هنر و سینمابرترین های کسب وکار ایرانی

بهترین رنگ شال برای پوست گندمی کدام است؟

رنگ شال و روسری مناسب پوست گندمی کدام است؟

شال و روسری مناسب پوست گندمی

اگر به دنبال خرید روسری مناسب پوست گندمی طیف گسترده ای دارد. رنگ پوست شما نه خیلی تیره است نه خیلی روشن و شما می‌توانید طیف وسیعی از رنگ‌های شال و روسری را انتخاب کنید.

اگرچه افراد با پوست گندمی و متوسط در انتخاب رنگ شال و روسری هیچ گونه محدودیتی ندارند و با توجه به سلیقه و تیپ خود می‌توانند از میان تمام طیف‌های رنگی از سرد تا گرم انتخاب کنند، اما از آنجایی که شال و روسری نزدیک‌ترین بخش به صورت شما است برای انتخاب رنگ مناسب باید دقت کنید و در هر طیف رنگی، مناسب‌ترین رنگ را انتخاب کنید، پس هنگام خرید به این نکات دقت کنید. (به این دقت کنید که معمولاً شال و روسری‌ها طرح‌دار و چند رنگ هستند و منظور از رنگ هر شال یا روسری، رنگ شاخص آن است).

انتخاب رنگ شال و روسری مناسب یکی از ساده‌ترین کارها برای متفاوت کردن یک تیپ همیشگی است. شال و روسری از اکسسوری‌های مهم به شما می‌روند؛ چرا که در بالاترین بخش لباس‌های شما قرار می‌گیرند و هماهنگ بودن آن‌ها با رنگ پوست، مانتو و سایر لباس‌ها اهمیت زیادی دارد. پس اگر شما هم در پی یافتن رنگ شال برای پوست گندمی یا رنگ روسری مناسب پوست سبزه یا سفید هستید.

شاید بیشتر ما طرح و رنگ شال و روسری را با لباس‌ها، کیف یا کفش ست کنیم، اما باید پیش از آن به این فکر کنیم که آیا رنگی که انتخاب کرده‌ایم به صورتمان می‌آید یا نه.

حتما تا به حال به این موضوع توجه کرده‌اید که رنگ برخی از روسری‌ها برای پوست شما مناسب‌تر است، در حالی که برخی رنگ ها اصلا به شما نمی آید.

برای پیدا کردن شال مناسب پوست گندمی در قدم اول باید خود پوست گندمی را بهتر بشناسید. طراحان مد و لباس خیلی ساده می ‌آیند و چند تناژ رنگی را به ‌عنوان شال و روسری برای پوست گندمی معرفی می ‌کنند. این ماجرا یک معرفی ساده است و قطعا در وهله اول به کار شما نمی‌ آید. زیرا هنوز تکلیف شما با تناژ رنگ پوست خودتان معلوم نیست.

خیلی از خانم ‌ها اطلاع واضحی از تناژ رنگ پوست خود ندارند. مثلاً همین رنگ پوست گندمی می‌ تواند در گونه ‌های متفاوت باشد. از رنگ پوست ‌های نیمه‌ روشن تا گونه‌ های سبزه که به قهوه ‌ای سوخته می ‌زنند را پوست گندمی می‌ گویند. قاعدتاً برای هر نوع پوست گندمی نمی‌ توانیم معیار یکسانی داشته‌ باشیم.

یکی از معیارهای کلیدی در انتخاب رنگ مناسب لباس، خصوصا انتخاب شال زنانه، توجه به سردی و یا گرم بودن رنگ پوست است. اصولا پوست با رنگ گرم در تنالیته زرد و نارنجی شکل می ‌گیرد. در حالیکه پوست با رنگ سرد، تنالیته آبی و صورتی دارد. در همین مقیاس ساده معلوم می ‌شود که پوست گندمی باید از گونه پوست ‌های گرم باشد.

 

اما همیشه ماجرای پیدا کردن رنگ پوست به ‌همین سادگی نیست و گاهاً با یک تناژ حد میانی مواجه هستیم. در این حالت اگر پوست بدن شما در کنار جواهرات از جنس طلایی شاداب‌تر است، صاحب پوست گرم هستید. قاعدتاً پوست گندمی یکی از گونه‌های متداول با تناژ گرم است و باید آن را در لیست پوست‌ های تنالیته زرد و نارنجی بررسی کنیم.

برای پوست گرم، استفاده از رنگ ‌های گرم بهترین انتخاب است. رنگ ‌ها در تناژ قرمز، نارنجی، قهوه‌ ای و… جلوه بصری پوست گرم را جذاب ‌تر می ‌کنند. البته در این همراهی نباید اسیر یک تکرار خشک و بی ‌روح باشیم.

شال مناسب پوست گندمی چه رنگی است؟

حالا که در بحثی مفصل از ماهیت پوست گندمی گفته ‌ایم و ماجرای راهنمای خرید روسری برای پوست گندمی را تا به اینجا آورده‌ایم، می‌ توانیم وارد مبحث اصلی و البته پایانی ماجرا بشویم. یعنی خیلی ساده به چند تناژ رنگی هماهنگ اشاره کنیم.

اولین نکته توجه به حد میانه رویِ پوست گندمی است. پوست با رنگ گندمی یک پوست نه ‌چندان روشن و نه ‌چندان تیره است. جایی در میانه میدان رنگ ‌ها قرار دارد. وقتی در میانه باشید، دسترسی به انبوه رنگ ها فراهم است. اولین نکته جالب در انتخاب شال مناسب پوست گندمی، همین دست بازی است که برای انتخاب انبوه رنگ‌ ها دارید.

برای پوست گندمی می‌ توانید از انواع رنگ سبز، آجری، سرمه ‌ای، قرمز و… استفاده کنید. اصولاً حضور رنگ های گرم بر گرمای این پوست‌ های گندمگون می ‌افزایند و قطعا حضور این هماهنگی داغ ‌شده خیلی چشمگیر است.

رنگ شال برای پوست گندمی و سبزه (متوسط)

برای پوست‌هایی با رنگ متوسط که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن هستند، انتخاب وسیعی از رنگ‌ها وجود دارد. برای مثال می‌توانید سراغ رنگ‌های سبز یا آجری روشن بروید. روسری‌هایی با پارچه‌ی براق در تناژ رنگی سرمه‌ای یا زرشکی هم انتخاب‌های مناسبی هستند.

رنگ شال روشن می‌تواند پوست سبزه یا گندمی را روشن‌تر نشان دهد، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر ظاهر این نوع پوست را به سمت پوست‌های تیره‌تر متمایل می‌کند.

البته رنگ‌های سفید و مشکی هم می‌توانند این نوع پوست را بسیار زیبا نشان دهند.

در کل اگر رنگ پوست متوسط (نه خیلی تیره و نه خیلی روشن) داشته باشید، می‌توانید با توجه به تیپ، سلیقه و آرایش صورت خود با آزادی بیشتری در دنیای رنگ‌ها و طرح‌ها دست به انتخاب شال و روسری بزنید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا