آموزشبرترین های کسب وکار ایرانی

بالاترین قیمت ارز دیجیتال آوالانچ چقدر بوده است؟

خرید و فروش ارز آوالانچ (AVAX) در صرافی ایرانیکارت

آواکس (AVAX) ارز دیجیتال بومی بلاک چین آوالانچ (Avalanche) است، شبکه ای که خود را به عنوان یکی از بهترین بسترها به منظور ساخت و اجرای اسمارت کانترکت ها معرفی کرده است. در این صفحه قصد داریم ابتدا نحوه خرید و همچنین فروش ارز اواکس را آموزش بدهیم. سپس کمی درباره پروژه اولانچ و نحوه خرید آوالانچ صحبت کنیم و بیشتر با آن آشنا شویم. در اینجا قادر به مشاهده نمودار تغییرات قیمت ارز AVAX و همچنین دیدن قیمت لحظه ای ارز اواکس شبکه اوالانچ و لیست آلت کوین های برتر از نکاه forbeforbes هستید.

آیا برای خرید یا فروش ارز اواکس احراز هویت ضروری است؟

بله، صرافی های ارز دیجیتال از نظر قانونی ملزم به رعایت این موضوع هستند و باید قبل از خرید یا ، ابتدا آن ها را احراز هویت کنند. دلیل این کار حفظ سرمایه خود کاربران است، به طوری که از تراکنش های ناسالم جلوگیری خواهد شد. از طرفی عملیات نام برده بسیار ساده و سریع است و فرد هیچ نگرانی نباید از آن داشته باشد. به منظور خرید یا فروش ارز آواکس باید این کار را انجام بدهید، اما دیدن قیمت لحظه ای AVAX در این صفحه یا صفحه مخصوص نمایش قیمت همه ارزهای دیجیتال به صورت عادی امکان  پذیر است.

برای تکمیل فرآیند، بعد از ثبت نام در صرافی از طریق اپلیکیشن موبایل یا وب سایت، آموزش مربوط به آن را داخل پنل ایرانیکارت دنبال کنید. کافی است است از چهره خود به همراه یک دست نوشته کوتاه و همچنین کارت بانکی و کارت ملی تصویری ثبت و ارسال کنید. این عکس نزد Bit24 محفوظ خواهد ماند و هیچ نگرانی از بابت ارسال آن وجود ندارد. در متن احراز که به عنوان پیش نیاز خرید و فروش ارز اوالانچ ارسال می کنید، به آگاهی از قوانین عدم اجاره حساب و دیگر موارد مربوط به پولشویی اشاره می کنید. وقتی تصویر را فرستادید، در کوتاه ترین زمان ممکن حساب شما تایید خواهد شد. سپس می توانید با بهترین قیمت ممکن اقدام به خرید و فروش آواکس یا سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در صرافی کنید.

با بهره گیری از نرم افزار Android یا iOS تجربه کاربری بهتری خواهید داشت، مخصوصا که نرم افزار موبایل به صورت نیتیو، مخصوص دو سیستم عامل نام برده، توسعه یافته است. به منظور دانلود جدیدترین نسخه به صفحه bit24.cash/download بروید و روی آیکون گوگل پلی استور یا اپ استور کلیک کنید تا قادر به دریافت اپلیکیشن موبایل اختصاصی ایرانیکارت از فروشگاه های نرم افزاری معتبر اندروید و آی او اس باشید. یکی از ویژگی های مهم برنامه گوشی این است که می توان در صورت تغییر قیمت ارز اواکس به صورت ناگهانی، با دریافت نوتفیکیشن از موضوع مطلع شد.

در ادامه، از طریق اپلیکیشن یا خود وب سایت، با استفاده از حساب کاربری تان به پنل لاگین کنید. وقتی شماره موبایلتان را وارد کردید، پسورد ثابت از شما خواسته می شود. سپس باید کد یکبار مصرف ارسالی به همین خط یا کد دریافتی از اپلیکیشن گوگل آتنتیکیتور (در صورت فعال سازی آن توسط خود از قبل) را وارد کنید. وارد پنل و آماده خرید ارز آواکس (AVAX) پروژه آوالانچ می شوید.

آموزش روش خرید ارز آواکس (AVAX)

پنل کاربری صرافی به چند بخش از جمله کیف پول ، کارت های بانکی، سفارشات، تنظیمات امنیتی، دعوت از دوستان و خرید و فروش تقسیم شده است. آخرین گزینه را انتخاب و در صفحه جدید از فهرست رمز ارز مورد نظر یعنی آوالانچ را برای خرید انتخاب کنید. اگر با اسکرول در لیست آن را مشاهده نکردید، می توانید «آواکس» یا “AVAX” را جستجو کنید. در ادامه مشخص کنید قصد خرید چقدر آواکس را دارید. می توانید تعداد کوین AVAX برای خرید را مشخص کنید یا مبلغ کل را به تومان قرار بدهید. وقتی یکی را می نویسید، دیگری برایتان محاسبه و نمایش داده می شود.

از بین دو روش انتقال می بایست یک گزینه را انتخاب کنید. اولین راه که گزینه پیشنهادی است، استفاده از کیف پول داخلی ایرانیکارت به منظور خرید و فروش آوالانچ محسوب می شود. با استفاده از این روش علاوه بر این که به معاملات خود سرعت می دهید، از پرداخت کارمزدهای بلاک چین بی نیاز خواهید شد. منظور از کارمزد در جمله قبل هزینه ای است که کاربران بابت ایجاد تراکنش در شبکه های بلاک چین به اعتبارسنج های آن ها پرداخت می کنند و این هزینه هیچ ارتباطی به صرافی ندارد. Bit24 بابت خرید و فروش ارزهای دیجیتال کارمزدی از کاربران دریافت نمی کند.

اگر بخواهید گزینه دوم یعنی واریز به کیف پول شخصی بعد از خرید ارز AVAX را انتخاب کنید، از شما خواسته می شود تا یکی از شبکه های در دسترس برای انتقال را انتخاب کنید تا واریز در آن برای شما صورت بگیرد. بعد از تعیین بستر واریز، می بایست آدرس کیف پول خود در همان را بدهید. از این که شبکه انتخابی و آدرس ارائه شده تطابق دارند مطمئن شوید،  وگرنه ارز به خاطر ارسال به مقصدی اشتباه برای همیشه گم خواهد شد. مسئولیت این دسته اشتباهات حین خرید ارز دیجیتال اوالانچ یا حتی فروش آن، بر عهده خود کاربر است.

صرف نظر از این که چطور و به کجا می خواهید ارز را بعد از خرید اواکس انتقال بدهید، در نهایت به مرحله تسویه می رسید. باید قبل از ورود به درگاه یکی از کارت های بانکی خود را انتخاب کنید. وقتی وارد شدید، هزینه را با استفاده از همان کارت بپردازید، وگرنه تراکنش انجام نخواهد شد. یک روش دیگر این است که در صورت داشتن موجودی کافی در کیف پول ریالی خود هزینه این سفارش خرید رمز ارز اولانچ را از آن پرداخت کنید. سفارش خیلی سریع توسط ایرانیکارت پردازش خواهد شد، اما زمان دریافت نهایی توسط شما به مقیاس پذیری بلاک چین مورد نظر برای انتقال، بستگی دارد. اگر در حال ترید هستید و زمان برایتان اهمیت زیادی دارد، می توانید خرید و فروش اواکس را با استفاده از والت داخلی پلتفرم انجام بدهید.

آموزش نحوه فروش ارز آوالانچ (Avalanche)

اگر حین خرید ارز را به والت صرافی انتقال داده باشید، در زمان فروش آواکس باید نحوه انتقال را واریز از کیف پول ایرانیکارت برگزینید؛ برخلاف زمان خرید، حین فروش آوالانچ همان ابتدا از شما خواسته می شود تا روش را مشخص کنید. بعد از انتخاب ارز از فهرست کوین ها و توکن های پشتیبانی شده، مقدار را تعیین کنید و به مرحله بعدی بروید. مجددا قادر هستید میزان را بر اساس تعداد کوین AVAX یا مبلغ کلی که می خواهید به سرمایه گذاری اختصاص بدهید، تعیین کنید.

در صورتی که مشغول فروش ارز اولانچ از حسابتان داخل Bit24 باشید، با ورود به مرحله بعدی از شما خواسته می شود تا شیوه تسویه را مشخص کنید، در غیر این صورت، حین جابه جایی ارز از یک کیف پول شخصی خودتان باید یکی از شبکه های پشتیبانی شده را برگزینید و سپس آدرس والت صرافی را دریافت کنید. از این آدرس داخل کیف پول خود به منظور واریز به ایرانیکارت استفاده و صبر کنید تا تراکنش با موفقیت ثبت و نهایی شود. تسویه در کوتاه ترین زمان ممکن بر اساس روشی که در مرحله بعدی انتخاب خواهید کرد، انجام می شود.

دو روش برای تسویه وجود دارد. اولین مورد واریز به حساب ریالی شما در صرافی و دیگری انتقال به کارت بانکی است. اولین راهکار مخصوصا به افرادی پیشنهاد می شود که می خواهند سرمایه شان را دوباره وارد چرخه کنند و با پول فروش اواکس دوباره ارز دیجیتال بخرند. با این کار محدودیت های پرداخت به واسطه درگاه های بانکی نیز از بین خواهد رفت، چرا که هر فرد طی هر روز فقط می تواند مقدار مشخصی پرداخت از طریق آن ها داشته باشد،. اما والت ریالی ایرانیکارت را می توانید بدون محدودیت شارژ و از آن به منظور خرید رمز ارز اوالانچ یا هر ارز دیگر استفاده کنید.

ارزیابی تاریخچه قیمت رمز ارز اوالانچ + توکنامیکس

بر اساس اطلاعات به دست آمده از وب سایت کوین مارکت کپ، کف قیمت ارز دیجیتال AVAX در آخرین روز سال 2020 (دی 1399) به مبلغ 2.79 دلار ثبت شد. بعد از آن کوین آواکس موازی با سایر آلت کوین altcoin و مخصوصا اتریوم کیلرها روندی صعودی در پیش گرفت، به طوری که در در نوامبر 2021 (آذر 1400)، موفق شد سقف 146 دلار را ثبت کند. بررسی قیمت رمز ارز آوالانچ در آخرین روزهای سال 2022 نشان می دهد این دارایی از بیشینه قیمت خود نزدیک به 90 درصد فاصله گرفته است. تحلیلگران زیادی Avalanche را یکی از بهترین بسترهای ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های غیر متمرکز مخصوصا برای حوزه دیفای می دانند، به همین دلیل انتظار داریم با شروع روند صعودی و بازار گاوی بعدی، AVAX نیز در کنار سایر بهترین ارزهای دیجیتال رشد و حتی شاید سقف قبلی خود را لمس کند.

توسعه دهنده پروژه حداکثر عرضه برای کوین AVAX در نظر گرفته که فاکتوری مثبت برای قیمت آواکس است. قرار نیست بیشتر از 720 میلیون واحد از این ارز دیجیتال وجود داشته باشد. تا پایان سال 2022 تقریبا 415 میلیون واحد از آن به گردش درآمده است. اما نحوه توزیع این ارز تا الان چگونه بوده و از این به بعد چطور خواهد بود؟

 • 2.5 درصد فروش اولیه ؛ عرضه 10 درصد با راه اندازی شبکه اصلی و عرضه مابقی هر سه ماه یکبار
 • 3.5 درصد فروش خصوصی ؛ عرضه 10 درصد با راه اندازی شبکه اصلی و عرضه مابقی هر سه ماه یکبار
 • 10 درصد فروش عمومی ؛ عرضه 10 درصد با راه اندازی شبکه اصلی و عرضه 15 درصدی هر سه ماه یکبار (در یک بازه زمانی 18 ماهه)
 • 9.26 درصد متعلق به بنیاد بنیاد آولانچ ؛ عرضه طی 10 سال
 • 7 درصد وقف جامعه آولانچ ؛ عرضه طی 12 سال
 • 0.27 درصد تشویق توسعه دهندگان به فعالیت در شبکه آزمایشی ؛ عرضه طی 1 سال
 • 5 درصد اختصاص به شریک های استراتژیک ؛ عرضه طی 4 سال
 • 2.5 درصد ایردراپ ها ؛ عرضه طی 4 سال
 • 10 درصد تیم توسعه دهنده ؛ عرضه طی 4 سال
 • 50 درصد پاداش های مربوط به استیک ارز دیجیتال AVAX

بهترین کیف پول ها برای ذخیره، خرید و فروش ارز آواکس

برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال مطرح که بخشی از عرضه آن ها به بلاک چین های متعددی منتقل شده است، ارز دیجیتال آواکس را خارج از سیستم اصلی آن فقط می توانید بر بستر بایننس اسمارت چین (BEP20) معامله کنید. برای خرید و فروش آوالانچ در اینجا، از بین تعداد زیادی کیف پول حق انتخاب دارید، چرا که والت های بسیار زیادی از استاندارد BEP20 پشتیبانی می کنند. به عنوان نمونه ای از معروف ترین ها باید به تراست والت، اتمیک والت، سیف پل (در بخش نرم افزاری) و لجر نانو ایکس، ترزور مدل تی و سیف پل اس وان (در بخش سخت افزاری) اشاره کنیم.

اما با توجه به کارمزدهای پایین تراکنش ها در اکوسیستم آوالانچ، شاید دلیلی برای این کار وجود نداشته باشد. پس بهترین کیف پول برای خرید و نگهداری ارز AVAX نرم افزاری با پشتیبانی از بلاک چین (در اصل 3 بلاک چین) اصلی اکوسیستم Avalanche است. در صورتی که می خواهید سرمایه هنگفتی را بدون فروش در بلندمدت به خرید ارز اواکس تخصیص بدهید، الیپال تایتان و لجر نانو ایکس به عنوان دو کیف پول سخت افزاری شناخته شده گزینه های خوبی هستند.

برای پرداخت های روزمره، پرداخت، استفاده در اپلیکیشن های غیر متمرکز بر بستر آوالانچ یا مخصوصا برای افرادی که به تازگی می خواهند با خرید مقداری ارز دیجیتال AVAX ورود به دنیای رمز ارزها را تجربه کنند، کیف پول های نرم افزاری تراست والت و متامسک گزینه های بسیار مناسبی هستند، مخصوصا که هر دوی آن ها به لطف داشتن مرورگر وب 3 امکان تعامل با نرم افزارهای ساخته شده در این اکوسیستم را نیز ارائه می کنند.

گزینه سومی نیز وجود دارد که می تواند هم برای هولدرهای بلندمدت و هم برای تریدرها، بسیار ایده آل باشد؛ با خرید و فروش اوالانچ داخل کیف پول خود صرافی ایرانیکارت می توانید معاملات بسیار سریع تری در مقایسه با زمان استفاده از والت های شخصی داشته باشید، و مخصوصا از پرداخت کارمزدهای تراکنش ها بی نیاز شوید. کارمزدی که در جمله قبلی به آن اشاره کردیم، به هزینه ای اشاره دارد که شما یا هر فرد مایل به ایجاد تراکنش در شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین باید به اعتبارسنج های آن پرداخت کند، و این هزینه مربوط به صرافی فروشنده نیست. Bit24 بابت خرید یا فروش ارز آواکس کارمزدی کسر نمی کند.

معرفی اوالانچ ؛ شبکه ای مقیاس پذیر با سه بلاک چین اصلی

اولانچ یا آوالانچ راهکاری لایه اول برای شبکه های سفارشی مبتنی بر بلاک چین و اپلیکیشن های غیر متمرکز است و یکی از رقبای مهم و خطرناک (قاتل) اتریوم محسوب می شود. این پروژه موفق شده بدون فدا کردن امنیت و مخصوصا ویژگی مهم تمرکززدایی، به مقیاس پذیری بی نظیری دست پیدا کند، به طوری که قادر به پردازش بیش از 6,000 تراکنش در هر ثانیه است. بعد از راه اندازی شبکه اصلی در سال 2022، پروژه نام برده خیلی سریع تبدیل به یک اکوسیستم بزرگ شد و محصولات متعددی مخصوصا در حوزه دیفای روی آن توسعه یافت. حتی برخی از پروتکل های مهم اتریومی نظیر سوشی سواپ با آن یکپارچه شده است. این اتفاق با سرازیر شدن سرمایه گذاران به سمت اولانچ برای خرید ارز اواکس همراه شد.

از جمله عوامل تاثیرگذار در دستیابی به این موفقیت، معماری منحصربه فرد Avalanche بوده است؛ نتورک نام برده از 3 بلاک چین جداگانه تشکیل می شود که X-Chain ،C-Chain و P-Chain نام دارند. هر کدام از این بلاک چین ها هدف مشخصی دارد. معماری Avalanche به عنوان یک پروژه نسل سومی در دنیای کریپتو، با نسل اول و دوم بلاک چین ها یعنی Bitcoin و Ethereum کاملا متفاوت است. در اینجا تقریبا همه نودها همه تراکنش ها را بررسی می کنند، در حالی که نحوه کار سایر نتورک ها این چنین نیست. جالب است بدانید X-Chain ،C-Chain و P-Chain از مکانیزم های اجماع مختلفی که به کاربرد هر یک مربوط می شود، استفاده می کنند.

 • X-Chain: برای ارسال و دریافت دارایی در شبکه اولانچ استفاده می شود. این تنها کاربرد ایکس چین است. در اینجا کارمزد تراکنش ها برابر 0.001 AVAX فیکس شده است. اگر بخواهیم خیلی فنی و دقیق نگاه کنیم، ایکس چین در اصل یک بلاک چین نیست و از فناوری گراف جهت دار غیرمدور (DAG) استفاده می کند، تکنولوژی که مقیاس پذیری بسیار بالاتری در مقایسه با بلاک چین دارد.
 • P-Chain: برای استیک کردن ارز AVAX و تسهیل فعالیت های اعتبارسنج ها کاربرد دارد. کاربران می توانند خودشان تبدیل به یک اعتبارسنج شوند یا این مسئولیت را بر عهده فرد دیگری قرار بدهند.
 • C-Chain: زنجیره آوالانچ برای امور مالی غیر متمرکز (DeFi) است، چرا که به منظور ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های غیر متمرکز مورد استفاده قرار می گیرد.

هر سه شبکه نام برده دست به دست هم داده و شبکه بزرگتری به نام اکوسیستم Avalanche را ایجاد می کنند. تامین امنیت و اعتبارسنجی آن ها بر عهده یک زیرشبکه خاص به نام Primary Network قرار دارد. تمامی زیرشبکه های سفارشی، برای اعتبارسنجی شدن، می بایست حداقل 2,000 واحد ارز AVAX در Primary Network استیک کنند.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا