علمی و پزشکیبرترین های کسب وکار ایرانی

یک برنامه لاغری غذا

وقتی صحبت از رژیم غذایی می شود، همه به دنبال یک الگوی غذایی عجیب و غریب هستند که با کمک آن بتوانند وزن کم کنند؛ غافل از اینکه رژیم غذایی همان اصلاح سبک زندگی و ترفندهای کوچکی است که با کمک آنها می توان نه تنها سالم ماند، بلکه به وزن ایده آل هم رسید. سن، وضعیت جسمانی، میزان تحرک، وزن و قد افراد، فاکتورهایی هستند که در یک رژیم غذایی سالم و اصولی باید مورد توجه قرار بگیرند. برای اینکه وزن کم کنید یا حتی وزنتان را بالا ببرید، لازم نیست به هر روش عجیب و غریبی دست بزنید و رژیم های مشهور و سخت را امتحان کنید. متاسفانه خرید شکم بند لاغری مردانه امروزه بالاست ولی شما می توانید از سایت پک پلاس با قیمت پایین بخرید

ابتدا باید نیازهای خود را بشناسید و طبق آنها رفتار کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی یک برنامه غذایی اصولی و لیست خوراکی های ضروری در یک رژیم غذایی سالم بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

باورهای غلط در مورد رژیم غذایی

گاهی تصور غلطِ بی ارزش کردن غذاها، حذف وعده های غذایی و ورزش بیش از حد باعث می شود شاهد تغییر چشمگیری روی ترازو نباشیم. اشکال کار کجاست؟ همانطور که گفتیم اشکال از تصورات اشتباه ما از رژیم غذایی باعث شده تا نتوانیم سالم زندگی کنیم.

اگر می خواهید بدانید با توجه به قد خود اضافه یا کمبود وزن دارید، باکس های زیر را پر کرده و شاخص توده بدنی یا بی ام ای خود را مشاهده کنید:

با وارد کردن مشخصات دقیق خودت میتونی برای دریافت رژیم غذایی اقدام کنی

حذف وعده های غذایی

شاید فکر کنید با حذف یک وعده و یا نخوردن میان وعده از نهار تا شام، کار مفیدی برای کاهش وزن انجام داده اید؛ اما باید بدانید که این گرسنگی باعث کاهش وزن نمی شود. چرا؟ زیرا وقتی گرسنه هستید دو اتفاق می افتد:

  • اول اینکه همه چیز به نظر دلپذیر و خوشمزه می آید.
  • دوم اینکه برای افزایش احساس سیری به مقدار غذای بیشتری احتیاج پیدا خواهید کرد. در نتیجه بیشتر از پیش غذا می خورید و ممکن است انتخاب های غذایی تان سالم نباشند.

مصرف یک میان وعده مغذی بین وعده های اصلی کمک می کند تا از این پرخوری در امان باشید، چرا که قند خون تان به ثبات می رسد و سوخت و سازتان قوی می شود.

یک رژیم غذایی باید شامل همه ی گروه های غذایی باشد و تمام نیازهای بدن را تامین نماید. ضمن اینکه برنامه ی غذایی سالم نباید برای افراد ایجاد محرومیت و محدودیت نماید و باعث ضعف و گرسنگی بین وعده ها بشود.

در گن نیم تنه لاغری رکابی، باعث شده است تا الیاف حالتی طبیعی و لطیف داشته باشند و شمابتوانید به راحتی در طول شبانه روز بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید و با بافت و الیاف ظریفی که دارد همانند پوست بر روی بدنتان می نشیند.

اگر قرار است برای طولانی مدت خارج از خانه بمانید با خود میان وعده ببرید. میان وعده ها باید حدود 200 کالری یا کمتر باشند و از ترکیب فیبر، چربی های سالم و پروتئین تشکیل شوند. نمونه ای از این پروتئین ها و چربی های سالم شامل آجیل ها، دانه ها و میوه های خشک، سیب و کره بادام زمینی هستند.

زیاده روی در مصرف غذاهای سالم

وقتی به یک ماده غذایی برچسب سالم بودن می زنیم، بدان معنا نیست که هرچقدر دوست داشتید می توانید از آن بخورید. حتی اگر پیوسته غذاهای سالمی مانند آجیل، روغن زیتون، شکلات تلخ و … می خورید باز هم باید در مقدار مصرف آنها دقت کنید، چرا که کالری این غذاها بالاست.

برای مثال با اینکه مصرف روغن زیتون مزایای زیادی دارد، اما اگر مقدار زیادی از آن را روی غذای خود بریزید باعث می شود کالری دریافتی شما به شدت افزایش یابد و وزن تان اضافه شود.

حذف کربوهیدرات

قطع کامل کربوهیدرات از لیست غذایی ممکن است در ابتدا باعث کاهش وزن شود اما پایدار نخواهد بود. این کار به هیچ وجه سالم نیست و باعث احساس خستگی، سستی، بدخلقی و زودرنجی خواهد شد. به علاوه، بلافاصله بعد از بازگشت به غذا خوردن عادی، دوباره وزن تان اضافه خواهد شد.

به جای اینکه کربوهیدرات ها را به طور کامل حذف کنید انواعِ درست آنها را انتخاب کنید. منظور از این کربوهیدارت ها، انواع تصفیه نشده و کامل آنهاست. مواردی مانند نان سبوس دار، برنج قهوه ای و پاستا سبوس دار، دارای مقدار زیادی فیبر هستند که ویتامین و مواد معدنی دیگر هم در آنها یافت می شود.

آیا حذف نان و برنج از رژیم درست است؟ از زبان دکتر کرمانی بشنوید:

حذف گلوتن

گلوتن نوعی پروتئین است که در غلاتی مانند گندم، جو و چاودار یافت می شود. حذف گلوتن فقط در صورتی مجاز است که مبتلا به باشید و یا از مشکل عدم تحمل گلوتن رنج ببرید.

درست است که تمام رژیم های غذایی که از راه حذف گلوتن پیش می روند، منجر به کاهش وزن می شوند اما دلیل آن حذف گلوتن نیست. وقتی شما کیک، نان و بیسکویت را از لیست غذایی خود حذف کنید، کالری کمتری دریافت کرده اید، در نتیجه وزن تان کاهش پیدا می کند.

بنابراین، کاهش وزن ارتباطی با گلوتن ندارد و  این کالری دریافتی بوده که کم شده است. حذف بی دلیل یک گروه غذایی باعث می شود دچار کمبود مواد مغذی و دیگر مشکلات سلامتی شوید. اگر می خواهید وزن کم کنید، بهتر است به جای حذف گروه های غذایی، روی آنها درست تمرکز کنید.

حذف کامل چربی ها

بدن برای چربی سوزی به منبع مناسبی از آن نیاز دارد. مطمئن شوید مقداری چربی سالم و غیراشباع که در آجیل ها، دانه ها، کره بادام زمینی و روغن زیتون وجود دارد را در برنامه غذایی خود جای دهید. این نوع چربی ها مزایای فراوانی برای سلامت بدن دارند و باعث می شوند خیلی زود سیر شوید.

این چربی ها به کاهش خطر بیماری های قلبی، جذب ویتامین ها و مواد معدنی در بدن کمک می کنند. چربی ها را در اندازه های متعادل و به صورت روزانه در رژیم غذایی خود بگنجانید تا احساس سیری و رضایت کنید. انجام این کار کمک می کند به خوبی وزن کم کنید و در تثبیت آن نیز مشکلی نداشته باشید.

عدم تحرک

ورزش یکی از راه های بسیار مفید برای کمک به کاهش وزن است. اما یادتان باشد برای کاهش وزن ورزش باید در کنار یک رژیم غذایی سالم قرار بگیرد، چرا که این دو مکمل در کنار یکدیگر هستند.

حواس تان باشد که ورزش اشتهای تان را افزایش می دهد، بنابراین بعد از هر ورزش، باید سوخت رسانی سالمی برای بدن داشته باشید. این را هم به خاطر داشته باشید که ورزش باعث نمی شود به خود اجازه دهید هرچه دوست دارید بخورید، چرا که در مقایسه با غذایی که می خورید تنها به قسمت کوچکی از تلاش تان برای کاهش وزن کمک می کند.

عدم تغییر عادت های غذایی

خود را اسیر عدد روی ترازو نکنید. اجازه ندهید ترس و بی قراری حاصل از نتیجه گیری سریع، تمام تلاش هایتان را نابود کند. راه های بسیار دیگری مانند اندازه شدن لباس ها، بهبود ظاهر و حس بهتر، بالا رفتن سطح انرژی، بهبود خلق و خو و افزایش استقامت کمک می کند تا موفقیت بیشتری را در کاهش وزن تجربه کنید.

ایجاد تغییرات پایدار در سبک زندگی و دقت به نتایج آن تنها چند هفته طول می کشد. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و عادات سالم و جدید را دنبال کنید. بدن تان هر روز از تمام تغییراتی که ایجاد کرده اید، سود خواهد برد.

چرا رعایت رژیم غذایی اهمیت دارد؟

بدن ما برای ماهیچه سازی، آب شدن چربی ها، عملکرد بهتر و پیشگیری از بیماری ها به یک رژیم غذایی برای و کل بدن نیاز دارد. بدون مواد غذایی مناسب، بدن بیشتر در خطر بیماری ها، عفونت ها و آسیب ها قرار می گیرد.

مثلا کودکانی که مواد غذایی مفید دریافت نمی کنند، بیشتر دچار سوء تغذیه، مشکلات رشد و ضعف تحصیلی قرار دارند و عادت های بد غذایی تا آخر عمر همراهشان خواهد بود. بالا رفتن آمار چاقی و بیماری های وابسته به آن مثل دیابت، سرطان، چربی خون، فشار خون، کبد چرب و سکته قلبی در جهان مثال خوبی برای نشان دادن تاثیر رژیم غذایی است.

این مشکل در آمریکا به قدری زیاد شده که چهار علت اصلی مرگ و میر را بیماری های زیر معرفی کرده اند:

  • بیماری های قلبی
  • سرطان
  • سکته مغزی
  • دیابت

یک رژیم غذایی اصولی باید شامل چه غذاهایی باشد؟

اگر به دنبال آسان ترین و بهترین رژیم غذایی هستید، باید با چند برنامه غذایی برای کاهش وزن آشنا شوید. همانطور که در مقاله ی به طور مفصل توضیح دادیم، یک رژیم اصولی برای کاهش وزن باید شامل همه ی گروه های غذایی باشد، بر اساس ویژگی های جسمی فرد تعریف شده باشد و هیچ وقت رژیم گیرنده را گرسنه نگذارد.

تحمل گرسنگی یکی از مهم ترین زمینه های شکست در رژیم است. یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب رژیم توجه به کیفیت کالری هاست.

نکته ی مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که نقطه ی مخالف کالری های با کیفیت، کالری های بی کیفیت هستند؛ یعنی خوراکی هایی که مواد مغذی و ارزش غذایی پایین دارند. این کالری ها همان مواردی است که از قند و چربی های مضر دریافت می کنید.

کالری مورد نیاز افراد مختلف

مقدار کالری موجود در یک غذا در واقع مقداری از انرژی ا ست که در یک غذا ذخیره شده. بدن شما کالری های دریافتی از غذا را صرف راه رفتن، فکر کردن، نفس کشیدن و دیگر فعالیت های مهم می کند. یک فرد معمولی برای تثبیت وزن خود روزانه حدودا به 2000 کالری نیاز دارد.

جهت جذب بو و عرق بدن، الیاف این تیشرت لاغری مردانه کاملا به شکل متخلخل است و تکنولوژی کربن دار کردن نخ باعث تنفس بهتر پوست و مانع از خیس شدن بدن میشود و پوست بدن کاملا خشک و مطبوع می باشد و حس گرم شدن و خفگی به وجود نمی آورد و همچنین مانند یک تار، مولکول های بو را به دام انداخته و به سرعت از بین می برد.

قابلیت استفاده راحت در هر حالت آب و هوایی و با هرنوع پوست را دارد. به دلیل رسانایی بالای حرارت باعث میشود بدن در هوای گرم، خنک و در هوای سرد گرم بماند و پس از مدت کوتاهی کاملا از یاد می برید که زیر لباس هایتان بهترین مارک گن لاغری کل بدن مردانه را به تن کرده اید.

 

دکمه بازگشت به بالا