نکاتی در مورد نگه داری از ماشین لباسشویی ال جی

مراقبت از لباسشویی الجی / مانند هر لوازم خانگی دیگری، ماشین لباسشویی ال جی زندگی ما را آسان تر و بدون دردسر می کند. درک این نکته مهم است که برای کارایی بالا و عمر طولانی ماشین لباسشویی ال جی، مراقبت و نگهداری منظم بسیار مهم است. در اینجا به چند نکته ساده در مورد نحوه مراقبت از ماشین لباسشویی ال جی خود می پردازیم.

تعمیر و نگهداری روزانه

پس از شستن لباس، درب دستگاه را باز نگه دارید تا رطوبت و نم آن خشک شود. اگر دستگاه شما خشک و عاری از رطوبت باشد، هیچ بویی در داخل وان وجود نخواهد داشت. اگر بارهای بسیار چرب و کثیف را شسته اید، مطمئن شوید که دیواره ها و وان دستگاه را با یک لباس مرطوب تمیز کنید تا هرگونه لزج از بین برود.

جفت لاستیکی و فرش های سنگین خود را در ماشین لباسشویی ال جی نشویید. این امر به موتور ماشین لباسشویی ال جی فشار وارد می کند و باعث آسیب داخلی می شود.

فضای داخلی را تمیز کنید

خوشبختانه دستگاه شما می تواند لباس های شما را تمیز کند اما متأسفانه نمی تواند خودش را تمیز کند. پس باید مراقبش باشید. اگر دستگاه شما دارای فیلتر پرز قابل جابجایی است، آن را جدا کرده و پرزهای انباشته شده را از روی لباس خود بردارید و دوباره آن را وصل کنید. پرز لوله های آب را مسدود می کند و همچنین باعث شستن نامناسب لباس ها می شود. اگر لباس های شما قدیمی به نظر می رسند و لایه ای از کرک روی آن ها وجود دارد، لطفاً فیلتر ماشین لباسشویی ال جی خود را بررسی کنید.

تجمع مواد شوینده، چربی (به دلیل شستن لباس های چرب) و کثیفی را از وان، تلگراف و لوله های آب پاک کنید. کافی است دستگاه را با آب و 2 فنجان آب لیموترش یا سرکه سفید در داغ ترین شستشو اما بدون لباس روشن کنید. انجام این کار هر 3 ماه یکبار، داخل دستگاه و لوله خروجی را از چربی، باقیمانده آب سخت و سایر کثیفی ها پاک می کند.

از مواد شوینده اضافی استفاده نکنید

مردم معمولا فکر می کنند که به مواد شوینده بیشتری نیاز است لباس های بی لک تهیه کنند. استفاده از مواد شوینده بیشتر برای شستن لباس ها عادت بسیار رایجی است. ما دستگاه را با لباس های کثیف و چرب پر می کنیم و انبوهی از مواد شوینده اضافه می کنیم و امیدواریم که در پایان لباس های بدون لک داشته باشیم. اما درست نیست همیشه لباس ها را در حجم های کوچک با مواد شوینده کمتر بشویید. استفاده از مواد شوینده اضافی نه تنها به لباس ها آسیب می رساند و به لوله های آب و موتور ماشین لباسشویی ال جی نیز آسیب می رساند.

تنظیمات ماشین لباسشویی ال جی را درک کنید

امروزه اکثر ماشین های لباسشویی ال جی در هند دارای 3 نوع تنظیم شستشو هستند: معمولی، متوسط ​​و قوی. برای بارهای استاندارد به شستشوی معمولی بروید. اگر لباس های کودک یا لباس های ظریف خود را می شویید، به ملایمت بروید. تنها زمانی که در حال شستشوی محموله های واقعا چرب هستید، تنظیمات قوی را انتخاب کنید. استفاده از تنظیمات مناسب طبق نیاز برای محافظت از لباس ها و همچنین ماشین در برابر آسیب بسیار مهم است.

اضافه بار نکنید

لباس بیش از حد در یک حرکت ایده خوبی نیست. بارگذاری بیش از حد به موتور فشار وارد می کند و منجر به گرم شدن بیش از حد می شود. همچنین یک بار بسته بندی شده منجر به چرخش ضعیف یا بدون چرخش می شود. اما اگر همچنان مایل به شستشوی بارهای سنگین هستید، دستگاه را روی گزینه شستشوی بار سنگین قرار دهید. برای این کار مقدار زیادی آب مصرف می شود و لباس ها تمیز و بدون لک بیرون می آیند. اما توصیه می کنیم به سراغ بارهای سنگین نروید زیرا به آب بیشتری نیاز دارد و همچنین به موتور ماشین فشار وارد می کند.

به دنبال زنگ زدگی باشید و آن را از بین ببرید

گاهی اوقات می بینید که لباس هایی که از دستگاه شما بیرون می آیند دارای لکه های قرمز مایل به نارنجی هستند. این می تواند به دلیل زنگ زدگی باشد. به دنبال نقاط زنگ زده در وان یا تلگراف خود باشید. این لکه های زنگ زدگی را می توان به راحتی با اضافه کردن دو فنجان آب لیمو و روشن کردن دستگاه برای یک دوره شستشو با آب داغ از بین برد. اما اگر این نکته برای شما کارساز نبود، وان را عوض کنید. همچنین ممکن است زنگ زدگی در لوله های آب باشد. بنابراین آبی که برای شستشو استفاده می کنید ذرات زنگ زدگی لوله ها را دریافت می کند. در این صورت لوله های خود را چک کنید.

مراقب خشک کن باشید

اگر یک دستگاه تمام اتوماتیک دارید، یک خشک کن داخلی نیز وجود خواهد داشت. پس از هر چرخه، پرز را از خشک کن جدا کنید. پرز می تواند فیلتر را مسدود کند و جریان هوا را محدود کند که می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد خشک کن شآیا تا به حال به این فکر کردید که شاید ماشین لباس شویی ال جی شما خراب شود؟ آن وقت تکلیف لباس های کثیف چه می شود؟ اگر حتی تصور شستن لباس با دست سخت است. اگر شما از ماشین لباسشویی الجی درست استفاده و نگهداری نکنید این تصورات سخت به واقعیت تبدیل می شود. در این مقاله ما قصد داریم نکات نگهداری از ماشین لباسشویی ال جی ، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران و سرویس دوره ای آن را بیان کنیم.

نکته اول: ماشین لباسشویی ال جی را بیشتر از ظرفیت آن با لباس پر نکنید

ماشین های لباسشویی ظرفیت های مختلفی (7، 11، 14 کیلویی و …) دارند و هر ماشین لباسشویی الجی ظرفیت مخصوص به خودش را دارد. قبل از استفاده از ماشین لباسشویی ال جی ظرفیت نوشته شده روی ماشین لباسشویی الجی را بخوانید برای اینکه مطمئن شوید بیش از حد به ماشین لباس شویی فشار وارد نمی کنید و موتور آن را از کار نمی اندازید، و هیچوقت بیش از ظرفیت آن، لباس درونش نریزید.

نکته دوم: ماشین لباسشویی ال جی را با آب داغ شستشو دهید

برای اینکه ماشین لباسشویی الجی  را رسوب و آلودگی فرا نگیرد  و تمیز بماند و از رشد قارچ و باکتری در ماشین لباسشویی ال جی جلوگیری کنید. بهتر است هر چند وقت یک بار آن را به طور خالی، با آب داغ و مواد شوینده روشن کنید. این شستشو داخل ماشین را تمیز می کند.

نکته سوم: محفظه کشویی مواد شوینده را تمیز کنید

همیشه بعد از اتمام کار یا هر چند وقت یک بار ، این محفظه پودر لباس شویی را شسته و تمیز کنید. چون پودر لباسشویی اگر مدت زیادی داخل سینی مواد شوینده بماند، می تواند باعث شکل گیری رسوبات، مواد سخت و انسداد لوله  ها شود.

نکته چهارم: فیلترهای آب ماشین لباسشویی ال جی را تمیز کنید

فیلترهای آب ماشین لباسشویی الجی را بشویید یا به صورت دوره ای تعویض کنید، با این کار از وارد شدن خاک و سایر آلودگی ها به داخل ماشین و لوله ها جلوگیری می کنید. اما این فیلترها گاهی در مسیر لوله آب ماشین یک فیلتر قرار گرفته است. فیلترهای دیگر بستگی به نوع ماشین لباسشویی ال جی شما دارد پس لازم است برای پیدا کردن آنها، به راهنمای ماشین لباس شویی ال جی خود مراجعه کنید.

نکته پنجم: ماشین لباسشویی ال جی را در نزدیک سینک ظرفشویی یا داخل حمام قرار ندهید

ماشین لباسشویی ال جی را دور از مکان های خیس و مرطوب نصب کنید و حتماً یک پریز مستقل برای آن در نظر بگیرید چون در غیر این صورت رسیدن رطوبت به بدنه دستگاه موجب اتصال در سیستم برقی ماشین لباسشویی ال جی می شود و ماشین لباس شویی برق پیدا می کند.

نکته ششم: از برنامه ای با حرارت بالا، کمتر برای آبکشی استفاده کنید

اگر درجه حرارت آب ماشین را مداوم روی اعداد بالا قرار بدهید، ماشین لباسشویی الجی انرژی زیادی مصرف می کند و طول عمر دستگاه را هم کم می شود. برای اینکه در مصرف برق صرفه جویی کنید و هزینه هنگفتی بابت تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی پرداخت نکنید، سعی کنید آبکشی لباس ها را که نیازی به آب داغ ندارد، با درجه حرارت پایین انجام دهید و از برنامه های با حرارت بالا فقط در مواقع ضروری استفاده کنید.

نکته هفتم: دستگاه را درست تنظیم کنید

ماشین لباسشویی الجی هوشمند دارای تنظیمات خاصی برای انواع مختلف لباس های پنبه ای، حساس، خیلی چرک، معمولی، پرده و غیره هستند. بهترین حالت برای شستشوی لباس این است که متناسب با نوع پارچه و میزان چرک بودن البسه تنظیمات درستی را انتخاب کنید. گاهی اوقات تنظیم دستگاه روی گزینه اشتباه به آن آسیب می زند یا باعث ایجاد تکان های شدید و سروصداهای عجیب و غریب می شود.

نکته هشتم: جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی ال جی را فراموش نکنید

ممکن است بعد از مدتی استفاده از ماشین های لباسشویی، ماشینتان مثل روز اول لباس ها را تمیز نشوید یا در کل از کیفیت کار آن کم شود و یا راندمان دستگاه را پایین آمده باشد در چنین مواقعی ممکن است رسوبات و یا باکتری در لوله یا سایر قطعات ماشین لباسشویی الجی بوجود آمده باشد. در چنین مواقعی بهتر است برای خلاص شدن از شر رسوبات و باکتری های موجود در ماشین لباسشویی ال جی از متخصصان شرکت کمک بگیرید.

توصیه نهایی: 6ماه یک بار، ماشین لباس شویی ال جی خود را سرویس کنید

پیشنهاد ما به شما این است که به صورت دوره ای هر 3 ماه یا 6 ماه به وضعیت ماشین لباس شویی ال جی خود رسیدگی کنید و مطمئن شوید مشکلی ندارد. برای این کار باید از تعمیرکار مجرب بخواهید که ماشین لباس شویی را سرویس کند.

چرا نباید به سراغ تعمیرکاران متفرقه ماشین لباس شویی بروید؟

تعمیرکاران غیر مجاز و افرادی که تخصص این کار را ندارند، علاوه بر آسیب زدن به دستگاه ممکن است خسارت های دیگری هم وارد کنند.

اگر دستگاهتان هنوز گارانتی داشته باشد، از شرایط گارانتی خارج می شود.

معمولاً دستگاه شما را برای تعمیر از منزل خارج می کنند تا متوجه عیوب و راه حل آن نشوید.

هزینه تعمیرات معمولاً شفاف نیست. اگر نیاز به قطعه جدید باشد هیچ تضمینی برای استفاده از قطعات اصل نیست و ممکن است از قطعات بی  کیفیت متفرقه استفاده کنند. اغلب تعمیرکاران متفرقه، دوره  های آموزشی تخصصی برای تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی ال جی را پشت سر نگذاشته  اند. بعد از  تعمیر لباسشویی در تهران هیچ تعهدی به شما نخواهند داشت.

قبل از آنکه راز و رمزهای نگهداری از ماشین لباس شویی را به شما بگوییم، بگذارید از شما یک سوال بپرسیم. تا به حال به این فکر کردید که شاید ماشین لباس شویی شما خراب شود؟ آن وقت تکلیف لباس های گلی بچه ها، لباس های اداری شما و … چه می شود؟ اگر حتی یک بار هم با دست لباس شسته باشید، حتی تصور این صحنه غم انگیز است. عدم نگهداری درست از ماشین لباسشویی می تواند تمام این تصورات وحشتناک را به یک واقعیت ملموس تبدیل کند. پس با ما همراه باشید تا با نکات نگهداری از ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین لباسشویی و سرویس دوره ای آن به خوبی آشنا شوید. اگر نیاز به تعمیرکار متخصص ماشین لباس شویی دارید، می توانید روی تیم گلدیران حساب کنید.

 8 نکته ساده که چطور عمر ماشین لبسشویی را بیشتر کنیم؟

قبل از هرچیزی اجازه دهید 8 نکته مهم و ضروری را در نگهداری از ماشین لباسشویی به شما بگوییم. با رعایت این 8 نکته احتمال خرابی ماشین لباسشویی شما تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

نکته اول: ماشین لباسشویی را بیشتر از ظرفیت آن با لباس پر نکنید

ماشین های لباسشویی ظرفیت های مختلفی (7، 11، 14 کیلویی و …) دارند. برای اینکه مطمئن شوید بیش از حد به ماشینتان فشار وارد نمی کنید و موتور آن را از کار نمی اندازید، ظرفیت نوشته شده روی ماشین لباسشویی را بخوانید و هیچوقت بیش از ظرفیت آن، لباس درونش نریزید. در ویدئوی آموزشی اطلاعات بیشتری در این باره دستگیرتان می شود.

 

دکمه بازگشت به بالا