لوازم خانگیبرترین های کسب وکار ایرانی

چگونه لباسشویی خود را ارزان تعمیر کنیم؟

آموزش تعمیر لباسشویی با بهترین شیوه یافتن ارورها

روزی ماشین لباسشویی شما به طور صحیح لباس های خود را تمیز می کرد و شما حتی به فکر عملیاتی شدن وخراب شدن آن فکر نکردید. سپس مشکلاتی رخ داده است. شاید حوضه دستگاه از آب پر شود اما تخلیه نشود. یا تخلیه می شود اما نمی چرخد. یا لباس ها شسته شده اند اما خیلی تمیز نیستند. به طور خلاصه ، ماشین لباسشویی شما در عملکرد خوبی کار نمی کند یا کاملاً خراب شده است.

برای دستگاهی که خیلی سخت وزیاد کار کند ، جای تعجب ندارد که لباسشویی شما گاه به گاه خراب شود یا عملکرد آن به حدی تخریب شود که لباس به اندازه کافی تمیز نشود. به جای تماس با یک تکنسین گرانقیمت لوازم خانگی ، می توانید ماشین لباسشویی خود را به تنهایی تعمیر کنید. بسیاری از موارد تعمیرات فقط به ابزارهای ساده نیاز دارد و توسط صاحبان خانه که فقط مهارت تعمیر لوازم خانگی محدود دارند می توانند انجام دهند. اگر نتوانستید با مطالب زبر مشکل خود را حل کنید تعمیر لوزام خانگی با تعمیره پیشنهاد ما به شماست.

1.      ماشین لباسشویی شروع به کار نمیکند

این اساسی ترین اساسی از همه خرابی های ماشین لباسشویی است: دستگاه شروع به کار نخواهد کرد. شما لباس ها را درون حوضچه ماشین لباسشویی قرار داده اید ، دکمه “ON” را فشار داده اید یا شماره گیری را چرخانده اید ، و بعد هیچ اتفاقی نمی افتد.

سیم برق پشت ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا از وصل شدن آن اطمینان حاصل کنید. با توجه به حرکات شدید واشرها ، به خصوص هنگام عدم تعادل بار ، ماشینها ممکن است حرکت کنند. هنگامی که یک دستگاه حرکت می کند ، ممکن است سهواً سیم برق را از آن جدا کند. بندهایی که با اتصال کوتاه شده اند ، هیچ نشانه ای ندارند. در این حالت مشکل را حل کنید تا انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد.

آیا قطع کننده مدار به ماشین لباسشویی متلاشی شده است؟ برای تنظیم مجدد قطع کننده مدار ، پانل خدمات الکتریکی را پیدا کنید . قطع کننده مدار صحیح را پیدا کنید ، آن را در جهت “خاموش” بپیچید و دوباره به حالت “روشن” برگردید.

اعتصاب سوئیچ درب ماشین لباسشویی درام جلو شما ممکن است معیوب باشد. این قسمت از قاب درب است که به دستگاه ارتباط می دهد که درب به درستی بسته شده است و اشکالی ندارد که شروع به پر کردن آب کنید. درب را ببندید و تماشا کنید زیرا بخشی از درب با قسمت روی دستگاه وصل می شود. قسمت بالایی باید در قسمت پایین قرار گیرد.

سوئیچ درپوش ماشین لباسشویی بالای درب درام شما ممکن است معیوب باشد. شما می توانید این کار را با تنظیم دستگاه بر روی “ON” آزمایش کرده و سپس با انتهای صاف قلم وارد سوراخ شوید. اگر به درستی کار کنید ، با وجود باز بودن درب ، باید آب پر شود.

2.      ماشین لباسشویی به طور مناسب لباس ها را تمیز نمی کند

این مشکل در تعمیر لباسشویی بوش ممکن است یکی از ناامید کننده ترین مشکلات شستشوی لباس باشد، زیرا شما فقط پس از اجرای لباس در یک چرخه کامل متوجه آن می شوید. بعد از شستن لباس ، آن را برداشته و ظاهراً لباسهای تمیز و پوشیده از پارچه ، مو و سایر آوارهای سبک را پیدا می کنید.

از اضافه بار ماشین لباسشویی  خودداری کنید . یک ماشین لباسشویی بیش از حد کامل فضای کافی برای آب شستشوی تمیز برای بیرون کشیدن مواد شوینده و زباله ها ندارد. برای حداکثر بارهای خاص با کتابچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مشورت بگیرید.

از مواد شوینده کمتری استفاده کنید. مواد شوینده بیش از حد می تواند به جای بیرون کشیدن آن ، لباس و نخودهای دیگر را دوباره به لباس برگرداند.

وسایل مربوط به حیوانات خانگی مانند پتو ، تختخواب گربه و سگ را بشویید و اسباب بازی ها را بطور جداگانه از بقیه لباس ها جوید . اگر بار حیوان خانگی مخصوصاً کثیف است ، وان ماشین لباسشویی را با دست بعد از شستشو تمیز کنید.

3.      ماشین لباسشویی چرخش نخواهد یافت

با وجود این مشکل ماشین لباسشویی بسیار رایج ، حوضه آب را آب می دهد اما از چرخش امتناع می ورزد. چرخش با سرعت زیاد عملی است که آب را از روی لباس فشرده می کند تا در خشک کن خشک شود.

سعی کنید لباس ها را درون وان ماشین لباسشویی توزیع کنید. هنگامی که واشر از تعادل خارج شود ، به طور خودکار متوقف می شود تا زمانی که لباس را به تعادل برساند. پس از توزیع مجدد لباس ، دوباره درب آن را ببندید. اگر توزیع بار صحیح باشد ، دستگاه باید چرخش خودکار را شروع کند. بارهایی که شامل مواد پر جذب مانند حوله ، بشقاب و لباس های ضخیم مانند شلوار جین و ژاکت می شوند اغلب نامتوازن می شوند.

جهت تعمیر لباسشویی سطح دستگاه را روی زمین بررسی کنید. دستگاه خارج از سطح چرخش را متوقف می کند. این عمل برای ایمنی در ماشین لباسشویی شما برنامه ریزی شده است. سطح دستگاه را با سطح حباب بررسی کرده و با تنظیم پاها دستگاه را به سطح خود بازگردانید.

عایقبندی و شلنگ تخلیه را بررسی کنید. موارد کوچک ممکن است سیستم عایقبندی دستگاه را مهار کند. ممکن است بتوانید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را بدون خارج کردن آن بررسی کنید. سرانجام ممکن است شیلنگ تخلیه که از پشت دستگاه به نقطه زهکشی منتهی می شود ، مسدود شود.

4.      ماشین لباسشویی صداهای بلند را ایجاد می کندTAMIR 1

یكی از مشكلات ماشین لباسشویی آزاردهنده تر این است كه ماشین لباسشویی در هنگام چرخه چرخش یا صدای چرخش ، صداهای پرتاب ، سنگ زنی یا خرد كردن را ایجاد می كند. این مشکل را در اسرع وقت ترمیم کنید ، زیرا حرکت نادرست باعث شستشوی واشر و ایجاد مشکلات جدید می شود.

یاتاقان های وان که به طور مستقیم در زیر وان قرار دارند ممکن است فرسوده و نیاز به تعویض داشته باشند.

اگر ماشین لباسشویی صدا را فشار می دهد ، ممکن است یاتاقان های وان نیاز به روانکاری داشته باشند.

کمربند محرک یا قرقره ماشین لباسشویی ممکن است فرسوده باشد. این یک تعمیر نسبتاً درگیر است ، جایی که برای رسیدن به موتور باید بخش قابل توجهی از دستگاه را جدا کنید.

کمربند قرقره ای پمپ ممکن است ترک خورده ، فرورفتگی شده یا به شکل دیگری خارج شود. غالباً کمربند نیز مانند لاستیک سوزان بو خواهد بود.

5.      ماشین لباسشویی رقیق نخواهد شد یا مشکل همزن درام

یکی از مشکلات رایج مربوط در تعمیر لباسشویی سامسونگ: حوضچه یا وان دستگاه با آب پر می شود اما همزن مرکزی حرکت نمی کند.

تحریک حرکتی عقب و چهارم است که لباس را تمیز می کند. این عمل توسط دستگاه پلاستیکی مخروطی شکل به نام همزن انجام می شود. چوبگیرهای جهت دار پلاستیکی کوچک (همچنین به عنوان “سگ” نیز شناخته می شوند) قسمت بالایی از همزن را با قسمت پایین وصل می کنند. درب را باز کنید در حالی که دستگاه در حالت همزن است. سوئیچ درب را با قسمت خالی قلم فشار دهید تا دستگاه در حین باز شدن درب متوقف نشود. اگر دستگاه در حال ایجاد صداهای عادی از تحریک و یا حتی سر و صدایی خرد کننده است ، اما همزن در حال حرکت نیست ، ممکن است چوب پنبه فرسوده یا شکسته شده و نیاز به تعویض داشته باشد.

موتور ماشین لباسشویی ماشین شما ممکن است تحت تأثیر سنبله قرار داشته باشد و نیاز به تنظیم مجدد دارد. همه مارک ها مراحل بازنشانی متفاوتی دارند. برای اطلاعات احتمالی درباره تنظیم مجدد موتور ، کتابچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید. به عنوان مثال ، بسیاری از ماشین های لباسشویی جنرال الکتریک از شما خواسته اند که دستگاه را از برق جدا کنید ، آن را دوباره وصل کنید ، سپس ظرف 12 ثانیه شش بار درپوش را بلند کرده و پایین آورید ، درپوش حداقل 2 اینچ را بالا ببرید تا اتصال مغناطیسی سوئیچ درب را خراب کنید.

6.      ماشین لباسشویی با آب پر می شود اما تخلیه نمی شود

بسیاری از مالکان خانه تجربه ناخوشایندی از بلند کردن درب ماشین لباسشویی داشته اند ، تنها برای کشف لباس های شناور در وان پر از آب خاکستری تیره. اگر به اندازه کافی زود دستگاه را بگیرید ، آب هنوز گرم یا ولرم است.

پمپ دستگاه شما ممکن است با یک تکه پارچه یا برخی از موارد دیگر مربوط به شستشو بسته شود. با یک فنجان اندازه گیری آشپزخانه آب را بیرون بیاورید و دستگاه را جدا کنید. پیچ های پنل جلویی را خاموش کنید. برای دسترسی راحت تر دستگاه را به سمت بالا شیب داده و جلوی دستگاه را روی دو یا چهار آجر بکشید. محاسبه پمپ دستگاه شما به راحتی قابل رویت است و ارزیابی اینکه آیا شما گرفتگی در پمپ دارید ، ساده است. در این صورت ، از انبردست استفاده کنید تا به آرامی مانع قفل پمپ نشوید.

از طرف دیگر ، می تواند در لوله راه راه که به پمپ منتهی می شود قرار گیرد. لوله را باز کنید. یک سطل یا سطل سطحی در این نزدیکی داشته باشید ، زیرا این لوله پر از آب خواهد شد. آب را تخلیه کنید. در صورت وجود گرفتگی در شیلنگ ، معمولاً در انتهای شیلنگ قرار خواهد گرفت. آن را با دست یا با انبردست بیرون بکشید.

7.      ماشین لباسشویی لرزش و لرزش بیش از حد

هنگامی که ماشین لباسشویی شما در حال کار است ، به خصوص در چرخه چرخش ، ممکن است به شدت لرز و لرزش داشته باشد، اغلب به حدی که دستگاه “راه می رود”. این ممکن است در صورت داشتن یک دستگاه با راندمان بالا ، که چرخه چرخش سریع تری نسبت به ماشینهای بارگذاری بالا دارد ، تلفظ شود .

شاید دستگاه شما مجدداً تعادل برقرار کند. از یک سطح حباب برای ارزیابی سطح دستگاه از یک طرف به سمت و جلو به جلو استفاده کنید. با چرخاندن پاهای دستگاه به بالا یا پایین ، سطح دستگاه را مجدداً تنظیم کنید. بر خلاف خشک کن ، که فقط دو پایه قابل تنظیم در جلو دارد ، بیشتر ماشین های لباسشویی دارای چهار پایه قابل تنظیم هستند.

با ترکیبی از ترکیب های خشک کن ماشین لباسشویی ، تسمه های اتصال ممکن است شل شده و باعث لرزش شدید دستگاه شود. این می تواند یک وضعیت خطرناک باشد ، زیرا ممکن است خشک کن از واشر خارج شود. تسمه های اتصال را محکم کنید یا در صورت لزوم آنها را تعویض کنید.

کلاسیک و به راحتی قابل رفع علت واشر لباس تکان دادن ، بار نامتعادل است. وسایل بلند و سنگین را دور همزن مرکزی بکشید تا از یک طرف گروه بندی نشوند. وسایل بزرگ را به سمت دیگر موارد به همان اندازه بزرگ منتقل کنید.

خرید پد ضد لرزش از تعمیره را در نظر بگیرید. آزمایش مستقل نشان داده است که لنت هایی با ضخامت 3 اینچ کار بسیار خوبی در از بین بردن لرزش و لرزش دارند. در حالی که ارزان نیست ، این لنت ها می توانند ابزاری با ارزش برای کاهش انتقال لرزش ماشین لباسشویی به خانه شما باشند.

برنامه های ماشینهای لباسشویی و بررسی منوها

COTTON  لباسهای پنبه ای و کتان

  COTTON ECO صرفه جویی درانرژی در شستشوی لباس کتان

SYNTHETIC  لباسهای روزانه

DELICATE  لباسهای ظریف و حریری

 WOOL لباسهای پشمی ونخی

HAND WASH  لباسهای خیلی ظریف وشستشوی دست

QUICK 30  شستشوی با سرعت در سی دقیقه

RINSE + SPIN  آبکشی و خشک کن

DRAIN  تخلیه

PRE WASH  پیش شستشو

+RINSE  ابکشی اضافه

CREASE CARE  بدون چروک برای اتوکشی

SOUK  زمان خیساندن اضافه برای لباسهای کثیف

DUVET  لباسهای مخمل

TIME SAVE  مدت برنامه را کم میکند

SKIN CARE  لباسهای در تماس با پوست

EASY CARE  بدون چروک

BLACK CARE  برای لباسهای مشکی

BLANKET پتو یا لباس با پارچه ضخیم

FAVORIT  برنامه مورد علاقه مشتری

MIX  مخلوط لباسها

ALERGY CARE  شستشو برای پوستهای حساس

SILENT WASH  شستشوی بی صدا

INTENSIVE 60  شستشوی لباسهای کثیف با دمای 60 درجه سانتیگراد

TIME DELAY  تاخییر در شروع کار ماشین لباسشویی

INTENSIVE  شستشوی لباسهای کثیف

SPINE  دورخشک کن

RINSE HOLD  متوقف کردن ابکشی

MEDIC RINSE  بهرگیری بهتر در زمان آبکشی

BIO CARE  لباسهای لکه دار

TEMP  دکمه تغییر دما

WASH + DRY  شستشو به اضافه خشک کن

BOILING CARE  لباس مریض معمولا با بالاترین دما برای ضدعفونی

BED COVER  روتختی

BULKY  شستشوی لباسها و پارچه بزرگ

DRY  خشک کن صدرصد

DARK WASH  لباس تیره

SPORTS WEAR  لباس ورزشی

STEAM WEAR  شستشوی با بخار

++RINSE آبکشی اضافه دوبار

NO SPIN  بدون خشک کن

WASH + DRY  شستشو و خشکن کن

DRY ONLY  فقط خشک کن

CUPBOARD DRY  خشک کن پارچه های نخی وکتان

IRON DRY  پارچه های کتان و نخی آماده شده برای اتو

LOW TEMP  دمای پایین لباسهای بی نیاز به اتو

ECO DRY  خشک کن اقتصادی

COTTON LARGE  مخصوص کتان و نخی با حجم بالا

REFRESH  شستشو با بخار بدون چروک

SPEED 14  شستشوی سریع در چهارده دقیقه

HYGIENE  شستشوی ضد حساسیت

DIRECT WEAR  شستشوی مستقیم

NORMAL  شستشوی عادی

NORMAL + PRE WASH  شستشوی عادی به اضافه پیش شستشو

OUTDOOR  لباسهای ورزشی

WASH + DRY  شستشو و خشک کن صدرصد

LIGHT SOIL  مناسب برای لباسهای رنگی

UNDER WEAR  شستشوی لباس زیر زنانه

SPEED WASH  زمان کوتاه کم کثیف

COLD WASH  شستشوی آب سرد

BEDDING CARE  برطرف کردن بو از لباس خواب

CREASE CARE  ضدچروک

MEDIC RINSE  دمای ابکشی پایانی چهل درجه سانتیگراد

TIME SAVE صرفه جویی در زمان

SOUK  زمان اضافه برای لباس کثیف

AIR DRY  برنامه ای مجزا برای خشک کردن

WATER LEVEL  تعیین سطح آب

COLD WASH  انتخاب آب ورودی با آب سرد

HOT WASH  انتخاب آب ورودی با آب گرم

STRONG WAVE  شستشو قوی

REMOTE START  کنترل از راه دور

اکثر مشکلات مشتریان در زمان تعمیر و خرابی دستگاه ماشین لباسشویی میباشد که بخاطر عدم عیب یابی صحیح و نبود قطعه یا اصلی نبودن قطعه ویا هزینه های سرسام آور از مشکلات عمده مشتریان میباشد. این مژده را به مشتریان عزیز میدهیم که شرکت تعمیره انواع قطعات ماشین لباسشویی را به صورت اورجینال و شرکتی اصلی را تهیه نموده ودر صورت نیاز به مشتریان عزیز برای رفع مشکل تحویل خواهد داد.

البته باید درنظر داشته باشیم که با توجه به مشکلات اقتصادی کشور نمایندگی ما با حضور کارشناسان و نخبگان تعمیرات اولویت را در تعمیر قطعات قرار داده که این امر باعث کاهش هزینه های شما مشتریان عزیز میشود.

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی یکی از موضوعات درد سرساز است که اگر به موقع اقدام نشود مجبور می شوید، زحمت شستشن لباس ها را خودتان به جان بخرید! تعمیرات ماشین لباسشویی در زمانی که دستگاه به مشکل برمی خورد امری جدی است! اما برای سرویس ماشین لباسشویی باید چه مواقعی اقدام نمود؟ شاید لباسشویی شما روشن نمی شود! یا شستشوی لباس ها با لرزش و صدای زیاد همراه است، شاید هم لباس هایتان بدون هیچ مشکلی شسته شده، منتها درب ماشین لباسشویی باز نمی شود!

این موارد ممکن است در هر زمانی باعث دردسر شود. منتها برای تعمیر کردن ماشین لباسشویی از چه تعمیرکار و سرویسکاری استفاده کنید، حرف اول و آخر را در تضمین دستگاه شما می زند. ما نیز بر اساس این آیتم، قصد داریم راهکارهای نگهداری از ماشین لباسشویی و معرفی یک تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی را در قالب مطالب مهمی به شما ارائه دهیم. با تعمیره همراه باشید.

اگر ماشین لباسشوییتان دچار مشکل شده است و بنظرتان می آید که خودتان می توانید آن را تعمیر کنید،این مطلب را تا انتها دنبال کنید. اگر نیاز به عیب یابی ماشین لباسشویی دارید می توانید با شماره ای که در ابتدای این صفحه وحود دارد تماس بگیرید و درخواست کمک کنید.در اسرع وقت،نزدیکترین تعمیرکار ما به محل سکونت شما خواهد آمد. اگر ماشین لباسشوییتان نیاز به تعویض قطعات دارد و یا احساس می کنید ماشین لباسشوییتان نیاز به سرویس دارد نیز با شماره ذکر شده تماس حاصل فرمائید. برای اطلاع از قیمت ها نیز می توانید با سرویس کاران تعمیره تماس گرفته و از همکاران ما درخواست تعرفه های قیمتی را بکنید.

چه برندهایی تحت پوشش تعمیره برای تعمیر ماشین لباسشویی است:

برندهای ماشین های لباسشویی بسیار زیاد هستند. ما با اختصاص چندین تعمیرکار در هر برند و آموزش حرفه ای آنها افرادی با تجربه و حرفه ای را برای تعمیر انواع برندهای ماشین لباسشویی برای شما ارسال می کنیم. در زیر لیست برندهای تحت پوشش تعمیرات ماشین لباسشویی تعمیره آورده شده است:

سامسونگ

ال جی

بوش

اسنوا

دوو

باکنشت

زیرووات

بکو

پاکشوما

پارس

کنوود

آریستون

ویرپول

آاگ

آبسال

و…

اگر ماشین لباسشویی شما در لیست بالا نیست نگران نباشید. با ما تماس بگیرید تا مشکلتان را حل کنیم. تعمیره چه ماشین های لباسشویی را تعمیر و سرویس می کند؟ همانطور که در بالا هم بدان اشاره کردیم برای ما فرقی ندارد که ماشین لباسشویی شما چه مدل و مارکی داشته باشد. ما با ارائه خدمات کامل در زمینه ی تعمیرات ماشین های لباسشویی در خدمت شماییم. در زیر لیست انواع ماشین های لباسشویی قابل تعمیر برای شما آورده شده است:

  • ماشین لباسشویی های خانگی
  • ماشین لباسشویی های صنعتی
  • ماشین لباسشویی های دوقلو و سطلی
  • ماشین های لباسشویی قدیمی و درب از بالا
  • ماشین های لباسشویی درب از جلو

با کدهای خطای ماشین های لباسشویی آشنا شوید:

با توجه به سیل سوالات شما عزیزان در خصوص کدهای خطایی که در ماشین های لباسشویی ظاهر می شود باید خاطرنشان کنم کلیه این کدها بر اساس استانداردهایی مورد تایید کلیه شرکتهای سازنده ی ماشین لباسشویی ایجاد می شوند. پس فرقی نمی کند ماشین لباسشویی سامسونگ این خطا را بدهد یا بوش، اگر کدها یکی باشد پس حتما یک مشکل واحد برای این ماشین های لباسشویی پیش آمده است. در زیر لیست متداول ترین خطاهای موجود در ماشین های لباسشویی را مشاهده خواهید کرد:

خطای F04 در لباسشویی آریستون بخاطر مشکل در هیدروستات است. برای تعمیر آن باید حتما از سرویسکار حرفه ای کمک بگیرید.

خطای F2 برای ماشین های لباسشویی بخاطر مشکل در تخیله آب صورت می گیرد که در این صورت شما نیاز به عوض کردن پمپ تخلیه دارید که این کار نیز باید توسط تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی انجام شود.

خطای FOD بمنظور تولید کف زیاد است که باید برای رفع آن با ما تماس بگیرید.

خطای E1 مربوط به شیر برقی است که باید تعویض شود.

خطای E01 خطایی مربوط به درب ماشین لباسشویی است.

مشکلاتی که مشتریان ما در خصوص خرابی ماشین لباسشویی برایشان پیش می آید: اغلب مشتریان ما بر اثر اتفاق افتادن یکی از موارد با ما تماس می گیرند. اگر شما هم یکی از مشکلاتی که در زیر آورده شده مواجه شده اید با سرویسکاران تعمیره تماس بگیرید:

لباس ها به خوبی شسته نمی شود و کثیفی و لک روی آنها می ماند.

دیگ درون ماشین لباسشویی نمی چرخد و کار نمی کند.

لباسشویی اصلا روشن نمی شود!

ماشین لباسشویی برق می دهد (خیلی مراقب باشید و سریعا تماس بگیرید)

لباسشویی موقع شستن لباس ها صداهای عجیب غریب می دهد.

هنگام شستن تکان های شدید و غیر قابل کنترل می کند.

در ماشین لباسشویی بسته نمی شود یا بسته شده دیگر باز نمی شود.

خشک کن ماشین کار نمی کند.

وقتی خشک کن کار می کند ماشین لباسشویی بسیار صدا می دهد.

زمان سنج ماشین لباسشویی درست نشان نمی دهد.

ماشین لباسشویی کف می کند و کفش از ماشین در هنگام شستن بیرون می زند.

لاستیک های حفاظتی از آب ماشین پوسیده و آب پس می دهد.

از جایگاه پودر استفاده چندانی بابت شستشو نمی شود.

مشکل با شستن با آب گرم داریم.

اینها مواردی بودند که اکثرا مشتریان در هنگام مواجه به خرابی ماشین لباسشویی به ما گزارش می کنند. اگر شما هم ماشین لباسشوییتان خراب شده یا یکی از مشکلات بالا را دارد با سرویسکاران ما در تعمیره تماس بگیرید.

چه زمانی باید ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم؟

همانطور که در جریان هستید ماشین لباسشویی جزء لوازم ضروری هر خانه ای می باشد که بنا به دلایل زیادی ممکن است با خرابی مواجه شود، گاهی اوقات خرابی ماشین لباسشویی به حدی می باشد که ما نیاز داریم از یک شخص حرفه ای برای تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیریم. در ادامه این مطلب مواردی که باید ماشین لباسشویی خود را به دست یک تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی بسپاریم را برای شما ذکر می کنیم. در صورتی که قطعات ماشین لباسشویی خراب شوند و نیاز به تعویض شدن داشته باشند.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما آب دهد و یا اینکه آب را گرم نکند، شما باید از یک تعمیر کار حرفه ای کمک بگیرید. در صورتی که خشک کن لباسشویی کار نکند شما نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی دارید. در صورتی که ماشین لباسشویی شما عمل تخلیه و آبگیری را به درستی انجام ندهد. همچنین در زمانیکه ماشین لباسشویی شما به صورت اتومات کار نکند نیاز به تعمیر شدن دارد. مورد بعدی که شما را مجبور به استفاده از یک تعمیر کار می کند خرابی صفحه نمایشگر می باشد. در صورتی که لباسشویی شما، لباس ها را تمیز نمی شوید و لکه های روی لباس ها را از بین نمی برد هم شما نیاز به تعمیر کردن ماشین لباسشویی خودتان دارید.

چطور ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم؟

گاهی اوقات هرچقدر هم که حواستان به نگهداری و مراقبت از ماشین لباسشویی باشد، باز هم ممکن است اختلالاتی در کارکرد ماشین لباسشویی پیش آید که نیازبه اقدام برای تعمیر وجود داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است ماشین لباسشویی شما عمل آبگیری را به درستی انجام ندهد! در این مواقع اگر خودتان تجربه ی اندکی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی داشته باشید، به راحتی می توانید مشکل را تشخیص دهید و پمپ تخلیه را بررسی کنید!

در واقع آبگیری نکردن ماشین لباسشویی می تواند به دلیل اشکال در پمپ تخلیه باشد، چرا که ممکن است نخ و یا کرک لباس به پروانه پمپ پیچیده باشد و مانع کارکرد درست آن شود، یا ممکن است شیلنگ تخلیه مسدود شده باشد و یا در حالت خیلی بد، احتمال سوختن پمپ تخلیه وجود دارد که بایستی در این حالت تعمیر ماشین لباسشویی خود را به تعمیرکار متخصص و مجربی بسپارید. شاید هم با موارد دیگری برخورد کنید که برایتان تازگی داشته باشد، به عنوان مثال، هر قدر که دکمه استارت را می زنید، لباسشویی شما روشن نمی شود. در این حالت چه کار باید کنید! آیا بایستی فوری به یک تعمیرکار تماس بگیرید و با او هماهنگ کنید؟

در این مواقع بهتر است همیشه خودتان چند آیتم مهم را بررسی کرده و مشکل را بیابید! مثلا ممکن است دستگاه شما هنوز به برق زده نشده باشد! یا ممکن است پریز برق نداشته باشد که در این حالت بایستی توسط ولت متر، برق مربوط به پریز را بررسی کنید تا مشکل را حل نمایید.

گاهی اوقات هم روشن نشدن ماشین لباسشویی ارتباط مستقیمی با خرابی کلیدها دارد و یا احتمال دارد درب ماشین به درستی بسته نشده باشد و یا قفل ایمنی درب خراب باشد! این موارد می تواند مشکلاتی باشد که با آنها برخورد کنید، منتها قبل از هر تماسی، بهتر است خودتان کمی تنظیمات مربوطه را بررسی کنید تا هزینه های بالایی را بابت این موارد نپردازید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا