تکنولوژیبرترین های کسب وکار ایرانی

سبد پلاستیکی چیست و چه کاربردی دارد؟

در گذشته جعبه های چوبی برای جابجایی محصولات و انبار آنها استفاده می شد که مشکلات خاص خود را داشت و ممکن بود به دلیل ماهیت چوب در زمان انبارداری بین جعبه چوبی با محصولات واکنشی ایجاد شود و منجر به آفت یا حشره نیز گردد و در نهایت ضررهای زیادی را ایجاد کند. کم کم سبدهای پلاستیکی صنعتی وارد بازار شدند و توانستند جای جعبه های چوبی و در نمونه‌های قبل‌تر از آن جعبه های فلزی را بگیرند.

یکی از معایب اصلی سبدهای چوبی قطع درختان به منظور ساخت آنها بود و البته در زمان ساخت این سبدها از میخ هم استفاده میشد که می توانست به محصولاتی قرار است درون سبد قرار بگیرند نیز آسیب وارد کند.

جعبه های چوبی در زمان حمل و نقل آلودگی را به خود جذب می کردند و پس از مدت زمانی کثیف می شدند و برای اینکه مجدداً تمیز شوند پروسه دشواری تقریباً پیش رو بود و از نظر بهداشتی به صرفه نبودند و در نهایت این معایب در کنار هم منجر به طراحی و تولید سبد پلاستیکی و سبد صنعتی گردید. تمام معایبی که برای سبد چوبی ذکر کردیم دیگر در سبد پلاستیکی وجود نداشت و همین نقطه ضعف ها به نقاط قوت برای سبدهای پلاستیکی تبدیل گردید.

  • سبدهای پلاستیکی صنعتی به محیط زیست آسیب وارد نمی کنند چرا که برای ساخت آنها نیازی به قطع درختان وجود ندارد.
  • سبدهای پلاستیکی قابل بازیافت بوده‌اند و اگر بعد از مدت زمانی شکسته شوند و دیگر از آنها استفاده نشود به دلیل قابل بازیافت بودن می توانند به راحتی تجزیه و به محصول دیگری تبدیل شوند.
  • سبدهای صنعتی پلاستیکی از دوام بالایی برخوردارند و در ساخت آنها از مواد با کیفیت و درجه یک استفاده می‌شود و به همین جهت بدون وجود مشکل می توان تا مدت زمان طولانی از آن ها استفاده کرد.
  • سبدهای چوبی منجر به جذب رطوبت می شدند و همین موضوع یک نقطه ضعف مهم محسوب می‌شد اما سبدهای پلاستیکی صنعتی مقاومت بالایی در برابر رطوبت از خود نشان می دهند.
  • تمیز کردن سبد صنعتی پلاستیکی به راحتی صورت می گیرد و اگر در زمان حمل و نقل کثیف و آلوده شود خیلی ساده به واسطه آب می توان آنها را تمیز کرد و مجدداً استفاده نمود.
  • سبدهای پلاستیکی بسیار جادار و سبک هستند و در اندازه های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند و به دلیل وزن کم آنها در زمان جابجایی محصول وزن اضافه را ایجاد نمی کنند.
  • سبد های صنعتی پلاستیکی بهترین وسیله از نظر راحتی و ایمنی بودن برای حمل و نقل محصولات مختلف به شمار می‌روند و در زمان جابجایی آسیبی به محصول وارد نمی‌کند چرا که معمولا مشبک بوده‌اند و به نوعی ساخته میشوند که بر روی یکدیگر چفت و فیکس می شوند.
  • گاهی به دلیل حساسیت بالای محصولاتی که قرار است جابه جا شوند از سبد پلاستیکی درب دار استفاده می گردند که البته گزینه ی بسیار مناسبی هستند و میتوان به منظور جابه جایی اقلام دارویی یا غذایی از آن ها نیز استفاده کرد.

کاربرد سبد صنعتی و سبد پلاستیکی

سبدهای پلاستیکی صنعتی در صنایع مختلف، دامپروری، شیلات، کشاورزی و… کاربرد دارند؛ از رایج ترین استفاده هایی که از سبد پلاستیکی صنعتی می شود و شاید شما بارها بدین منظور از سبد پلاستیکی استفاده کرده باشید می توان به حمل آبزیان، حمل قطعات فلزی، حمل جوجه و مرغ، حمل انواع میوه، حمل انواع فرآورده های لبنی و دامی، حمل محصولات تولید شده در کار خانه ها و… اشاره کرد.

یکی از سوالات رایجی که در خصوص سبد صنعتی و سبد پلاستیکی از تولیدکنندگان پرسیده می شوند به قیمت آنها مرتبط است؛ قبل از اینکه شما را با یکی از بهترین تولید کنندگان صنعت پلاستیک از جمله سبد پلاستیکی، سبد صنعتی، پالت پلاستیکی و… آشنا کنیم باید بدانید که قیمت سبد پلاستیکی و سبد صنعتی به موارد مختلفی بستگی دارد و اصلی ترین آن ها شامل موارد زیر می شود:

سایز: یکی از موارد تاثیر گذار در تعیین قیمت سبد صنعتی و پلاستیکی اندازه آن می باشد. قطعاً یک سبد پلاستیکی با ظرفیت ۲۰ کیلوگرم نسبت به یک سبد با ظرفیت ۱۰ کیلوگرم از نظر قیمتی یکسان نخواهد بود.

جنس: از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت سبد پلاستیکی می باشد. اگر سبد صنعتی و پلاستیکی از جنس درجه یک و باکیفیت بالا تولید شده باشد قطعاً قیمت بالاتری هم خواهد داشت؛ در سبدهای ارزان معمولاً از مواد با کیفیت پایین تر استفاده شده و قیمت پایینتری دارند اما ممکن است از نظر ظاهری هیچ تفاوتی بین آنها وجود نداشته باشد.

ضخامت سبد پلاستیکی: علاوه بر آنچه که ذکر شده است ضخامت سبد پلاستیکی نقش بسیار تاثیرگذاری در تعیین قیمت خواهد داشت و سبدهایی که نازک هستند استحکام بالایی ندارند و تنها برای مدت زمان کوتاهی می توان از آنها استفاده کرد پس قیمت پایین تری نیز داشته اند و حتی ممکن است منجر به آسیب به محصول شوند؛ در زمان خرید حتماً باید به ضخامت سبد دقت کرد.

این نکته را نیز به خاطر بسپارید که سبدهای پلاستیکی در نمونه های درب دار قیمت بالاتری نسبت به سبد پلاستیکی بدون درب دارند و گاهی در برخی از شرایط سبدها به صورت سفارشی ساخته میشوند.

خرید سبد پلاستیکی و سبد صنعتی با بالاترین کیفیت

شرکت الوند پلاستیک به عنوان یکی از بهترین تولید کننده ها در حوزه تولید سبد صنعتی و سبد پلاستیکی می باشد و شما می توانید به منظور خرید سبد کشاورزی (سبد میوه)، سبد های صنعتی (سبد لبنیات)، سبد شیلات، پالت ابزار، پالت پلاستیکی از این شرکت معتبر استفاده نمایید.

این مجموعه تمام تلاش خود را در حوزه تولید محصولات با کیفیت و با قیمت های منصفانه نموده است تا بتوانند محصولاتی متنوعی را به مشتریان خود عرضه نماید. اگر به دنبال کیفیت عالی، تنوع اندازه و بهترین قیمت ها هستید می توانید همین حالا سری به وب سایت الوند پلاستیک بزنید و محصولات مختلف را مشاهده کرده و به منظور استعلام دقیق قیمت آن ها با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید و سفارش خودتان را ثبت کنید. هدف اصلی الوند پلاستیک جلب رضایت شما مشتریان عزیز است.

 

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا