آموزشبرترین های کسب وکار ایرانی

آشنایی با موسسه حسابرسی و خدمات آن

مؤثرترین روش برای آشنایی با موسسه حسابرسی و خدمات آن برای نمایش تخصص خود از طریق وب سایت آنها می باشد. بیشتر شرکت ها با استفاده از ابزاری که در دست دارند، فرصت های عمده برای هدف قرار دادن و جذب مشتری را از دست می دهند. داشتن یک برنامه بازاریابی که شامل یک استراتژی دیجیتال باشد یک امر حیاتی است. در دنیای دیجیتال، اولین تأثیر یک شرکت، از طریق وب سایت آنهاست. این بدان معناست که مشتریان بالقوه اساساً تصمیمات خود را برای کار با یک شرکت حسابداری یا مبتنی بر ردپای دیجیتال آن تعیین می کنند. برای شرکت ها بسیار مهم است که از ابزارهای مناسب برای تهیه یک تصویر آنلاین جذاب استفاده کنند.

موسسه حسابرسی و خدمات آن ؟

حسابرسی پروسه ای بسامان است که در آن به صورتی که نفع افراد و جوانب در آن در نظر گرفته نشود، به جمع آوری اطلاعات و شواهد مورد ادعا در مورد فعالیت ها و رویداد های اقتصادی به منظور تطابق و مشخص کردن میزان این تطابق با الگوهای تعریف شده، می پردازد.

به طور ساده تر می توان گفت حسابرسی، بررسی و ارزیابی جستجوگرانه از تمام مدارک و شواهد حسابداری برای جلوگیری و تشخیص تقلب و یا اشتباهات پیش آمده می باشد. این فرآیندها در موسسه حسابرسی انجام می شود و لازم است موسسات حسابرسی پس از تکمیل این پروسه، گزارش نتایج را به افرادی که بر اساس این نتایج فعالیت ها، سود و زیان های خود را تنظیم می کنند، ارائه کند.

حسابرس کیست؟

حسابرس می تواند یک فرد یا یک موسسه حسابرسی باشد که مسئولیت حسابرسی صورت های مالی یا بررسی این صورت حساب ها از هر لحاظ برای تطبیق آنها با چارچوب گزارشات مالی را دارد.

از وظایف حسابرس می توان گفت:

بررسی درستی و صحت سندهای مالی و حسابداری

انطباق اسناد مالی با اصول حسابداری و موارد قانونی

لزوم مستقل بودن از صاحب کار یا سازمانی که در حال رسیدگی امور حسابرسی آن است چه در ظاهر و چه در محتوا.

ارائه گزارش نهایی به افراد ذینفع اصلی پس از بررسی صحت اسناد مالی

شناسایی اطلاعات، مشخصات و ویژگی های موسسه یا شرکت مورد فعالیت که باعث افزایش در کارایی و کیفیت حسابرسی می شود.

ارزیابی و بررسی سیاست ها، فرآیندها و توان مالی شرکت برای ارتقای کارایی آن.

توجه به این نکته لازم است که حسابرس با حسابدار شباهت های کاری زیادی دارد. در واقع حسابرس کار حسابداران را مورد بررسی قرار می دهد و گزارش کار خود را به افراد ذینفع مثل  هیات مدیره، سهامداران، اعتبار دهندگان، تامین کنندگان مواد یا کالا،بورس اوراق بهادار، بانکها و سازمان های نظارتی و قانونی ارائه می دهند.

حسابرس ها به 2 دسته تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

مهارت های حسابرسی

از جمله مهارت های لازم برای یک موسسه حسابرسی می توان به :

مهارت و دانش بالا و قابل قبول در زمینه ی محاسبات و تجزیه و تحلیل اطلاعات

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ارائه نرم افزار های کامپیوتری، حسابرس باید با این نرم افزارهای مالی و حسابداری و نرم افزار های حسابرسی که متنوع اند تسلط داشته باشد.

داشتن توانایی در مهارت های ارتباطی، نوشتاری و کلامی.

داشتن تمرکز ، دقت و توجه بسیار در طول انجام فرآیند حسابرسی

صورت مالی چیست؟

صورت مالی، نتایج فعالیت ها و عملکردهای یک شرکت یا .. در یک بازه زمانی می باشد. این صورت های مالی را می توان در موسسه حسابرسی بررسی کرد. صورت های مالی در قالب و چارچوب خاصی تهیه می شود که بدین منظور، باید اصول حسابداری و استانداردهای مربوط به این اصول به درستی رعایت شده باشند. همچنین می توان پس از تهیه این صورت مالی در موسسه حسابرسی، به بررسی و عدم وجود اشتباه و تقلب در آن پی برد تا بتوان به استناد از صورت مالی به دقیق ترین و جامع ترین اطلاعات در مورد فعالیت های شرکت پی برد.

انواع صورت مالی

صورت های مالی اساسی، صورت های مالی مهمی می باشند که به موارد زیر تقسیم می شوند:

  • ترازنامه: در یک ترازنامه وضعیت مالی یک فرد یا شرکت در یک زمان به تفکیک دارایی، بدهی و سرمایه نشان داده می شود. به بیان ساده، این صورت مالی مشخص می کند فرد یا شرکت چه میزان دارایی، بدهی و سرمایه دارد.
  • صورت سود و زیان: در این صورت مالی، مقدار درآمد، هزینه، سود و ضرر شرکت در یک فاصله زمانی نمایش داده می شود.
  • صورت سود و زیان جامع: در یک دوره مالی، تمام تغییراتی که به صورت کاهشی یا افزایشی در درآمدها یا هزینه ها تحقق یافته یا نیافته را نمایش می دهد. این صورت مالی مواردی مانند: سود و زیان خالص و سایر هزینه ها و درآمدهای معین شده به تفکیک
  • صورت جریان وجوه نقد: این صورت مالی در یک دوره زمانی تغییراتی وجوه یک شرکت یا موسسه را که ناشی از فعالیت های سرمایه گذاری، عملیاتی و تامین مالی می شود، نمایش می دهد.

نکات مؤثر در آشنایی با مؤسسه حسابرسی و خدمات آن

برای تصمیم گیری، همه ما در طول روز به سرعت، مقدار زیادی اطلاعات را غربال می کنیم، برای افرادی که به دنبال آشنایی با مؤسسه حسابرسی و خدمات آن هستند، استثنایی وجود ندارد. برای شرکت های حسابداری که می خواهند به طور مؤثر با مشتری و چشم انداز درگیر شوند، این تفاوت را دارند که خود را از دیگران متمایز کنند. برای جدا کردن از دیگران، شرکت ها باید استراتژی بازاریابی دیجیتال داشته باشند.

بازاریابی دیجیتال را می توان با استفاده از اینترنت برای گسترش مخاطبان با بهینه سازی محتوا، برقراری ارتباط یا تعامل با مخاطبان و داشتن توانایی تجزیه و تحلیل هر مرحله، تعریف کرد. آیا آماده راه اندازی وب سایت شرکت خود هستید؟ یا آماده هستید که حضور آنلاین خود را به مرحله بعدی برسانید؟ وب سایت CS که در زمینه طراحی برای شرکت های مالیاتی و حسابداری تخصص دارد، را بررسی کنید. این نرم افزار دارای هر آنچه از الگوهای طراحی گرفته شده تا ابزار و محتوای مشتری برای ایجاد یک وب سایت جذاب و قدرتمند را در اختیار شما قرار می دهد.

خدمات مؤثر جهت آشنایی با مؤسسه حسابرسی و خدمات آن

معمولاً شرکت ها، خدمات حسابداری فعال را ارائه می دهند که هم شخصی و هم جامع است. آن ها سعی می کنند انعطاف پذیر و در دسترس مشتریان خود باشند، ضمن اینکه با اقدامات تجاری شما آشنا می شوند و ارتباطات ثابت را حفظ می کنند. خدمات مؤثر جهت آشنایی با مؤسسه حسابرسی و خدمات آن عبارتند از:

  • حسابرسی، بررسی و گردآوری
  • تهیه و برنامه ریزی مالیاتی
  • حسابرسی 401k ، SSAE 18 ، SOC و HIPAA
  • رشد، ارزیابی و برنامه ریزی جانشینی کسب و کار
  • املاک و برنامه ریزی مالی
  • ارائه خدمات مشاوره ای

افراد متخصص در این زمینه بسیار آموزش دیده اند و در استراتژی های اساسی و ابتکاری کاملاً متبحر هستند که صاحبان مشاغل می توانند برای مدیریت مؤثر بنگاه های اقتصادی خود و کاهش هزینه ها از جمله انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب و ایجاد استراتژی های مالیاتی، از آنها استفاده کنند. تخصص افراد در صنعت مالی آن ها را قادر می سازد تا به طور مؤثر با کارآفرینان ارتباط برقرار کرده و به سؤالات مربوط به مالکیت و عملکرد مشاغل کوچک پاسخ دهند.

حسابداران تجاری ضمن ترسیم راهی روشن برای موفقیت در آینده، به شما در مدیریت اهداف خود کمک می کنند. برای آشنایی با مؤسسه حسابرسی و خدمات آن به مشتریان خود، به طور منظم با شبکه نزدیک بانکداران و سایر مشاوران موجود همکاری کنید تا آن ها بتوانند به همراه خدمات شخصی نتایج واقعی را برای شما به ارمغان بیاورند. حسابدار به منظور ارزیابی سهام شرکت های دولتی و خصوصی، آن ها را هنگام ادغام یا سازماندهی مجدد ارائه می دهد.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا