لوازم خانگیبرترین های کسب وکار ایرانی

از آموزش های تعمیر اجاق گاز تا عیب یابی ماشین لباسشویی در تعمیر اوکی

ترموکوپل، قطعه‌ایست که در اجاق گازها، نقش مهمی در ایمنی ایفا می‌کند. این قطعه از دو میله‌ی غیر همجنس، که به یکدیگر جوش خورده‌اند، ساخته شده است. ترموکوپل یک مولد جریان الکتریکی است که در کنار قطعه‌ای به نام بوبین، هنگام خاموش شدن اجاق به دلیل سر رفتن غذا یا وزش باد، جریان گاز را قطع کرده و از حوادث غیرمترقبه و خطرناک جلوگیری می‌نماید.

نحوه تعویض ترموکوپل اجاق گاز

از دیگر کاربردهای این قطعه می‌توان به کنترل و تنظیم میزان شعله نیز اشاره کرد. به همین علت این قطعه از یک سر به شعله، و از سر دیگر به ورودی جریان گاز اتصال دارد. در یک سر این میله، با وجود حرارت و گرما، جریان الکتریکی تولید می‌شود.

این جریان به کمک انرژی مغناطیسیِ ایجاد شده، مسیر گاز را باز نگه می‌دارد. از طرف دیگر اگر به هر دلیلی شعله خاموش شود و میله حرارت خود را از دست بدهد، جریان الکتریکی قطع شده و با از بین رفتن میدان مغناطیسی، جریان گاز نیز توسط واشر بوبین، قطع می‌گردد. این فرآیند با قطع جریان گاز، از نشت، آتش‌سوزی و انفجار جلوگیری می‌نماید.

ترموکوپل در بسیاری از مواقع که دچار مشکل می‌شود، قابل تعمیر می‌باشد. اما نکته‌ی مهم این است که تعمیر این قطعه فرآیند سختی پیش رو دارد. در واقع لازم است برای تعمیر، دو میله‌ی غیر همجنسی که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، در دمایی حدودا ۱۳۰۰ درجه، به یکدیگر جوش داده شوند. قطعا این کار در خانه قابل انجام نیست. در نتیجه خریدن یک ترموکوپل یا واحد کنترل کننده‌ی سالم، از نظر زمان بسیار به صرفه‌تر خواهد بود.

در تست ترموکوپل اجاق گاز اگر مشعل روشن بماند، به این معنی است که مشکل از تماس اشتباه بوده است. بنابراین می‌توانید اجاق گاز را دوباره مانند اول ببندید. در 90 درصد موارد، مشکل ناشی از تماس کاذب است، اما اگر بعد از بررسی و تست باز هم کار نکرد می‌توانید ترموکوپل مشعل دیگری را جدا کرده و روی مشعل معیوب آزمایش کنید.

برای جدا کردن ترموکوپل به یک آچار 8 و 10 میلی متری نیاز دارید. با آچار 10 میلی متری باید ترموکوپل را مسدود کنید، و با آچار 8 میلی متری قالب بالایی را باز کنید. اگر با ترموکوپل جایگزین مشعل روشن می ماند، مشکل از ترموکوپل اجاق گاز است، بنابراین فقط باید یک عدد ترموکوپل جدید بخرید و آن را تعویض کنید.

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی یکی از لوازم خانگی بسیار پر کاربرد در هر خانه ای است. این وسیله به دلیل قدرت موتور فوق العاده، استفاده از تکنولوژی های جدید و تنوع و طرح های مختلف به یکی از محبوب ترین ماشین لباسشویی ها تبدیل شده است. این ماشین لباسشویی شستشوی سریع و با کیفیت را ارائه می دهد و در برخی مدل های جدید آن، دو نوع شستشوی مختلف به طور همزمان انجام می شود.

وقتی صحبت از عیب یابی ماشین لباسشویی های ال جی یا هر برند دیگری می شود، بسته به اینکه ماشین لباسشویی درب از بالا باشد یا از جلو، مشکلات و راه حل های متفاوت دارد. اگر ماشین لباسشویی ال‌جی روشن نمی‌شود، معمولاً به دلیل اجزای یکسانی در ماشین‌های درب بالا و جلو است. بنابراین، تا زمانی که از ماشین لباسشویی ال‌جی استفاده می‌کنید، اطلاعاتی که در این مطلب به شما آموزش می دهیم برایتان مفید خواهد بود.

این روزها بسیاری از لوازم خانگی به چیزی که به عنوان برد مدار چاپی (PCB) یا برد کنترلی شناخته می شود، متکی هستند. ساده ترین راه برای توصیف برد کنترل به عنوان “مغز” کل لباسشویی ال جی است.

PCB به شکل یک برد مدار کوچک عرضه می شود. بسیاری از قطعات الکترونیکی کوچکتر روی برد تعبیه شده است. آنها با هم تمام قسمت های مختلف دستگاه را هماهنگ می کنند تا لباس های شما را در چرخه شستشو قرار دهند. PCBبرای عملکرد ماشین لباسشویی ال جی بسیار مهم است که اگر به هر دلیلی معیوب بود، یک یا چند عملکرد دستگاه دیگر کار نمی کند.

دلایل متعددی وجود دارد که یک برد کنترل ممکن است خراب شود. شایع ترین در میان آنها سن است. بنابراین، اگر لباسشویی ال‌جی شما برای مدت طولانی استفاده می‌شود، به سادگی ممکن است به این دلیل باشد که برد مدار دچار ساییدگی و پارگی شده است و نیاز به تعویض دارد. علاوه بر این، ممکن است عوامل محیطی نیز مقصر باشند. شاید PCB به نحوی در معرض گرما، رطوبت یا گرد و غبار بیش از حد قرار گرفته باشد.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا