روکش صندلی خودرو چیست و چه کاربردی دارد ؟

روکش صندلی چیست چه کاربردی دارد؟

✳️روکش صندلی یکی از تزئینات داخلی ماشین می باشد که با توجه به رنگ ماشین می توان خریداری کرد و سبب راحتی سرنشینان خودرو و زیبایی و سلامتی بیشتر خودرو می شود و بر دمای داخل خودرو نیز تاثیر می گذارد. . روکش صندلی خودرو تنوع گسترده ای دارد و انتخاب آن نیز سلیقه ای می باشد. یکی از مواردی که باعث زیبایی خودرو می شود روکش صندلی خودروها است که نه تنها باعث زیبایی می شود بلکه از روکش اصلی صندلی نیز محافظت می کند.

✳️روکش   های صندلی خودرو از نظر جنس به دو دسته چرمی و پارچه ای تقسیم می شوند که مهمترین ویژگی   های هریک از روکش   های صندلی عبارتند از:

مزایای روکش صندلی پارچه ای خودرو

?از مهم ترین مزیت   های روکش   های پارچه ای تنوع در رنگ و طرح آنها است. این روکش ها برخلاف روکش   های چرم در دمای تابستان موجب تعریق سر نشینان نمی شوند و گرمای کمتری را به خود جذب می کند همچنین این روکش ها در زمستان نیز کاهش دما را کمتر منتقل می کند و باعث گرم شدن سرنشین می گردد.

از میان انواع روکش صندلی خودرو کدام یک را انتخاب می کنید؟

مزایای روکش صندلی چرم خودرو

?روکش   های چرم نوع دیگری از روکش ها هستند که مزیت بزرگی دارند و آن سهولت در نظافت و تمیز کردن آن ها است، در این نوع از روکش ها با یک دستمال مرطوب نیز می توان کثیفی ها را به راحتی از بین برد پس بسیار مناسب خانواده   های دارای فرزندان خردسال است.

جهت سفارش  روکش صندلی ام وی ام 315 چرم و تور رنگ مشکی کلیک کنید.

?خصوصیات بهترین روکش صندلی برای خودرو

?مقاومت روکش صندلی در برابر ساییدگی.

?رنگ پارچه مناسب، این رنگ باید سبب خستگی چشم نشود.

?عدم تغییر رنگ روکش در برابر تابش نور خورشید

?تعریق کمتر

کفپوش سه بعدی

?کفپوش سه بعدی خودرو در راستای پیشرفت تکنولوژی   های ساخت و توانایی اسکن لیزری دقیق کف خودرو یکی از جدیدترین انواع کفپوش خودرو است که به طور کامل و قالبی کل کف خودرو را پوشش داده و از نفوذ خاک و مایعات و کثیفی   های مختلف به کف خودرو جلوگیری می کند. شیارهای طراحی شده در کف کفپوش، باعث افزایش اصطکاک بین مایعات ریخته شده در کف و کفپوش شده و حرکت سیالات در هنگام رانندگی را به حداقل می رساند.

?مایعات ریخته شده، با استفاده از این شیارها به قسمت انتهای مخزن سوق داده می شود و از کثیف شدن موکت جلوگیری میکند. این کفپوش ها با تکیه بر تکنولوژی ساخت سه بعدی ظاهری روکش صندلی یکی از تزئینات داخلی ماشین می باشد که با توجه به رنگ ماشین می توان خریداری کرد و سبب راحتی سرنشینان خودرو و زیبایی و سلامتی بیشتر خودرو می شود و بر دمای داخل خودرو نیز تاثیر می گذارد .. روکش صندلی خودرو تنوع گسترده ای دارد و انتخاب آن نیز سلیقه ای می باشد .

یکی از مواردی که باعث زیبایی خودرو می شود روکش صندلی خودروها است که نه تنها باعث زیبایی می شود بلکه از روکش اصلی صندلی نیز محافظت می کند .

یک روکش صندلی عالی انتخاب کنید

انواع روکش صندلی خودرو

برای هر ماشینی تعداد زیادی روکش صندلی با رنگ ها و جنس های مختلف وجود دارد . روکش صندلی اصولا از جنس چرم و یا پارچه ای تولید می شود و یا ترکیبی از جنس پارچه و چرم .

اولین قدم برای انتخاب روکش صندلی باید جنس مدنظر خود را انتخاب کنید اینکه می خواهید روکش صندلی ها چرم یا پارچه  ای و جنس ترکیبی باشد . نکته مهم تر از جنس روکش ها کیفیت نوع پارچه و چرم می باشد . روکش صندلی باید دارای الگوی دوخت مناسب باشد .

1-روکش های چرمی صندلی خودرو :

مزایای روکش چرمی

یکی از نکته های حائز اهمیت روکش های چرمی این است که به راحتی قابل شستشو می باشند و لکه های موجود و ایجاد شده روی آن را می توانید پاک کنید . علاوه بر شستشوی اسان روکش های چرمی ، از نظر ظاهری نیز این روکش های چرمی ] ماشین را زیباتر و اسپرت تر می کند و اکثر جوانان این روکش ها را می پسندند

معایب روکش چرمی

یکی از معایب روکش های چرمی این است که اگر طولانی مدت روی صندلی بشینید باعث عرق کردن می شود . این مدل روکش ها گرما را در خود  نگه می دارند به علت مناذ بسته ای که دارند هوا در آن جریان پیدا نمی کند و باعث عرق کردن بیشتر می شود .استفاده از روکش های چرمی در تابستان توصیه نمی شود .

یکی دیگر از مسائل مربوط به روکش های چرمی این است که به مرور زمان ترک می خورند و حالت پوسته پوسته می شود . در ضمن اگر جنس چرم طبیعی ، باکیفیت و اصلی باشد این مععایب و مشکلات اتفاق نمی افتد و دوام و کیفیت بیشتری نسبت به روکش های مصنوعی دارند .

یک روکش صندلی عالی انتخاب کنید

انواع چرم :

مشتقات نایلون : این نوع چرم که از جنس نایلون می باشند بدترین نوع روکش صندلی به شمار می روند . که این روکش های چرمی از نوع نایلون را به اسم روکش چرم معرفی می کنند بهتر است بدانید که این نوع چرم ها دوام و طول عمر پایینی دارند . راه تشخیص روکش چرم نایلونی یا فومی که ضخامت نازکی دارند . راه دیگر چروک شدن قسمت نخ ها و دوخت ها می باشد .

چرم های طبیعی : این نوع چرم که طبیعی هستند نیز برخاف تصور طول عمر زیادی ندارند  بسیار گران می باشند .

چرم های صنعتی : این نوع چرم صنعتی برای روکش صندلی ها بسیار مناسب می باشد و از نظر کیفیت . دوام و ماندگاری بسیار خوب می باشند . این نوع چرم همه قیمت به صرفه تری دارد و هم از نظر دوام بهتر و ماندگارتر است .

2-روکش های پارچه ای صندلی خودرو :

مزایای روکش پارچه ای

روکش های پارچه ای تنوع گسترده ای در طرح و رنگ دارند و خریدار می تواند به سلیقه ی خود روکش صندلی خودروی خود را انتخاب و خریداری کند . نشستن بر روی این روکش ها بسیار راحت تر و به دلیل جریان هوا در این روکش ها عرق ایجاد نمی شود . روکش های پارچه ای قیمت مقرون دو بصرفه تری نیز د ارند .

معایب روکش پارچه ای

یکی از مشکلاتی که در روکش های پارچه رخ می دهد پریدگی رنگ بر اثر تابش نور خورشید است . اصولا ماشین در معرض آفتاب قرار می گیرد و روکش ها نیز به مرور زمان کمرنگ می شوند .

یکی دیگر از مشکلات روکش صندلی پارچه ای شستشوی سخت ان است . لکه های ایجاد شده روی این روکش به سختی پاک می شود و اصولا ماندگار هستند .این مورد سبب می شود لکه ای طولانی روی روکش بماند و ظاهر داخل ماشین زشت شود .

یک روکش صندلی عالی انتخاب کنید

3-روکش های ترکیبی پارچه و چرم :

تولیدکنندگان برای اینکه خریداران راحت تر انتخاب و خرید کنند و همچنین جنس بهتری را تولید کنند از ترکیب چرم و پارچه برای تولید روکش استفاده می کنند . این روکش هایی که از جنس ترکیبی پارچه و چرم دوخته شده اند معایب روکش های چرمی و پارچه ای را ندارند . مثلا در این نوع روکش ها در جای تکیه گاه در وسط از پارچه استفاده کرده اند که ایده آل ترین روکش می باشد .

یک روکش صندلی عالی انتخاب کنید

4-روکش های لاکچری صندلی خودرو :

روکش های صندلی خودرو دارای طیف گسترده ای از تنوع می باشد که با توجه به کیفیت و کارایی قیمت های متفاوتی نیز دارند . افرادی که ساعت های بیشتری را مشغول رانندگی می باشند می توانند  از این روکش ها که ماساژور هم دارند استفاده کنند .

در روکش های لاکچری صندلی خودرو ماساژور در قسمت کمر و نشیمن ویبره طراحی شده است که با لرزش آن بدن ماساژ داده می شود .این روکش ها به برق ماشین وصل می شوند و قابل برنامه ریزی در روش و نحوه ی ماساژ دادن دارند .

یک روکش صندلی عالی انتخاب کنید

راه های تشخیص کیفیت روکش صندلی خودرو

برای اینکه از کیفیت روکش مطمئن شوید به نکات زیر دقت کنید .

به دوخت روکش ها توجه کنید که هرچه دوخت ها دقیق تر و تمیزتر دوخته شده باشند و درزها به خوبی و محکم کاری در دوخت ها رعایت شده باشند بهتر است .

در انتخاب روکش ها دقت داشته باشید که تکه های روکش بیشتر و کوچکتر باشد . روکش ها کیفیت بهتر و بیشتری خواهد داشت .

اصولا روکش ها دارای 60 تا 70 تکه می باشد و روکش ها ی حرفه ای تر و لاکچری حدودا 170 تا 180 تکه دارند .

بهتر است قبل از خرید روکش ها را بر روی صندلی به صورت امتحانی قرار دهید تا از الگو و درس بودن دوخت روکش ها مطمئن شوید .

5-روکش های مخمل صندلی خودرو :

یکی از جدیدترین و بهترین و خلاقانه ترین روکش صندلی می باشد که به صورت خود چسب است و برای چسباندن ان به خودرو نیاز به چسب ندارید . این روکش ها فقط برای سطح خارجی خودرو نمی باشد و می توانید برای داخل کابین از آن استفاده کنید

یک روکش صندلی عالی انتخاب کنید

خصوصیات بهترین روکش صندلی

1-استقامت روکش در برابر ساییدگی

2-رنگ روکش ها را باید طوری انتخاب کنید که چشم را خسته نکند .

3-تغییر رنگ ندادن و یا کمرنگ نشدن رنگ روکش ها در مقابل تابش نور خورشید

4-عرق کردن کمتر

5-قابل شستشوی آسان و راحت

منبع : youtube

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا