برترین های کسب وکار ایرانیخدمات صنعتی

نکات مهم درباره اسپری رنگ دوپلی کالر

نکاتی که در یک رنگ امیزی موفق با اسپری رنگ دوپلی کالر باید رعایت شود:

با مشاهده و خواندن دستوالعمل هایی که بر روی برچسب اسپری رنگ نوشته شده نتیجه رنگ آمیزی بهتری خواهید داشت بنابراین دستورالعمل های قبل از رنگ آمیزی را به طور کامل رعایت کنید.

قبل از انجام رنگ آمیزی با اسپری رنگ دوپلی کالر از دستکش، لباس مخصوص و ماسک استفاده کنید رنگ ها به دلیل وجود مواد شیمیایی ممکن است به پوست، چشم و حتی دستگاه تنفسی انسان آسیب وارد کند بنابراین در محیط هایی که تهویه مناسب دارند رنگ آمیزی کنید.

مهم ترین بخش در هر پروژه رنگ آمیزی آماده سازی سطح است. سطح باید قبل رنگ آمیزی خشک و بدون چربی و روغن باشد. قبل استفاده از اسپری رنگ های دوپلی کالر تمام سطح هایی که دچار زنگ زدگی و یا خوردگی شده اند باید به طور کامل پاک شوند  می توانید برای براق و یا مات کردن سطح از اسپری کیلر دوپلی کالر استفاده کنید که محافظت عالی روی سطح فلزات دارد.

اگر برای رنگ آمیزی عجله داشته باشید و بدون حوصله رنگ آمیزی را انجام دهید ممکن است به نتیجه مطلوب نرسید بنابراین زمان کافی برای این کار بگذارید.

به دما و رطوبت سطوح و محیط توجه کنید . از 60 درجه فارنهایت تا 95 درجه فارنهایت یک دمای ایده آل برای رنگ آمیزی است و رطوبت سطح باید کمتر از 70 درصد باشد همچنین به هیچ عنوان در زیر تابش مستقیم نورخورشید رنگ آمیزی را انجام ندهید.

به نوع رنگی که استفاده می کنید توجه کنید که آیا اسپری رنگ لعاب برای رنگ آمیزی است یا اسپری رنگ های معمولی ، اسپری رنگ های لعاب دوپلی کالر بازه زمانی کمتری نسبت به اسپری رنگ لعاب  های دیگر دارند و یک ساعته خشک می شوند و خراشیدگی روی سطوح لعابی را کامل پوشش می دهد در صورتی که اسپری رنگ های ساده این ویژگی را ندارند. توجه کنید که رنگ اسپری را نمیتوان بر روی رنگ لعاب پاشش کرد.

قبل رنگ آمیزی قوطی اسپری رنگ را به خوبی تکان دهید و برای مطمعن شدن از ترکیب کامل رنگ روی یک سطح کوچک یا مقوا پاشش کنید این نشان می دهد که آیا اسپری رنگ به خوبی ترکیب شده یا نه؟

رعایت فاصله برای رنگ امیزی بسیار مهم است قوطی اسپری رنگ دوپلی را در فاصله 8 تا 10 سانتی متر برای پاشش رنگ قرار دهید و  ابتدا به صورت عمودی و پس از خشک شدن به صورت افقی روی سطح به صورت یکنواخت اسپری کنید.

همیشه اولین لایه رنگ را ضخیم رنگ آمیزی نکنید و بهتر است لایه دوم و سوم ، رنگ آمیزی ضخیم تری داشته باشید اما این به این معنا نیست که پوشش دهی رنگ باید خیلی ضخیم شود چرا که با تکرار بیش از حد رنگ آمیزی نتیجه خوبی به دست نمی آید.

برای بهترین نتیجه  همانطور که گفته شد دستورالعمل های روی برچسب قوطی اسپری رنگ را بخوانید.

قبل از پاشش رنگ بر روی فلز چربی زدایی کنید.

از اسپری آستر پرایمر برای آماده سازی سطح قبل از پاشش دو لایه رنگ استفاده کنید تا کامل پوشش داده شود. استفاده از سنباده برای صاف و یکنواخت کردن سطح نیز گزینه مناسبی می باشد برای این کار می توانید از کاغذ سنباده 600 استفاده کنید و چندبار سنباده کاری را تا به دست آمدن سطح یکنواخت ادامه دهید. پرایمر را روی سطح پاشش کنید و تا 24 ساعت جهت خشک شدن به سطح مورد نظر دست نزنید.

در صورت نیاز می توانید از سنباده 1000 و سنباده پوساب انعطاف پذیر نیز برای یکنواخت کردن سطح استفاده کنید.

پس از اتمام مراحل رنگ کاری برای خشک شدن 24 تا 48 ساعت نیاز دارد البته خشک شدن کامل بستگی به نوع سطح استفاده شده نیز دارد برای اطمینان کامل محلی را که قابل مشاهده نیست را تست کنید. در صورت هر گونه ایراد در رنگ آمیزی می توانید با کاغذ سنباده 1500 یا 2000 سطح مورد نظر را سنباده کاری کنید و پاشش رنگ را روی آن سطح به صورت مجدد اعمال نمایید. استفاده نادرست از سنباده ها می تواند به سطح رنگ آسیب برساند بنابراین با دقت کامل این کار را انجام دهید.

منبع : فروشگاه ابزار میهن

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا