برترین های کسب وکار ایرانیعلمی و پزشکی

بهترین نحوه استفاده از نوره برای ناحیه تناسلی چیست؟

نحوه استفاده از نوره برای ناحیه تناسلی، صورت و بدن

نوره، واجبی، واجبین همگی از نام های رایج برای یکی از قدیمی ترین موبرهای طبیعی موجود در دنیا می باشد. در واقع نوره ساختاری کاملا معدنی دارد و فاقد هرگونه مواد شیمیایی مضر برای بدن انسان می باشد. مواد اولیه تشکیل دهنده نوره در حالت کلی آهک و زرنیخ می باشد که ساختاری مناسب برای بدن انسان ایجاد می نماید. این محصول با خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی که دارد توانسته است در حفظ سلامت بدن نقش موثری را ایفا نماید. شکل سنتی نوره حاوی مقداری آرسنیک نیز می باشد. وجود آرسنیک در این محصول به شما کمک می نماید تا بدن خود را از طریق خواص درمانی این ماده بهبود ببخشید. اما قطعا مهمترین دلیل کاربرد نوره از زمانهای گذشته به دلیل ویژگی های بارز این محصول در از بین بردن موهای زائد بدن می باشد. دلیل وجه تسمیه این ماده به واجبی به دلیل تاکید بزرگان شریعت اسلام در کاربرد این محصول می باشد. این امر سبب شد تا نام واجبی بر این محصول باقی بماند.

تاریخچه کاربرد نوره توسط بشر

در بررسی های تاریخی صورت گرفته در باب نحوه استفاده از نوره برای ناحیه تناسلی متوجه می شویم که انسان از زمان های قدیم این محصول را شناخته و از آن استفاده نموده است. انسان های اولیه از ترکیب زرنیخ، سنگ آهک و صمغ حاصل از درختان این ترکیب مناسب برای از بین بردن موهای زائد را کشف نمودند. ردپای استفاده از محصولاتی اینچنینی حتی در فرهنگ مردم مصر باستان نیز مشاهده می شود. به شکلی که این افراد برای از بین بردن موهای سر و بدن خود از محصولاتی مانند نوره استفاده می نمودند. باور تاریخی این مردم بر این بوده است که رشد موها تنها در دنیای پس از مرگ مجاز می باشد و به همین دلیل تمامی موهای بدن خود را کاملا از بین می بردند.

نحوه استفاده از نوره برای ناحیه تناسلی

نوره را داخل پارچه نخی ریخته و داخل کاسه آب جوش بگذارید حدود 10 دقیقه که گذشت و پارچه محتوی نوره به خوبی خیسانده شد آب را خالی کرده و از خمیر نوره استفاده کنید. برای هر فرد مدت زمان مناسب مصرف آن تا وقتی است که مو از بدن جدا شود. تنها روش موزدایی مورد تایید در طب سنتی استفاده از نوره است.

پس از استفاده از نوره حتما از روغن گل سرخ یا روغن بنفشه (مخصوصا پوستهای خشک) برای روغن مالی استفاده شود.

نحوه و روش استفاده از نوره برای ناحیه تناسلی

هر انسانی به صورت طبیعی در قسمتهای مختلف بدن از جمله ناحیه تناسلی، زیر بغل،… دارای موهایی است که به آنها موهای زائد گفته می شود و در طول تاریخ مردم برای برطرف کردن این موها از روش های مختلفی مثل کندن موها،تیغ، کرم های موبر…استفاده می کردند. یکی از بهترین گزینه ها برای موزدایی بدن استفاده از نوره می باشد، که از قدیم الایام به خاطر تاکید ائمه به آن واجبی هم گفته می شود.

نوره مخلوطی از آهک و زرنیخ می باشد. استفاده از نوره علاوه بر اینکه موزدایی میکند برای بدن خاصیت های بسیار زیادی دارد. مثلاً استفاده از نوره برای زیر بغل، نور چشم را زیاد میکند،کتف ها را قوی میکند و از مبتلا شدن زنان به سرطان سینه جلوگیری میکند. چون نوره مواد سودازا را از بدن خارج میکند . یا اگر برای موهای زیر شکم استفاده شود از مبتلا شدن شخص به بیماری کلیه و مثانه جلوگیری می کند.

آیا استفاده از پودر موبر برای ناحیه تناسلی خطرناک است؟

پودرهای موبر دارای مواد شیمیایی قوی هستند که مو را از بین می برند و در صورتی که درست استفاده نشوند، می توانند باعث ناراحتی و سوزش شیمیایی شوند. با این که استفاده از پودر موبر برای ناحیه تناسلی ایمن است، توصیه می کنیم اقدامات احتیاطی زیر را برای کاهش احتمال بروز هرگونه عوارض جانبی ناخواسته انجام دهید:

– ابتدا ناحیه تناسلی را تمیز کنید: توصیه می کنیم ابتدا ناحیه را تمیز کنید تا بتوانید با استفاده از محلول شیمیایی کمتری همان نتایج را بدست آورید. استفاده کمتر از ماده به کاهش تحریک کمک می کند.

– زمان استفاده را هوشمندانه انتخاب کنید: حتما از دستورالعمل روی بسته بندی پودر موبر اطاعات کنید و بیش از زمان توصیه شده موبر را روی پوست خود نگذارید تا دچار سوختگی و حساسیت نشوید.

– حواستان به زخم هایتان باشد: در صورت داشتن زخم باز (مثلاً بریدگی با تیغ) از پودر های موبر استفاده نکنید زیرا احتمال ایجاد

آموزش استفاده از پودر موبر برای ناحیه تناسلی

استفاده از پودر موبر برای ناحیه تناسلی بیشتر از چیزی که تصور می کنید آسان و سریع است.

  • ابتدا باید خمیری از آن درست کنید. برای این منظور، باید مقدار مساوی آب را به چند قاشق چای خوری پودر اضافه کنید.
  • آن را مخلوط نمایید تا کاملاً به خمیر تبدیل شود.
  • حال می توانید خمیر را به قسمت مودار ناحیه تناسلی بزنید. توجه: نیازی به ماساژ آن روی پوست نیست.
  • به اندازه ای که روی جعبه بسته بندی پودر موبر نوشته شده است (معمولا 3 تا 5 دقیقه) صبر کنید. موبر را بیش از اندازه روی پوست نگه ندارید زیرا ممکن است پوست را سوزانده یا تحریک کند.
  • آن را با پارچه ای گرم از روی پوست پاک کنید.
  • پوست را با آب سرد بشویید و مطمئن شوید که تمام خمیر پاک شده است.

پس از پاک کردن آن، پوستی تمیز و بدون مو خواهید داشت. با این حال لازم است قبل از استفاده از آن روی پوست، برخی اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

  • قبل از استفاده، از تماس با چشم خود خودداری نمایید.
  • موبر را به طور مکرر استفاده نکنید. می توانید ان را با فاصله 3 روزه استفاده کنید ولی پیشنهاد می کنیم آن را فقط یک بار در هفته استفاده نمایید.
  • قبل از استفاده، آن را در قسمتی از پوست امتحان کنید. اگر هیچ احساسی نداشتید یا هیچ آلرژی مشاهده نکردید، آنگاه می توانید از آن استفاده نمایید.

جلوگیری از سوختگی ناحیه تناسلی با پودر موبر

استفاده از پودر موبر بر اساس دستورالعمل های ارائه شده محصول کاملاً ساده به نظر می رسد: با آب مخلوط کنید، بگذارید پنج تا هفت دقیقه بماند، سپس پاک کنید. پودر موبر حاوی ترکیبی از کلسیم هیدروکسید، کلسیم تیو گلیکولات و کلسیم کربنات است.

تیوگلیکولات مو را قطع می کند، هیدروکسید سطح pH محصول را کنترل کرده و کربنات رطوبت را جذب می کند تا به اصلاح تمیزتری اینجام شود. در حالی که هیچ یک از این مواد در پاک کننده های شیمیایی مو غیر معمول نیستند، اما خطر تحریک پوست را دارند.

نکته مهم

قبل از استفاده از نوره یا پودر موبر دپی بر روی پوست خود حتما توجه داشته باشید که موضع را کاملا خشک کنید. هر گونه رطوبت بر روی پوست، باعث سوختگی توسط پودر موبر می شود.

علاوه بر این، این محصول حاوی مواد رایحه دار و همچنین سایر مواد مانند مشتقات دارچین و لینالول است که می توانند باعث حساسیت تماسی در پوست شوند. قبل از استفاده از پودر موبر، حتماً آن را در گوشه ای از بدن خود تست کنید. ران فوقانی نزدیک باسن ناحیه ای خوب برای آزمایش است، زیرا در صورت بروز واکنش، معلوم نمی شود.

 اگر پودر موبر را روی قسمت کوچکی از پاها و بازوهای خود امتحان کردید و واکنشی ندیدید، با احتیاط ادامه داده و هنگام مخلوط کردن و استفاده از پودر موبر برای ناحیه تناسلی خود، دستورالعمل های محصول را دقیقاً دنبال کنید.

به علاوه، دقت کنید زمانی که از ضد تعریق یا دئودورانت در زیر بغلتان استفاده می کنید، این پودر را به زیر بغل نزنید. تا 36 ساعت پس از استفاده از موبر، از تیغ اصلاح استفاده نکنید. پس از مواجهه طولانی با نور آفتاب از کرم موبر استفاده نکنید و از آن به همراه محصولات با الکل زیاد نیز استفاده ننمایید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا