روش  های ارسال پیامک انبوه از پنل اس ام اس ایرانسل چیست؟

پنل اس ام اس ایرانسل چیست؟

سامانه پیامک انبوه ایرانسل، یک نرم افزار آنلاین است که توسط اپراتور موبایل ایرانسل در اختیار صاحبان کسب وکارها و سازمان ها قرار می گیرد. با برخورداری از این پنل، کاربران پس از خرید پنل اس ام اس امکان ارسال و مدیریت پیامک ها به صورت انبوه و هدفمند به شماره های ایرانسل منطقه مورد نظرتان را خواهند داشت. در پنل پیامک آموت نیز به این امکانات دسترسی خواهید داشت و به صورت تفکیک شده می توانید برای مخاطبانی که خط ایرانسل دارند پیامک تبلیغاتی یا اطلاع رسانی ارسال کنید.

نحوه ارسال پیامک با پنل اس ام اس ایرانسل

با استفاده از پنل اس ام اس ایرانسل امکان ارسال پیام به خطوط اعتباری و ثابت را به طور همزمان خواهید داشت. به طورکلی در تبلیغات دیجیتال، به منظور بازاریابی و مورد هدف قرار دادن تلفن های همراه مشتریان بالقوه از پنل های پیامکی استفاده می شود. با توجه به اینکه پیام ها از طریق آنتن مخابراتی فرستاده می شوند، ارسال پیامک از این پنل به شماره های فعال و به روز صورت می گیرد.

یعنی پیام شما به خطوطی ارسال می شود که 24 ساعت قبل در منطقه مورد نظرتان حضور داشته اند. این موضوع میزان درصد خطا در دکل های ایرانسل را به شدت پایین می آورد و همه پیام ها تقریبا ارسال می شوند. پیامک ها در پنل اس ام اس ایرانسل با شماره 9000 ارسال می شوند. این خط به شرکت ایرانسل تعلق دارد و کاربران نیازی به خرید خط جداگانه نخواهند داشت.

آشنایی با امکانات پنل پیامکی ایرانسل و روش های ارسال پیامک

در حال حاضر ارسال پیامک یکی از روش های مقرون به صرفه و کارآمد برای تبلیغات است. به همین منظور شرکت ایرانسل نیز یکی از راهکارهای سازمانی خود را در همین راستا و بر پایه امکان ارسال پیامک تبلیغاتی به دو شیوه انبوه و منطقه ای گذاشته است. در ادامه با این راهکارها به صورت کامل آشنا خواهیم شد. توجه داشته باشید که با استفاده از امکانات پنل پیامکی ایرانسل می توانید بخشی از استراتژی های بازاریابی و تبلیغاتی کسب وکارتان را اجرا و پیاده سازی کنید.

·         ارسال پیامک به صورت انبوه؛ برقراری ارتباط با مشتریان در کمترین زمان

خدمات ارسال پیامک به صورت انبوه در پنل اس ام اس ایرانسل، به کسب و کارها و سازمان ها امکان می دهد تا پیام های تبلیغاتی خود را به صورت انبوه و در تعداد بالا برای گروه های مختلفی از مخاطبان ارسال کنند. با استفاده از این سرویس کاربران امکان مدیریت ارسال پیامک ها، برنامه ریزی زمانبندی شده ارسال، انتخاب مخاطبان هدف و گزارش گیری و آماردهی بعد از ارسال پیامک را خواهند داشت. برای استفاده بهینه از این ویژگی ها قبل از هرچیز باید بدانید که «پنل پیامکی چیست» و چگونه به رشد کسب وکار شما کمک می کند.

با استفاده از ویژگی ارسال پیامک به صورت انبوه در پنل پیامکی ایرانسل می توانید به طور همزمان هم برای خطوط اعتباری و هم خطوط ثابت و کلیه پیش شماره های 0935، 0936، 0937، 0938، 0939 و 0933 پیامک تبلیغاتی ارسال کنید.

·         ارسال پیامک منطقه ای با استفاده از اطلاعات به روز به کمک دکل BTS

با استفاده از پنل اس ام اس ایرانسل امکان ارسال پیامک منطقه ای با استفاده از دکل BTS را خواهید داشت. BTS مخفف Base Transceiver Station به معنای ایستگاه پایه فرستنده یا گیرنده، یک روش موثر برای ارتباط با مخاطبان در یک منطقه خاص است. به این ترتیب می توانید متن پیامک تبلیغاتی تان را به صورت انبوه برای مخاطبان در یک منطقه خاص ارسال کنید. اطلاعات دکل BTS هر هفته بین ساعت 12 ظهر تا 2 صبح به روز می شود. همچنین پیام ها در این پنل فقط برای شماره های روشن ارسال خواهند شد.

این روش ارسال پیام برای کسب وکارهایی همچون رستوران ها و کافه ها کاربرد بالایی دارد. برای مثال فرض کنید شما به تازگی یک کافه در منطقه 5 تهران تاسیس کرده اید. با استفاده از این خدمت پنل پیامکی ایرانسل می توانید ساکنان منطقه را از این موضوع آگاه کنید. برای بهره گیری از بازاریابی درونگرا و احساس نیاز در مشتری به کارگیری از متن های تبلیغاتی جذاب را فراموش نکنید.

·         امکان ارسال پیامک به شماره های ایرانسل بر اساس کدپستی

درصورتی که دسترسی به دکل BTS وجود نداشته باشد، باز هم راهی برای ارسال پیامک منطقه ای وجود دارد. در این شرایط پیامک ها در پنل اس ام اس ایرانسل بر اساس کدپستی منطقه مورد نظر ارسال خواهند شد. با پنل پیامکی فراز هم امکان استفاده از این قابلیت را دارید. برای انجام این کار نیاز است که سه یا پنج رقم اول شماره کدپستی منطقه موردنظرتان را در سامانه وارد کنید.

بهترین روش های ارسال پیامک انبوه ایرانسل

ارسال پیامک انبوه ایرانسل یکی دیگر از روش های متنوع بازاریابی پیامکی است. شماره های ایرانسل از پرکاربردترین و محبوب ترین شماره ها در بین عموم مردم است. شما می توانید به تمام شماره های ایرانسل منطقه یا مناطق مورد نظر خود اس ام اس تبلیغاتی ارسال کنید. به عنوان مثال می خواهید برای فروشگاه زنجیره ای خود تبلیغ کنید. کافیست از یکی از روش های ارسال به شماره های ایرانسل که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، برای مخاطبین اس ام اس بفرستید.

پنل اس ام اس ایرانسل چیست؟

پنل پیامک ایرانسل یک نرم افزار آنلاین تحت وب است. در پنل ایرانسل می توانید به شماره های ایرانسل در محله، منطقه، شهر یا استان مورد نظر پیامک ارسال کنید. یکی از مزیت های ارسال پیام با پنل ایرانسل، آپدیت بودن شماره ها و فعال بودن تمامی شماره های موبایل است، زیرا از طریق آنتن مخابراتی ارسال می شود و فقط برای شماره هایی ارسال می شود که از 24 گذشته در منطقه حضور داشته اند. بنابراین ضریب خطا در برج های ایرانسل بسیار پایین است و تقریبا تمامی پیام ها ارسال می شود.

روش های ارسال پیامک انبوه ایرانسل

خدمات سایت ایرانسل

ارسال پیامک در حال حاضر یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش های تبلیغاتی است که به دلیل ظرفیت بسیار بالا در دستیابی به مخاطب، برای اطلاع رسانی در مقیاس بزرگ مناسب است. این راهکار به دو صورت در اختیار مشترکین سازمانی قرار می گیرد:

پیامک انبوه:

برای استفاده از این راهکار، متقاضی به سامانه پیام رسان ایرانسل متصل شده و پیام تبلیغاتی خود را ارسال می کند. این سرویس در حال حاضر از طریق شرکت های همکار ایرانسل به شماره های 1000، 2000، 3000، 50001، 5004 و 5009 ارائه می شود.

سامانه پیامک انبوه تعاملی (ECP):

با استفاده از این سرویس، شرکت ها و موسسات می توانند با توجه به نیاز خود از درگاه ارائه شده توسط ایرانسل، پیامک و ایمیل (MMS) برای مخاطبان خود استفاده کنند. مهم ترین ویژگی سیستم ECP قابلیت هدف گذاری پیام ها است. با استفاده از این سیستم، کسب و کارها می توانند مخاطبان هدف خود را بر اساس شاخص های مختلف دسته بندی و انتخاب کنند.

دکل بی تی اس:

BTS مخفف Base Transceiver Station به معنای ایستگاه پایه فرستنده یا گیرنده است که می تواند به شماره های اپراتورهای مختلف مانند ایرانسل در یک منطقه خاص پیامک ارسال کند.

شماره های هر دکل هر هفته بین ساعت 12 تا 2 بعد از ظهر به روز می شوند.

پیامک فقط به شماره های روشن ارسال می شود.

سیم کارت ایرانسل:

ارسال پیامک انبوه با سیم کارت شخصی بر اساس یکی از مصوبات شورای عالی فضای مجازی و بر اساس آیین نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ممنوع است. به همین دلیل استفاده از هر نوع سیم کارتی از جمله سیم کارت های شخصی ایرانسل برای ارسال پیامک های انبوه تبلیغاتی ممنوع است و بعد از مدتی سیم کارت از طرف مخابرات مسدود می شود.

یکی از گلایه های مشترکان تلفن همراه در سال های اخیر دریافت پیامک های تبلیغاتی انبوه بوده که اغلب باعث آزار مردم می شود. برای رفع این مشکل، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان نهاد ناظر و قانون گذار حوزه ارتباطات در کشور به اپراتورهای تلفن همراه دستور داد تا مشترکان بتوانند از دریافت پیامک های تبلیغاتی منصرف شوند و بدین ترتیب شماره 800 در تمامی اپراتورها به لغو دریافت پیامک تبلیغاتی اختصاص پیدا کرده است.

خدمات پنل پیامکی

علاوه بر این که می توانید از خود سایت ایرانسل خدمات تبلیغات پیامکی دریافت کنید، شرکت های ارائه دهنده خدمات پیامکی نیز این نوع خدمات را به طور تخصصی تری ارائه می دهند.

به عنوان مثال در سامانه پیامکی آموت شما می توانید خط پیامکی اختصاصی یا اشتراکی بخرید. این خطوط خود به دو خط تبلیغاتی و خدماتی تقسیم می شوند.

با خط خدماتی می توانید به شماره های بلک لیست هم پیامک ارسال کنید؛ البته غیر تبلیغاتی.

یک امکان دیگر ارسال سیم کارتی است. یعنی ارسال پیامک از طریق سیم کارت و به تمام شماره ها حتی مسدود شده.

بانک شماره اصناف و مشاغل سراسر کشور، ارسال نظیر به نظیر یا متناظر، ارسال از روی نقشه، ارسال به شماره های همراه اول و ایرانسل، ارسال بر اساس سن یا جنسیت مخاطبین و منشی پیامکی تنها بخشی از امکانات پنل پیامکی آموت است.

معایب ارسال پیامک انبوه ایرانسل

ارسال پیامک با استفاده از برج مخابراتی ایرانسل (BTS) دارای محدودیت ها و معایبی است که باید از آنها آگاه باشید:

    تعداد پیامک های انبوه ارسالی محدود است.

    زمان ارسال انبوه از ساعت 9 صبح الی 20 می باشد.

    ارسال از این طریق گزارش ارسال ندارد.

    ارسال از این طریق فقط به خطوط روشن ارسال می شود و هیچ گزارش تحویلی وجود ندارد. بنابراین وجهی عودت داده نمی شود.

    شماره تلفن ها در هر دکل ایرانسل به طور متوسط ​​از 15 روز تا 1 هفته به روز می شوند.

کلام آخر

تبلیغات پیامکی علاوه بر این که کم هزینه و مقرون به صرفه است، روش های متنوعی نیز دارد. مانند ارسال پیامک زنده یا لایو، ارسال پیامک هوشمند یا شخصی سازی شده، ارسال بر اساس شهر و استان یا ارسال بر اساس سن و جنسیت مخاطبین هدف. جالب تر این که برخی از روش های ارسال آن مانند ارسال پیامک انبوه ایرانسل، خود به چند شیوه تقسیم می شود که در بالا به آن اشاره شد.

به همین دلیل استفاده از اس ام اس عاقلانه ترین روش تبلیغات است، زیرا می توانید دقیقا به مشتری هدف کالا یا خدمات خود پیامک ارسال کنید. اگر در زمینه بازاریابی پیامکی سوالی دارید می توانید شماره خود را برای ما کامنت کنید تا کارشناسان سامانه پیامکی آموت در اسرع وقت تماس گرفته و به سوالات شما پاسخ دهند.

دکمه بازگشت به بالا