عمومیبرترین های کسب وکار ایرانی

علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

علت روشن نشدن کولر گازی ال جی باید سریعا رفع شود، مخصوصا اگر در فصول گرم باشیم. گاهی مشکل دستگاه با ریست کولر گازی ال جی حل نمی شود. در این شرایط، به جای فشار دادن چندباره دکمه ریست کولر گازی ال جی، باید با یک متخصص برای پیدا کردن علت روشن نشدن کولر گازی ال جی و رفع عیب کولر گازی ال جی تماس بگیریم.

ناگفته پیداست که با گرم شدن تدریجی هوا اکثر مردم به سمت دستگاه های خنک کننده هوا یا کولرهای گازی می روند. در این  میان، کولرهای گازی ال  جی جایگاه خاصی دارند، برای اینکه مطمئن شوید کولرگازی ال  جی شما به  خوبی و بدون هیچ مشکلی کار می کند نیاز به سرویس کردن آن دارید. اما ممکن است گاهی به  یک باره با مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی خود روبرو شوید و شما را سردرگم کند. در ادامه رایج ترین دلایل روشن نشدن کولر ال جی و راه حل رفع آنها را توضیح می دهیم.

از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.در این  بین نکته ای وجود دارد که گفتن آن علاوه بر دلایل روشن نشدن کولر گازی ال جی و راه حل آن خالی از لطف نیست. آن  هم این است که ضروریست تا کولر گازی ال جی خود را به صورت دوره ای و یا حداقل هرسال یک بار موردبررسی قرار داده و سرویس نمایید، تا همواره بتوانید با بهترین کیفیت از کولر ال جی خود استفاده نمایید.

نکته:برای مشاهده محصولات بیشتر و برای اگاهی از قیمت اسپلیت 24000 جنرال میتوانید به ادرس فروشگاه اینترنتی ما مراجعه کنید.

تجربه و تخصص در عیب یابی کولر گازی ال جی

به دلیل حساسیت بالا و پیچیدگی در ساختار کولر ال جی، برای رفع عیب کولر گازی ال جی و مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی قطعا به مهارت و تخصص در کنار تجربه نیاز است. درصورتی که کولر گازی خود را به دست افراد غیرمتخصص بسپارید، ممکن است در ادامه با مشکلات جدی تری مواجه شوید که هزینه های بیشتری نیز داشته باشد. پس اگر با همین نکات ساده که در ادامه خواهیم گفت موفق به رفع عیب روشن نشدن کولر گازی ال جی نشدید، حتما از یک تعمیرکار برای عیب یابی کولر ال جی کمک بخواهید.

The reason why the LG air conditioner does not turn on

دلیل های روشن نشدن کولر گازی ال جی

در زمینه لوازم الکترونیکی، یکی از اصلی ترین موارد در صورت بروز مشکل عیب یابی است، لذا اگر عیب یابی صورت نگیرد قطعا راه حلی نیز برای رفع مشکل نخواهید داشت. روشن نشدن و قفل شدن کولر گازی ال جی یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از کاربرانی که ادعا می کنند کارکرد کولرگازی ال جی مشکل بهم زده، با آن مواجه شده اند. همین مسئله باعث شده تا از خرید خود ناراضی باشند.علت روشن نشدن کولر گازی ممکن است موارد متفاوتی باشد. این موضوع مشتریان این شرکت را با نگرانی های فراوانی روبرو و آنها را دچار دوگانگی کند که آیا خرید آن ها اشتباه بوده است، یا دلیل روشن نشدن کولر گازی ال جی چندان جدی نیست و قابل رفع است؟!

اولین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

اولین و محتمل ترین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی که باید بررسی شود، عدم وجود جریان برق در پریز مربوطه به کولرگازی ال جی است. شما به  راحتی می توانید با استفاده از یک  فازمتر با رعایت اصول ایمنی وجود یا عدم وجود جریان برق در کولر ال جی را بررسی نمایید.

دومین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

دومین دلیل ممکن است دو شاخه برق دستگاه یا سیم رابطی باشد که دستگاه را به جریان برق متصل می کند. اگر این سیم دچار اتصالی و یا قطعی باشد، جریان برق وارد کولرگازی ال جی نشده و باعث روشن نشدن کولر گازی ال جی خواهد شد. با کمی دقت، رفع عیب کولر گازی ال جی در این حالت به سادگی انجام می شود.

سومین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

اگر از سلامت کامل موارد ذکرشده اطمینان دارید و مطمئن هستید که جریان برق در پریز موجود است، اتصالات سالم هستند، و جریان برق وارد کولر می شود، دلیل روشن نشدن کولر گازی ال جی می تواند خرابی کلید اصلی کولر ال جی باشد. اگر کلید اصلی که باعث روشن شدن دستگاه می شود خراب باشد، با وجود جریان برق هم کولر ال جی روشن نخواهد شد.

چهارمین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

علت روشن نشدن کولر گازی ال جی می تواند قطع شدن سیم بندی در مدار اصلی کولرگازی ال جی یا سیم های فاز و نول هم باشد. اما اگر تمام این موارد را بررسی کرده اید و از سلامت شان مطمئن هستید، احتمال اینکه برد دستگاه شما سوخته باشد و باعث روشن نشدن کولرگازی ال جی شما شود بسیار زیاد خواهد بود. اما نکته ای که نیاز است به آن توجه کنید این است که روشن نشدن کولر گازی ال جی عمدتا به دلایل خاصی مانند خرابی یک قطعه یا قطعی سیم رابط است که به سادگی قابل رفع است.

نکات مهم قبل از رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی

  • در مواقع روشن نشدن کولر گازی ال جی مشتریان باید مواردی ضروری را بدانند تا از دلایل بروز آن اطلاع پیدا کرده، و اقدامات اولیه را جهت رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی و یا جلوگیری از آسیب های بیشتر سیستم داخلی دستگاه انجام دهند.
  • در این مواقع توجه کنید که ممکن است ایراد پیش آمده داخلی بوده و ارتباطی به اقدامات اولیه شما برای رفع عیب کولر گازی ال جی نداشته باشد. پس بهتر است پس از انجام اقدامات اولیه درصورتی که نتیجه موردنظر شما حاصل نشد، بلافاصله با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

راه حل رفع عیب روشن نشدن کولر گازی ال جی

برای رفع علت روشن نشدن کولر گازی ال جی باید مواردی که پیش تر گفته شد را بررسی نموده و نسبت به حل آن ها اقدام نمایید، برای این کار مرحله به مرحله پیش بروید:

مرحله اول: ابتدا وجود جریان برق کولر الجی را بررسی نمایید. برای این کار از یک  فازمتر استفاده کنید. اگر در پریز متصل به کولرگازی ال جی جریان برق وجود نداشت، لازم است کنتور برق را نیز بررسی نمایید. در صورت نیاز از یک تعمیرکار متخصص در امور برق کمک بگیرید، تا مشکل عدم وجود جریان را بررسی و رفع نماید.

مرحله دوم: باید اتصالات مرتبط با جریان برق ورودی به دستگاه را بررسی نمایید. قطعه قطعه از دوشاخه و کابل متصل به دستگاه بررسی را شروع کرده و در صورت خرابی هریک از آن ها، نسبت به تعویض قطعه موردنظر اقدام نمایید تا علت روشن نشدن کولر گازی ال جی حل شود.

مرحله پایانی: اگر تا اینجا مشکلی مشاهده نکردید یا علاوه بر حل مشکلات همچنان با مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی روبرو هستید، سراغ مرحله بعد یعنی کلید اصلی کولرگازی ال جی بروید و سالم بودن آن را بررسی نمایید. برای تعویض این کلید نیاز به برخی مهارت ها و امکاناتی مانند اهم متر است. زیرا این کلید در مدار اصلی و در مسیر سیم فاز قرار دارد. پس اگر قصد دارید خودتان نسبت به تعمیر آن اقدام کنید، حتما اصول ایمنی را رعایت کنید.

رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی با توجه به رنگ چراغ هشدار

در برخی از سری های جدید کولرگازی علت روشن نشدن کولر گازی ال جی با استفاده از برخی چراغ های راهنما نمایش داده می شود. در واقع، یونیت برق کولرگازی علت روشن نشدن کولر گازی ال جی نمایش را نمایش می دهد. رنگ یک چراغ هشداردهنده در سه حالت می تواند نشان دهنده نوع و علت روشن نشدن کولرگازی ال جی باشد که به شرح ذیل است:

  • چراغیونیت برق (کهخاموش یا روشن بودن دستگاه را نشان می دهد) خاموش باشد

در این حالت باید مانند روش های گفته شده ورودی و خروجی های برق را کنترل نمایید، تا از وجود جریان برق که علت روشن نشدن کولر گازی ال جی است مطمئن شوید. سپس فیوز برق را بررسی کنید و اگر مشکلی مشاهده نمودید آن را تعویض کنید. اگر کلید خاموش یا روشن فیوز شما به نرمی و بدون صدای کلیک عمل نماید علامت خرابی آن است.

  • چراغ مربوط به خاموش و روشن کردن دستگاه سبزرنگ باشد

در این حالت دوشاخه جریان برق کولرگازی ال جی را از پریز خارج کرده و مجددا نسبت به اتصال آن اقدام نمایید، تا رفع عیب کولر گازی ال جی انجام شود. سپس با نگه داشتن دکمه ریست کولر گازی ال جی آن را ریست کنید. اگر مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی با ریست کولر گازی ال جی برطرف نشد حتما با تعمیرکار تماس بگیرید.

  • چراغ مربوط به خاموش و روشن کردن دستگا
    کولرهای گازی و به طور کلی تمامی سیستم ها و وسایل سرمایشی گرمایشی اگر حتی برای مدت کوتاهی در حد چند ساعت دچار مشکل شده و روشن نشود، می تواند خسته کنند باشد؛ زمانی که کولرگازی روشن شده، اما بعد مدتی از قطعات متفاوت آن صدایی شنیده شده و خاموش می شود و یا اینکه ارور و کد خطای کولرگازی ال جی بر روی نمایشگر پنل کولرگازی مشاهده می شود، تشخیص اینکه علت روشن نشدن کولر گازی چیست، ساده تر خواهد بود و حتی گاهی می توان بدون انجام تعمیرات و یا اقدامی فنی ایراد آن را برطرف نمود؛ اما در صورتی که کولرگازی به طور کلی روشن نشود، تشخیص ایراد آن از سوی مشتریان کمی سخت تر است، البته تکنسین های فنی تعمیرات ایراد را ساده تر تشخیص خواهند داد. در این راهنما به بررسی دلایل روشن نشدن کولرگازی ال جی پرداختیم. اگر با مشکل روشن نشدن کولرگازی ال جی روبرو شده اید، لطفا مطالب گفته شده را به دقت بخوانید زیرا ممکن است مشکل دستگاه شما یکی از موارد گفته شده باشد؛ در نظر داشته باشید علت روشن نشدن کولر گازی پنجره ای ال جی و دلیل روشن نشدن و کار نکردن کولرگازی اسپلیت ال جی تفاوت زیادی با هم ندارد و این دو نوع دستگاه بیشتر از نظر ظاهری و فیزیک قطعات فنی و ساختار قرارگیری قطعات سیکل تبرید تفاوت دارند.

دلایل روشن نشدن کولرگازی ال جی چیست؟

زمانی که کولرگازی ال جی روشن نمی شود و حتی نمی توانید ارورهای روی صفحه نمایش را مشاهده کنید، ممکن است ایراد کولرگازی یکی از موارد زیر باشد:

همانطور که می دانید برق کولرهای گازی تکفاز دیواری و پنجره ای به صورت جداگانه متصل می شود و این دستگاه ها معمولا به پریز برق متصل نمی شوند، بلکه برق از طریق 3 رشته از کابل های تغذیه با سایز استاندارد و مطابق با ظرفیت کولرگازی، از کنتور تا یک فیوز مینیاتوری عبور کرده و سپس وارد ترمینال برق کولر گازی می شود. اگر کولرگازی ال جی شما روشن نمی شود و می خواهید فیوز مینیاتوری برق آن را بررسی کنید و در صورت خاموش بودن، آن را روشن کنید، مرحله ی اول پیدا کردن محل قرارگیری فیوز مینیاتوری کولرگازی شماست.

در این صورت اگر کولرگازی شما از نوع کولرهای گازی ال جی کم مصرف یا همان اینورتر بوده و یا اینکه ظرفیت آن بالاتر از 30000 Btu/h است، فیوز مینیاتوری نزدیک به موتور دستگاه قرار گرفته است؛ فیوز مینیاتوری برق تغذیه کولرهای گازی غیر اینورتر با ظرفیت کمتر از 30000 Btu/h نزدیک به پنل یا همان دستگاه نصب شده در محیط داخلی است. بهتر است ابتدا این فیوز را بررسی کنید که خاموش نباشد. اگر متوجه شدید فیوز سوخته است و یا احتمالا فیوز یا کابل کشی برق دچار ایراد شده است، این موضوع را به یک متخصص برق اطلاع دهید تا کابل کشی تغذیه را بررسی نمایند. اگر تشخیص دادند این مشکل به کولرگازی ارتباط دارد، نیاز است کارشناس، دستگاه را بررسی کنند.

دکمه بازگشت به بالا