برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

فرش محرابی و فرش سجاده ای با قیمت خرید از سجاده کارپت کاشان

فرش محرابی و فرش سجاده ای با قیمت خرید از سجاده کارپت کاشان: اگر در مورد قیمت سجاده فرش محرابی تحقیق کرده باشید، حتما یک سوال بسیار مهم در ذهن شما نقش بسته است و آن هم این است که: دلیل این همه تفاوت در قیمت فرش متری نماز در بازار چیست؟مگر ممکن است در یک کشور و یا گاهی در یک شهر کوچک، این همه تفاوت در قیمت فرش سجاده ای باشد؟

ما در اینجا برایتان توضیح می دهیم تا علت این همه تفاوت قیمت فرش مسجد را بهتر درک کنید. معمولا تعویض فرش سجاده ای دست دوم کهنه با نو در مساجد و یا خرید فرش نماز برای مساجدی که تازه ساخته شده اند، با بودجه مردمی و یا کمک خیرین انجام می گیرد.

بنابراین نماینده مسجد احساس وظیفه می کند که بهترین استفاده را از این امانتی که در اختیارش گذاشته شده بکند. اما برای خرید فرش محرابی با کیفیت نیاز است بیشتر هزینه کنید و این مورد برای بیشتر محصولات داخل بازار صادق است!

در بازار سجاده فرش های ارزان بسیاری وجود دارند که با نخ و الیاف درجه 2 و 3 و کیفیت متوسط تولید می شوند، خرید فرش ماشینی تولید شده با این الیاف فقط در صورتی مطلوب است که بودجه شما بسیار محدود باشد یا هیچ راهی جز خرید این فرشها نداشته باشید.

حتما در این مدتی که به دنبال خرید فرش محرابی بوده اید، لیست قیمت سجاده فرش را از کارخانه های مختلف گرفته اید و از این همه اختلاف قیمت و تفاوت تعجب کرده اید!

سوال مهم این است که بالاخره چه نوع الیافی خوب است و از چه برندی فرش نماز تهیه کنیم بهتر است؟

تفاوت قیمت فرش سجاده ای در سایت سجاده کارپت کاشان؟

دلایل تفاوت قیمت فرش سجاده ای را در چند مورد برایتان توضیح می دهیم:

  • بوی الیاف و مواد اولیه: الیافی که کیفیت بالایی داشته باشند، بویی از الیاف طبیعی را به همراه دارند. اما نخ های ضعیف بوی نامطبوعی شبیه به بوی پلاستیک و مواد نفتی دارند.

برای داشتن یک فرش نماز با دوام و مستحکم که یک عمر برای شما کار کند، باید نخی را انتخاب کنید که کیفیت مطلوبی داشته باشد. نرمی و لطافت فرش ماشینی د کنار ایجاد حس راحتی برای نمازگزار بسیار مهم است.

اینکه یک برند از چه نوع الیافی استفاده کند بسیار مهم است چون در قیمت نهایی نیز تاثیرگذار خواهد بود. در بازار ایران و جهان بهترین نوع نخ، نخ صد در صد اکرولیک است که یا بایر آلمان و یا از الیاف ترک تامین می شود. این نوع نخ به دلیل کیفیت بالایی که دارد، قیمت آن نیز بیشتر است.

2– دستگاهی که فرش با آن بافته می شود: کارخانه ها از ماشین های بافندگی و دستگاه های مختلف برای تولید فرش استفاده می کنند. بعضی از کارخانه های متفرقه از دستگاه های دست دوم، کارکرده یا در اصطلاح استوک استفاده می کنند و بعضی هم از ماشین های بافت به روز و مدرن.

دو نوع دستگاه معروف برای بافت فرش ماشین شونهر آلمان است و وندویل بلژیک. از آنجا که وندویل به روزتر است و کیفیت بالاتری دارد، سجاده فرشی که با این دستگاه تولید شود نیز، قیمت بیشتر خواهد داشت.

3- شانه و تراکم فرش نماز:همانطور که می دانیم هر چقدر شانه و تراکم بیشتر باشدی، وزن فرش نیز بالاتر بوده و نخ بیشتری هم برای بافت آن استفاده شده است. بنابراین سجاده فرشهایی که شانه و تراکم بالاتری دارند، قیمت بیشتری هم خواهند داشت.

                         جدول انواع شانه، تراکم و نوع دستگاه بافت سجاده فرش نماز و نمازخانه ای

شانه تراکم بافت جنس نخ مصرفی
700 3000 HCP دستباف گونه نخ 100%اکریلیک هیت سیت شده و بدون پرز، زمرد مشهد(درالون بایر) و درجه 1
700 2550 HCP دستباف گونه نخ 100%اکریلیک هیت سیت شده و بدون پرز، زمرد مشهد(درالون بایر) و درجه 1
500 1200 واندویل نخ 100%اکریلیک هیت سیت شده و بدون پرز، زمرد مشهد(درالون بایر) و درجه 1
500 1000 واندویل نخ 100%اکریلیک هیت سیت شده و بدون پرز، زمرد مشهد(درالون بایر) و درجه 1
500 1000 واندویل نخ ویرجین
500 1200 واندویل نخ ویرجین
500 2250 واندویل نخ ویرجین

از کجا فرش محرابی بخریم؟

با تمام این توضیحات شما می توانید انتخاب کنید که فرش ماشینی ارزان بخرید که با مواد اولیه نامرغوب تولید شده یا فرش نماز با بهترین الیاف و کیفیت بالا. شرکت سجاده کارپت کاشان با سالها سابقه فعالیت در حوزه صنعت فرش ماشینی آماده خدمت رسانی به تمامی مساجد، حسینیه ها، نمازخانه ها و مراکزی است که نیاز به فرش سجاده ای دارند.

شما می توانید با کارشناسان متخصص ما تماس بگیرید و از راهنمایی های رایگان و حرفه ای مجموعه سجاده کارپت برای داشتن انتخای بهتر کمک بگیرید.

از فرش تا عرش، با محراب نقش (شرکت سجاده کارپت کاشان)

 

تلفن تماس: 09133617256

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا