عمومیبرترین های کسب وکار ایرانی

قهوه ای به عطر و طعم ایتالیا با موکاپات

در دنیای امروز مصرف قهوه تبدیل به یک روتین روزانه شده است و میلیون ها فنجوان قهوه در روز مصرف می شود یکی از روش های محبوب و ساده برای تهیه قهوه در دنیا موکاپات می باشد. موکاپات با داشتن ظاهر کلاسیک و ساده و استفاده راحت در منزل باعث شده است که تبدیل به یک قهوه ساز محبوب در بین مردم شود. در این مقاله ما بصورت کامل از تاریخچه و نحوه استفاده و نکات خرید را برای شما بازگو کنیم.

تاریخچه موکاپات

موکاپات یک قهوه ساز ایتالیای که در سال 1933 توسط آقای آلفنسو بیالیتی است با ایده برداری از دستگاه های قهوه ساز صنعتی اقدام به طراحی قهوه ساز خانگی موکاپات کرد که به سرعت باورنکردنی در ایتالیا محبوب شد و در هر آشپزخانه ایتالیایی شما این قهوه ساز را پیدا می کنید و  این قهوه ساز یکی از محبوب ترین روش های تهیه قهوه در جهان تبدیل شده است.

نحوه انتخاب و خرید موکاپات

اگر شما تصمیم به خرید موکاپات دارید و میخواهید این قهوه ساز محبوب و کاربردی مناسب خود را پیدا کنید باید نکاتی را که در ادامه به شما گفته می شود را در خرید موکاپات در نظر بگیرید.

ظرفیت موکاپات

یکی از موارد مهم در خرید موکاپات حتما باید میزان ظرفیت موکاپات خود را مشخص کنید که در تهیه قهوه نیاز به چه مقدار قهوه دارید و اگر مصرف قهوه شما زیاد می باشد نیاز است که موکاپات با گنجایش بالاتری را انتخاب کنید.

موکاپات موجود در بازار برای از تک کاپ موجود می باشد تا 12 کاپ و شما بر اساس نیاز خود میزان گنجایش موکاپات خود را انتخاب کنید.

جنس موکاپات

موکاپات ها معمولا در جنس های متفاوتی در بازار موجود می باشد و جنس موکاپات در زمان آماده شدن و حتی در عطر و طعم قهوه تاثییر گذار می باشد موکاپات آلومینیوم  و استیل , گرانیتی و… برای خرید موجود می باشد که هر کدام دارای مزایا و معایب خودشون می باشد.

موکاپات با جنس بدنه استیل دارای عمر بادوام و ماندگاری بالا می باشد و یکی از مزیت های بزرگ آن این است که بروی عطر و طعم قهوه تاثییر گذار نمی باشد. ولی موکاپات استیل دارای معایب خودشان هم می باشد مثل وزن بیشتر و رسانه گرمایی کمتری نسبت به آلومینیوم دارد.

موکاپات با جنس آلومینیوم بسیار سبک و قیمت های کمتری نسبت به سایر موکاپات دارند و رسانایی گرمایی بسیار خوبی دارند ولی متاسفانه می تواند در عطر و طعم قهوه شما تاثییر گذار باشد و به مرور زمان می تواند دچار لکه دار و کدر شود و به اندازه موکاپات استیلی با دوام نمی باشد.

موکاپات با جنس بدنه چدنی بسیار بادوام می باشند و رسانه گرمایی مناسبی برای تهیه قهوه دارند و طعم قهوه را به خوبی حفظ می کنند و دارای وزن بالای میباشند و قیمت آنها از موکاپات قبلی هم بیشتر است.

نوع موکاپات

موکاپات در 2 نوع وجود دارند موکاپات کلاسیک که همه ما دیدم موکاپات رو گازی هستن که با شعله اجاق گاز قهوه را آماده می کنند و نوع دیگر آنها برقی می باشد که استفاده از آنها بسیار ساده و راحت می باشد و قیمت موکاپات برقی بشد بالا می باشد.

مراحل گام به گام دم کردن قهوه با موکاپات

تهیه قهوه با استفاده از موکاپات دارای مراحلی بسیار ساده می باشد که با یک بار تمرین می توانید به راحتی نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید ولی بصورت کلی و ساده اول باید مخزن موکاپات خود را با آب پر کنید و سپس قیف مخزن را قرار دهید و داخل قیف مقدار مورد نیاز خود پودر قهوه را اضافه کنید در صورت نیاز خود که واجب هم نمی باشد می توانید از فیلتر کاغذی هم استفاده کنید آن را بروی قیف موکادات خود قرار دهید و بعد فیلتر فلزی موکاپات را قرار دهید و واشر موکاپات را در زیر  محفظه قهوه قرار دهید و مخزن آب با فیلتر را با محفظه قهوه متصل کنید درب موکاپات خو را ببندید و آن را بروی شعله بسیار کم اجاق گاز قرار دهید و منتظر یک قهوه فوق العاده پر کافئین باشید.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا