هنر و سینما

دانلود فیلم بدون قرار قبلی کامل

ای بی سی مگ/خراسان رضوی محمدرضا خازنی رضوی، نویسنده و امیرمحمد اصغری، فعال فرهنگی و رسانه‌ای، در یادداشت‌های جداگانه‌ای به نقد فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» اکران شده در نوزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد پرداخته‌اند.

محمدرضا خازنی رضوی، نویسنده و فعال تئاتر در یادداشتی که به صورت اختصاصی در اختیار ای بی سی مگ قرار داده است، در رابطه با فیلم بدون قرار قبلی به کارگردانی بهروز شعیبی آورده است:

«با حجم زیادی از تعریف روبه‌رو بودم. خیلی‌ها می‌گفتند این شاهکار شعیبی است، هرچه داشته پای این فیلم گذاشته و فقط یک پلان‌حاشیه‌ای را ۱۳ بار گرفته و یک روز کامل صرف آن کرده است، وسواس و دقت شعیبی این فیلم را منحصر به‌فرد کرده و با هرکس هم که گفت‌وگو می‌کردم همین را می‌گفتند. البته راست می‌گفتند؛ چراکه دقت شعیبی در فیلم واضح بود، اما یک قاعده را رعایت نکرده بود. نمی‌دانست یک فیلم‌نامه بد را اگر بهترین کارگردان‌ هم کارگردانی کند، بد می‌ماند. 

داستانی بدون تعلیق و خسته‌کننده با گره‌هایی کوچک که همان‌ها را هم توان باز کردن نداشت. یک داستانی که از آلمان شروع می‌شود و ناگاه، بی‌هیچ چالش و تعلیقی به ایران می‌رسد. در ایران با یک کلید صندوق امانات در مشهد که نمی‌دانی از کجا آمده و تا آخر هم نمی‌فهمی کجای فیلم را حل می‌کند، به مشهد می‌رسد و به بهانه سنگ قبر به ارث رسیده به یاسمین وارد حرم امام رضا(ع) می‌شود و به آن‌جا ختم می‌شود. ماجرای عشق بین مهندس و یاسمین بی‌نتیجه می‌ماند، ماجرای قبر بی‌نتیجه می‌ماند و هر گرهی که ایجاد کرده باز نمی‌شود و در انتهای فیلم حس بیهودگی به مخاطب دست می‌دهد. 

هرچند بعضی پلن‌های معنایی فیلم مثل لاک‌پشت بخشی از نقاط قوت فیلم است، اما این هنر کارگردانی بین متن بی‌سر و ته گم می‌شود. بازی الهام کردا و بازیگر کودک نقش الکس خیلی خوب همان حسی را که کارگردان می‌خواسته القا کرده، اما قصه… برای کارگردانی حساسیت بوده، اما برای متن نه‌! و متن همه کار است. به امید متن‌ها و داستان‌های بهتر در سینمای ایران.»

ایرانیی که در فرهنگ مدرن به سختی حرکت می‌کند

امیرمحمد اصغری، فعال فرهنگی و رسانه‌ای نیز در یادداشتی که به صورت اختصاصی برای فیلم بدون قرار قبلی در اختیار ای بی سی مگ قرار داده، آورده است:

«در جریان تمدن سازی یکی از نیازهای اساسی هنر است. طبق نظر افلاطون اساساً شهر و مدینه بدون وجود هنر به وجود نمی‌آید. امروزه ما با تمدن‌ها و تفکرهای مختلفی روبه‌رو هستیم که شعیبی در «بدون قرار قبلی» تلاش کرد دو نمونه از آن را با هم مقایسه کند. به عبارتی ابتدا از سنتی‌ترین رسوم ایرانی در خراسان شروع کرد و بعد شخصیت محوری فیلم را از قلب مدرنیته به عمق فرهنگ سنتی ایران کشاند. این مقایسه‌ها و این تقابلات یکی از نیازهای اساسی امروز ایران است که بتواند حدود و مرزبندی فرهنگ خود را مشخص کند و تفکر بنیادین «نه شرقی نه غربی» خود را فریاد بزند. ویژگی های فرهنگ ایرانی را می‌توان در دو سکانس لاک‌پشت مشاهده کرد. 

لاک‌پشتی که به سختی راه می‌رود، به سختی وارد آب حوض می‌شود و این دقیقاً در زمانی است که نقش اصلی فیلم در حال آمدن به سمت ایران است. سکانس بعدی‌ که لاک‌پشت را می‌بینیم وقتی است که بچه‌ها در حال بازی کردن هستند و لاک‌پشت در آب به راحتی شنا می‌کند و اطرافش را ماهی قرمزها گرفته‌اند. این دو سکانس کل محتوا و مفهوم فیلم را به صورت خلاصه آورده است که ایرانی در فرهنگ مدرن به سختی حرکت می‌کند، اما اگر برگردد به فرهنگ اصیل خودش مانند ماهی در آب شنا می‌کند.

روند آرام فیلم و عدم تنش زیاد نیز موید همین موضوع است که ایرانی در ایران مثل ماهی در آب است. حتی اگر عصبانی شود باز به خود برمی‌گردد.»

انتهای پیام


فیلم بدون قرار قبلی جدیدترین ساخته بهروز شعیبی و محصول سال 1400 است. این فیلم به تازگی به اکران عمومی رسیده است. با معرفی و بررسی فیلم سینمایی بدون قرار قبلی همراه ما باشید.

فیلم بدون قرار قبلی درامی ایرانی محصول سال 1400 به کارگردانی بهروز شعیبی و نویسندگی فرهاد توحیدی و مهدی تراب بیگی است. تهیه کننده این فیلم نیز محمود بابایی است. جالب است بدانید که فیلمنامه فیلم سینمایی بدون قرار قبلی با الهام از یکی از داستان‌های مصطفی مستور، نویسنده و مترجم ایرانی، نوشته شده است. داستان این عنوان درباره دختری است که پس از سال‌ها به دلیل فوت پدرش به ایران برمی‌گردد. با معرفی کامل و بررسی فیلم بدون قرار قبلی همراه پلازا باشید.

در ویدیوی زیر می‌توانید تریلر فیلم بدون قرار قبلی را تماشا کنید تا با فضای آن بیشتر آشنا شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

دانلود فیلم بدون قرار قبلی

امکان دانلود فیلم سینمایی بدون قرار قبلی هنوز وجود ندارد. برای تماشای این فیلم می‌توانید به سینماهای سراسر کشور مراجعه کنید.

تاریخ اکران فیلم بدون قرار قبلی

فیلم بدون قرار قبلی برای اولین بار در تاریخ 18 بهمن 1400 در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. اکران عمومی این فیلم نیز از تاریخ 18 خرداد 1401 شروع شده است و هم اکنون می‌توانید برای تماشای آن به سینماهای سراسر کشور مراجعه کنید. مدت زمان فیلم بدون قرار قبلی نیز 120 دقیقه است.

موضوع فیلم بدون قرار قبلی

شخصیت اصلی فیلم دختری به نام یاسمن است که بعد از سال‌ها به خاطر مرگ پدرش به ایران برمی‌گردد. پسر یاسمن مبتلا به اوتیسم است و همین موضوع نیز این سفر را برای او سخت کرده است. یاسمن پدرش را خوب نمی‌شناخته و از میراثی که برای او باقی گذاشته، حسابی غافلگیر و متعجب شده است…

بازیگران سینمایی فیلم بدون قرار قبلی

در ادامه مروری بر بیوگرافی بازیگران فیلم سینمایی بدون قرار قبلی خواهیم داشت و با آنها بیشتر آشنا می‌شویم.

پگاه آهنگرانی در نقش یاسمن

بازیگران سینمایی فیلم بدون قرار قبلی

پگاه آهنگرانی بازیگر ایرانی متولد 2 مرداد 1363 در شهر اراک است. او فرزند منیژه حکمت و جمشید آهنگرانی است که هر دو از کارگردانان ایرانی محسوب می‌شوند. وی در 6 سالگی و با فیلم گربه آوازخوان برای اولین بار جلوی دروبین رفت و سپس با بازی در فیلم دختری با کفش‌های کتانی در 15 سالگی درخشید.

برخی از دیگر آثار پگاه آهنگرانی عبارتند از زندان زنان (1380)، سه زن (1385)، آتش سبز (1386)، ورود آقایان ممنوع (1389)، دربند (1391)، مادر قلب اتمی (1393)، هفت ماهگی (1394)، سارا و آیدا (1395)، گیسوم (1398)، بندر بند (1399) و برای مرجان (1399).

مصطفی زمانی

بازیگران فیلم بدون قرار قبلی

مصطفی زمانی بازیگر ایرانی متولد 30 خرداد 1361 در گیلان است. این هنرپیشه با بازی در نقش یوسف پیامبر در سریالی به همین نام وارد عرصه بازیگری شد و به شهرت رسید. برخی از دیگر آثار مصطفی زمانی عبارتند از سریال‌های شهرزاد (1394-1396)، نهنگ آبی (1397)، کرگدن (1398) و فیلم‌های آل (1388)، قصه پریا (1389)، جیب بر خیابان جنوبی (1390)، خط ویژه (1392)، یک روز بخصوص (1394)، لابی (1395)، روز ششم (1399) و فیلم بدون قرار قبلی (1400).

الهام کردا

بازیگران فیلم سینمایی بدون قرار قبلی

الهام کردا بازیگر و کارگردان تئاتر متولد 17 آذر 1357 در تهران است. وی لیسانس طراحی صحنه دارد و از سال 1380 وارد تئاتر شده است. برخی از آثار این هنرپیشه عبارتند از سریال‌های با من بمان (1380)، حیرانی (1391)، مهرآباد (1392)، تعبیر وارونه یک رویا (1394) و فیلم‌های برف روی کاج‌ها (1390)، حوض نقاشی (1391)، ملبورن (1392)، رگ خواب (1394)، آندرانیک (1396)، سرکوب (1397) و بدون قرار قبلی (1400).

سایر بازیگران فیلم عبارتند از:

 • امین میری
 • محمد کیانی
 • عرفان ابراهیمی
 • رضا صابری
 • حامی ترابی
 • صابر ابر
 • محمد یارمطاقلو

عوامل فیلم بدون قرار قبلی

در ادامه می‌توانید با کارگردان فیلم ایرانی بدون قرار قبلی بیشتر آشنا شوید و نگاهی به فهرست سایر عوامل این فیلم بیندازید.

بهروز شعیبی (کارگردان)

کارگردان فیلم ایرانی بدون قرار قبلی

بهروز شعیبی بازیگر و کارگردان ایرانی متولد 25 شهریور 1359 در مشهد است. این فیلمساز برای کارگردانی فیلم دهلیز برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر شده است. وی تا کنون آثاری چون فیلم‌های باغ آلوچه (1384)، سیانور (1394)، دارکوب (1396)، روز بلوا (1398)، بدون قرار قبلی (1400) و سریال‌های پرده نشین (1393) و گلشیفته (1396) را کارگردانی کرده است.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از:

 • تهیه کننده: محمود بابایی
 • نویسندگان: فرهاد توحیدی و مهدی تراب‌بیگی
 • موسیقی: مسعود سخاوت‌دوست
 • فیلمبردار: محمد حدادی
 • تدوینگر: عطا مهراد
 • مدیر پروژه: علیرضا رضاداد
 • مجری طرح: محمدحسین انصاری
 • مشاور پروژه: بهزاد هاشمی
 • مدیر تولید: امیر نشاط
 • عکاس: امید صالحی
 • مدیر صدابرداری: عباس رستگارپور
 • طراح صحنه: کیوان مقدم
 • طراح لباس: هدی میرزائی
 • طراح چهره‌پردازی: فاطمه کمالی و زهرا کمالی
 • جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیک
 • جلوه‌های ویژه کامپیوتری: میلاد فرج الهی

جوایز و افتخارات فیلم سینمایی بدون قرار قبلی

در جدول زیر می‌توانید فهرست جوایز و افتخارات فیلم آخر بهروز شعیبی را مشاهده کنید.

جشنواره/مراسم بخش نامزد نتیجه
چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر بهترین صدابرداری عباس رستگارپور نامزد شده
چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر بهترین صداگذاری علیرضا علویان برنده
چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر بهترین فیلمبرداری محمد حدادی نامزد شده
چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر بهترین فیلمنامه فرهاد توحیدی و مهدی تراب‌بیگی نامزد شده
چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر بهترین کارگردانی بهروز شعیبی نامزد شده
چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی بهروز شعیبی و محمود بابایی برنده

نقد فیلم بدون قرار قبلی

در ادامه می‌توانید برخی از نقدهای نوشته شده برای فیلم سینمایی بدون قرار قبلی را بخوانید.

شبنم محمودی شرق:

«شعیبی در کارگردانی عالی است. بازی بازیگران آنقدر حسی و خوب است که نمی‌دانی به کدام توجه کنی. پگاه آهنگرانی در نقش یاسی درخشیده، آن چهره‌ای که در اوایل فیلم هیچ حسی در آن پیدا نیست تا آن سکانس بی‌نظیر درد و دل با دخترخاله‌اش نرگس که تمامی بغض‌های چندساله‌اش را فرو می‌ریزد عالی است. الهام کردا با آن لهجه شیرین مشهدی و چشم‌های کمی درشت‌شده و حرکات اغراق آمیز بدن هم خوب است. بازیگر نقش الکس تصویر کاملی از یک بچه اوتیسمی به نمایش می‌گذارد و صابر ابر در آن نقش کوتاه درخشیده. شاید فقط در این میان مصطفی زمانی است که بازی متوسطی از خود ارائه می‌دهد».

 

علی کریمی:

«مفاهیم کلیشه‌ای مانند، کشف حقیقت در فیلم شعیبی رنگی تازه به‌خود می‌گیرد. نگرانی‌های سطحی مادرِ قصه، با برطرف شدن مشکل اصلی زندگیش، حل می‌شود و فرزند او نیز راه خوب زندگی کردن را پیدا می‌کند. بازی درخشان و البته متفاوت پگاه آهنگرانی در کنار کارگردانی خوبِ بهروز شعیبی، اثری متفاوت را در دوره چهلم جشنواره فیلم فجر به نمایش گذاشته است. اثری که مخاطبان خودش را دارد».

سام بهشتی:

«بدون قرار قبلی یک فیلم با رویکرد اجتماعی که دغدغه معنوی دارد و در این مسیر سر بلند است و این دغدغه در جهان فیلمساز به یک مساله مهم تبدیل شده است. سه ضلع دارد، ضلع نخست جهان حاکم بر قصه است که قصه‌اش را در یک چارچوب مشخص با شخصیت پردازی منسجم به دور از بیراهه رفتن و دور باطل روایت می‌کند و این امر در این فیلمنامه سخت؛ یک اتفاق بزرگ به لحاظ سینمایی بودن و شکل گیری درام محسوب می‌شود، ضلع دوم این ماجرا جایی شکل می‌گیرد که با یک کارگردانی مواجه هستیم که به پختگی و تکامل رسیده است و مسیر دشواری را برای رسیدن به این سلوک معنوی طی کرده است.

اما ضلع قوی و مقتدر آن انتخاب و از همه مهمتر اعتماد کارگردان به شخصیت اول زن قصه است. پگاه آهنگرانی در بدون قرار قبلی بدون شک حضور مغتنم و شورانگیزی دارد، جدی‌ترین و سخت‌ترین بازی عُمرش را در مقام بازیگر ارائه کرده است و این قابل باور بودنش و نحوه جان بخشیدن به شخصیت است که این فیلم را تماشایی می‌کند».

احسان رحیم زاده:

«فیلمساز با تاکید بر موقعیت الکس تفاوت‌های دو فرهنگ غربی و شرقی را بازنمایی‌ می‌کند. دویدن بچه‌ها در خانه‌های حیاط‌دار، آب‌بازی و آتش‌بازی آنها و اناری که لباس الکس را سرخرنگ می‌کند؛ همه تکه‌هایی از فرهنگ شرقی هستند. یاسی و الکس که سایه پدر را بر سرشان حس نکرده‌اند در شهر مشهد گرمای حضور همه اعضای خانواده در کنار یکدیگر را لمس می‌کنند. خانواده‌ای که اعضایش آدم‌های بی‌شیله و پیله‌ای هستند و زندگی را مثل آن طرف آبی‌ها سخت نمی‌گیرند».

 

حمیدرضا کاظمی پور:

«بدون قرار قبلی قصه جدیدی در سینمای ایران نیست، نه قصه‌اش، نه جنس روایتش و نه نوع زاویه نگاهش، اما فیلمی است که می‌تواند احساس مخاطب خود را تحریک کرده و ارتباطی عاطفی در آن ایجاد کند. فیلم پر است از خرده روایت‌هایی همچون پسربچه کاراکتر اصلی فیلم که از بیماری اتیسم رنج می‌برد و ماجراهایی را با خود به همراه دارد، قصه قبری میراثی در حرم مطهر امام رضا تا ارتباط میان یاسمین با مهندس شایقی با بازی مصطفی زمانی که همگی قرار است در خدمت روایت اصلی داستان فیلم با مضمون «بازگشت» باشند».

کلام آخر

در این مقاله از پلازا با معرفی فیلم بدون قرار قبلی، آخرین فیلم بلند بهروز شعیبی همراه شما بودیم. داستان این فیلم درباره زنی با بازی پگاه آهنگرانی است که بعد از سال‌ها به خاطر فوت پدرش به ایران برمی‌گردد. فیلم سینمایی بدون قرار قبلی اخیرا به اکران عمومی درآمده و هم اکنون برای تماشای آن می‌توانید به سینماهای سراسر کشور مراجعه کنید. آیا شما این فیلم را تماشا کرده‌اید؟ نظر شما درباره فیلم آخر بهروز شعیبی و داستان آن چیست؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خودتان را با ما و دیگر خوانندگان پلازا به اشتراک بگذارید.


دانلود فیلم بدون قرار قبلی بهروز شعیبی با حجم کم و لینک مستقیم

دانلود فیلم ایرانی بدون قرار قبلی با بازی مصطفی زمانی و صابر ابر کامل از وبسایت غرب تی و ی 

دانلود رایگان فیلم بدون قرار قبلی با کیفیت های 480P،720P،1080P و با حجم کم و کامل

درباره فیلم بدون قرار قبلی

فیلم سینمایی بدون قرار قبلی به کارگردانی بهروز شعیبی و نویسندگی ؟ و تهیه کنندگی محمود بابایی می باشد که ژانرهای این فیلم اجتماعی ، خانوادگی می باشد و بازیگران فیلم بدون قرار قبلی عبارتند از مصطفی زمانی ، صابر ابر که بزودی بعد از اکران فیلم لینک های دانلود قرار خواهد گرفت


About No prior appointment

An unannounced movie directed by Behrouz Shoaib and written by? Produced by Mahmoud BabaeiThe genres of this social film are familyAnd the actors of the film without prior appointment are Mustafa Zamani, Saber AbrWhich will be followed by download links soon after the release of the film

اخبار و توضیحات فیلم بدون قرار قبلی

 • فیلم بدون قرار قبلی بزودی اکران میشود و در شبکه نمایش خانگی منتشر می شود
 • فیلم از 18 خرداد ماه اکران می شود
 • بدون قرار قبلی پنجمین فیلم بلند بهروز شعیبی به تهیه‌کنندگی محمود بابایی است. این فیلم دارای مضمونی اجتماعی بوده و با نگاهی به رمانی از مصطفی مستور نوشته شده است.
 • به مناسبت عید سعید قربان از تیزر جدید «بدون قرار قبلی» رونمایى شد.
 • فیلم «بدون قرار قبلی» به تازگی با برنده شدن جوایز بهترین فیلم و بهترین بازیگر زن در جشنواره مسکو به پیشتاز این جشنواره تبدیل شد فیلم بهروز شعیبی در دومین قدم به جشنواره قدیمی ونکوور کانادا راه یافت تا نمایش‌هایش در آمریکای شمالی را از این جشنواره آغاز کند.

بازیگران فیلم بدون قرار قبلی

پگاه آهنگرانی, مصطفی زمانی, الهام کردا, صابر ابر, امین میری‌, حامی ترابی, رضا صابری

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا