علمی و پزشکیبرترین های کسب وکار ایرانی

اندولیفت خط خنده چیست؟

داشتن پوستی سالم و زیبا رویای هر کسی است. با این حال ظهور چین و چروک  ها و افتادگی پوست صورت، باعث به خطر افتادن  سلامت و زیبایی آن می شود. خطوط لبخند، که خط خنده نیز نامیده می شوند، می توانند پوست را پیر و چروکیده نشان دهند. روش های مختلفی برای مقابله با این مشکل وجود دارد؛ که یکی از آن ها استفاده از اندولیفت برای خط خنده است.

خط خنده چیست؟

خط خنده یا خطوط لبخند، چین هایی هستند که از گوشه های لب های شما به سمت کناره های بینی کشیده می شوند. به طور معمول این چین ها فقط در صورت لبخند زدن روی صورت شما ظاهر می شوند. با این حال با افزایش سن و کمتر شدن تولید کلاژن و الاستین در پوست، این خطوط عمیق تر می شوند و حتی در زمانی که لبخند نمی زنید هم روی صورت شما باقی می مانند.

علل به وجود آمدن خط خنده

عوامل مختلفی می توانند خطوط لبخند را عمیق و نامتناسب کنند؛ مهم ترین عوامل عبارت اند از:

افزایش سن

با افزایش سن دو پروتئین مسئول سفت و صاف نگه داشتن پوست، الاستین و کلاژن، به میزان بسیار کمتری تولید می شوند. در نتیجه به مرور زمان پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دچار شلی، افتادگی یا چین و چروک می شود.

افزایش یا کاهش وزن

با کاهش یا افزایش وزن، پوست ممکن است دچار شلی شود و خطوطی نامتناسب بر روی آن  ظاهر شوند. برجسته شدن این چین ها زیبایی پوست را کاهش می دهد.

قرار گرفتن در معرض تابش خورشید

اشعه های ماوراءبنفش نور خورشید به مرور زمان باعث پیری پوست، از دست دادن حالت ارتجاعی آن و ظهور خط خنده شوند.

سیگار کشیدن

سیگار نیز از جمله مواردی است که تاثیر بسیاری بر پیری پوست و کاهش پروتئین های آن می گذارد. مصرف سیگار با کاهش الاستین و کلاژن پوست باعث چروک شدن و افتادگی آن می شود.

اندولیفت چیست؟

اندولیفت یک روش مدرن برای لیفت و از بین بردن خطوط صورت است؛ که از انرژی لیزر برای جوان سازی پوست و بهبود کلی صورت استفاده می کند. برخلاف سایر روش های سنتی، اندولیفت روشی غیرجراحی است؛ به همین دلیل انتخابی محبوب و امن برای افزایش زیبایی، بدون نیاز به استفاده از تیغ جراحی به شمار می رود. یکی از بهترین موارد استفاده  ی درمانی برای بهبود سلامت پوست، استفاده از اندولیفت برای خط خنده است.

اندولیفت چگونه عمل می کند؟

لیزر اندولیف شامل قرار دادن یک فیبر لیزری نازک زیر پوست، با استفاده از یک کانول کوچک است. این فیبر انرژی لیزر را ساطع می کند؛ که بافت های زیرین را تحت حرارت قرار می دهد و باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می شود. گرمای کنترل شده ای که توسط لیزر ایجاد می شود، لایه های عمیق تر پوست را هدف قرار می دهد و به طرز چشمگیری فرم کلی بافت بخش موردنظر در پوست را بهبود می بخشد.

برای مطالعه کامل این مقاله به اندولیفت برای خط خنده چیست؟مراجعه نمائید.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا