زمان پخش سریال آهوی من مارال

زمان پخش سریال «جیران» از سوی سازندگان و شبکه پخش اینترنتی این سریال، 24بهمن ماه ماه اعلام شد.

بیانیه مشترک فیلیمو و تیم تولید سریال «جیران» در مورد تاریخ دقیق زمان پخش «جیران» به شرح زیر است:

« با تفاهم صورت گرفته بین ساترا، فیلیمو و تیم تولید «جیران»، پخش قسمت اول سریال «جیران» به روز یکشنبه 24 بهمن ماه موکول شد.

به گزارش رابط عمومی فیلمو، بر اساس مصوبه شورای پروانه نمایش محتوای حرفه ای در فضای مجازی، پخش قسمت اول سریال «جیران» با تعویق سه هفته ای 24 بهمن پخش خواهد شد.

ساترا با ارسال نامه ای از فیلیمو و تیم تولید سریال «جیران» خواست که با وجود موافقت کلی صادر شده برای این سریال متاثر از مجوز تولید صادر شده از سوی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 99، پخش این سریال را برای اعمال برخی ملاحظات محتوایی «جیران»، تا روز 24 بهمن ماه به تعویق بیندازد.

فیلیمو و تیم تولید سریال «جیران» همچنین با عذرخواهی بابت تاخیر مجدد در پخش این سریال، اعلام می دارد که این سریال از دو هفته قبل آماده و برای ارزیابی در اختیار ساترا قرار گرفته بود.»

سریال «جیران» ـ ساخته ی جدید حسن فتحی و اسماعیل عفیفه ـ قرار بود جمعه ـ 24 دی ماه ـ در شبکه نمایش خانگی پخش شود و زمان پخش این سریال از طریق پلتفرم پخش کننده هم اطلاع رسانی شده بود، اما در روز مقرر، قسمت اول سریال منتشر نشد تا اعمال ملاحظات ممیزی از سوی ساترا، علت این امر عنوان شود.

در همان روز همچنین ادعایی از سوی سازندگان سریال «آهوی من مارال» ـ مجموعه ای دیگر در شبکه نمایش خانگی که آن هم درباره ناصرالدین شاه ساخته می شود ـ مبنی بر سرقت ادبی سازندگان «جیران» و شباهت داستان دو سریال، مطرح شد و علت توقف سریال «جیران» به این امر نسبت داده شد.

در ادامه هم مهرداد غفارزاده ـ کارگران «آهوی من مارال» ـ که سریالش به دلیل مشکلات مالی با مشکل مواجه شده و هنوز به سرانجام نرسیده است، در گفت وگویی با ای بی سی مگ درباره علت توقف «جیران» اظهار کرده است: «با فشارهایی که آوردیم توانستیم جلوی کار را بگیریم و آنها اعلام کردند این توقف به دلیل سانسور در بخش هایی از کار است.»

این در حالی است که اسماعیل عفیفه، تهیه کننده «جیران» نیز به ای بی سی مگ گفته است که مشکل «آهوی من مارال»، «جیران» نیست و این سریال به دلیل ضعیف بودن در ساخت نمی تواند بستری را برای نمایش پیدا کند. عفیفه همچنین با قاطعیت شباهت سریال «جیران» با «آهوی من مارال» را رد کرده است.

همچنین سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) در بندی از بیانیه ای که در این ارتباط منتشر کرد، نوشته است: «با توجه به ادعاهای مربوط به نقض حقوق مالکیت فکری در سریال «جیران»، با توجه به عدم تمایل شاکی به ادامه رسیدگی توسط ساترا، موضوع تا زمان ثبت درخواست رسیدگی از سوی عوامل تولید سریال «آهوی من مارال» یا ارائه حکم قضایی، در ساترا مسکوت مانده و انتشار یا عدم انتشار سریال «جیران»، ارتباطی با آن ادعا ندارد.»

افت کیفی سریال های تلویزیون و محدودیت هایش در یک دهه اخیر، بازیگران را ترغیب به حضور در محصولات شبکه نمایش خانگی کرده است. بینندگان هم اقبال بیشتری به سریال های شبکه نمایش خانگی همچون فیلیمو، نماوا، فیلم نت و … نشان داده اند. در حالی که از شبکه های مختلف تلویزیون به صورت میانگین دو یا سه سریال ایرانی پخش می شود، در شبکه نمایش خانگی بیش از ده سریال جدید در حال پخش است. همچنین بازار سریال سازی هم بسیار داغ و پررونق است و سریال های مختلف در انتظار نوبت پخش هستند. در این گزارش مروری داریم بر سریال هایی که به زودی روانه شبکه نمایش خانگی می شوند.

آغاز «سووشون» از شیراز

سریال سووشون ساخته نرگس آبیار برداشتی از رمان «سووشون» نوشته سیمین دانشور است که به روایت جنایت ها و ظلم های استعمارگران در اواخر دوران پهلوی می پردازد. این سریال با هدف معرفی تاریخ شیراز و تبیین رشادت های مردم فارس در مقابل بیگانگان در حال ساخت است.

نرگس آبیار برای نقش اصلی این کار با بهنوش طباطبایی به توافق رسیده است.

فیلمبرداری بخش هایی از این سریال، چهارشنبه هشتم تیرماه در ارگ کریم خان از آثار تاریخی دوره زندیه آغاز شد.

این مجموعه تلویزیونی پیش از این در مناطق دیگری از شهر شیراز جلوی دوربین رفت که در میان آنها، باغ عفیف آباد به خاطر بحث برانگیزی برپایی سازه های موقت در محدوده این باغ بیشتر به چشم آمد.

نوید محمدزاده «آکتور» می شود

سریال «آکتور» ساخته نیما جاویدی با بازی نوید محمدزاده و هانیه توسلی به زودی از شبکه نمایش خانگی پخش می شود.

سریال آکتور اولین تجربه ساخت سریال نیما جاویدی است که پیش از این 2 فیلم سینمایی ساخته است.

داستان آکتور درباره زندگی پر فراز و نشیب چند بازیگر مستعد تئاتر است که بعد از پیشنهادی که به آن ها می شود زندگی شان دستخوش ماجراهایی پیچیده می شود. چند جوان در هیاهوی جامعه و مشکلات مختلفی که با آن درگیر هستند، ناچارند برای گرفتن حقشان با جریان هایی درگیر شوند.

نوید محمدزاده، هستی مهدوی فر، هانیه توسلی، احمد مهرانفر، گلاره عباسی و هومن برق نورد بازیگران این سریال هستند.

تصویربرداری این سریال تا آذر ادامه خواهد داشت و احتمالا از اوایل آبان از فیلیمو و نماوا پخش خواهد شد.

نخستین فیلم جاویدی با نام ملبورن یک داستان اجتماعی است که با حضور پیمان معادی و نگار جواهریان ساخته شد. دومین ساخته جاویدی، سرخپوست یکی از پرمخاطب ترین فیلم های ایران در دهه 90 است.

جاویدی با پشتوانه ساخت این دو فیلم به سراغ ساخت سریال رفت و نقش اول آن را هم به نوید محمدزاده سپرد تا بعد از سرخپوست این دومین همکاری مشترک این بازیگر و کارگردان باشد

«سقوط»؛ درام عاشقانه کردی

سجاد پهلوان زاده، تدوینگر باسابقه سینما و تلویزیون، در اولین تجربه کارگردانی خود مینی سریال سقوط را برای شبکه نمایش خانگی می سازد.

تهیه کنندگی این سریال را محمدرضا منصوری بر عهده دارد و این درام عاشقانه کردی که یک اثر متفاوت در شبکه نمایش خانگی محسوب می شود را اعظم بهروز به نگارش درآورده است.

به زودی دیگر عوامل و بازیگران این سریال معرفی خواهد شد.

«طوطیا» تنابنده را پیر کرد

طوطیا عنوان سریالی است که این روزها به کارگردانی شهرام شاه حسینی مراحل تصویربرداری خود را پشت سر می گذارد. محسن تنابنده یکی از بازیگران اصلی این سریال است.

تنابنده در سریال طوطیا ایفاگر نقش یک پیرمرد سالخورده است.

هوتن شکیبا، مهدی حسینی نیا، آزاده صمدی و هدا زین العابدین هم دیگر بازیگران این سریال هستند. همچنین یوسف تیموری هم در قسمت سوم برنامه جوکرتایم اعلام کرد که در سریال جدید شهرام شاه حسینی ایفاگر یک نقش جدی است.

شاه حسینی دوسال قبل سریال پر مخاطب می خواهم زنده بمانم را برای شبکه نمایش خانگی ساخت و طوطیا دومین سریال او برای این شبکه محسوب می شود.

پرسش سروش صحت: «مگه تموم عمر چند تا بهاره؟»

سروش صحت مدتی است که درگیر کارگردانی نخستین سریال شبکه نمایش خانگی اش است، سریالی که با نام عتیقه ها کلید خورد و حالا قرار است به مگه تموم عمر چند تا بهاره؟ تغییر نام دهد.

نخستین سریال نمایش خانگی سروش صحت به تهیه کنندگی محمد رضا تخت کشیان جلوی دوربین رفته و قرار است مانند سریال دراکولا به شکل همزمان از هر دو پلتفروم فیلیمو و نماوا پخش شود. این سریال هم اکنون در مرحله تولید است و تاکنون هیچ خبر و عکسی از آن رسانه ای نشده است.

سروش صحت فیلمنامه سریال مگه تموم عمر چند تا بهاره؟ به مانند کارهای اخیرش با همکاری ایمان صفایی نوشته است. در این سریال علی مصفا، کاظم سیاحی ، وحید آقاپور و سیاوش چراغی پور بازی دارند و قدرت اله ایزدی معروف به آقارشید هم عهده دار یکی از نقش های اصلی است.

سریال پرستاره «پدرگواردیولا»

تصویربرداری سریال پدر گواردیولا به کارگردانی سعید نعمت الله به پایان رسیده و این سریال آماده پخش در شبکه نمایش خانگی است.

پدرگواردیولا عنوان نخستین تجربه کارگردانی سعید نعمت الله در شبکه نمایش خانگی است که تصویر برداری آن به تازگی در تهران به پایان رسیده است.

تصویربرداری سریال پدرگواردیولا از زمستان سال 1400 در محله های جنوب شهر تهران با حضور تعدادی از ستارگان سینما و شبکه خانگی شروع شد. این سریال یکی از پر بازیگرترین تولیدات شبکه خانگی است و مهران مدیری، حمید فرخ نژاد، ستاره اسکندری، امیرمهدی ژوله، علیرضا خمسه، مرجانه گلچین، سیامک صفری، نسیم ادبی، نرگس محمدی، علی اوجی، مریم بوبانی، محمدرضا علیمردانی، امیریل ارجمند، فریبا نادری، مسعود شریف، محمدرضا هاشمی، سارا محمدی، داریوش سلیمی، سهیل قاصدی، باران سلیمانی، زینب رفیعی، داریوش مهربان، مصطفی حبیبی منش، عباس صیاد، جانان نعمت الله، هنگامه قاضیانی، پریوش نظریه، مهدی سلطانی سروستانی، سارا خوئینی ها و آرش عدل پرور گروه بازیگران سریال را تشکیل می دهند.

نعمت اله این سریال را براساس فیلمنامه ای از خودش کارگردانی کرده است. همچنین سعید براتی مدیریت فیلمبرداری اثر را بر عهده دارد.

پدرگواردیولا با سرمایه شخصی تولید شده و به زودی پلتفرم پخش کننده آن به شکل رسمی اعلام خواهد شد.

نیسان آبی به فصل دوم رسید

منوچهر هادی چند ماه پیش با انتشار عکسی از عوامل سریال نیسان آبی، از تدارک برای ساخت فصل دوم خبر داد.

هادی با انتشار تصویری از خودش در کنار تهیه کننده و نویسندگان سریال و با به کار بردن عنوان نیسان آبی2، نوشت: اولین جلسه با حضور منوچهر هادی، کارگردان، احسان ظلی پور، تهیه کننده و سعید دولتخانی و سعید هوشیار به عنوان نویسنده.

فصل اول سریال «نیسان آبی»، به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی احسان ظلی پور، سال گذشته از شبکه نمایش خانگی پخش شد.

مهران غفوریان، حسین یاری، یکتا ناصر، بهناز جعفری، جمشید هاشم پور، علیرضا خمسه، گیتی قاسمی، رضا نیکخواه و … از بازیگران این سریال کمدی بودند.

هنگامه قاضیانی مسافر «آمستردام»

سریال آمستردام به کارگردانی ناصر قراگزلو و تهیه کنندگی مرتضی شایسته آماده پخش از شبکه نمایش خانگی شد.

آمستردام عنوان سریالی است که به کارگردانی ناصر قراگزلو برای پخش از شبکه خانگی تولید شده است.

در این سریال مهدی سلطانی، هنگامه قاضیانی، شهرام حقیقت‏ دوست ،مهدی پاکدل، مینا ساداتی، مجتبی پیرزاده، روشنک گرامی و… بازی دارند.
این سریال با سرمایه گذاری ایمان افشار تولید شده است.

پلتفرم پخش کننده آمستردام هنوز مشخص نشده است . از تیزر این سریال دوشنبه 29 فروردین 1401 رونمایی شد.

محمدرضا فروتن با «عقرب عاشق» می آید

حسین سهیلی زاده بعد از مانکن و ملکه گدایان در نمایش خانگی، سومین سریال نمایش خانگی خود به نام عقرب عاشق را ساخت. سریال شبکه نمایش خانگی عقرب عاشق به کارگردانی حسین سهیلی زاده و تهیه کنندگی رضا محقق است که به زودی منتشر می شود.

سریال عقرب عاشق در 20 قسمت 50 دقیقه ای برای پخش در شبکه نمایش خانگی تولید شده اسـت.

در خلاصه داستان عقرب عاشق آمده است: بهداد با بازی آرمان درویش می میرد، او را در سردخانه می گذارند. همه چیز برای او و اطرافیانش تمام می شود. مدتی بعد او سر حال و سر زنده در خیابان های تهران به دنبال خون می گردد، خونی برای عقرب …

محمدرضا فروتن، آرمان درویش، ساقی حاجی پور، سیاوش خیرابی، متین ستوده، رضا بهبودی، علی صلاحی، سمیرا حسینی، رضا فیاضی، مهران رنج بر، رویا جاویدنیا، شیدا یوسفی، هدایت  الله سجادی، رضا پژوهی، خاطره جهانگیری، پارسا صحرایی، هادی الیاس، آتنه فقیه نصیری و حسین پاکدل بازیگران این سریال هستند.

عاشقانه های ناصرالدین شاه در «آهوی من مارال»

قصه سریال آهوی من مارال در دوره قاجار می گذرد و در 2 فصل برای پخش از شبکه نمایش خانگی ساخته می شود که فصل اول 15 قسمت است.

در خلاصه قصه آهوی من مارال آمده است: ناصرالدین شاه، دست به ماشه برده تا آهویی صید کند که آهو چشمی، چون باد از راه رسیده و چون برق می گذرد و به دنبالش حال سلطان، صاحبقران می شود و…

سریال آهوی من مارال به کارگردانی مهرداد غفارزاده، تهیه کنندگی مشترک سعید خندق آبادی و بهروز خوش رزم است.

سازندگان مجموعهٔ تلویزیونی آهوی من مارال در زمستان 1400 گفتند که جیران از طرح سریال شان کپی شده است و از این جیران شکایت کردند. شکایت آن ها بررسی شد و طبق نظر آرا جیران تبرئه شد.

الهام کردا، ترلان پروانه، جواد یحیوی، حسن معجونی، روزبه حصاری، شبنم مقدمی، علیرضا آرا، علیرضا کمالی، فریبا کوثری، لیلا بلوکات، متین ستوده و … اشاره کرد در این سریال به ایفای نقش پرداخته  اند.

«مترجم»؛ معمایی و هیجان انگیز

مترجم سریالی درام و رازآلود به نویسندگی و کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان است. مترجم اولین سریال بهرام توکلی در شبکه نمایش خانگی و در ادامه همکاری های موفق او با سعید ملکان است.

مترجم با داستانی معمایی و هیجان انگیز به زودی و به صورت اختصاصی از نماوا پخش خواهد شد.

توکلی پیش تر فیلمنامه سریال بیمار استاندارد را برای نوروز 1395 شبکه یک و فیلمنامه سریال نهنگ آبی را برای شبکه خانگی نوشته بود. مترجم براساس فیلمنامه خود بهرام توکلی و به تهیه کنندگی سعید ملکان تولید شده و صابر ابر، مجتبی پیرزاده، مهتاب ثروتی از جمله بازیگران آن هستند. داستان فیلم درباره یک مترجم جوان است که در شغلش مسیرهای تازه ای را کشف می کند و به رازی خانوادگی پی می برد که روی زندگی اش سایه می اندازد.

«بهشت تبهکاران» و ملی شدن صنعت نفت

بهشت تبهکاران به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی هم چندی پیش از ساترا مجوز ساخت دریافت کرد.

مسعود جعفری جوزانی در دهه هشتاد سریال تاریخی درچشم باد را برای شبکه یک ساخت و بهشت تبهکاران دومین تجربه او در زمینه سریال سازی است. هنوز جزئیاتی از تولید این سریال رسانه ای نشده است. این مجموعه اثری تاریخی است که داستانش در اواخر دهه 20 اتفاق می افتد. داستان فیلم بهشت تبهکاران در سال 1329 روایت می شود. سالی که احمد دهقان نماینده مجلس، روزنامه نگار و مدیر تئاتر نصر ، توسط حسن جعفری در خیابان لاله زار تهران به قتل می رسد. همچنین در این فیلم به بخشی از وقایع ملی شدن صنعت نفت نیز پرداخته می شود.

55245

دکمه بازگشت به بالا