لوازم خانگی

بهترین شرایط نگهداری از گل نخل شامادورا در آپارتمان

نحوه پرورش و درمان انواع بیماری های گل شامادور

و بعد گیاه را طوری آب دهید که سطح خاک خشک نباشد و هنگامی که مرطوب شد آبیاری کنید. نخل‌های شامادورا مکانی با نور میانه و به دور از نور مستقیم آفتاب را دوست دارند و مکان‌های نسبتاً کم نور را نیز تحمل می‌کنند. تابش نور مستقیم آفتاب از عوامل سوختگی نوک و حاشیه برگ‌ها و یا بروز نواحی سفید_کرم رنگ بر پهنه برگ‌ها است و این مسئله بخصوص با وجود نور بعد از ظهر روی می‌دهند.

نخل‌های شامادورا به مکانی با نور میانه و به دور از نور مستقیم آفتاب را دوست دارند و مکان‌های نسبتاً کم نور را نیز تحمل می‌کنند. برای این گیاه بهتر است از خاک زهکشی شده و سبک استفاده کنید. خاک های سبک نسبت به خاک های سنگین مواد مغدی کمتری دارند و بهتر است خاک گیاه را با مواد مغذی و کود مخلوط کنید. خرید گل تا 50% ارزان‌تر، بدون واسطه،طرح های مدرن و متنوع،سفارش گل آنلاین تحویل فوری در 2 ساعت.

مشکلات و بیماری های فیلودندرون برکین و روش درمان آن

گیاه شامادورا به دو روش کاشت بذر و تقسیم پاجوش در ماههای گرم سال تکثیر می شود. بهترین دما برای نخل شامادورا دمای اتاق (18-24درجه سانتیگراد) است. از قرار دادن این گیاه کنار منبع سرما یا گرما جلوگیری کنید. یکی از دلایلی که این گیاه آپارتمانی را محبوب کرده تحمل کم نوری و نیاز نوری کم آن است.

همچنین می توانید از کود میکرو یا فسفات بالا یا پتاس بالا برای غنی تر کردن و رشد بیشتر خاک استفاده کنید. بهترین پنجره برای نخل شامادورا پنجره شمالی و شرقی است که در صبح ها نور بیشتر آفتاب و بقیه روز نور غیر مستقیم و ملایم آفتاب می گیرد. در هنگام تعویض گلدان مواظب ریشه های گیاه خود باشید تا آسیب جدی به آن وارد نشود . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع می توانید مطلب مربوط به تعویض گلدان را مطالعه نمایید .

بیماری لکه برگی قارچی

نیاز به دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد و رطوبت بسیار بالا دارد. بعد از جوانه‌زنی، باید دما را به تدریج کاهش داد و بعد از ۹ ماه گیاه را به گلدان جدید منتقل نمود. بعد از اینکه گیاه به اندازه مناسب رسید باید شرایط نگهداری گیاه شامادورا سیفریزی را مانند توضیحات قبلی رعایت نمود.

علت سیاه شدن نوک برگ های نخل ماداگاسکار, علت متوقف شدن رشد

شناخت بیماری لکه برگی و روش درمان و پیشگیری Sylindrocladiom یا Calonectria. این بیماری به دلیل زه‌کشی نامناسب خاک و گلدان گیاه است. ریشه‌ها سیاه شده و باعث زردی برگ، چروکیده شدن گیاه خواهند شد. نگهداری گیاه شامادورا سیفریزی معمولاً آسان است و بیماری خاصی را دچار نخواهد شد. این موجود کوچک، دارای ۸ پا هستند و در زیر برگ‌ها زندگی می‌کنند. با استفاده از شستشو دادن برگ‌ها با فاصله‌های زمانی معین می‌توان از هجوم این آفات جلوگیری کرد.

خرید بامبو  که دارای بیش از 50 گونه میباشد این گیاه بومی افریقا در مناطق استوایی غرب آفریقا و نواحی کوچکی از آسیای جنوب شرقی است.

یک روز قبل از کاشت شامادورا ، منطقه مورد نظر را کاملاً آبیاری کنید و قبل از کاشت اجازه دهید سطح خاک کمی خشک شود. تا جایی که می توانید خاک های قدیمی را از ریشه جدا کنید و بررسی کنید که ریشه سالم است و هرگونه ریشه آسیب دیده یا مرده را هرس کنید. شامادورا یک گیاه نسبتاً کوچک است و به طور معمول دارای چندین ساقه لوله ای شکل به سمت بالا و شاخ و برگ های سبز براق قوس دار ، نازک ، بلند ، نوک تیز است.

تا زمانی که به اندازه بالغ برسند زیرا برای رشد به فضای بیشتری احتیاج دارند. بنابراین، اگر می خواهید شامادورای شما عملکرد خود را به خوبی انجام دهد و به بهترین شکل ممکن به نظر برسد باید محیطی با رطوبت مناسب برایش فراهم کنید. اگر رطوبت وب سایت خانم گل خیلی کم باشد می تواند باعث شود نوک برگ ها قهوه ای شود. اگر به دنبال گیاهی کم توقع برای نگهداری در محیط های کم نور می گردید، گل شامادورا بهترین گزینه برای شما خواهد بود. اما هر گیاهی با توجه به خصوصیات ویژه خود نیازهای به خصوصی دارد.

اگر در داخل خانه بذر را نگه می‌دارید دمایی حدود 30 درجه سانتی‌گراد را برایش فراهم کنید. بهترین دما برای رشد بذر این گیاه بین 30 الی 35 درجه سانتی‌گراد است. می‌توانید برای ایجاد رطوبت و دمای لازم و همچنین جلوگیری از تخم‌گذاری حشرات، گلدان را با یک پلاستیک شفاف بپوشانید. بذر گیاه را در عمق 50 سانتی‌متری خاک بکارید و با خاک روی آن را بپوشانید، سپس دوباره به آن آب بدهید. موقع کاشت بذرها بهتر است چندین بذر در خاک بکارید تا شانس جوانه زدن دانه‌ها بالاتر برود.

برای رشد بهتر گیاهان از کدام لامپ استفاده کنیم؟

خاک مناسب این گیاه، خاک کاکتوس یا هر نوع خاک سبکی هست که آب را در خود نگه نمی دارد. بهتر است جابجایی صورت نگیرد؛ چرا که جابجایی، باعث ریزش برگ هاینخل ماداگاسکارخواهد شد. اگر آبیاری شما مناسب بوده، احتمال دارد سوراخ زهکش مسدود و خاک باتلاقی شده باشد.

اجازه دهید سطح خاک در بین دو آبیاری تا عمق ۲ سانتی متری خاک خشک شود. برای پرسیدن سوالات خود دربارهمشکلاتنخل ماداگاسکار، می توانید در قسمت دیدگاه، مشکل گیاه خود را مطرح کنید. با تقویت گیاه در فصل بهار، مجددا رویش برگ ها را شاهد خواهید بود و دیگر نیازی به استفاده از محلول قارچ کش نیست. تغییرات دمایی، باعث ریزش همه ی برگ های نخل ماداگاسکار می شود.

٢- یکی دیگر از بخش مهمی از مدیریت نقطه برگ کنترل رطوبت است. گل آذین به فعالیت در زمینه‌ طراحی، ساخت و برپایی مجموعه‌های فضای سبز داخلی (کنسولهای سبز) مشغول بوده و با کمک متخصصان و پیمانکاران حوزه‌های مختلف خود، سعی در انجام موثر فعالیت‌های مورد نظر را دارد. بررسی، تحقیق و استفاده همه جانبه از ظرفیت‌های علمی و فنی گروه جهت بالابردن کیفیت طراحی و ارائه خدمات، از ویژگیهای گل آذین می‌باشد.

این لکه های سفید رنگ پودری شپشک آرد آلود می باشد که در صورت زیاد بودن آن حتما هر چه سریعتر از آفت کش مخصوص طبق دستور استفاده کنید و از بیشتر شدن آن جلوگیری کنید. لطفا مقاله علت شوک گیاهان و نجات آنها را با دقت مطالعه فرمایید و علایم و نشانه هارو بررسی کنید. در پایان مقاله چند راه حل ساده برای کاهش عوارض که به راحتی میتونین توی منزل انجام بدید آورده شده.

دمای مناسب برای نگهدری از نخل شامادورا

اگر محیط شما گرم می باشد حتما آبیاری گیاه را با دقت بیشتری انجام دهید. به هیچ عنوان این گیاه را در نزدیکی شوفاژ قرار ندهید چرا که باعث نابودی این گیاه خواهد شد. نور زیاد و مستقیم و همچنین رطوبت کم دلیل قهوه‌ای شدن برگ های این گیاه است.

تکثیر نخل شامادورا از طریق تقسیم بوته

مراقبت از گیاه به بهترین شکل ممکن، می تواند از ابتلا گیاه به آفات پیشگیری کند. اگر رطوبت هوا بسیار کم باشد یا هوای خشک زیادی در اطراف گیاه وجود داشته باشد، به عنوان مثال اگر در نزدیکی رادیاتور یا بخاری قرار داشته باشد، عنکبوت قرمز می تواند مشکل ساز شود و به مرور زمان گیاه شما را تسخیر و ضعیف کند.

در ابتدا دیدن آنها دشوار است، اما به مرور حضور آنها کاملاً واضح است که تارهای چسبناک آنها برگردانده شده اند. میزان رطوبت خوب در وهله اول از بروز آنها جلوگیری می کند. نخل شامادورا یک گیاه خانگی بسیار محبوب با ظاهری زیبا، جذاب و ظریف دارای برگهای پر و زیاد به رنگ سبز روشن است.

با این وجود، گلدان شامادورهای جوان ‌تر را باید سالی یک بار تعویض کرد، زیرا به فضای لازم برای رشد نیاز دارند. دو ماهی میشه نخل اریکا خریدم ارتفاعش تقریبا ۱/۳۰ و کاملا بزرگه. تازگی متوجه شدم روی ساقه هاش لکه های قهوه ای خیلی زیاد هست ولی نمیدونم از اول همینطوری بوده یا نه میشه راهنماییم کنید البته در محیط.

بااین‌حال اگر گیاه شما گل نداد نگران نباشید این یک اتفاق طبیعی است زیرا گیاه شما در داخل خانه است و معمولا در خانه این اتفاق برای گیاه رخ نخواهد داد. وجود دانه های ریز سیاه نیز در اکثر مواقع نشان دهنده قارچ زدگی ریشه و آبیاری زیاد آن است.

برای درمان بیماری های قارچی نخل شامادورا باید از یکی از قارچ کش های گیاهان استفاده کنید و خاک گلدان را با آن ضد عفونی کنید. نخل شامادورا مانند سایر نخل ها به آّب کمی احتیاج دارد. برای اینکه گیاه شامادورا را مجددا آبیاری کنید باید خاک آن خشک شده باشد سپس آبیاری را آغاز کنید.

آشنایی با نحوه کاشت و پرورش گل رز فرانسوی

این مهم است که هنگام تعویض گلدان خاک گلدان را به سمت پایین فشار داد. نخل شامادورا، به دلیل تحمل سایه و نیازِ نوریِ کم، گیاهی مناسب برای نگهداری داخل آپارتمان می باشد. نخل شامادورا | آموزش نگهداری و تکثیر نخل شامادورا و قیمت.

در این مطلب از سری مطالب بخش آموزش نگه داری از گل های آپارتمانی پرتال محبوب دلبرانه قصد داریم برای شما عزیزان مطالب جامعی در خصوص نخل شامادورا درج نمایییم. البته برای درمان ریشه پوسیده، لازم است بخش‌های آسیب دیده را جدا کنید و آن را مجدد بکارید.

اصول مهم در پرورش و نگهداری نخل شامادورا

از آنجایی که شامادورا بومی مناطق گرمسیری است، نیاز رطوبتی بالایی هم دارد و یکی از دلایل قهوه ای شدن برگ شامادورا به دلیل کمبود رطوبت است. کنه‌های تارعنکبوتی از رطوبت بیزارند پس بهتر است محیط اطراف گیاه را مرطوب نگه دارید و روی برگ‌های آن آب اسپری کنید. ضمن اینکه پوشاندن گیاه با یک پلاستیک شفاف نیز، به از بین بردن آفت کمک می‌کند. این آفت کوچک برگ‌های نخل شامادورا را با چیزی شبیه به تار عنکبوت می‌پوشاند.

معرفی گیاه شناسی نخل شامادورا

بستر ابتدایی حاوی نوعی کود است که با هر بار آبیاری در خاک تجزیه می شود و گیاه را تغذیه می کند. بعد از مدت تعیین شده برای اینکه گل شما شادابی و سلامت خود را حفظ کند هر سه یا چهار هفته یکبار همراه با آّب به آن کود بدهید. این نخل آپارتمانی و مناسب ترین دما برای این نخل دمای منزل است. از قرار دادن این گیاه در هوای خیلی گرم یا خیلی سرد خودداری کنید.

تعویض گلدان نخل شامادورا

کم آبی برای این گیاه نسبت به آبیاری بیش از حد قابل تحمل تر است. در فصل تابستان به طور تقریبی یک یا دو بار در هفته می توان این نخل را آّبیاری کرد. در فصل زمستان که هوا خنک تر است و گیاه به خواب زمستانی فرو رفته است، این نیاز به مراتب کمتر می شود.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا