عمومیبرترین های کسب وکار ایرانی

طرز کار کولر گازی جنرال گلد

قیمت کولر گازی گری به عوامل مختلفی از جمله مدل، ظرفیت، سال تولید و نوع کاربری (سرد و گرم یا فقط سرد) بستگی دارد. با این حال، به طور کلی می توان گفت که قیمت کولر گازی گری در بانه ارزان تر از سایر شهرهای ایران است.

نکاتی برای خرید کولر گازی گری در بانه:

  • قبل از خرید، حتماً از قیمت کولر گازی در شهرهای دیگر ایران اطلاع پیدا کنید.
  • از اصالت کالای مورد نظر خود مطمئن شوید.
  • کولر گازی را با گارانتی معتبر خریداری کنید.
  • به ظرفیت کولر گازی توجه کنید. ظرفیت کولر گازی باید با متراژ فضای مورد نظر شما متناسب باشد.
  • به نوع کاربری کولر گازی توجه کنید. اگر به دنبال کولر گازی برای استفاده در تمام فصول هستید، باید کولر گازی سرد و گرم خریداری کنید.

آمورش کار با کنترل کولر گازی جنرال گلد

مهم ترین کاری می باشد که بعد از خرید کولر گازی می بایست یاد گرفت. در ادامه با ما همراه باشید تا آموزش کار با کنترل کولر گازی جنرال گلد را تشریح کنیم.

1 . دکمه خاموش ( STOP) / روشن (SATRT)

این دکمه عمومی ترین دکمه در تمامی کنترل های کولرگازی می باشد که در کنترل کولر گازی گلد نیز مشاهده می شود و همانطور که از نامش پیداست برای خاموش و روش کردن دستگاه استفاده می گردد.
2 .حالت خواب (SLEEP) : زمانی که دستگاه روشن یا خاموش هست با زدن دکمه اسلیپ حالت خواب فعال می گردد و چراغ TIMER سبز می گردد. ب

3 . دکمه کنترل اصلی (MASTER CONTROL) : یا فشردن این دکمه یکی از حالت های زیر فعال می شود:

AUTO (خودکار) ← COOL (سرد) ← DRY (خشک) ← FAN (باد زدن) ← HEAT (گرما)
همانطور که می بینید این حالت ها به همین ترتیب دوباره با هر بار فشردن تکرار می گردند و پس از چند ثانیه بروی صفحه نمایش حالت انتخابی نشان داده می گردد.

4 . تنظیم دما (SET TEMP) : جهت بالا برای بالا آوردن دمای ترموستات تنظیمات و جهت پایین برای پایین آوردن دمای ترموستات تنظیمات استفاده می گردد. بطور اتومات ترموستات بین 18-30 درجه تنظیم گردیده است.

5 . COIL DRY :

برای از بین بردن باکتری ها و قارچ های موجود در  دستگاه از این دکمه استفاده می گردد. این عملیات طی 20 دقیقه انجام می گردد و بعد از آن دستگاه به طور اتوماتیک غیرفعال می شود.

6 . حالت تایمر (TIMER MODE) : می توانید با فشردن آن دستگاه خود را برای مدت مشخصی تنظیم کنید و با تنظیم تایمر چراغ تایمر پنل سبز می شود و با فشردن دوباره دکمه تایمر دستگاه از حالت تایمر برداشته خواهد شد.

7 . + یا – : با فشردن هر  دکمه ساعت فعلی را می توان تنظیم کرد. با هر بار فشردن + ، به زمان فعلی اضافه و با فشردن – از زمان فعلی کم می کند.

8٫ کنترل فن (FAN CONTROL) :با فشردن این دکمه سرعت فن به ترتیب زیر تغییر پیدا می کند :
اتوماتیک (AUTO) ← زیاد (HIGH) ← متوسط (MED) ← کم (LOW) ← خاموش (QUIET)

9 . reset یا تنظیم مجدد :
با فشردن این دکمه همه تنظیمات سفارشی به حالت اولیه باز خواهند گشت.

How General Gold air conditioner works

آشنایی با مفهوم دکمه های ریموت کنترل کولر گازی جنرال

1- SCREEN LED یا نمایشگر

این بخش در واقع نمایشگر یا صفحه نمایش ریموت کنترل کولر گازی جنرال است که وضعیت کولر گازی را نشان می دهد و شما را از روند فعالیتی کولر گازی مطلع می کند.

در اطراف این صفحه نمایش و در قسمت کادر سیاه رنگ ، برخی از قابلیت های کولر گازی جنرال نوشته شده است ( atuo  ،  sleep،  lampو… ) . زمانی که شما از طریق فشردن دکمه ها آن حالت را انتخاب کنید، در مقابل آن علامتی ثبت می گردد به این معنا که شما در حال استفاده از آن حالت هستید. در ادامه و با توضیح هر یک از دکمه ها شما، بیشتر متوجه توضیحات این بخش خواهید شد.

2- MODE دکمه تغییر حالت عملکرد دستگاه

این دکمه از اصلی ترین دکمه های ریموت کنترل جنرال محسوب می شود و مشخص کننده حالت عملکرد دستگاه است. در MODE 4 حالت وجود دارد که با هر بار فشردن این دکمه، یک حالت عوض می شود.

هر زمانی که برای تنظیمات و نحوه عملکرد کولر گازی، دکمه MODE را فشار می دهیم نشانه و یا تصویری مربوط به آن حالت با توجه به مدل کولر و یا ریموت و یا صفحه نمایش پنل داخلی ظاهر می شود. در این نمونه از ریموت کنترل که تصویر آن را مشاهده می کنید، هر یک از این حالت ها در سمت چپ نمایشگر قابل مشاهده هستند.

این حالت ها شامل این موارد هستند:

FAN ( باد زدن ) : با انتخاب این حالت کولر در حالت فن قرار می گیرد. یعنی به این صورت که کندانسور یا موتور کاملاً خاموش می شود و فقط فن کار می کند. این حالت بیشتر مناسب زمان هایی است که نیاز به سرما یا گرما نداشته باشید و تنها قصد دارید تا جریان هوای محیط را جابه جا کنید. عمدتاً از این حالت در فصل بهار استفاده می گردد.

COOl ( سرد ) : این گزینه مختص فصل گرما می باشد و با فعال کردن آن کولر گازی هوای سرد تولید می کند. با فعال کردن این حالت نشانه ای به شکل یک دانه برف در صفحه نمایش ظاهر می گردد.

HEAT ( گرم ) : این گزینه مختص فصل سرما می باشد و با فعال کردن آن کولر گازی هوای گرم تولید می کند.

AUTO ( خودکار ) : با انتخاب این گزینه، کولر گازی جنرال روی حالت خودکار ( اتوماتیک ) تنظیم می گردد و دمای کولر گازی را بنا بر دمای مورد نیاز شما تنظیم می کند.

این گزینه کولر شما را در حالت اتوماتیک قرار داده و با تعیین دمای کولر، همیشه دمای کولر گازی را در دمای دلخواه شما قرار می دهد. کاربرد این گزینه بیشتر برای مواقعی است که بیشتر مواقع شما در آن محیط حضور ندارید و شما با زدن این گزینه محیط را در دمایی یکنواخت قرار می دهد.

DRY ( خشک ) : با انتخاب این گزینه ، فرایند تهویه مطبوع و از بین بردن باکتری های موجود در هوا آغاز می گردد . این گزینه کولر شما را در حالت خشک یا رطوبت گیر قرار می دهد. یعنی این حالت در واقع رطوبت بیشتری را از هوای محیط می گیرد. این گزینه کاربرد مناسبی در مناطقی که دارای هوای مرطوب و شرجی هستند، دارد.

3- TEMP دکمه افزایش و کاهش دما

با این دکمه ها ، شما بنا به نیازتان دمای محیط را افزایش یا کاهش می دهید. شما برای افزایش دما از فلش بالا و برای کاهش دما از فلش پایین استفاده می کنید.

4- ON/OFF دکمه خاموش و روشن

دکمه های خاموش و روش کردن کولر گازی هستند. برای روش کردن از دکمه ON و برای خاموش کردن از دکمه OFF استفاده نمایید.

5- FAN SPEED دکمه انتخاب سرعت فن

با استفاده از این دکمه، شما این امکان را خواهید داشت تا سرعت فن را به دلخواه و بر اساس نیازتان در یکی از چهار حالت زیر قرار دهید:

حالت کم

حالت متوسط

حالت زیاد

حالت نامنظم ( کوهستانی )

6- SWING دکمه هدایت باد کولر

اگر این دکمه را فشار دهید، جهت وزش باد یا هوای تولید شده کولر گازی را هدایت می کند.( شاید به نحوی مشابه چرخیدن پنکه که باد را به اطراف پخش می کند ). این تغییر جهت وزش باد از طریق پره های که در داخل پنل وجود دارد انجام می شود. به Swing در اصطلاح عامیانه دمپر هم می گویند.

7- Air Flow دکمه تغیر جریان باد

شما با استفاده از این دکمه می توانید جریان باد را در سه جهت تغییر دهید.

8- TIMER دکمه حالت تنظیم زمان ( حالت تایمر )

با استفاده از این دکمه، می توانید کولر گازی جنرال را برای زمان مشخصی تنظیم کنید و با زدن مجدد این دکمه، حالت تایمر را لغو کنید. با این دکمه زمانی را برای روشن یا خاموش شدن خودکار در نظر می گیرید.

9- HOLD دکمه قفل کودک

برخی مواقع پیش می آید که ریموت کنترل  به طور ناخواسته در دسترس کودکان قرار می گیرد و آن ها ممکن است با فشار دادن برخی از دکمه های ، تغییراتی را در تنظیمات کولر به وجود آورند یا حتی ممکن است خود ما هم برخی مواقع ناخواسته دستمان روی برخی دکمه ها رفته تنظیماتی کولر را به هم بریزیم. استفاده از این دکمه رویداد چنین خطایی را به صفر می رساند.

10- SLEEP دکمه حالت خواب

هر زمانی که شما این دکمه را فشار دهید ( چه زمانی که کولر روشن باشد و چه زمانی که کولر خاموش باشد) ، حالت خواب برای کولر گازی جنرال فعال می گردد. حالت خواب باعث می شود تا زمانی که شما در حال استراحت یا خواب هستید، ترموستات دمای فضا را تا مدت زمانی که شما تنظیم کرده اید، متعادل نگه دارد و از سرد یا گرم شدن نامتعادل جلوگیری کند. در چنین حالتی دور فن کاهش می یابد.

11- TURBO دکمه فعالیت حداکثری

افرایش حداکثری فعالیت کولر گازی با فشردن این دکمه اجرا می شود. در واقع قابلیت Turbo حالتی است که در آن کولر گازی با بالاترین قدرت ممکن کار می کند.

12-LAMP دکمه روشن کردن نمایشگر

با فشردن این دکمه صفحه نمایشگر روشن می گردد.

13- CLEAN دکمه تمیز کننده فیلتر

این دکمه مختص تمیز کردن خودکار فیلترهاست. چنانچه این دکمه را بفشارید، عملکرد تمیز کردن خودکار فیلترها فعال می شود  عمدتاً این عملکرد قبل و بعد از حالت خنک کردن و رطوبت گیری قابل استفاده است.

 

دکمه بازگشت به بالا