تکنولوژیبرترین های کسب وکار ایرانی

لیفت استیشن یا ایستگاه پمپاژ فاضلاب چیست؟

ایستگاه پمپاژ فاضلاب و ایستگاه پمپاژ آب از محصولاتی هستند که از جنس پلی اتیلن در این واحد تولیدی بصورت صفر تا صد تولید و مونتاژ شده و شما میتوانید با قیمت درب کارخانه این محصولات را تهیه کنید. در ادامه به توضیح عملکرد آن می پردازیم.

کانال ها

در کشورهایی که سیستم کانال دارند ، ایستگاه های پمپاژ نیز مکرر هستند.  به دلیل نحوه عملکرد سیستم قفل کانال ، هر بار که آب از آن عبور می کند،آب از قسمت بالایی کانال از بین می رود. بیشتر دروازه های قفل ضد آب نیستند،بنابراین مقداری آب از سطوح بالاتر کانال به پایین ترها نشت می کند. بدیهی است که آب باید تعویض شود یا در نهایت سطح بالایی کانال آب کافی را برای قابلیت کشتیرانی نگه نمی دارد. کانالها معمولاً با انتقال آب از نهرها و رودخانه ها به قسمتهای بالای کانال تغذیه می شوند.

اگر منبع مناسبی در دسترس نباشد،می توان از ایستگاه پمپاژ برای حفظ سطح آب استفاده کرد.  یک نمونه عالی از ایستگاه پمپاژ کانال ، ایستگاه پمپاژ Claverton در کانال Kennet و Avon در جنوب انگلیس ، انگلستان است. با استفاده از پمپ هایی که توسط یک چرخ آب که توسط رودخانه تأمین می شود ، رودخانه نزدیک آب آون را به کانال پمپ می کند. در صورت عدم دسترسی به منبع آب خارجی ، ممکن است از سیستم های پمپاژ برگشتی استفاده شود.  آب از کانال زیر پایین ترین قفل پرواز استخراج می شود و به بالای پرواز پمپ می شود و آماده عبور قایق بعدی است.

زهکشی زمین

وقتی مناطق کم زمین تخلیه می شوند ، روش کلی حفر خندق های زهکشی است. با این حال ، اگر منطقه زیر سطح دریا باشد ، لازم است آب را به سمت بالا به کانال های آبی پمپ کنید که در نهایت به دریا تخلیه می شوند. در مناطقی از تالاب ها در سطح دریا ، با این روش به زمین های کشاورزی قابل کشت غنی تبدیل شد.  زمین به دلیل تجمع گل رسوبی که در ابتدا زمین را ایجاد کرده پر از مواد مغذی است. از ایستگاه های پمپاژ برای حذف آب استفاده می شود که در نتیجه نشت یا جاری شدن سیل به مناطق کم ارتفاع راه یافته است.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب

ایستگاه های پمپاژ در سیستم های جمع آوری فاضلاب به طور معمول برای اداره فاضلاب خام که از خطوط لوله جاذبه زیرزمینی تأمین می شود (لوله هایی که شیب دارند تا مایع بتواند در یک جهت تحت نیروی جاذبه جریان یابد) طراحی می شوند. فاضلاب در چاله ای وارد می شود و در آن ذخیره می شود که معمولاً به عنوان چاه مرطوب شناخته می شود. چاه مجهز به ابزار دقیق الکتریکی برای شناسایی سطح فاضلاب موجود است.هنگامی که سطح فاضلاب به یک نقطه از پیش تعیین شده افزایش می یابد. برای انتقال فاضلاب در فاصله قابل توجهی،یک پمپ برای بلند کردن فاضلاب از طریق یک سیستم لوله تحت فشار به نام یک منبع اصلی فاضلاب شروع می شود.

ایستگاه پمپاژ را می توان ایستگاه آسانسور نامید اگر پمپ فقط در یک چاله جاذبه نزدیک تخلیه شود. از اینجا چرخه دوباره شروع می شود تا فاضلاب به نقطه مقصد برسد – که معمولاً یک تصفیه خانه است. با استفاده از این روش ، از ایستگاه های پمپاژ برای انتقال زباله ها به ارتفاعات بالاتر استفاده می شود. در مورد جریان زیاد فاضلاب به داخل چاه (به عنوان مثال در دوره اوج جریان و هوای مرطوب) از پمپ های اضافی استفاده می شود. در صورت خرابی ایستگاه پمپاژ ، یک پشتیبان در سیستم فاضلاب ایجاد می شودو منجر به سرریز فاضلاب بهداشتی می شود .

سپتیک تانک چیست؟

سپتیک تانک ساده ترین نوع تصفیه خانه تک واحدی است. در آن تصفیه مکانیکی (ته نشینی) و تصفیه زیستی با کمک باکتری های بی هوازی همزمان در آن انجام می گیردسپتیک تانک مخازن استوانه شکل در انواع بتنی و پلی اتیلن هستند . از آنها برای تصفیه مقدماتی و اولیه فاضلاب استفاده می شود.

جامدات سنگین در کف مخزن ته نشین و مواد سبک، روغن و گریس در سطح مخزن شناور می مانند. مواد جامد ته نشین شده در مخزن جهت تصفیه بیشتر به چاه جذبی هدایت می شود. در مخزن سپتیک مواد آلی و جامدات موجود در فاضلاب از طریق ته نشینی و فرآیند تصفیه بی هوازی از فاضلاب حذف می شوند. فاضلابی که عاری از مواد قابل ته نشینی می باشد از سپتیک تانک خارج می گردد و به چاه جذبی هدایت می شود. راندمان حذف مواد آلی در سپتیک تانک ۳۵-۲۵ % است و یک تصفیه ناقص و مقدماتی برای تصفیه فاضلاب است.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا