
 • ارائه تمکن مالی به دلار
 • ارائه اسناد مربوط به گردش حساب فرد سه تا شش ماه
 • تکمیل فرم درخواست ویزا و وارد کردن اطلاعات صحیح فرد متقاضی
 • ارائه کپی از تاریخچه سفر فرد
 • رزرو قطعی بلیط های رفت و برگشت هواپیما
 • رزرو قطعی هتل
 • ارائه دعوت نامه در صورت لزوم

مراحل اخذ ویزای قبرس شمالی

ابتدا مدارکی که ارائه کرده اید، در سایت این کشور آپلود می شود. سپس افسر مهاجرتی برای شما زمانی را برای تحویل اصل مدارک مشخص می کند. شما موظف هستید مدارک مورد نیاز را به در زمان تعیین شده به افسر مهاجرتی تحویل دهید.

اگر مدارک شما تایید شود، باید هزینه آزمایش های سلامت را بپردازید که شامل آزمایش خون، هپاتیت، HIV و تست سل است و دریافت پاسخ آن نیز حدود یک هفته تا ده روز طول می کشد. بعد از دریافت نتیجه آزمایش باید هزینه مالیات سالیانه شخص واریز شود و بعد از واریز هزینه، ویزا به صورت آنلاین صادر خواهد شد. برای دریافت ویزای خود هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین می توانید اقدام کنید.

هزینه ویزای قبرس شمالی

جهت اطلاع از هزینه ویزای قبرس شمالی، باید از آژانس های مسافرتی پرس و جو کنید. البته این هزینه ها به دلار خواهد بود. اگر تمایل دارید به صورت انفرادی برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید، هزینه های آن بیشتر خواهد بود. داشتن دعوتنامه هم در تعیین هزینه های ویزا، نقش مهمی دارد. هزینه های گفته شده باید در کارگزاری BLS در تهران پرداخت شود.

اعتبار ویزای قبرس شمالی

اعتبار ویزای قبرس شمالی این گونه است، زمانی که ویزای شما صادر شد، شما باید طی 14 روز کشور خود را به مقصد قبرس شمالی ترک کنید. اگر در طول این مدت به کشور مقصد سفر نکنید، ویزای شما باطل خواهد شد و شما نمی توانید تا شش ماه جهت ویزای جدید اقدام کنید. اعتبار ویزاهای صادر شده نیز به نوع آن بستگی دارد و از سه ماه تا یک سال هم می تواند اعتبار داشته باشد و شما موظف هستید بعد از اتمام مدت زمانی که برای ویزای شما در نظر گرفته شده، به کشور خود بازگردید.

تمدید ویزای قبرس شمالی

اگر شما دارای ویزای توریستی گروهی قبرس شمالی هستید، نمی توانید جهت تمدید آن اقدام کنید. در کل تمدید ویزای توریستی برای همه کشور ها، امری مشکل است. اما برای ویزای کار شرایط متفاوت است. باید به این نکته اشاره کنیم که مجوز و ویزای کار قبرس شمالی دارای اعتبار یک ساله بوده و قابل تمدید است. داشتن یک شغل مناسب و رضایت کار فرمای شما و یا همکاری با یک شرکت قبرسی اویزای قبرس شمالی (اقامت قبرس شمالی) دارای انواع مختلفی است که برای اخذ هر یک از آنها باید شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشید تا از سوی این کشور ویزا دریافت کنید.

ویزای قبرس شمالی دارای انواع مختلفی است که هر فرد با توجه به شرایط و موقعیت خود می تواند نسبت به اخذ آن اقدام نماید. نکته جالبی که درباره اخذ ویزای قبرس شمالی وجود دارد آن است که این کشور برای ایرانیان قوانین سختگیرانه ای جهت دریافت ویزا وضع نکرده و شهروندان ایرانی برای بازدید از قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزای توریستی ندارند و تنها با ارائه پاسپورت خود، نشان دادن محلی که قرار است اقامت داشته باشید برای مثال ثابت کردن پرداختی هتل و یا دادن آدرس منزل مورد نظر برای ماندن، داشتن یک دلیل موجه و بلیط رفت و برگشت هواپیما می توانند به این کشور سفر کنند و مانند ترکیه در فرودگاه مهر ورود در پاسپورتشان درج خواهد شد.

اما اگر بخواهید به صورت دائمی (برای زندگی) و با هدف مشخص به قبرس شمالی مهاجرت کنید باید یکی از انواع اقامت آن را دریافت کرده که مراحل و مدارک مربوط به هر یک متفاوت است. به همین بهانه در ادامه این مطلب شما را با انواع ویزای قبرس شمالی (اقامت قبرس شمالی) و مراحل دریافت آن آشنا خواهیم کرد.

دانشگاه قبرس شمالی

درباره ی دانشگاه های قبرس شمالی حرف زدن واقعاً جالبه! یکی از ، دانشگاه های قبرس شمالی دروزی، یا به انگلیسی Near East University (NEU) است. NEU از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های قبرس شمالی است که برترین برنامه های تحصیلی و امکانات را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

NEU میزبان تحصیل کنندگان از بیش از 100 کشور جهان بوده و بیش از 26,000 دانشجو از مقاطع مختلف در آن تحصیل می کنند. این دانشگاه برنامه های تحصیلی در رشته های مختلف ارائه می دهد از جمله مهندسی، علوم پزشکی، علوم انسانی، مدیریت و علوم پایه.

وب سایت رسمی دانشگاه NEU حاوی اطلاعات گسترده ای از جمله برنامه های تحصیلی، توضیحات در مورد فرصت های شغلی، فعالیت های دانشگاه و اخبار مربوط به دانشگاه است. اگر علاقه مند هستید، می توانید به سایت دانشگاه neu مراجعه کنید .

دکمه بازگشت به بالا