برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

نحوه مصرف قهوه سبز برای لاغری سریع

 

مصرف قهوه سبز گیاهی در ترکیب با سایر مواد برای

مصرف قهوه سبز گیاهی در ترکیب با سایر مواد برای لاغری بسیار موثر است ومصرف قهوه سبز گیاهی خواص زیادی اعم از کاهش کلسترول خون،افزایش متابولیسم و…می باشد. قیمت قهوه گانودرما برای لاغری در سایت های مختلف چقدر است؟

طریقه مصرف قهوه سبز گیاهی برای لاغری سریع

امروزه با تغییر سبک زندگی و نوع مواد غذایی خیلی از افراد درگیرچاقی هستند اگر شما هم دنبال روشی برای لاغری هستید. مصرف قهوه سبز گیاهی تا حدودی می تواند به شما کمک کند. طریقه مصرف قهوه سبزسبب می شود که میزان قند کمتری جذب بدن شود وتوده چربی کاهش پیدا می کند.

آیا مصرف قهوه سبز گیاهی برای لاغری مفید است؟

هیچ ماده گیاهی یا داروی شیمیایی قرار نیست معجزه کند. قهوه سبز گیاهی هم معجزه نیست ولی تا حدودی برای لاغری به شما کمک می کند.عملکرد قهوه سبز گیاهی به این ترتیب است که به علت کافئینی که در قهوه سبز گیاهی وجود دارد، قهوه سبز گیاهی باعث می شود متابولیسم بدن افزایش پیدا کند و به دنبال آن سبب چربی سوزی اتفاق می افتد. البته قهوه معمولی هم این کارایی را دارد اما به علت کافئین کمتری که در قهوه سبز گیاهی وجود دارد همه دنبال روش مصرف قهوه سبز جهت لاغری هستند.

با یادگیری نحوه مصرف قهوه سبز برای لاغری اشتهای افراد تا حدودی کاهش پیدا می کند وهمین موضوع برای افراد پر خور بسیار موثر است.

مضرات مصرف قهوه سبز گیاهی چیست؟

قرار نیست وقتی از یک ماده گیاهی استفاده می  کنید ضرری نداشته باشد بسیاری از داروهای گیاهی هستند که اگر بی رویه یا بدون تجویز متخصص استفاده شوند ضررهای بسیاری به بدن می زنند. استفاده از قهوه سبز گیاهی و معمولی هم اگر بی رویه باشد برای بدن مضر است.

از جمله ضررهای قهوه سبز گیاهی و معمولی عبارتند از: دردشکمی، افزایش ضربان قلب و تعداد تنفس، پرادراری، بی قراری، بی خوابی، اضطراب.

ضررهایی که فقط مربوط به قهوه سبز می باشند عبارتند از: گرفتگی عروق قلبی، افت قند خون در افراد دیابتی. ابتلا فشار خون، افزایش کلسترول، افزایش احتمال ابتلا به پوکی استخوان به علت دفع زیاد کلسیم

خواص قهوه سبز چیست؟

کاهش وزن: اصلی ترین خاصیت قهوه سبز این است که با نحوه مصرف قهوه سبز برای لاغری سریع تا حدودی به کاهش وزن مورد نظرتان می رسید متابولیسم بدن افزایش پیدا کرده چربی اضافه دفع می شود قند اضافه جذب بدن نمی شود در نتیجه لاغری بوجود می آید.

تنظیم قند خون: چگونگی مصرف قهوه سبز به تنطیم قند خون و کاهش میل به غداخوردن التهابی باعث دفع یکسری از قندهای موجود در خون می شود و کافئین موجود در قهوه سبز باعث افزایش انرژی می شود

کاهش فشار خون: روش خوردن قهوه سبز بر کاهش فشار خون بسیار موثر است و کلسترول خون را به شدت کاهش می دهد. طرز مصرف قهوه سبز جهت لاغری سبب کاهش اثرات پیری،افزایش انرژی و افزایش تمرکز می شود

استفاده از قهوه سبز برای لاغری

دوز مصرفی قهوه سبز بسیار مهم است و برحسب سلامت جسمانی و بزرگسال یا نوجوان متغیر می باشد. روش خوردن قهوه سبز برا لاغری به این شکل است که ابتدا بسته ای از قهوه سبز را از مغازه تهیه کرده توسط آسیاب کن خورد می کنیم. سپس قهوه خورد شده را داخل آب سرد می گذاریم و به مدت 15 دقیقه حرارت می دهیم سپس فنجان قهوه را در محلی قرار می دهیم تا سرد شود هرچه قهوه سبز بیشتر سرد شود خوش طعم تر می شود معمولا به مدت یک ساعت اجازه می دهند تا قهوه سرد شود و گاهی در طریقه مصرف قهوه سبز پودر شده به آن مقداری عسل اضافه می کنند تا طعم دلچسب تری داشته باشد.

ترکیب قهوه سبز با سایر گیاهان

در طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری شکم ترکیب قهوه با سایر گیاهان بسیار موثر است دارچین: در طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری سریع استفاده از دارچین داخل قهوه سبز بسیار موثر است.به علت این که خود دارچین خاصیت چربی سوزی دارد و به تنظیم قند خون کمک می کند این ترکیب به کاهش وزن سریع تر کمک می کند. طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری با دارچین به این شکل است که یک چوب دارچین را از شب قبل داخل فنجان حاوی آب قرار می دهیم و اجازه می دهیم چوب دارچین یک شبانه روز خیس بخورد سپس صبح روز بعد با آب آن قهوه را درست می کنیم.

زنجبیل: در طریقه مصرف قهوه سبز برای چربی سوزی معجون قهوه سبز و زنجبیل مانند یک معجزه عمل می کند. زنجبیل به دلیل خواصی که دارد سبب گرمای بدن و افزایش سوخت و ساز بدن می شود باعث کاهش انسولین خون می شود این خواص در ترکیب با قهوه سبز سبب چربی سوزی بدن می شود. روش مصرف قهوه سبز برای لاغری در ترکیب با زنجبیل به این صورت است که بعد از این که قهوه را دم کردین مقداری از زنجبیل رنده شده را داخل آن بریزید اجازه بدهید پنج دقیقه بگذرد سپس آن را از صافی عبور دهید و میل کنید

طریقه مصرف قهوه سبز برای چربی سوزی – فروشگاه اینترنتی من و تو خرید

زردچوبه: در چگونگی مصرف قهوه سبز برای لاغری زردچوبه ماده عجیبی به نظر می رسد اما در ترکیب با قهوه سبز به فرآیند لاغری کمک ویژه ای می کند زرد چوبه باعت افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش سطح انسولین می شود و در ترکیب با قهوه تبدیل به بمب لاغری می شود. در طریقه مصرف قهوه سبز برا لاغری بعد از دم کردن قهوه سبز نصف قاشق چایی خوری زرد چوبه به فنجان قهوه اضافه می کنید بعد از سه دقیقه قهوه را بنوشید.

خواص قهوه گانودرما برای زود انزالی چیست؟این قهوه در واقع در گام اول باعث تقویت قوای جنسی شده و سپس به تنظیم هورمون های مردانه می پردازد و در نهایت شرایط بدنی را بهبود می بخشد

نعناع: در طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری شکم نعناع بسیار موثر است برگ نعناع را همراه با قهوه حرارت دهید تا به مدت 5 دقیقه بجوشد سپس آن را میل کنید .نعناع خاصیت سم زدایی دارد و موجب کاهش وزن می شود و اثرات مضر قهوه به ویژه نفخ گوارشی را کاهش می دهد

خوب است بدانید که قهوه سبز برای کاهش وزن موثر است اما کافی نیست هیچ داروی لاغری جایگزین ورزش روزانه و رژیم غذایی سالم را نخواهد گرفتدر کشاکش انواع روش ها و غذاهای مخصوص لاغری، یکی از خوردنی هایی که این روزها بسیار برای لاغری از آن یاد می شود، قهوه سبز است. بسیاری از افراد در جستجوی نحوه استفاده قهوه سبز برای لاغری هستند و بسیاری از صفحات اینترنت نیز از آن به عنوان معجزه لاغری یاد می کنند. حقیقت این است که قهوه سبز می تواند بر روی لاغری شما موثر باشد؛ اما از یاد نبرید که برای لاغری و کاهش وزن، داشتن فعالیت بدنی منظم در کنار رژیم غذایی سالم بسیار مهم است؛ در ادامه قصد داریم به بررسی تاثیر قهوه سبز برای لاغری و کاهش وزن بپردازیم.

قهوه سبز چیست؟

بر خلاف تصویری که از قهوه دیده ایم، میوه درخت قهوه بر روی شاخه شامل دانه هایی قرمز رنگ و براق است که وقتی پوست آن را جدا می کنیم، در دل خود دانه ای سبز رنگ دارد. این دانه سبز رنگ با همان ظاهر آشنا، دانه ی قهوه است که اگر آن را رُست کنند، تبدیل به همین قهوه ی رایج همیشگی می شود. همان قهوه که همه روزه در سراسر جهان بیش از 2 میلیارد فنجان از آن نوشیده می شود. اما اگر آن دانه سبز را بدون رُست کردن خشک کنند، به آن قهوه سبز می گویند که از آن نیز می توان نوشیدنی لذیذ، ملایم و سرشار از خواص متنوع ساخت.

مصرف تاریخچه ای بلندبالاتر از قهوه رست شده دارد و در حقیقت شکل خام قهوه محسوب می شود. رست شدن قهوه و تبدیل آن به شکل امروزی دلایلی مانند نگهداری بیشتر، صادرات به دیگر کشورها و تجارت گسترده داشته که البته نتیجه این فرآیند رست کردن دانه ها طعم و عطر فزاینده ای بود که طرفداران بیشتری در سراسر جهان به خود اختصاص داد و باعث شد این شکل قهوه فراگیرتر از شکل خام آن باشد. وگرنه قهوه سبز به دلیل آن که حرارت چندانی ندیده و به فرم طبیعی خود نزدیک تر است، خواص بسیار بیشتری نسبت به قهوه رست شده قهوه ای رنگ که به قهوه سیاه معروف است دارد. امروزه خواص قهوه سبز را حتی متنوع تر از خواص قهوه سیاه می دانند؛ چرا که در فرآیند رست کردن دانه قهوه، برخی از مواد فنولی آن به طور کامل از بین می روند و این مواد را تنها در قهوه سبز می توان یافت.

 خواص قهوه سبز

در چند سال اخیر قهوه سبز را بیش از هر چیز برای لاغری استفاده می کنند. همه به جستجوی طرز استفاده قهوه سبز برای لاغری هستند و البته تاثیر قهوه سبز بر لاغری کاملاً صحیح است؛ اما قهوه سبز خواص دیگری نیز دارد که می توان به آن ها نیز توجه داشت. دانه قهوه سبز سرشار از کافئین، اسید کلروژنیک، انواع پلی فنول و کینیک است. همچنین آنتی اکسیدان های این دانه نسبت به نوع سیاه آن بسیار بیشتر است و باعث حذف رادیکال های آزاد، کاهش التهابات ضد سلولی و تقویت عملکرد سیستم دفاعی بدن می شود. از دیگر خواص قهوه سبز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش فشار خون
  • جلوگیری از ابتلا به آلزایمر
  • کنترل بیماری دیابت
  • کاهش وزن
  • پیشگیری از ابتلا به کبد چرب
  • افزایش انرژی بدن

آیا قهوه سبز برای لاغری خوب است؟

درباره تاثیرات قهوه سبز بر روی لاغری، حرف و حدیث های بسیاری وجود دارد. برخی معتقدند که برای اثبات آن اسناد علمی کافی وجود ندارد. برخی دیگر معتقدند که تاثیرات قهوه بر لاغری انکارناپذیر است؛ اما مسئله طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری سریع، کمی اغراق آمیز است. قطعاً نظر ما هم این است که هر معجون، دارو، مکمل یا قرصی که ادعای لاغری سریع داشته باشد، قابل اعتماد نیست. لاغری و کاهش وزن مستلزم رژیم غذایی مناسب و تحرک کافی است. اغلب کارشناسان معتقدند که کاهش 500 الی 1000 کالری از غذای روزانه و ورزش مستمر (حتی تحرکات ساده) برای رسیدن به وزن ایده آل کافی است.

اما درباره تاثیرات قهوه سبز بر روی لاغری، تحقیقات علمی کافی انجام شده و نتایج نشان می دهد که اسید کلروژنیک موجود در عصاره قهوه سبز در کنار کافئین فراوانی که در این دانه وجود دارد، در افزایش سوخت و ساز و همچنین افزایش چربی سوزی موثر است. بنا به تحقیقات انجام شده، کافئین موجود در قهوه سبز کمتر از نوع رایج آن یعنی قهوه سیاه است. ولی با این حال این نوع قهوه نیز دارای کافئین است. از سویی تاثیرات مصرف 400 میلی گرم کافئین روزانه بر افزایش چربی سوزی که پیش از این به اثبات رسیده است. بنابراین می توان به سادگی نتیجه گرفت که قهوه سبز نسبت به قهوه سیاه بیشتر بر روی کاهش وزن تاثیر خواهد داشت.

نحوه استفاده قهوه سبز برای لاغری

طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری با توجه به محصولات متنوعی که از این گیاه در بازار وجود دارد، بسیار متفاوت است. شما می توانید بسته به سلیقه خود از قهوه سبز آسیاب نشده، آسیاب شده، پودر قهوه سبز، عصاره قهوه سبز، مکمل های دارای قهوه سبز و حتی کپسول های حاوی قهوه سبز استفاده نمایید. اینکه قهوه سبز را چگونه مصرف می کنید، بستگی به شما خواهد داشت؛ اما آنچه که مهم است این است که آن را به طور منظم استفاده کنید.

به این موضوع فکر کنید که مهم، خوردن قهوه سبز است. مهم این است که محصولی مطمئن خریداری کنید که تاییدیه های لازم را داشته باشد. یا اگر قهوه پودر شده خریداری می کنید، از جایی خریداری کنید که مطمئن باشید چیزی جز پودر قهوه سبز به آن اضافه نکرده باشد. خرید محصولات به صورت فله ای علاوه بر احتمال کلاهبرداری و افزودن برخی مواد مشابه دیگر، احتمال فاسد بودن هم خواهد داشت. به همین دلیل توصیه ما این است که حتماً از محصولات دارای تاییدیه و تاریخ انقضا با برندهای معتبر استفاده نمایید.

بهترین زمان مصرف قهوه سبز برای لاغر شدن

از دیگر مسائلی که در سایت های مختلف ممکن است به شکلی متضاد توضیح داده شده باشد، مسئله بهترین زمان استفاده از قهوه سبز برای لاغری است. برخی از منابع بنا به دلایل درستی آن را پیش از غذا و برخی دیگر آن را پس از وعده های غذایی ذکر کرده اند. اما حقیقتاً بهترین زمان مصرف قهوه سبز برای لاغری چه زمانی است؟ از نگاه ما، هر دو مورد می تواند صحیح باشد. در حقیقت این موضوع تا حد زیادی بستگی به سیستم گوارش افراد دارد.

بدون شک بهترین زمان مصرف قهوه در شروع روز است. این کار باعث کسب انرژی فراوان برای یک شروع عالی خواهد شد. اما مسئله اینجا است که خوردن قهوه معده شما را کمی اسیدی تر می کند و برای کسانی که مشکل گوارشی دارند، ممکن است این مسئله مشکلاتی را به وجود بیاورد. بسیاری از افراد هم هستند که به طور کلی برای مصرف قهوه منع پزشکی دارند و کافئین قهوه برای آن ها مضر است. در عوض کسانی که مشکل گوارشی ندارند و خوردن قهوه به صورت ناشتا یا به همراه صبحانه آنان را اذیت نمی کند، می توانند هم برای صبحانه و هم 30 دقیقه پیش از نهار قهوه سبز میل کنند. مزیت ویژه خوردن قهوه سبز برای لاغری این است که اگر پیش از غذا صرف شود، تا حدودی جلوی اشتهای شما را نیز خواهد گرفت و کاهش اشتها، باعث کمتر غذا خوردن و لاغری خواهد شد.

یکی از دلایلی که خوردن قهوه سبز درست بعد از وعده غذایی توصیه نمی شود، این است که ممکن است مانع از جذب آهن موجود در غذای شما شود. بهتر است اگر می خواهید قهوه سبز را پس از غذا میل کنید، حداقل 20 الی 30 دقیقه وقفه ایجاد نمایید. با این حال برای کسانی که معده شان ممکن است قهوه را پس زده و سبب رفلکس معده شود، بهترین حالت این است که با معده خالی قهوه میل نکنند. همچنین کسانی که معده شان به لاکتوز شیر حساسیت ندارد، می توانند برای کاهش اسیدی شدن معده، قهوه را با شیر میل کنند. در ضمن کافئین قهوه با شیر تحلیل نخواهد رفت.

نحوه دم کردن قهوه سبز برای لاغری

طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری با قهوه سیاه کمی متفاوت است. قهوه سبز را نمی توان به صورت اسپرسو یا آمریکانو دم کرد. بهتر است به قهوه سبز بیشتر به چشم یک دمنوش نگاه کنیم. برای آماده کردن قهوه سبز باید دانه آسیاب شده یا پودر قهوه سبز را (به اندازه یک یا دو قاشق مربا خوری) در یک لیوان آب جوش بریزیم و اجازه دهیم بین 10 الی 15 دقیقه دم بکشد. سپس نوشیدنی حاصل را از صافی رد کرده و میل نماییم. البته این ساده ترین شکل دم کردن قهوه سبز است. برخی از طعم دهنده های معروف قهوه سبز شکر، عسل، دارچین، زعفران، هل و نعناع هستند که می توانید بسته به طعم خود به نوشیدنی خود اضافه کنید.

روش دیگر به این صورت است که قهوه آسیاب شده را با آب سرد مخلوط کرده و درون قهوه جوش بریزید. سپس محلول را هم بزنید تا زمانی که به جوش بیاید و به محض جوش آمدن، آن را از اجاق برداشته و اجازه دهید که کمی ته نشین شود. در نهایت محلول ته نشین شده را بدون رسوب انتهای آن از صافی رد کرده و قهوه خود را میل کنید. در ضمن اگر قصد داشته باشید که قهوه آسیاب نشده را به هر یک از دو روش فوق مصرف کنید، تنها کافی است اندکی قهوه بیشتر استفاده کنید. به عنوان مثال اگر قهوه آسیاب شده را (بسته به ضائقه خود) به ازای هر نفر 7 گرم استفاده می کنید، قهوه آسیاب نشده را به ازای هر نفر 10 گرم مصرف کنید.

میزان مصرف درست قهوه سبز برای لاغری

هرگز این نقل قول طلایی ابن سینا را از یاد نبرید که: «هر چیزی کمش داروست؛ متوسطش غذاست و زیادش سم! » همانطور که پیش از این اشاره کردیم، قهوه سبز سرشار از کلروژنیک اسید است و خوردن آن حتی بیش از قهوه سیاه اسیدیته معده را افزایش می دهد. بنابراین خوردن بیش از حد قهوه سبز حتی ممکن است عوارضی را نیز به همراه داشته باشد. بهتر است در خوردن قهوه سبز افراط نکنید و بسته به ویژگی های جسمی خود، غلظت هر فنجان و تعداد دفعات مصرف روزانه را تعیین نمایید.

خوردن روزانه 2 فنجان قهوه سبز را می توان به صورت کلی توصیه کرد؛ اما افرادی با ویژگی های جسمی خاص که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، حتی برای خوردن همین دو فنجان نیز باید با پزشک خود مشورت کنند و یا شاید به طور کل نباید قهوه سبز استفاده کنند. برای درک بهتر این منظور، بندهای بعدی را با دقت مطالعه کنید.

نگرانی های درمورد مصرف قهوه سبز

درباره مصرف زیاد قهوه سبز، نگرانی هایی وجود دارد که گاهی صحیح و گاهی اغراق شده است. به عنوان مثال در برخی منابع ذکر می شود که مصرف زیاد اسیر کلروژنیک برای افراد بالای 50 سال ممکن است سبب ایجاد بیماری های عروقی مانند بیماری شریان کرونر شود. البته تحقیقات گسترده تر در این زمینه نشان داد که این برای همه افراد صدق نمی کند و زمینه ی ژنتیکی نقش اصلی را ایفا می کند. البته به هر حال بهتر است که در صورت داشتن سابقه بیماری های عروقی در خانواده، در مصرف قهوه محتاط تر باشید.

همچنین درباره مصرف قهوه در دوران بارداری و شیردهی نیز هشدارهایی داده می شود که زمینه علمی دارند و ما هم آن را تایید می کنیم. دوران بارداری و شیردهی دوران حساسی است و بهتر است تمام تغذیه این دوران را با مشورت پزشک خود انجام دهید.

یک نگرانی دیگر درباره مصرف زیاد قهوه سبز، افزایش خطر ابتلا به گلوکوما یا فشار داخل چشم است. این موضوع نیاز به بررسی های پزشکی بیشتر دارد و تحقیقات لازم درباره آن انجام نگرفته است.

در مصرف قهوه سبز، احتیاط کنید!

مصرف قهوه سبز برای برخی افراد دارای زمینه بیماری توصیه نمی شود. قهوه سبز باعث افزایش ضربان قلب می شود. بدیهی است که برخی افراد دارای زمینه بیماری قلبی باید در این زمینه با پزشک خود مشورت نمایند. همچنین این نوشیدنی ممکن است برای کسانی که بیماری های گوارشی (مخصوصاً بیماری های مربوط به معده) دارند، مضر باشد. نکته مهم دیگر اینکه نوشیدن قهوه هر چند باعث کاهش فشار خون یا کنترل قند خون می شود؛ اما بیماران فشار خون نمی توانند از آن برای کنترل موقت فشار خون استفاده کنند و بیماران دیابتی نیز بهتر است با مشورت پزشک خود درباره مصرف آن تصمیم بگیرند.

طریقه مصرف قهوه گانودرما برای زگیل تناسلی خیلی موضوع مهمی است که نباید نادیده گرفته بشود،برای اینکه بتوانید بهترین عملکرد و تاثیر و از قهوه های گانودرما دکتر بیز بگیرین باید بدانید که کی و چطوری باید این قهوه ها رو میل بفرمایید

جمع بندی و نتیجه گیری

قهوه سبز یک نوشیدنی مفید و انرژی زا است که بسیاری از افراد برای کاهش وزن از آن استفاده می کنند. طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری و همچنین محدودیت ها و نگرانی هایی که پیرامون مصرف آن وجود دارد، هدف این مطلب قرار داشته و درباره آن به طور مختصر صحبت کردیم. در کنار تمام موارد ذکر شده فراموش نکنید که نحوه مصرف قهوه سبز برای لاغری بدون داشتن رژیم غذایی و تحرک کافی، چندان امیدوار کننده نخواهد بود!

 

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

 

دکمه بازگشت به بالا