خدمات صنعتیبرترین های کسب وکار ایرانی

تکنولوژی مونتاژ قطعات الکترونیکی SMD

آخرین تکنولوژی موجود برای مونتاژ قطعات الکترونیکی تکنولوژی نصب سطحی (SURFACE MOUNT TECHNOLOGY) و یا به اختصار SMT نامیده می شود و قطعاتی که در این روش مونتاژ می شود به اختصار SMD ، قطعات نصب سطحی (SURFACE MOUNT DEVICE) نامیده می شود.

قطعات SMD از سایزهای کوچکتر از میلیمتر تا سایزهای بزرگتر از سانتیمتر موجود می باشد. برای نصب اینگونه قطعات می بایست از دستگاه های مخصوص مونتاژ که PICK AND PLACE (ماشین برداشت و گذاشت) نامیده می شود استفاده کرد. شاید برای مونتاژ تک عددی و نمونه بتوان بصورت دستی عملیات مونتاژ را انجام داد اما مسلما در تولید انبوه اینکار امکان پذیر نمی باشد و حتی در مواجه با بعضی از قطعات مانند BGA این کار بصورت دستی امکان پذیر نباشد. دستگاه های مونتاژ قطعات SMD ، دارای فیدرهای مخصوصی می باشد که این قطعات به دستگاه متصل و تغذیه می گردند.

 دستگاه PICK AND PLACE توسط نازلهایی که دارد با کمک مکش هوا عملیات برداشتن و گذاشتن قطعه را بر روی برد مدار چاپی (PCB) انجام می دهد. همچنین توسط دوربین های پردازش تصویر میزان دقت عملیات برداشتن و تصحیح خطا لازم را جبران می کند.

اگر شما دارای شرکت هستید و به قطعات بردی نیاز دارید مثل تعمیر موبایل تعمیر لب تاپ و… نیاز به طراحی و مونتاژ برد های الکترونیکی دارید به سایت ما یعنی البرز الکترونیک مراجعه کنید و ثبت سفارش کنید.

دستگاه های مختلف دارای دقت و تلرانس های مختلف می باشند که هر چقدر این تلرانس ها بیشتر باشد در نتیجه نهایی مونتاژ PCB تاثیر منفی خواهد گذاشت و همچنین با ریزش بیشتر قطعات از روی فیدر باعث افزایش هزینه ی نهایی مونتاژ خواهند شد.
در خط تولید مونتاژ بردهای الکترونیکی با قطعات SMD ، علاوه بر ماشین PICK AND PLACE نیاز به تجهیزات دیگری می باشد که در زیر توضیح داده شده است.

اولین دستگاه پرینتر خمیر قلع (SOLDER PASTE PRINTER) می باشد که وظیفه ی چاپ خمیر قلع را بر روی پدهای قطعات SMD در PCB را دارد. خمیر قلع ماده ای خاکستری رنگ می باشد که از ترکیبات قلع و سرب تشکیل شده است. این خمیر قلع وظیفه ی نگه داشت قطعه و اتصال پد های برد مدار چاپی PCB به قطعه ی SMD را دارد.نوع و برند خمیرقلع استفاده شده و همچنین کیفیت چاپ دستگاه SOLDER PAST PRINTER در این مرحله تاثیر بسزایی در خروجی کار خواهد داشت، به گونه ای که اگر این مرحله به نحو احسن انجام شود احتمالا 70 درصد ادامه ی پروسه بدون عیب خواهد بود.

دستگاه بعدی که پس از تکمیل عملیات مونتاژ قطعات SMD توسط ماشین های PICK AND PLACE مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه REFLOW OVEN یا کوره حرارتی می باشد. این دستگاه توسط المنت های حرارتی و ایجاد هوای گرم در زون های خود باعث می شود خمیر قلع چاپ شده بر روی PCB ذوب شود و اتصال قطعه ی SMD به PCB تکمیل گردد.

مساله ی مهم در تنظیم این دستگاه ، می بایست به پروفایل حرارتی ارایه شده توسط برند خمیرقلع مصرفی و همچنین تنوع قطعات SMD مونتاژ شده و جنس PCB توجه کرد ، عدم تنظیم درست این دستگاه می تواند باعث ایراداتی همچون قلع سردی ، آسیب به قطعات مونتاژی و برد مدار چاپی شود.

پس از این مراحل مونتاژ قطعات SMD به پایان رسیده است و ضروری می باشد که تست های کنترل کیفی لازم بر روی آن صورت گیرد. همچنین در صورتی که نیاز به مونتاژ دیگر قطعات با پکیچ های THT – DIP داشته باشد فرایند مونتاژ آنها در خط تولیدی جداگانه می تواند شروع شود.

مجموعه مونتاژ الکترونیک البرز با دارا بودن تجهیزات بروز بصورت کاملا تخصصی در زمینه مونتاژ قطعات SMD فعالیت می نماید.
در این مجموعه با استفاده از PICK AND PLACE های بروز و پر سرعت خدمات مونتاژ بردها با قطعات SMD برای مجموعه هایی که نیاز به استفاده از این خدمات را دارند ارایه شده است. این مجموعه توانایی مونتاژ قطعات SMD با ظرفیت بیش از دو میلیون قطعه در روز را دارد. همچنین دستگاه های این مجموعه توانایی مونتاژ تمام انواع پکیج های قطعات SMD را با دقت فوق العاده میسر می سازد.

در این مجموعه با استفاده از مرغوب ترین خمیر قلع و مواد اولیه و همچنین با تکیه به دانش فنی موجود کیفیت خروجی قابل قبول باعث شده است با بسیاری از شرکت های دانش بنیان ، پزشکی ، خودرویی و لوازم خانگی همکاری های طولانی مدت رقم بخورد. مجموعه مونتاژ الکترونیک البرز آمادگی پذیرش مونتاژ پروژه های و یا عقد قرارداد های همکاری بلندمدت را دارد لذا به این منظور می توانید از فرم آنلاین ثبت سفارش وبسایت استفاده نمایید.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا